Naujoji opozicija moka balsuoti ir kojomis

Opozicijos atstovams palikus salę, antradienį neįvyko planuotas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis. Dėl pakartotinio posėdžio sušaukimo nebuvo sutarta ir vėliau. Tarybos posėdyje galima svarstyti projektus, jeigu jie aptarti bent vieno komiteto posėdyje. Ekonomikos ir finansų komitete neaptartus klausimus į savo darbotvarkę įtraukė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas.

Nebelikus kvorumo, posėdžio dalyviai tarėsi, ką daryti toliau, tačiau paaiškėjo, kad Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio pratęsti nepavyks.

Iš vienuolikos Ekonomikos ir finansų komiteto narių posėdyje dalyvavo devyni. Komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis serga, o Steponas Kazlauskas yra išvykęs. Posėdžiui pirmininkavo V. Pavilonio pavaduotojas Darius Soščeka. Konfliktas kilo posėdžio pradžioje, dar nepatvirtinus darbotvarkės, kai paaiškėjo, kad į ją neįtrauktas Arvydo Jako projektas „Dėl Šilutės miesto istorinės Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos patvirtinimo“. Į darbotvarkę nepateko ir kito komiteto nario Alfonso Vanago parengtas projektas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą faktinio atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo, patvirtinto 2009-10-29 sprendimu Nr. T1-1132, pakeitimo“. Bendroje Tarybos posėdžio, kuris vyks sausio 30 d., darbotvarkėje šie projektai įrašyti.
Tarybos sekretorius Jonas Jaunius paaiškino, kad abu projektai nepateko į komiteto darbotvarkę todėl, kad nebuvo tinkamai paruošti. Trūksta finansinio pagrindimo, A. Vanago aiškinamasis raštas nepilnas, o prie A. Jako projekto aiškinamojo rašto visai nebuvo. Tarybos narys A. Jakas sakė, kad trūkstamus dokumentus turinti paruošti administracija, o svarstyti projektą reikia, kad būtų gautas finansavimas. Jis pareiškė, kad jeigu pateiktas projektas nebus svarstomas, posėdyje nedalyvaus ir išėjo iš salės. Kartu su juo posėdžių salę paliko ir kiti opozicijos atstovai: Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė ir Alfonsas Vanagas. Opozicijos atstovams išėjus, nebeliko kvorumo ir posėdis baigėsi nė neprasidėjęs.
Posėdžiui pirmininkavęs D. Soščeka stebėjosi, kad opozicija išėjo net nepatvirtinus darbotvarkės. Tarybos narys Saulius Stankevičius pastebėjo, kad dauguma A. Jako teikiamų projektų arba būna su trūkumais, arba pateikiami per vėlai. „Tai toks triukas, kurį opozicija darydavo ir anksčiau“, – pakomentavo vicemeras Virgilijus Pozingis.
Iš pradžių svarstyta galimybė tęsti posėdį skubiai pakvietus į jį Vaidą Pavilonį, tačiau D. Soščeka paaiškino, kad dėl ligos jis guli ir atvykti tikrai negalės. Svarstyta galimybė sušaukti Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį kitu laiku arba surengti jungtinį Ekonomikos ir finansų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį. Tačiau ir to padaryti nepavyko. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nedalyvavo.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyti klausimai aptarti Teritorijų ir kaimo reikalų komitete, todėl, anot Tarybos sekretoriaus Jono Jauniaus, Tarybos posėdyje juos bus galima svarstyti.
„Iki Tarybos posėdžio liko savaitė, tad gal pavyks iki to laiko surengti ir komiteto posėdį“, – svarstė Jonas Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite