Neaiškus susivienijimas su apeliacija į sąžinę

Madinga tapo Šilutės r. savivaldybėje rengti spaudos konferencijas. Pastarosios organizatoriai – Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovai, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas ir Liberalų sąjūdžio remiamas kandidatas į merus Jonas Jatautas. Kalbėta apie naujo aljanso steigimą, siekį teisiškai įvertinti anuliuotuosius rinkimus, senosios Tarybos nuodėmes.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė, kandidatas į merus Jonas Jatautas, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas surengė spaudos konferenciją, kurioje kalbėjo daug, bet nelabai aiškiai.

 

Spaudos konferencijos organizatorių kalbos skambėjo keistokai, nes jų pareiškimai skyrėsi nuo darbų ir ketinimų. Ką tik garsiai apie aljansą kalbėję Liberalų sąjūdžio atstovai neskubėjo pasirašyti po S. Tamašauskienės paviešintu pareiškimu dėl praėjusių rinkimų rezultatų teisinio įvertinimo ir sakė, kad dokumentą dar reikia… panagrinėti. Rinkimuose aljanso nariai dalyvaus savarankiškai, keldami savo kandidatus. Susivienyti politinėje kovoje jie planuoja tik antrajame rinkimų ture.
Liberalų sąjūdžio remiamas kandidatas į merus Jonas Jatautas sakė, kad išėjęs iš šios dabar jį palaikančios partijos „į pensiją“ ir viso renginio metu stengėsi išlaikyti tam tikrą atstumą nuo savo rėmėjų.
J. Jatautas perskaitė manifestą „Už laisvę ir demokratiją!“, kuriame teigiama, kad rinkimų rezultatų klastojimas ir siekis patekti į valdžią, kad būtų galima skirstyti lėšas, esąs iššūkis demokratijai, pasikėsinimas į laivę atvirai ir skaidriai spręsti visuomenės reikalus.
„Turime visą sąrašą statybinių objektų, kurie mums, mokesčių mokėtojams, kainavo aiškiai per brangiai, o nauda, kurią gavome, aiškiai neatitinka kainos, kurią sumokėjome. Reikia keisti susiformavusią sistemą Šilutės rajono savivaldoje, o sistema – tai žmonės. Tie, kurie deda parašus po sprendimais turi būti kontroliuojami Tarybos narių, o mes, rinkėjai, turime reikalauti ataskaitos iš savo išrinktųjų Taryboje. Kai kurie Tarybos nariai atvirai tyčiojasi iš rinkėjų, kelerius metus nepateikdami net formalių ataskaitų rinkėjams. Taryboje neabejotinai yra daug sąžiningų žmonių, bet klausimas lieka neatsakytas. Kodėl Tarybos narys neįtakoja neskaidrių sprendimų dėl viešųjų pirkimų, kodėl jis nekontroliuoja, kaip panaudojamos savivaldybės lėšos? Arba jis nežino, kaip tai daryti, arba jis to nedaro, nes tai yra naudinga. Bet kuriuo atveju – tai sąžinės klausimas ir rinkėjai turi spręsti, ar jie nori ar nebenori, kad politikų savivalė tęstųsi. Rajono politikoje reikia esminių pokyčių. Liberalų sąjūdis, kuris iškėlė mane kandidatu į rajono merus, į pakartotinius rinkimus eina kartu su nepartiniais, įvairių sričių specialistais, visuomenės atstovais, kurių rinkiminiame sąraše yra pusė “, – teigė Jonas Jatautas.
Po jo kalbėjęs Šilutės liberalų sąjūdžio vadas Raimundas Ambrozaitis priminė savo atleidimą, buvusio rinkimų komisijos pirmininko ir jį palaikiusiųjų partijų nuodėmes. Bendrapartietis Edvardas Vitkauskas, antrindamas vadui, kalbėjo apie neskaidrius konkursus, „baisų“ Pagėgių likimą ir nelaimes, kurių užsitrauksime, jei laimės partija Tvarka ir teisingumas su savo koalicija.
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus vadovė Sandra Tamašauskienė pakvietė visus rinkimų dalyvius pasirašyti po pareiškimu, kuriame kreipiamasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad rinkimų leidinyje, rinkėjams platinamame kartu su rinkimų kortelėmis, būtų pateikta oficiali informacija, kokių partijų ar visuomeninių komitetų naudai ir kokiu mastu buvo daromi LR savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimai. „Suprasdami, kad Šilutės rajono savivaldybės rinkėjai nori ir turi žinoti, kurios partijos ar visuomeniniai komitetai politinių tikslų siekia neteisėtomis priemonėmis, mes, politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų, dalyvaujančių Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose atstovai, kreipiamės į teisėsaugos institucijas prašydami kiek galima greičiau, bet ne vėliau kaip iki pakartotinių rinkimų dienos, užbaigti atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl rinkimų pažeidimų ir pateikti duomenis apie tai, kurių partijų ar visuomeninių komitetų naudai nusikalstamai veikė asmenys, kuriems yra pareikšti įtarimai minėtuose tyrimuose“, – kalbėjo S. Tamašauskienė.
Spaudos konferencijos dalyviai, matyt, baimindamiesi, kad žodis „koalicija“ (pagal žodyną koalicija – politinė valstybių, partijų ar kitų visuomeninių grupių sąjunga bendriems tikslams) po politinių išdavysčių virtinės skamba nebesolidžiai, paskelbė, kad Liberalų sąjūdis ir Tėvynės sąjunga jungiasi į aljansą (tas pats žodynas teigia, kad aljansas – tai susivienijimas, santarvė). Ką tik iškepto aljanso nariai kvietė prisijungti ir kitas partijas bei judėjimus.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Pesimistas

  Koks skirtumas, į kokius junginius jie jungsis – ta pati panelė ir ta pati suknelė. Turime vieną išeitį. Iš visų kandidatų sąrašų į rajono Tarybą reitinguoti tik nebuvus joje naujus žmones. Šitais pasitikėti negalima. Sąskaitų suvedinėjimas ir kerštavimas užgožia net menką norą rūpintis rajono žmonių ateitimi. Jie mato tik save.Analizuokime sąrašus ir rinkimės jau dabar tik tuos, kuriuos gerai pažįstame, kurie neįsivėlę į politines rietenas.

 • Joo

  Papilstymas iš tuščio į kiaurą. Nieko konkretaus nesiūloma apart kritikos.Tokio vandenėlio pilstymas nevertas mandato. Kritikuojami ne konkretūs blogi darbai, bet akivaizdu kad siekiama kompromituoti gerai dirbančius, atkeršyti jiems už pergalę panaikintuose rinkimuose, kurie panaikinti remiantis formaliais pagrindais. Savivaldybės lėšos naudojamos tik tarybos nariams leidus, tai apie kokią kontrolę čia Jatautas paisto? Būdamas meru jis darys lygiai tą patį o patirties tai neturi . Jam svarbiausia tarybos nario ataskaita už jo išleistas kapeikas. Argi dar 4 metus juokinsim Lietuvą su nekompetetingais merais? Vien šitų veikėjų skundų pagrindu panaikinti rinkimai kainavo keliasdešimt tūkstančių eurų. Dar norėjo galutinai paraližuoti tarybos darbą iki rinkimų. Atseit “taupūs”ir šventi.

 • Balsas

  Neieškokit sąžinės, gėdos – ten šito nerasit

 • Balsui

  Jie toliau grupuojasi ir telkiasi…kovoti prieš kitus. Tai kas bus, kai juos išrinksime? Jie ir vėl pyksis, keršys, keis valdžių komplektus vieną po kito, mokės išeitines šimtais tūkstančių iš biudžeto. Nėra sutarimo, nebus ir darbo bei rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite