Neaiškus susivienijimas su apeliacija į sąžinę

Madinga tapo Šilutės r. savivaldybėje rengti spaudos konferencijas. Pastarosios organizatoriai – Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovai, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas ir Liberalų sąjūdžio remiamas kandidatas į merus Jonas Jatautas. Kalbėta apie naujo aljanso steigimą, siekį teisiškai įvertinti anuliuotuosius rinkimus, senosios Tarybos nuodėmes.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė, kandidatas į merus Jonas Jatautas, Tarybos narys Edvardas Vitkauskas surengė spaudos konferenciją, kurioje kalbėjo daug, bet nelabai aiškiai.

 

Spaudos konferencijos organizatorių kalbos skambėjo keistokai, nes jų pareiškimai skyrėsi nuo darbų ir ketinimų. Ką tik garsiai apie aljansą kalbėję Liberalų sąjūdžio atstovai neskubėjo pasirašyti po S. Tamašauskienės paviešintu pareiškimu dėl praėjusių rinkimų rezultatų teisinio įvertinimo ir sakė, kad dokumentą dar reikia… panagrinėti. Rinkimuose aljanso nariai dalyvaus savarankiškai, keldami savo kandidatus. Susivienyti politinėje kovoje jie planuoja tik antrajame rinkimų ture.
Liberalų sąjūdžio remiamas kandidatas į merus Jonas Jatautas sakė, kad išėjęs iš šios dabar jį palaikančios partijos „į pensiją“ ir viso renginio metu stengėsi išlaikyti tam tikrą atstumą nuo savo rėmėjų.
J. Jatautas perskaitė manifestą „Už laisvę ir demokratiją!“, kuriame teigiama, kad rinkimų rezultatų klastojimas ir siekis patekti į valdžią, kad būtų galima skirstyti lėšas, esąs iššūkis demokratijai, pasikėsinimas į laivę atvirai ir skaidriai spręsti visuomenės reikalus.
„Turime visą sąrašą statybinių objektų, kurie mums, mokesčių mokėtojams, kainavo aiškiai per brangiai, o nauda, kurią gavome, aiškiai neatitinka kainos, kurią sumokėjome. Reikia keisti susiformavusią sistemą Šilutės rajono savivaldoje, o sistema – tai žmonės. Tie, kurie deda parašus po sprendimais turi būti kontroliuojami Tarybos narių, o mes, rinkėjai, turime reikalauti ataskaitos iš savo išrinktųjų Taryboje. Kai kurie Tarybos nariai atvirai tyčiojasi iš rinkėjų, kelerius metus nepateikdami net formalių ataskaitų rinkėjams. Taryboje neabejotinai yra daug sąžiningų žmonių, bet klausimas lieka neatsakytas. Kodėl Tarybos narys neįtakoja neskaidrių sprendimų dėl viešųjų pirkimų, kodėl jis nekontroliuoja, kaip panaudojamos savivaldybės lėšos? Arba jis nežino, kaip tai daryti, arba jis to nedaro, nes tai yra naudinga. Bet kuriuo atveju – tai sąžinės klausimas ir rinkėjai turi spręsti, ar jie nori ar nebenori, kad politikų savivalė tęstųsi. Rajono politikoje reikia esminių pokyčių. Liberalų sąjūdis, kuris iškėlė mane kandidatu į rajono merus, į pakartotinius rinkimus eina kartu su nepartiniais, įvairių sričių specialistais, visuomenės atstovais, kurių rinkiminiame sąraše yra pusė “, – teigė Jonas Jatautas.
Po jo kalbėjęs Šilutės liberalų sąjūdžio vadas Raimundas Ambrozaitis priminė savo atleidimą, buvusio rinkimų komisijos pirmininko ir jį palaikiusiųjų partijų nuodėmes. Bendrapartietis Edvardas Vitkauskas, antrindamas vadui, kalbėjo apie neskaidrius konkursus, „baisų“ Pagėgių likimą ir nelaimes, kurių užsitrauksime, jei laimės partija Tvarka ir teisingumas su savo koalicija.
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus vadovė Sandra Tamašauskienė pakvietė visus rinkimų dalyvius pasirašyti po pareiškimu, kuriame kreipiamasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad rinkimų leidinyje, rinkėjams platinamame kartu su rinkimų kortelėmis, būtų pateikta oficiali informacija, kokių partijų ar visuomeninių komitetų naudai ir kokiu mastu buvo daromi LR savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimai. „Suprasdami, kad Šilutės rajono savivaldybės rinkėjai nori ir turi žinoti, kurios partijos ar visuomeniniai komitetai politinių tikslų siekia neteisėtomis priemonėmis, mes, politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų, dalyvaujančių Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose atstovai, kreipiamės į teisėsaugos institucijas prašydami kiek galima greičiau, bet ne vėliau kaip iki pakartotinių rinkimų dienos, užbaigti atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl rinkimų pažeidimų ir pateikti duomenis apie tai, kurių partijų ar visuomeninių komitetų naudai nusikalstamai veikė asmenys, kuriems yra pareikšti įtarimai minėtuose tyrimuose“, – kalbėjo S. Tamašauskienė.
Spaudos konferencijos dalyviai, matyt, baimindamiesi, kad žodis „koalicija“ (pagal žodyną koalicija – politinė valstybių, partijų ar kitų visuomeninių grupių sąjunga bendriems tikslams) po politinių išdavysčių virtinės skamba nebesolidžiai, paskelbė, kad Liberalų sąjūdis ir Tėvynės sąjunga jungiasi į aljansą (tas pats žodynas teigia, kad aljansas – tai susivienijimas, santarvė). Ką tik iškepto aljanso nariai kvietė prisijungti ir kitas partijas bei judėjimus.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Pesimistas

  Koks skirtumas, į kokius junginius jie jungsis – ta pati panelė ir ta pati suknelė. Turime vieną išeitį. Iš visų kandidatų sąrašų į rajono Tarybą reitinguoti tik nebuvus joje naujus žmones. Šitais pasitikėti negalima. Sąskaitų suvedinėjimas ir kerštavimas užgožia net menką norą rūpintis rajono žmonių ateitimi. Jie mato tik save.Analizuokime sąrašus ir rinkimės jau dabar tik tuos, kuriuos gerai pažįstame, kurie neįsivėlę į politines rietenas.

 • Joo

  Papilstymas iš tuščio į kiaurą. Nieko konkretaus nesiūloma apart kritikos.Tokio vandenėlio pilstymas nevertas mandato. Kritikuojami ne konkretūs blogi darbai, bet akivaizdu kad siekiama kompromituoti gerai dirbančius, atkeršyti jiems už pergalę panaikintuose rinkimuose, kurie panaikinti remiantis formaliais pagrindais. Savivaldybės lėšos naudojamos tik tarybos nariams leidus, tai apie kokią kontrolę čia Jatautas paisto? Būdamas meru jis darys lygiai tą patį o patirties tai neturi . Jam svarbiausia tarybos nario ataskaita už jo išleistas kapeikas. Argi dar 4 metus juokinsim Lietuvą su nekompetetingais merais? Vien šitų veikėjų skundų pagrindu panaikinti rinkimai kainavo keliasdešimt tūkstančių eurų. Dar norėjo galutinai paraližuoti tarybos darbą iki rinkimų. Atseit “taupūs”ir šventi.

 • Balsas

  Neieškokit sąžinės, gėdos – ten šito nerasit

 • Balsui

  Jie toliau grupuojasi ir telkiasi…kovoti prieš kitus. Tai kas bus, kai juos išrinksime? Jie ir vėl pyksis, keršys, keis valdžių komplektus vieną po kito, mokės išeitines šimtais tūkstančių iš biudžeto. Nėra sutarimo, nebus ir darbo bei rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite