Nedidelė Šilutės įmonė sėkmingai įsiliejo į tarptautinę rinką

FONDASRomualdo Butkaus individuali įmonė „Rodana“, gaminanti įvairius baldus ir pavėsines, sėkmingai darbuojasi tarptautinėje rinkoje. Šiuo metu ji aktyviai bendradarbiauja su prancūzais, o įgyvendindama Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų remiamą projektą, suteikiantį galimybių dalyvauti tarptautinėse parodose, užmezgė naujų ryšių užsienyje ir tikisi dar daugiau užsakymų.
Kitąmet įmonė ruošiasi dalyvauti dar 5 parodose.

Pavėsinė „Rusnė“ – vienas iš gaminių, kuriuos IĮ „Rodana“ šiemet vežė į parodas Prancūzijoje, Marselio ir Monpeljė miestuose.

„Jau pirmosiomis parodos dienomis mūsų pavėsinės, ypač didžioji pavėsinė „Rusnė“, sulaukė didžiulio parodos lankytojų susidomėjimo, gražių žodžių ir atsiliepimų. Tuo esame labai patenkinti, nes tai pirmasis mūsų gaminių pristatymas tokioje didžiulėje parodoje. Žmonių susidomėjimas, geri atsiliepimai suteikė didžiulį akstiną dirbti šioje srityje ir tobulinti gaminamą produkciją. Dalyvaudami parodoje susipažinome su kitais parodos dalyviais, diskutavome apie jų parduodamus gaminius. Dauguma jų parodoje dalyvauja jau ne pirmi metai, todėl mes gavome daug naudingos informacijos, kurią galėsime panaudoti tęsdami savo veiklą. Džiugu, kad mūsų gaminiais susidomėjo tokios kompanijos kaip „Alinea“ bei „Deco charpente“ ir pasiūlė bendradarbiauti“, – įspūdžiais iš parodos Marselyje dalijosi įmonės savininkas R. Butkus.

Individuali įmonė „Rodana“ įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos remiamą projektą „IĮ „Rodana“ dalyvavimas tarptautinėse parodose“. Projekto vertė – per 250 tūkst. Lt.
Iš 2007-2013 m. struktūrinių fondų skirta 150 tūkst. Lt, kitą projekto vertės dalį padengė pati įmonė.
Įgyvendindama projektą, IĮ „Rodana“ šiemet dalyvavo dviejose parodose Prancūzijoje, vykusiose Marselio ir Monpeljė miestuose. Parodose demonstruoti du gaminiai – skirtingo dydžio pavėsinės „Rusnė“ ir „Nida“.

Kiek prastesnį įspūdį jam paliko 11 dienų kitame Prancūzijos mieste, Monpeljė, vykusi paroda, kurioje įmonė taip pat dalyvavo pirmą kartą. Ten ir dalyvių, ir lankytojų sulaukta mažiau. Ir kiti parodos dalyviai kalbėjo, kad Monpeljė paroda kiekvienais metais sulaukia vis mažesnio susidomėjimo. Atėjusieji į parodą tarsi ateina pasivaikščioti, pasidairyti, bet ne pirkti. Nepaisant to, pirmosios išvykos į tarptautines parodas buvo naudingos – įmonę, kurioje šiuo metu dirba 9 žmonės, planuojama plėsti, didinti gamybinius plotus, įdarbinti daugiau žmonių, plėsti gaminių asortimentą.

Gamyboje naudojama moderni vakarietiška technika.

„Rodanos“ savininko sutuoktinė Dana Butkienė pridūrė, kad jų įmonė buvo viena iš pirmųjų Šilutėje privačių įmonių. Jie savo veiklą pradėjo 1993 metais ir iš pradžių glaudėsi prie šeimininkų namų Šilutėje, Naujakurių mikrorajone. 2007 m. pavyko įsigyti naujas erdvias patalpas ir gamyba buvo perkelta ten.
Pasak D. Butkienės, žmonės jų įmonėje darbuojasi daug metų, retai kas pasikeičia. Naudojama moderni įvairių Europos šalių gamintojų įranga. Pagrindiniai gaminiai – virtuvės, miegamojo, biuro baldai, spintos. Pagal užsakymą gaminami nestandartiniai baldai, kuriuos gali suprojektuoti ir įmonės dizaineris.
Tarptautinėje rinkoje IĮ „Rodana“ nėra naujokė. Jau treti metai ji bendradarbiauja su prancūzais ir gamina baldus „American-Vintage“ parduotuvių tinkui.
„Mūsų baldų yra daugelyje Prancūzijos miestų bei kitose Europos valstybėse, kuriose veikia šių parduotuvių tinklas. Sėkmingai dirbdami su partneriais iš „American-Vintage“, nesnaudžiame – ieškome daugiau užsakymų, galimybių tobulėti, plėtoti savo veiklą“, – sakė D. Butkienė.

Andrius Dajoras darbuojasi prie itališkos prie kantavimo linijos.

Ji pasakojo, kad partnerius Prancūzijoje pavyko susirasti internetu. Ryšiai užsimezgė, kai jie apsilankė įmonės internetiniame puslapyje ir susidomėjo šilutiškių gaminiais. Šiuo metu didžioji dalis gaminių keliauja į Prancūziją. Užsakymų pagaminti baldų Lietuvoje sulaukiama gana daug, tačiau nespėjama visų patenkinti.

Vaidotas VILKAS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite