Naujų įspūdžių sėmėmės Padujoje ir Veronoje

Kelionių reportažai


Puiki vakarienė, pasivaikščiojimas Lido di Jesolo kurorto pajūriu ir puikus miegas – ir štai mes vėl pasiruošę keliauti. Šį kartą vykome į Paduvą ir Veroną – legendinių įsimylėjėlių Romeo ir Džiuljetos miestą. Puikus oras ir gražūs pro šalį slenkantys vaizdai su neįprastais peizažais žadėjo gausybę įspūdžių.

Įspūdingą Prato della Valle aikštę Padujoje supa 78 statulos.

Istorinis Italijos centras
Italai apie savo miestą Padują, vieną didžiausių istorinių Italijos centrų, sako, kad čia „pieva – be žolės, šventasis – be vardo, o kavinės – be durų“. Šiame mieste pėsčiomis aplankėme įspūdingą Prato della Valle aikštę, kurią supa 78 statulos, vaizduojančios įžymiausius padujiečius, tarp jų ir Steponas Batoras bei Jonas III Sobieskis. Religinis Padujos centras – Piazza del Santo aikštė, kurios centre puikuojasi Šv. Antano bazilika (XIII a.). Didinga šventovė ir vienuolynas, garsėjantis įspūdingais bizantiškais kupolais. Čia palaidotas vienas populiariausių Italijos šventųjų, Pranciškaus Asyžiečio mokinys Antanas Padujietis. Iki šiol tikintieji meldžiasi prie jo antkapio ir tikisi stebuklo.
Kita įžymybė – Capella degli Scrovegni. Šią koplyčią 1303 m. pastatė sūnus, vildamasis savo tėvą, buvusį palūkininką, apsaugoti nuo amžino Dievo ir žmonių pasmerkimo. Ne veltui Dantė jį minėjo „Dieviškojoje komedijoje“, rašydamas apie pragarą. Koplyčia nuo grindų iki lubų ištapyta Džoto (Giotto) freskomis.
Nepakartojamą įspūdį paliko Palazzo della Regione viduramžių rotušė. Padujos universitetas – vienas seniausių Europoje – įkurtas 1222. Smagu buvo pasivaikščioti universiteto, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galeo Galilėjus, kiemeliuose.
Verona – svajonių miestas
Antroje dienos pusėje vykome į romantiškiausią šiaurinės Italijos miestą Veroną. Tai Romeo ir Džuljetos miestas, meilės piligrimų meka. Nepaprastai žavius Veronos senamiestis: siauros tiesios gatvės, viduramžiais susiformavusios aikštės, puoštos kolonomis ir fontanais. Ir be atvangos zujantys prabangūs automobiliai, kurių tenka saugotis ir turistams. Pasivaikščiojome miesto centre, užsukome į spalvingąją turgaus aikštę, Sinjorijos aikštę su elegantiška Dantės statula, aplankėme impozantiškais raižiniais išpuoštą Katedrą. Dar viena miesto įžymybė – Romos koliziejui dydžiu nedaug tenusileidžiantis Arenos amfiteatras (I a.), talpinantis 25 000 žiūrovų. Vasarą čia rengiami koncertai, operos, festivaliai.

Dantės statula Veronoje.

Senamiesčio gatvelėmis nukeliavome iki Džuljetos namo, pasižvalgėme į Džiuljetos (svajonių) balkonėlį, fotografavomės. Mums lankantis Džiuljetos namų kiemelyje, jis jau buvo pilnas žmonių, tad ne visiems pavyko norus sugalvoti prie Džuljetos skulptūros. Ir čia buvo daug vaikų grupių.

Kelionė atgal į viešbutį neprailgo besigrožint už lango pralekiančiais vaizdais ir dalijantis įspūdžiais. Rytojaus dieną laukė kelionė prie didžiausio Italijos Gardos ežero.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite