Naujoji opozicija moka balsuoti ir kojomis

Opozicijos atstovams palikus salę, antradienį neįvyko planuotas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis. Dėl pakartotinio posėdžio sušaukimo nebuvo sutarta ir vėliau. Tarybos posėdyje galima svarstyti projektus, jeigu jie aptarti bent vieno komiteto posėdyje. Ekonomikos ir finansų komitete neaptartus klausimus į savo darbotvarkę įtraukė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas.

Nebelikus kvorumo, posėdžio dalyviai tarėsi, ką daryti toliau, tačiau paaiškėjo, kad Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio pratęsti nepavyks.

Iš vienuolikos Ekonomikos ir finansų komiteto narių posėdyje dalyvavo devyni. Komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis serga, o Steponas Kazlauskas yra išvykęs. Posėdžiui pirmininkavo V. Pavilonio pavaduotojas Darius Soščeka. Konfliktas kilo posėdžio pradžioje, dar nepatvirtinus darbotvarkės, kai paaiškėjo, kad į ją neįtrauktas Arvydo Jako projektas „Dėl Šilutės miesto istorinės Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos patvirtinimo“. Į darbotvarkę nepateko ir kito komiteto nario Alfonso Vanago parengtas projektas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą faktinio atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo, patvirtinto 2009-10-29 sprendimu Nr. T1-1132, pakeitimo“. Bendroje Tarybos posėdžio, kuris vyks sausio 30 d., darbotvarkėje šie projektai įrašyti.
Tarybos sekretorius Jonas Jaunius paaiškino, kad abu projektai nepateko į komiteto darbotvarkę todėl, kad nebuvo tinkamai paruošti. Trūksta finansinio pagrindimo, A. Vanago aiškinamasis raštas nepilnas, o prie A. Jako projekto aiškinamojo rašto visai nebuvo. Tarybos narys A. Jakas sakė, kad trūkstamus dokumentus turinti paruošti administracija, o svarstyti projektą reikia, kad būtų gautas finansavimas. Jis pareiškė, kad jeigu pateiktas projektas nebus svarstomas, posėdyje nedalyvaus ir išėjo iš salės. Kartu su juo posėdžių salę paliko ir kiti opozicijos atstovai: Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė ir Alfonsas Vanagas. Opozicijos atstovams išėjus, nebeliko kvorumo ir posėdis baigėsi nė neprasidėjęs.
Posėdžiui pirmininkavęs D. Soščeka stebėjosi, kad opozicija išėjo net nepatvirtinus darbotvarkės. Tarybos narys Saulius Stankevičius pastebėjo, kad dauguma A. Jako teikiamų projektų arba būna su trūkumais, arba pateikiami per vėlai. „Tai toks triukas, kurį opozicija darydavo ir anksčiau“, – pakomentavo vicemeras Virgilijus Pozingis.
Iš pradžių svarstyta galimybė tęsti posėdį skubiai pakvietus į jį Vaidą Pavilonį, tačiau D. Soščeka paaiškino, kad dėl ligos jis guli ir atvykti tikrai negalės. Svarstyta galimybė sušaukti Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį kitu laiku arba surengti jungtinį Ekonomikos ir finansų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį. Tačiau ir to padaryti nepavyko. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nedalyvavo.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyti klausimai aptarti Teritorijų ir kaimo reikalų komitete, todėl, anot Tarybos sekretoriaus Jono Jauniaus, Tarybos posėdyje juos bus galima svarstyti.
„Iki Tarybos posėdžio liko savaitė, tad gal pavyks iki to laiko surengti ir komiteto posėdį“, – svarstė Jonas Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite