Nenuspėjami „Šilutės“ zigzagai

Savaitgalį „Šilutė“ (treneris Gintautas Vileita) išvykoje pralaimėjo autsaideriui „Palangai“ – 99:75 (17:23, 22:21, 25:22, 35:9), o namuose po permainingos kovos nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“ – 76:72 (30:12, 16:25, 10:19, 20:16).

Vis rezultatyviau rungtyniauja „Šilutės“ aukštaūgis Nerijus Anglickis, pataikęs 5 dvitaškius iš 11-os, vieną tritaškį iš vieno ir vieną baudos metimą.
Vaidoto Vilko nuotr.

Turnyro lentelės dugne esanti „Palanga“ (15 vieta, 25 tšk.) penktadienį savo salėje įveikė 8-ą vietą užimančią „Šilutę“ (31 tšk.). Įpusėjus rungtynėms, svečiai pirmavo 39:44, po trijų kėlinukų – 64:66. Tačiau ketvirtą dešimtminutę palangiškiai spurtavo ir laimėjo žaidimo atkarpą neįtikėtinu skirtumu 28:3, o kėlinuką – 35:9. Ne be reikalo sakoma, kad šioje lygoje bet kas gali nugalėti bet ką… Pamariškių treneris G. Vileita šią nuomonę dar patikslino: „Namuose bet kuri komanda gali pateikti akibrokštą – nugalėti daug aukštesnę vietą užimančią ekipą“.
Palangos krepšininkai „paguldė ant menčių“ mūsiškius surengę greitų atakų seriją, blykstelėję tolimais metimais. „Šilutės“ atsakas – skuba ir individualūs veiksmai, praradus komandinio žaidimo braižą – sėkmės neatnešė. „Palanga“ šventė pergalę – 99:75.
„Šilutei“ daugiausiai taškų pelnė centro puolėjas Arnas Kazlauskas – 30. Kitų žaidėjų įnašas: E. Mološčiakas – 15, E. Šaulys – 14, N. Anglickis – 6, A. Kuncaitis, V. Kamarūnas – po 4, D. Pukis – 2.
Niekas nenori pralaimėti
Šeštadienį „Šilutė“ savo salėje priėmė turnyrinės lentelės kaimyną Kauno „Žalgirį-2” (9 vieta, 30 tšk.). Mūsiškių startinis penketas – E. Mološčiakas (Nr. 13), E. Šaulys (Nr. 5), D. Pukis (Nr. 15), N. Anglickis (Nr. 24), A. Kazlauskas (Nr. 30) – pirmą kėlinuką žaidė kaip iš natų: tikslūs, rezultatyvūs perdavimai, suderinti komandiniai veiksmai. Iš po krepšio taškus rinko centro puolėjas N. Anglickis, jo kolega A. Kazlauskas ir įžaidėjas E. Mološčiakas mėtė tritaškius, E. Šaulys įkrovė kamuolį iš viršaus, D. Pukis pridūrė tritaškį. Po lygios kėlinuko pradžios (4:4) šilutiškiai rūkte nurūko į priekį – 16:8, 24:8, 30:12. Žalgiriečiai buvo apstulbę. Bet antrą ir trečią kėlinuką „Šilutės“ žaidimas priblėso, atsigaunantys svečiai sušvelnino rezultatą – 46:37 ir galop švieslentėje sužibo lygiava – 56:56. Vėl viskas iš naujo! „Šilutės“ fanams buvo itin apmaudu – komanda išbarstė turėtą net 25 taškų pranašumą (37:12).
Lemiamoji dešimtminutė – dviejų komandų lenktynės svyruojančiu lieptu. „Žalgiris –2“ šokteli į priekį – 56:58, bet N. Anglickis pataiko tritaškį – 59:58. Žaidimo įtampa augo su kiekviena minute. Perėmę iniciatyvą, kauniečiai vėl išsiveržė į priekį – 61:66. „Šilutės“ įžaidėjas E. Mološčiakas po minutės pertraukėlės atsakė tritaškiu – 64:66, A. Kazlauskas rezultatą išlygino – 66:66, o E. Mološčiakas baudų metimais persvėrė 68:66.
Likus žaisti apie minutę – 70:70. Pamariškiams padėjo aplinkybė, kad svečiai išnaudojo pražangų limitą ir dabar kiekvienas neteisėtas veiksmas virsta baudų metimais į jų krepšį. „Šilutei“ duris į vienuoliktą pergalę atidaro du A. Kazlausko dvitaškiai – 74:70, E. Mološčiako, E. Šaulio baudų metimai ir pastarojo dvitaškis – 76:72.
Mūsiškiai atliko net 17 rezultatyvių perdavimų, iš kurių 8 pataikė A. Kazlauskas. Taškų pelnė: E. Mološčiakas – 25, A. Kazlauskas – 19, N. Anglickis – 14, E. Šaulys -10, D. Pukis – 5, A. Kuncaitis – 3. „Šilutė“ išsilaikė 8-oje vietoje (11 pergalių, 12 pralaimėjimų, 34 taškai). Pirmauja „Mažeikiai“ – 41 tšk., į paskutinę, 15-ą vietą nusmuko „Radviliškis-Juodeliai“ – 28 tšk.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite