Naumiestiškius labiausiai jaudina nusikalstamumas ir vandentvarkos problemos

Susitikimą su Savivaldybės vadovais Žemaičių Naumiesčio seniūnijos salėje pradėjo paskutinius mėnesius šias pareigas einantis seniūnas Jonas Budreckas (vasaros pradžioje jis išeis į pensiją).

Su Žemaičių Naumiesčio bendruomene susitiko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Su Žemaičių Naumiesčio bendruomene susitiko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Su šios seniūnijos gyventojais susitiko Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus. Taip pat dalyvavo UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas, Šilutės policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius, kiti pareigūnai.

Laukia 800 tūkstančių eurų
„Mūsų tikslas – ne tik pristatyti savo ataskaitas, bet ir susipažinti su problemomis, išklausyti kritikos“, – pradėjo susitikimą Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasidžiaugė, kad šiuo metu esančios geriausios galimybės rengti projektus ir tikėtis jų finansavimo iš 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų paramos paketo.
Meras sakė, kad projektinė veikla suskirstyta į dvi dalis – Šilutės miesto ir kaimiškųjų vietovių. Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje numatyta investuoti 800 tūkst. eurų. Bus sutvarkytas apšvietimas, įsteigta papildoma grupė vaikų darželyje ir už 45 tūkst. eurų paremontuotos patalpos. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje bus įrengta nauja sporto salė. Bus didinami socialinių darbuotojų atlyginimai, nupirks jų reikmėms automobilį. Kaip ir kitoms seniūnijoms, aplinkai tvarkyti bus parūpintas naujas traktorius su reikiamu inventoriumi.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasidžiaugė sumažėjusiomis skolomis, sėkmingai už mažesnes palūkanas perskolintomis lėšomis ir prabilo apie šiuo metu ypač aktyviai aptarinėjamą švietimo įstaigų pertvarką. Jis sakė, kad vien Žemaičių Naumiesčio gimnazijai šiais metais trūks 18 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų. Per visą rajoną susidaro 120 tūkst. eurų stygius. Jei ir toliau nebus nieko daroma, kitąmet pritrūktų jau pusės milijono.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus paprašė informuoti, kokius medžius reikėtų iškirsti kapinėse, kad jie nekeltų pavojaus aplinkiniams. Taip pat kalbėta apie Žemaičių Naumiesčio užtvankos būklę, vaikų išlaipinimo aikštelės įrengimą prie vaikų darželio-mokyklos, buitinių atliekų rūšiavimą ir jų tvarkymo tarifus.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas ragino naumiestiškius aktyviau jungtis prie centralizuotos nuotekų sistemos.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas ragino naumiestiškius aktyviau jungtis prie centralizuotos nuotekų sistemos.

Vandens ūkio bėdos
Apie vandentvarkos problemas Žemaičių Naumiestyje kalbėjo UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas. Pasak jo, kai su nemokančiais už paslaugą pradėta bylinėtis teisme, skolininkų beveik nebeliko… Pasitelkus mokslininkus, pavykę sumažinti ir vandens nuostolius. Jų nuo 2014 m. sumažėjo nuo 45 iki 30 proc. Per metus už teikiamas paslaugas Žemaičių Naumiestyje bendrovė uždirbo apie 4600 eurų, tačiau apie 2000 eurų teko išleisti patirtiems nuostoliams kompensuoti.
Didžiausia bėda – sodybų jungimas prie centralizuotos nuotekų sistemos. Žmonės nori, kad jų gatvėje būtų nutiesta kanalizacija, tačiau kai ateina laikas tiesti atšaką nuo namo iki pagrindinio vamzdžio, entuziazmas išblėsta. Anot A. Markvaldo, jų įmonė pasiruošusi žmonėms padėti už minimalius įkainius. Tokiu atveju 1 metro vamzdžio nutiesimas kainuotų 38 eurus. Jeigu žmogus neplanuoja parduoti namo, kanalizacijos vamzdžio atšaką leidžiama nusitiesti be projekto. Tik UAB „Šilutės vandenys“ darbuotojas nubraižytų planelį, kad būtų žinoma, kurioje vietoje yra vamzdis. Net parduodant namą, šita trasa nebus įtraukta į registrų centrą. Jeigu norima atlikti visas būtinas procedūras, tektų papildomai išleisti apie 300 eurų.
Norintiems laistyti daržus A. Markvaldas siūlė nutiesti atskirą atšaką su skaitikliu, kad būtų galima nemokėti už nuotekų tvarkymą.
Nors UAB „Šilutės vandenys“ vadovas apgailestavo, kad mažai norinčių jungtis prie naujai nutiestos kanalizacijos sistemos, Sodų gatvės gyventojai paprašė jų gatvėje nutiesti kanalizacijos atšaką ir pažadėjo aktyviai prie jos jungtis. Susitarta balandžio mėnesį surengti susitikimą su šios gatvės gyventojais ir tartis dėl kanalizacijos tiesimo.

Susitikimo dalyviai.

Susitikimo dalyviai.

Mažėja avarijų
Apie policijos darbą su Žemaičių Naumiesčio gyventojais kalbėjo Šilutės policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius. Jis pasidžiaugė, kad Žemaičių Naumiestyje tvarką prižiūrinčios pareigūnės Aušra Skurdelienė ir Romena Taputytė esančios vienos iš profesionaliausių apylinkių inspektorių. Per 2015 metus policijos registruojamų įvykių registre (kai skambinama telefonu 112) rajone užregistruota daugiau nei 8500 pranešimų, iš Žemaičių Naumiesčio gauti 208 pranešimai.
Šilutės policijos komisariate pradėta 766 nusikalstamų veikų tyrimų, iš jų 57 Žemaičių Naumiestyje, tai yra beveik 8 procentai visų rajono nusikalstamų veikų. Pasak A. Lukošiaus, vyrauja trijų pagrindinių pobūdžių nusikalstamos veikos: vagystės, smurtas artimoje aplinkoje ir chuliganizmo bei turto gadinimo atvejai. Vien vagysčių, kurių metu padaryta žala viršijo 113 eurų, praėjusiais metais užregistruota 16. Didelė problema tapo smurtas artimoje aplinkoje. Naumiestyje būta 10 tokių ikiteisminių tyrimų. Sumažėjo avarijų. Pareigūno manymu, tai lėmė, kad žmonės vis labiau įpranta naudoti šviesą atspindinčias liemenes, atšvaitus. Kita vertus, jis ragino kuo dažniau pranešti apie pastebėtus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Apie policijos darbą pasakojo Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius.

Apie policijos darbą pasakojo Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius.

Pareigūnas sulaukė klausimo, ką daryti su įžūliu pensininku, kuris įkyriai kaulija pinigų, priekabiauja siūlydamas pirkti gėlių, o už gautus pinigus viešoje vietoje gurkšnoja alų. A. Lukošius patarė tokiu atveju skambinti policijai.
Kad paskambinus policijos negreitai pavyksta sulaukti, priminė Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas. Kartą pamatęs prie etnokultūros centro triukšmaujančius ir alkoholį vartojančius jaunuolius, paskambino policijai. Policija atvažiavo taip demonstratyviai lėtai, o jaunuoliai bemat išsilakstė…
Seniūnas atkreipė dėmesį, kad rinktis vakarais ir triukšmauti jaunuoliai pamėgo prie bibliotekos. Pasak seniūno J. Budrecko, pareigūnai galėtų dažniau lankytis minimose vietose, gal jausdami nuolatinį policijos dėmesį patys nustotų ten burtis. O gal tose vietose įrengti stebėjimo kameras?

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite