Naujoji opozicija moka balsuoti ir kojomis

Opozicijos atstovams palikus salę, antradienį neįvyko planuotas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis. Dėl pakartotinio posėdžio sušaukimo nebuvo sutarta ir vėliau. Tarybos posėdyje galima svarstyti projektus, jeigu jie aptarti bent vieno komiteto posėdyje. Ekonomikos ir finansų komitete neaptartus klausimus į savo darbotvarkę įtraukė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas.

Nebelikus kvorumo, posėdžio dalyviai tarėsi, ką daryti toliau, tačiau paaiškėjo, kad Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio pratęsti nepavyks.

Iš vienuolikos Ekonomikos ir finansų komiteto narių posėdyje dalyvavo devyni. Komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis serga, o Steponas Kazlauskas yra išvykęs. Posėdžiui pirmininkavo V. Pavilonio pavaduotojas Darius Soščeka. Konfliktas kilo posėdžio pradžioje, dar nepatvirtinus darbotvarkės, kai paaiškėjo, kad į ją neįtrauktas Arvydo Jako projektas „Dėl Šilutės miesto istorinės Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos patvirtinimo“. Į darbotvarkę nepateko ir kito komiteto nario Alfonso Vanago parengtas projektas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą faktinio atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo, patvirtinto 2009-10-29 sprendimu Nr. T1-1132, pakeitimo“. Bendroje Tarybos posėdžio, kuris vyks sausio 30 d., darbotvarkėje šie projektai įrašyti.
Tarybos sekretorius Jonas Jaunius paaiškino, kad abu projektai nepateko į komiteto darbotvarkę todėl, kad nebuvo tinkamai paruošti. Trūksta finansinio pagrindimo, A. Vanago aiškinamasis raštas nepilnas, o prie A. Jako projekto aiškinamojo rašto visai nebuvo. Tarybos narys A. Jakas sakė, kad trūkstamus dokumentus turinti paruošti administracija, o svarstyti projektą reikia, kad būtų gautas finansavimas. Jis pareiškė, kad jeigu pateiktas projektas nebus svarstomas, posėdyje nedalyvaus ir išėjo iš salės. Kartu su juo posėdžių salę paliko ir kiti opozicijos atstovai: Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė ir Alfonsas Vanagas. Opozicijos atstovams išėjus, nebeliko kvorumo ir posėdis baigėsi nė neprasidėjęs.
Posėdžiui pirmininkavęs D. Soščeka stebėjosi, kad opozicija išėjo net nepatvirtinus darbotvarkės. Tarybos narys Saulius Stankevičius pastebėjo, kad dauguma A. Jako teikiamų projektų arba būna su trūkumais, arba pateikiami per vėlai. „Tai toks triukas, kurį opozicija darydavo ir anksčiau“, – pakomentavo vicemeras Virgilijus Pozingis.
Iš pradžių svarstyta galimybė tęsti posėdį skubiai pakvietus į jį Vaidą Pavilonį, tačiau D. Soščeka paaiškino, kad dėl ligos jis guli ir atvykti tikrai negalės. Svarstyta galimybė sušaukti Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį kitu laiku arba surengti jungtinį Ekonomikos ir finansų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį. Tačiau ir to padaryti nepavyko. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nedalyvavo.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyti klausimai aptarti Teritorijų ir kaimo reikalų komitete, todėl, anot Tarybos sekretoriaus Jono Jauniaus, Tarybos posėdyje juos bus galima svarstyti.
„Iki Tarybos posėdžio liko savaitė, tad gal pavyks iki to laiko surengti ir komiteto posėdį“, – svarstė Jonas Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite