Naujų įspūdžių sėmėmės Padujoje ir Veronoje

Kelionių reportažai


Puiki vakarienė, pasivaikščiojimas Lido di Jesolo kurorto pajūriu ir puikus miegas – ir štai mes vėl pasiruošę keliauti. Šį kartą vykome į Paduvą ir Veroną – legendinių įsimylėjėlių Romeo ir Džiuljetos miestą. Puikus oras ir gražūs pro šalį slenkantys vaizdai su neįprastais peizažais žadėjo gausybę įspūdžių.

Įspūdingą Prato della Valle aikštę Padujoje supa 78 statulos.

Istorinis Italijos centras
Italai apie savo miestą Padują, vieną didžiausių istorinių Italijos centrų, sako, kad čia „pieva – be žolės, šventasis – be vardo, o kavinės – be durų“. Šiame mieste pėsčiomis aplankėme įspūdingą Prato della Valle aikštę, kurią supa 78 statulos, vaizduojančios įžymiausius padujiečius, tarp jų ir Steponas Batoras bei Jonas III Sobieskis. Religinis Padujos centras – Piazza del Santo aikštė, kurios centre puikuojasi Šv. Antano bazilika (XIII a.). Didinga šventovė ir vienuolynas, garsėjantis įspūdingais bizantiškais kupolais. Čia palaidotas vienas populiariausių Italijos šventųjų, Pranciškaus Asyžiečio mokinys Antanas Padujietis. Iki šiol tikintieji meldžiasi prie jo antkapio ir tikisi stebuklo.
Kita įžymybė – Capella degli Scrovegni. Šią koplyčią 1303 m. pastatė sūnus, vildamasis savo tėvą, buvusį palūkininką, apsaugoti nuo amžino Dievo ir žmonių pasmerkimo. Ne veltui Dantė jį minėjo „Dieviškojoje komedijoje“, rašydamas apie pragarą. Koplyčia nuo grindų iki lubų ištapyta Džoto (Giotto) freskomis.
Nepakartojamą įspūdį paliko Palazzo della Regione viduramžių rotušė. Padujos universitetas – vienas seniausių Europoje – įkurtas 1222. Smagu buvo pasivaikščioti universiteto, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galeo Galilėjus, kiemeliuose.
Verona – svajonių miestas
Antroje dienos pusėje vykome į romantiškiausią šiaurinės Italijos miestą Veroną. Tai Romeo ir Džuljetos miestas, meilės piligrimų meka. Nepaprastai žavius Veronos senamiestis: siauros tiesios gatvės, viduramžiais susiformavusios aikštės, puoštos kolonomis ir fontanais. Ir be atvangos zujantys prabangūs automobiliai, kurių tenka saugotis ir turistams. Pasivaikščiojome miesto centre, užsukome į spalvingąją turgaus aikštę, Sinjorijos aikštę su elegantiška Dantės statula, aplankėme impozantiškais raižiniais išpuoštą Katedrą. Dar viena miesto įžymybė – Romos koliziejui dydžiu nedaug tenusileidžiantis Arenos amfiteatras (I a.), talpinantis 25 000 žiūrovų. Vasarą čia rengiami koncertai, operos, festivaliai.

Dantės statula Veronoje.

Senamiesčio gatvelėmis nukeliavome iki Džuljetos namo, pasižvalgėme į Džiuljetos (svajonių) balkonėlį, fotografavomės. Mums lankantis Džiuljetos namų kiemelyje, jis jau buvo pilnas žmonių, tad ne visiems pavyko norus sugalvoti prie Džuljetos skulptūros. Ir čia buvo daug vaikų grupių.

Kelionė atgal į viešbutį neprailgo besigrožint už lango pralekiančiais vaizdais ir dalijantis įspūdžiais. Rytojaus dieną laukė kelionė prie didžiausio Italijos Gardos ežero.
Birutė Morkevičienė

Hits: 256

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite