Natkiškiuose – Kaziuko mugė

„Kaziuko mugė ,,Pirk – parduok – šok – dainuok“, sugalvota – padaryta. Sėsk ir – gurgu gurgu, išvažiuojam ankstų rytą, į Kaziuko turgų.“ Tokiais žodžiais buvo sutikti pirkėjai ir pardavėjai, atvykę į Kaziuko mugę Natkiškių kultūros namuose.

Natkiškiečiai Kaziuko mugę surengė tvarkinguose kultūros namuose.

 

Šv. Kazimiero arba Kovarnių diena mūsų kaime vadinta Špokų (varnėnų) diena – pirmas pavasario ženklas. Tradicinėse šventėse slypi mūsų krašto savitumas, įdomi kartų patirtis, dalelė dvasinės kultūros paveldo. 1636 metais popiežius Urbonas II paskelbė Šv. Kazimierą pirmuoju Lietuvos globėju. Kaziuko šventė Natkiškiuose šiemet vyko jau ketvirti metai. Kasmet ji būna savotiškai graži ir įdomi.
„Sveiki gyvi, čia susirinkę! Visą žiemą dirbom, triūsėm, o sulaukę gražaus pavasario, savo darbelius nusprendėme parodyti ir kitiems“, – pavasario šventės proga pardavėjus ir pirkėjus linksmomis ir nuotaikingomis liaudiškomis dainomis pasveikino Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“, vadovaujama Valdo Armono.
Ir ko tik toje mugėje nebuvo: nertos servetėlės, šlepetės, skaros, rankdarbiai iš popieriaus (pinti krepšeliai ir vazonėliai), karpiniai, atvirukai, maišeliai, paveikslėliai, sagės, auskarai, kaklo papuošalai, velykiniai kiaušiniai, riešinės, medžio dirbiniai, žaislai, želė, keksiukai, sausainiai ir pyragai įstabaus skonio, siuvėjų prekės ir t. t.
Buvo nuostabi Užgavėnių kaukių paroda, Gintarės Marozaitės autorinių tapybos darbų paroda-pardavimas.
Ką nors pirkusieji buvo kviečiami vaišintis Kazytės žolelių arbatėle, paskanauti Kaziuko pyrago ir pabendrauti, o norėdami iš Kazytės gauti riestainį, turėjo mįslę įminti. Smagu buvo žiūrėti, kai patys pardavėjai tarpusavyje keitėsi ir vieni kitiems atminčiai savo prekę dovanojo.
Apsipirkę, prisipirkę, pasikeitę, apsimainę, sotūs ir laimingi, su geromis nuotaikomis galėjo keliauti į namus. Nepamirškit ir kitais metais tuo pačiu laiku, toje pačioje vietoje, su tokia pat gera nuotaika vėl susirinkti į Kaziuko mugę. Ačiū pardavėjams, ačiū ir pirkėjams!

Rasa Armonienė
Renginių organizatorė

Hits: 116

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite