Naujoji opozicija moka balsuoti ir kojomis

Opozicijos atstovams palikus salę, antradienį neįvyko planuotas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis. Dėl pakartotinio posėdžio sušaukimo nebuvo sutarta ir vėliau. Tarybos posėdyje galima svarstyti projektus, jeigu jie aptarti bent vieno komiteto posėdyje. Ekonomikos ir finansų komitete neaptartus klausimus į savo darbotvarkę įtraukė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas.

Nebelikus kvorumo, posėdžio dalyviai tarėsi, ką daryti toliau, tačiau paaiškėjo, kad Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio pratęsti nepavyks.

Iš vienuolikos Ekonomikos ir finansų komiteto narių posėdyje dalyvavo devyni. Komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis serga, o Steponas Kazlauskas yra išvykęs. Posėdžiui pirmininkavo V. Pavilonio pavaduotojas Darius Soščeka. Konfliktas kilo posėdžio pradžioje, dar nepatvirtinus darbotvarkės, kai paaiškėjo, kad į ją neįtrauktas Arvydo Jako projektas „Dėl Šilutės miesto istorinės Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos patvirtinimo“. Į darbotvarkę nepateko ir kito komiteto nario Alfonso Vanago parengtas projektas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą faktinio atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo, patvirtinto 2009-10-29 sprendimu Nr. T1-1132, pakeitimo“. Bendroje Tarybos posėdžio, kuris vyks sausio 30 d., darbotvarkėje šie projektai įrašyti.
Tarybos sekretorius Jonas Jaunius paaiškino, kad abu projektai nepateko į komiteto darbotvarkę todėl, kad nebuvo tinkamai paruošti. Trūksta finansinio pagrindimo, A. Vanago aiškinamasis raštas nepilnas, o prie A. Jako projekto aiškinamojo rašto visai nebuvo. Tarybos narys A. Jakas sakė, kad trūkstamus dokumentus turinti paruošti administracija, o svarstyti projektą reikia, kad būtų gautas finansavimas. Jis pareiškė, kad jeigu pateiktas projektas nebus svarstomas, posėdyje nedalyvaus ir išėjo iš salės. Kartu su juo posėdžių salę paliko ir kiti opozicijos atstovai: Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė ir Alfonsas Vanagas. Opozicijos atstovams išėjus, nebeliko kvorumo ir posėdis baigėsi nė neprasidėjęs.
Posėdžiui pirmininkavęs D. Soščeka stebėjosi, kad opozicija išėjo net nepatvirtinus darbotvarkės. Tarybos narys Saulius Stankevičius pastebėjo, kad dauguma A. Jako teikiamų projektų arba būna su trūkumais, arba pateikiami per vėlai. „Tai toks triukas, kurį opozicija darydavo ir anksčiau“, – pakomentavo vicemeras Virgilijus Pozingis.
Iš pradžių svarstyta galimybė tęsti posėdį skubiai pakvietus į jį Vaidą Pavilonį, tačiau D. Soščeka paaiškino, kad dėl ligos jis guli ir atvykti tikrai negalės. Svarstyta galimybė sušaukti Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį kitu laiku arba surengti jungtinį Ekonomikos ir finansų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį. Tačiau ir to padaryti nepavyko. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nedalyvavo.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyti klausimai aptarti Teritorijų ir kaimo reikalų komitete, todėl, anot Tarybos sekretoriaus Jono Jauniaus, Tarybos posėdyje juos bus galima svarstyti.
„Iki Tarybos posėdžio liko savaitė, tad gal pavyks iki to laiko surengti ir komiteto posėdį“, – svarstė Jonas Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite