Naujų įspūdžių sėmėmės Padujoje ir Veronoje

Kelionių reportažai


Puiki vakarienė, pasivaikščiojimas Lido di Jesolo kurorto pajūriu ir puikus miegas – ir štai mes vėl pasiruošę keliauti. Šį kartą vykome į Paduvą ir Veroną – legendinių įsimylėjėlių Romeo ir Džiuljetos miestą. Puikus oras ir gražūs pro šalį slenkantys vaizdai su neįprastais peizažais žadėjo gausybę įspūdžių.

Įspūdingą Prato della Valle aikštę Padujoje supa 78 statulos.

Istorinis Italijos centras
Italai apie savo miestą Padują, vieną didžiausių istorinių Italijos centrų, sako, kad čia „pieva – be žolės, šventasis – be vardo, o kavinės – be durų“. Šiame mieste pėsčiomis aplankėme įspūdingą Prato della Valle aikštę, kurią supa 78 statulos, vaizduojančios įžymiausius padujiečius, tarp jų ir Steponas Batoras bei Jonas III Sobieskis. Religinis Padujos centras – Piazza del Santo aikštė, kurios centre puikuojasi Šv. Antano bazilika (XIII a.). Didinga šventovė ir vienuolynas, garsėjantis įspūdingais bizantiškais kupolais. Čia palaidotas vienas populiariausių Italijos šventųjų, Pranciškaus Asyžiečio mokinys Antanas Padujietis. Iki šiol tikintieji meldžiasi prie jo antkapio ir tikisi stebuklo.
Kita įžymybė – Capella degli Scrovegni. Šią koplyčią 1303 m. pastatė sūnus, vildamasis savo tėvą, buvusį palūkininką, apsaugoti nuo amžino Dievo ir žmonių pasmerkimo. Ne veltui Dantė jį minėjo „Dieviškojoje komedijoje“, rašydamas apie pragarą. Koplyčia nuo grindų iki lubų ištapyta Džoto (Giotto) freskomis.
Nepakartojamą įspūdį paliko Palazzo della Regione viduramžių rotušė. Padujos universitetas – vienas seniausių Europoje – įkurtas 1222. Smagu buvo pasivaikščioti universiteto, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galeo Galilėjus, kiemeliuose.
Verona – svajonių miestas
Antroje dienos pusėje vykome į romantiškiausią šiaurinės Italijos miestą Veroną. Tai Romeo ir Džuljetos miestas, meilės piligrimų meka. Nepaprastai žavius Veronos senamiestis: siauros tiesios gatvės, viduramžiais susiformavusios aikštės, puoštos kolonomis ir fontanais. Ir be atvangos zujantys prabangūs automobiliai, kurių tenka saugotis ir turistams. Pasivaikščiojome miesto centre, užsukome į spalvingąją turgaus aikštę, Sinjorijos aikštę su elegantiška Dantės statula, aplankėme impozantiškais raižiniais išpuoštą Katedrą. Dar viena miesto įžymybė – Romos koliziejui dydžiu nedaug tenusileidžiantis Arenos amfiteatras (I a.), talpinantis 25 000 žiūrovų. Vasarą čia rengiami koncertai, operos, festivaliai.

Dantės statula Veronoje.

Senamiesčio gatvelėmis nukeliavome iki Džuljetos namo, pasižvalgėme į Džiuljetos (svajonių) balkonėlį, fotografavomės. Mums lankantis Džiuljetos namų kiemelyje, jis jau buvo pilnas žmonių, tad ne visiems pavyko norus sugalvoti prie Džuljetos skulptūros. Ir čia buvo daug vaikų grupių.

Kelionė atgal į viešbutį neprailgo besigrožint už lango pralekiančiais vaizdais ir dalijantis įspūdžiais. Rytojaus dieną laukė kelionė prie didžiausio Italijos Gardos ežero.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite