Naujoji opozicija moka balsuoti ir kojomis

Opozicijos atstovams palikus salę, antradienį neįvyko planuotas Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis. Dėl pakartotinio posėdžio sušaukimo nebuvo sutarta ir vėliau. Tarybos posėdyje galima svarstyti projektus, jeigu jie aptarti bent vieno komiteto posėdyje. Ekonomikos ir finansų komitete neaptartus klausimus į savo darbotvarkę įtraukė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas.

Nebelikus kvorumo, posėdžio dalyviai tarėsi, ką daryti toliau, tačiau paaiškėjo, kad Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio pratęsti nepavyks.

Iš vienuolikos Ekonomikos ir finansų komiteto narių posėdyje dalyvavo devyni. Komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis serga, o Steponas Kazlauskas yra išvykęs. Posėdžiui pirmininkavo V. Pavilonio pavaduotojas Darius Soščeka. Konfliktas kilo posėdžio pradžioje, dar nepatvirtinus darbotvarkės, kai paaiškėjo, kad į ją neįtrauktas Arvydo Jako projektas „Dėl Šilutės miesto istorinės Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos patvirtinimo“. Į darbotvarkę nepateko ir kito komiteto nario Alfonso Vanago parengtas projektas „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą faktinio atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo, patvirtinto 2009-10-29 sprendimu Nr. T1-1132, pakeitimo“. Bendroje Tarybos posėdžio, kuris vyks sausio 30 d., darbotvarkėje šie projektai įrašyti.
Tarybos sekretorius Jonas Jaunius paaiškino, kad abu projektai nepateko į komiteto darbotvarkę todėl, kad nebuvo tinkamai paruošti. Trūksta finansinio pagrindimo, A. Vanago aiškinamasis raštas nepilnas, o prie A. Jako projekto aiškinamojo rašto visai nebuvo. Tarybos narys A. Jakas sakė, kad trūkstamus dokumentus turinti paruošti administracija, o svarstyti projektą reikia, kad būtų gautas finansavimas. Jis pareiškė, kad jeigu pateiktas projektas nebus svarstomas, posėdyje nedalyvaus ir išėjo iš salės. Kartu su juo posėdžių salę paliko ir kiti opozicijos atstovai: Edvardas Vitkauskas, Daiva Žebelienė ir Alfonsas Vanagas. Opozicijos atstovams išėjus, nebeliko kvorumo ir posėdis baigėsi nė neprasidėjęs.
Posėdžiui pirmininkavęs D. Soščeka stebėjosi, kad opozicija išėjo net nepatvirtinus darbotvarkės. Tarybos narys Saulius Stankevičius pastebėjo, kad dauguma A. Jako teikiamų projektų arba būna su trūkumais, arba pateikiami per vėlai. „Tai toks triukas, kurį opozicija darydavo ir anksčiau“, – pakomentavo vicemeras Virgilijus Pozingis.
Iš pradžių svarstyta galimybė tęsti posėdį skubiai pakvietus į jį Vaidą Pavilonį, tačiau D. Soščeka paaiškino, kad dėl ligos jis guli ir atvykti tikrai negalės. Svarstyta galimybė sušaukti Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį kitu laiku arba surengti jungtinį Ekonomikos ir finansų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdį. Tačiau ir to padaryti nepavyko. Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Ekonomikos ir finansų komiteto nariai nedalyvavo.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyti klausimai aptarti Teritorijų ir kaimo reikalų komitete, todėl, anot Tarybos sekretoriaus Jono Jauniaus, Tarybos posėdyje juos bus galima svarstyti.
„Iki Tarybos posėdžio liko savaitė, tad gal pavyks iki to laiko surengti ir komiteto posėdį“, – svarstė Jonas Jaunius.

Vaidotas VILKAS

Hits: 49

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite