Nedidelė Šilutės įmonė sėkmingai įsiliejo į tarptautinę rinką

FONDASRomualdo Butkaus individuali įmonė „Rodana“, gaminanti įvairius baldus ir pavėsines, sėkmingai darbuojasi tarptautinėje rinkoje. Šiuo metu ji aktyviai bendradarbiauja su prancūzais, o įgyvendindama Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų remiamą projektą, suteikiantį galimybių dalyvauti tarptautinėse parodose, užmezgė naujų ryšių užsienyje ir tikisi dar daugiau užsakymų.
Kitąmet įmonė ruošiasi dalyvauti dar 5 parodose.

Pavėsinė „Rusnė“ – vienas iš gaminių, kuriuos IĮ „Rodana“ šiemet vežė į parodas Prancūzijoje, Marselio ir Monpeljė miestuose.

„Jau pirmosiomis parodos dienomis mūsų pavėsinės, ypač didžioji pavėsinė „Rusnė“, sulaukė didžiulio parodos lankytojų susidomėjimo, gražių žodžių ir atsiliepimų. Tuo esame labai patenkinti, nes tai pirmasis mūsų gaminių pristatymas tokioje didžiulėje parodoje. Žmonių susidomėjimas, geri atsiliepimai suteikė didžiulį akstiną dirbti šioje srityje ir tobulinti gaminamą produkciją. Dalyvaudami parodoje susipažinome su kitais parodos dalyviais, diskutavome apie jų parduodamus gaminius. Dauguma jų parodoje dalyvauja jau ne pirmi metai, todėl mes gavome daug naudingos informacijos, kurią galėsime panaudoti tęsdami savo veiklą. Džiugu, kad mūsų gaminiais susidomėjo tokios kompanijos kaip „Alinea“ bei „Deco charpente“ ir pasiūlė bendradarbiauti“, – įspūdžiais iš parodos Marselyje dalijosi įmonės savininkas R. Butkus.

Individuali įmonė „Rodana“ įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos remiamą projektą „IĮ „Rodana“ dalyvavimas tarptautinėse parodose“. Projekto vertė – per 250 tūkst. Lt.
Iš 2007-2013 m. struktūrinių fondų skirta 150 tūkst. Lt, kitą projekto vertės dalį padengė pati įmonė.
Įgyvendindama projektą, IĮ „Rodana“ šiemet dalyvavo dviejose parodose Prancūzijoje, vykusiose Marselio ir Monpeljė miestuose. Parodose demonstruoti du gaminiai – skirtingo dydžio pavėsinės „Rusnė“ ir „Nida“.

Kiek prastesnį įspūdį jam paliko 11 dienų kitame Prancūzijos mieste, Monpeljė, vykusi paroda, kurioje įmonė taip pat dalyvavo pirmą kartą. Ten ir dalyvių, ir lankytojų sulaukta mažiau. Ir kiti parodos dalyviai kalbėjo, kad Monpeljė paroda kiekvienais metais sulaukia vis mažesnio susidomėjimo. Atėjusieji į parodą tarsi ateina pasivaikščioti, pasidairyti, bet ne pirkti. Nepaisant to, pirmosios išvykos į tarptautines parodas buvo naudingos – įmonę, kurioje šiuo metu dirba 9 žmonės, planuojama plėsti, didinti gamybinius plotus, įdarbinti daugiau žmonių, plėsti gaminių asortimentą.

Gamyboje naudojama moderni vakarietiška technika.

„Rodanos“ savininko sutuoktinė Dana Butkienė pridūrė, kad jų įmonė buvo viena iš pirmųjų Šilutėje privačių įmonių. Jie savo veiklą pradėjo 1993 metais ir iš pradžių glaudėsi prie šeimininkų namų Šilutėje, Naujakurių mikrorajone. 2007 m. pavyko įsigyti naujas erdvias patalpas ir gamyba buvo perkelta ten.
Pasak D. Butkienės, žmonės jų įmonėje darbuojasi daug metų, retai kas pasikeičia. Naudojama moderni įvairių Europos šalių gamintojų įranga. Pagrindiniai gaminiai – virtuvės, miegamojo, biuro baldai, spintos. Pagal užsakymą gaminami nestandartiniai baldai, kuriuos gali suprojektuoti ir įmonės dizaineris.
Tarptautinėje rinkoje IĮ „Rodana“ nėra naujokė. Jau treti metai ji bendradarbiauja su prancūzais ir gamina baldus „American-Vintage“ parduotuvių tinkui.
„Mūsų baldų yra daugelyje Prancūzijos miestų bei kitose Europos valstybėse, kuriose veikia šių parduotuvių tinklas. Sėkmingai dirbdami su partneriais iš „American-Vintage“, nesnaudžiame – ieškome daugiau užsakymų, galimybių tobulėti, plėtoti savo veiklą“, – sakė D. Butkienė.

Andrius Dajoras darbuojasi prie itališkos prie kantavimo linijos.

Ji pasakojo, kad partnerius Prancūzijoje pavyko susirasti internetu. Ryšiai užsimezgė, kai jie apsilankė įmonės internetiniame puslapyje ir susidomėjo šilutiškių gaminiais. Šiuo metu didžioji dalis gaminių keliauja į Prancūziją. Užsakymų pagaminti baldų Lietuvoje sulaukiama gana daug, tačiau nespėjama visų patenkinti.

Vaidotas VILKAS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite