Nedidelė Šilutės įmonė sėkmingai įsiliejo į tarptautinę rinką

FONDASRomualdo Butkaus individuali įmonė „Rodana“, gaminanti įvairius baldus ir pavėsines, sėkmingai darbuojasi tarptautinėje rinkoje. Šiuo metu ji aktyviai bendradarbiauja su prancūzais, o įgyvendindama Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų remiamą projektą, suteikiantį galimybių dalyvauti tarptautinėse parodose, užmezgė naujų ryšių užsienyje ir tikisi dar daugiau užsakymų.
Kitąmet įmonė ruošiasi dalyvauti dar 5 parodose.

Pavėsinė „Rusnė“ – vienas iš gaminių, kuriuos IĮ „Rodana“ šiemet vežė į parodas Prancūzijoje, Marselio ir Monpeljė miestuose.

„Jau pirmosiomis parodos dienomis mūsų pavėsinės, ypač didžioji pavėsinė „Rusnė“, sulaukė didžiulio parodos lankytojų susidomėjimo, gražių žodžių ir atsiliepimų. Tuo esame labai patenkinti, nes tai pirmasis mūsų gaminių pristatymas tokioje didžiulėje parodoje. Žmonių susidomėjimas, geri atsiliepimai suteikė didžiulį akstiną dirbti šioje srityje ir tobulinti gaminamą produkciją. Dalyvaudami parodoje susipažinome su kitais parodos dalyviais, diskutavome apie jų parduodamus gaminius. Dauguma jų parodoje dalyvauja jau ne pirmi metai, todėl mes gavome daug naudingos informacijos, kurią galėsime panaudoti tęsdami savo veiklą. Džiugu, kad mūsų gaminiais susidomėjo tokios kompanijos kaip „Alinea“ bei „Deco charpente“ ir pasiūlė bendradarbiauti“, – įspūdžiais iš parodos Marselyje dalijosi įmonės savininkas R. Butkus.

Individuali įmonė „Rodana“ įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos remiamą projektą „IĮ „Rodana“ dalyvavimas tarptautinėse parodose“. Projekto vertė – per 250 tūkst. Lt.
Iš 2007-2013 m. struktūrinių fondų skirta 150 tūkst. Lt, kitą projekto vertės dalį padengė pati įmonė.
Įgyvendindama projektą, IĮ „Rodana“ šiemet dalyvavo dviejose parodose Prancūzijoje, vykusiose Marselio ir Monpeljė miestuose. Parodose demonstruoti du gaminiai – skirtingo dydžio pavėsinės „Rusnė“ ir „Nida“.

Kiek prastesnį įspūdį jam paliko 11 dienų kitame Prancūzijos mieste, Monpeljė, vykusi paroda, kurioje įmonė taip pat dalyvavo pirmą kartą. Ten ir dalyvių, ir lankytojų sulaukta mažiau. Ir kiti parodos dalyviai kalbėjo, kad Monpeljė paroda kiekvienais metais sulaukia vis mažesnio susidomėjimo. Atėjusieji į parodą tarsi ateina pasivaikščioti, pasidairyti, bet ne pirkti. Nepaisant to, pirmosios išvykos į tarptautines parodas buvo naudingos – įmonę, kurioje šiuo metu dirba 9 žmonės, planuojama plėsti, didinti gamybinius plotus, įdarbinti daugiau žmonių, plėsti gaminių asortimentą.

Gamyboje naudojama moderni vakarietiška technika.

„Rodanos“ savininko sutuoktinė Dana Butkienė pridūrė, kad jų įmonė buvo viena iš pirmųjų Šilutėje privačių įmonių. Jie savo veiklą pradėjo 1993 metais ir iš pradžių glaudėsi prie šeimininkų namų Šilutėje, Naujakurių mikrorajone. 2007 m. pavyko įsigyti naujas erdvias patalpas ir gamyba buvo perkelta ten.
Pasak D. Butkienės, žmonės jų įmonėje darbuojasi daug metų, retai kas pasikeičia. Naudojama moderni įvairių Europos šalių gamintojų įranga. Pagrindiniai gaminiai – virtuvės, miegamojo, biuro baldai, spintos. Pagal užsakymą gaminami nestandartiniai baldai, kuriuos gali suprojektuoti ir įmonės dizaineris.
Tarptautinėje rinkoje IĮ „Rodana“ nėra naujokė. Jau treti metai ji bendradarbiauja su prancūzais ir gamina baldus „American-Vintage“ parduotuvių tinkui.
„Mūsų baldų yra daugelyje Prancūzijos miestų bei kitose Europos valstybėse, kuriose veikia šių parduotuvių tinklas. Sėkmingai dirbdami su partneriais iš „American-Vintage“, nesnaudžiame – ieškome daugiau užsakymų, galimybių tobulėti, plėtoti savo veiklą“, – sakė D. Butkienė.

Andrius Dajoras darbuojasi prie itališkos prie kantavimo linijos.

Ji pasakojo, kad partnerius Prancūzijoje pavyko susirasti internetu. Ryšiai užsimezgė, kai jie apsilankė įmonės internetiniame puslapyje ir susidomėjo šilutiškių gaminiais. Šiuo metu didžioji dalis gaminių keliauja į Prancūziją. Užsakymų pagaminti baldų Lietuvoje sulaukiama gana daug, tačiau nespėjama visų patenkinti.

Vaidotas VILKAS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite