Nedidelė Šilutės įmonė sėkmingai įsiliejo į tarptautinę rinką

FONDASRomualdo Butkaus individuali įmonė „Rodana“, gaminanti įvairius baldus ir pavėsines, sėkmingai darbuojasi tarptautinėje rinkoje. Šiuo metu ji aktyviai bendradarbiauja su prancūzais, o įgyvendindama Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų remiamą projektą, suteikiantį galimybių dalyvauti tarptautinėse parodose, užmezgė naujų ryšių užsienyje ir tikisi dar daugiau užsakymų.
Kitąmet įmonė ruošiasi dalyvauti dar 5 parodose.

Pavėsinė „Rusnė“ – vienas iš gaminių, kuriuos IĮ „Rodana“ šiemet vežė į parodas Prancūzijoje, Marselio ir Monpeljė miestuose.

„Jau pirmosiomis parodos dienomis mūsų pavėsinės, ypač didžioji pavėsinė „Rusnė“, sulaukė didžiulio parodos lankytojų susidomėjimo, gražių žodžių ir atsiliepimų. Tuo esame labai patenkinti, nes tai pirmasis mūsų gaminių pristatymas tokioje didžiulėje parodoje. Žmonių susidomėjimas, geri atsiliepimai suteikė didžiulį akstiną dirbti šioje srityje ir tobulinti gaminamą produkciją. Dalyvaudami parodoje susipažinome su kitais parodos dalyviais, diskutavome apie jų parduodamus gaminius. Dauguma jų parodoje dalyvauja jau ne pirmi metai, todėl mes gavome daug naudingos informacijos, kurią galėsime panaudoti tęsdami savo veiklą. Džiugu, kad mūsų gaminiais susidomėjo tokios kompanijos kaip „Alinea“ bei „Deco charpente“ ir pasiūlė bendradarbiauti“, – įspūdžiais iš parodos Marselyje dalijosi įmonės savininkas R. Butkus.

Individuali įmonė „Rodana“ įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos remiamą projektą „IĮ „Rodana“ dalyvavimas tarptautinėse parodose“. Projekto vertė – per 250 tūkst. Lt.
Iš 2007-2013 m. struktūrinių fondų skirta 150 tūkst. Lt, kitą projekto vertės dalį padengė pati įmonė.
Įgyvendindama projektą, IĮ „Rodana“ šiemet dalyvavo dviejose parodose Prancūzijoje, vykusiose Marselio ir Monpeljė miestuose. Parodose demonstruoti du gaminiai – skirtingo dydžio pavėsinės „Rusnė“ ir „Nida“.

Kiek prastesnį įspūdį jam paliko 11 dienų kitame Prancūzijos mieste, Monpeljė, vykusi paroda, kurioje įmonė taip pat dalyvavo pirmą kartą. Ten ir dalyvių, ir lankytojų sulaukta mažiau. Ir kiti parodos dalyviai kalbėjo, kad Monpeljė paroda kiekvienais metais sulaukia vis mažesnio susidomėjimo. Atėjusieji į parodą tarsi ateina pasivaikščioti, pasidairyti, bet ne pirkti. Nepaisant to, pirmosios išvykos į tarptautines parodas buvo naudingos – įmonę, kurioje šiuo metu dirba 9 žmonės, planuojama plėsti, didinti gamybinius plotus, įdarbinti daugiau žmonių, plėsti gaminių asortimentą.

Gamyboje naudojama moderni vakarietiška technika.

„Rodanos“ savininko sutuoktinė Dana Butkienė pridūrė, kad jų įmonė buvo viena iš pirmųjų Šilutėje privačių įmonių. Jie savo veiklą pradėjo 1993 metais ir iš pradžių glaudėsi prie šeimininkų namų Šilutėje, Naujakurių mikrorajone. 2007 m. pavyko įsigyti naujas erdvias patalpas ir gamyba buvo perkelta ten.
Pasak D. Butkienės, žmonės jų įmonėje darbuojasi daug metų, retai kas pasikeičia. Naudojama moderni įvairių Europos šalių gamintojų įranga. Pagrindiniai gaminiai – virtuvės, miegamojo, biuro baldai, spintos. Pagal užsakymą gaminami nestandartiniai baldai, kuriuos gali suprojektuoti ir įmonės dizaineris.
Tarptautinėje rinkoje IĮ „Rodana“ nėra naujokė. Jau treti metai ji bendradarbiauja su prancūzais ir gamina baldus „American-Vintage“ parduotuvių tinkui.
„Mūsų baldų yra daugelyje Prancūzijos miestų bei kitose Europos valstybėse, kuriose veikia šių parduotuvių tinklas. Sėkmingai dirbdami su partneriais iš „American-Vintage“, nesnaudžiame – ieškome daugiau užsakymų, galimybių tobulėti, plėtoti savo veiklą“, – sakė D. Butkienė.

Andrius Dajoras darbuojasi prie itališkos prie kantavimo linijos.

Ji pasakojo, kad partnerius Prancūzijoje pavyko susirasti internetu. Ryšiai užsimezgė, kai jie apsilankė įmonės internetiniame puslapyje ir susidomėjo šilutiškių gaminiais. Šiuo metu didžioji dalis gaminių keliauja į Prancūziją. Užsakymų pagaminti baldų Lietuvoje sulaukiama gana daug, tačiau nespėjama visų patenkinti.

Vaidotas VILKAS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite