Nedidelė Šilutės įmonė sėkmingai įsiliejo į tarptautinę rinką

FONDASRomualdo Butkaus individuali įmonė „Rodana“, gaminanti įvairius baldus ir pavėsines, sėkmingai darbuojasi tarptautinėje rinkoje. Šiuo metu ji aktyviai bendradarbiauja su prancūzais, o įgyvendindama Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų remiamą projektą, suteikiantį galimybių dalyvauti tarptautinėse parodose, užmezgė naujų ryšių užsienyje ir tikisi dar daugiau užsakymų.
Kitąmet įmonė ruošiasi dalyvauti dar 5 parodose.

Pavėsinė „Rusnė“ – vienas iš gaminių, kuriuos IĮ „Rodana“ šiemet vežė į parodas Prancūzijoje, Marselio ir Monpeljė miestuose.

„Jau pirmosiomis parodos dienomis mūsų pavėsinės, ypač didžioji pavėsinė „Rusnė“, sulaukė didžiulio parodos lankytojų susidomėjimo, gražių žodžių ir atsiliepimų. Tuo esame labai patenkinti, nes tai pirmasis mūsų gaminių pristatymas tokioje didžiulėje parodoje. Žmonių susidomėjimas, geri atsiliepimai suteikė didžiulį akstiną dirbti šioje srityje ir tobulinti gaminamą produkciją. Dalyvaudami parodoje susipažinome su kitais parodos dalyviais, diskutavome apie jų parduodamus gaminius. Dauguma jų parodoje dalyvauja jau ne pirmi metai, todėl mes gavome daug naudingos informacijos, kurią galėsime panaudoti tęsdami savo veiklą. Džiugu, kad mūsų gaminiais susidomėjo tokios kompanijos kaip „Alinea“ bei „Deco charpente“ ir pasiūlė bendradarbiauti“, – įspūdžiais iš parodos Marselyje dalijosi įmonės savininkas R. Butkus.

Individuali įmonė „Rodana“ įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos remiamą projektą „IĮ „Rodana“ dalyvavimas tarptautinėse parodose“. Projekto vertė – per 250 tūkst. Lt.
Iš 2007-2013 m. struktūrinių fondų skirta 150 tūkst. Lt, kitą projekto vertės dalį padengė pati įmonė.
Įgyvendindama projektą, IĮ „Rodana“ šiemet dalyvavo dviejose parodose Prancūzijoje, vykusiose Marselio ir Monpeljė miestuose. Parodose demonstruoti du gaminiai – skirtingo dydžio pavėsinės „Rusnė“ ir „Nida“.

Kiek prastesnį įspūdį jam paliko 11 dienų kitame Prancūzijos mieste, Monpeljė, vykusi paroda, kurioje įmonė taip pat dalyvavo pirmą kartą. Ten ir dalyvių, ir lankytojų sulaukta mažiau. Ir kiti parodos dalyviai kalbėjo, kad Monpeljė paroda kiekvienais metais sulaukia vis mažesnio susidomėjimo. Atėjusieji į parodą tarsi ateina pasivaikščioti, pasidairyti, bet ne pirkti. Nepaisant to, pirmosios išvykos į tarptautines parodas buvo naudingos – įmonę, kurioje šiuo metu dirba 9 žmonės, planuojama plėsti, didinti gamybinius plotus, įdarbinti daugiau žmonių, plėsti gaminių asortimentą.

Gamyboje naudojama moderni vakarietiška technika.

„Rodanos“ savininko sutuoktinė Dana Butkienė pridūrė, kad jų įmonė buvo viena iš pirmųjų Šilutėje privačių įmonių. Jie savo veiklą pradėjo 1993 metais ir iš pradžių glaudėsi prie šeimininkų namų Šilutėje, Naujakurių mikrorajone. 2007 m. pavyko įsigyti naujas erdvias patalpas ir gamyba buvo perkelta ten.
Pasak D. Butkienės, žmonės jų įmonėje darbuojasi daug metų, retai kas pasikeičia. Naudojama moderni įvairių Europos šalių gamintojų įranga. Pagrindiniai gaminiai – virtuvės, miegamojo, biuro baldai, spintos. Pagal užsakymą gaminami nestandartiniai baldai, kuriuos gali suprojektuoti ir įmonės dizaineris.
Tarptautinėje rinkoje IĮ „Rodana“ nėra naujokė. Jau treti metai ji bendradarbiauja su prancūzais ir gamina baldus „American-Vintage“ parduotuvių tinkui.
„Mūsų baldų yra daugelyje Prancūzijos miestų bei kitose Europos valstybėse, kuriose veikia šių parduotuvių tinklas. Sėkmingai dirbdami su partneriais iš „American-Vintage“, nesnaudžiame – ieškome daugiau užsakymų, galimybių tobulėti, plėtoti savo veiklą“, – sakė D. Butkienė.

Andrius Dajoras darbuojasi prie itališkos prie kantavimo linijos.

Ji pasakojo, kad partnerius Prancūzijoje pavyko susirasti internetu. Ryšiai užsimezgė, kai jie apsilankė įmonės internetiniame puslapyje ir susidomėjo šilutiškių gaminiais. Šiuo metu didžioji dalis gaminių keliauja į Prancūziją. Užsakymų pagaminti baldų Lietuvoje sulaukiama gana daug, tačiau nespėjama visų patenkinti.

Vaidotas VILKAS

 

 

Hits: 919

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite