Naujų įspūdžių sėmėmės Padujoje ir Veronoje

Kelionių reportažai


Puiki vakarienė, pasivaikščiojimas Lido di Jesolo kurorto pajūriu ir puikus miegas – ir štai mes vėl pasiruošę keliauti. Šį kartą vykome į Paduvą ir Veroną – legendinių įsimylėjėlių Romeo ir Džiuljetos miestą. Puikus oras ir gražūs pro šalį slenkantys vaizdai su neįprastais peizažais žadėjo gausybę įspūdžių.

Įspūdingą Prato della Valle aikštę Padujoje supa 78 statulos.

Istorinis Italijos centras
Italai apie savo miestą Padują, vieną didžiausių istorinių Italijos centrų, sako, kad čia „pieva – be žolės, šventasis – be vardo, o kavinės – be durų“. Šiame mieste pėsčiomis aplankėme įspūdingą Prato della Valle aikštę, kurią supa 78 statulos, vaizduojančios įžymiausius padujiečius, tarp jų ir Steponas Batoras bei Jonas III Sobieskis. Religinis Padujos centras – Piazza del Santo aikštė, kurios centre puikuojasi Šv. Antano bazilika (XIII a.). Didinga šventovė ir vienuolynas, garsėjantis įspūdingais bizantiškais kupolais. Čia palaidotas vienas populiariausių Italijos šventųjų, Pranciškaus Asyžiečio mokinys Antanas Padujietis. Iki šiol tikintieji meldžiasi prie jo antkapio ir tikisi stebuklo.
Kita įžymybė – Capella degli Scrovegni. Šią koplyčią 1303 m. pastatė sūnus, vildamasis savo tėvą, buvusį palūkininką, apsaugoti nuo amžino Dievo ir žmonių pasmerkimo. Ne veltui Dantė jį minėjo „Dieviškojoje komedijoje“, rašydamas apie pragarą. Koplyčia nuo grindų iki lubų ištapyta Džoto (Giotto) freskomis.
Nepakartojamą įspūdį paliko Palazzo della Regione viduramžių rotušė. Padujos universitetas – vienas seniausių Europoje – įkurtas 1222. Smagu buvo pasivaikščioti universiteto, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galeo Galilėjus, kiemeliuose.
Verona – svajonių miestas
Antroje dienos pusėje vykome į romantiškiausią šiaurinės Italijos miestą Veroną. Tai Romeo ir Džuljetos miestas, meilės piligrimų meka. Nepaprastai žavius Veronos senamiestis: siauros tiesios gatvės, viduramžiais susiformavusios aikštės, puoštos kolonomis ir fontanais. Ir be atvangos zujantys prabangūs automobiliai, kurių tenka saugotis ir turistams. Pasivaikščiojome miesto centre, užsukome į spalvingąją turgaus aikštę, Sinjorijos aikštę su elegantiška Dantės statula, aplankėme impozantiškais raižiniais išpuoštą Katedrą. Dar viena miesto įžymybė – Romos koliziejui dydžiu nedaug tenusileidžiantis Arenos amfiteatras (I a.), talpinantis 25 000 žiūrovų. Vasarą čia rengiami koncertai, operos, festivaliai.

Dantės statula Veronoje.

Senamiesčio gatvelėmis nukeliavome iki Džuljetos namo, pasižvalgėme į Džiuljetos (svajonių) balkonėlį, fotografavomės. Mums lankantis Džiuljetos namų kiemelyje, jis jau buvo pilnas žmonių, tad ne visiems pavyko norus sugalvoti prie Džuljetos skulptūros. Ir čia buvo daug vaikų grupių.

Kelionė atgal į viešbutį neprailgo besigrožint už lango pralekiančiais vaizdais ir dalijantis įspūdžiais. Rytojaus dieną laukė kelionė prie didžiausio Italijos Gardos ežero.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite