Natkiškiuose – kapelijos iš visos Lietuvos

„Kaip tau atsidėkoti, šiandieną sumaniau, – lakštutės skambią giesmę skiriu, tėveli, tau!“ Šiais skambiais žodžiais šeštadienį Natkiškių kaimo parkelyje prasidėjo respublikinė kaimo kapelų šventė. Susirinkusius dalyvius, žiūrovus ir svečius ,,Kepurine“ pasveikino Natkiškių kultūros namų jaunosios šokėjos. Tėvelius, senelius ir būsimuosius tėvelius savo dainelėmis prdžiugino jaunasis Natkiškių kultūros namų solistas Rokas Kondrotas.

Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ garsina kaimą jau ne vienerius metus.

 

Kapelijų šventė šiemet buvo skirta būtent Tėvo dienai. Renginio pradžioje visi kolektyvai sugriežė bendrą kūrinį ,,Rožės žiedelis“. Šventės dalyvius pasveikino ir gražių žodžių negailėjo atvykę svečiai, saldų prizą padovanojo Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė.
Natkiškiečiai ir svečiai turėjo progos išgirsti Ryškėnų kultūros centro (Telšių r.) senjorų kapelos ,,Čia ir dabar“ (vadovai S. Petrulienė ir A. Kupštys), Veliuonos kultūros centro Raudonės (Jurbarko r.) kaimo kapelos (J. Grygartas), Natkiškių kultūros namų kaimo kapelos ,,Vaivorykštė“ (V. Armonas), Šeduvos (Radviliškio r.) amatų centro kaimo kapelos ,,Užuovėja“ (E. Kažukauskas), Bikavėnų senųjų tradicijų centro kapelos ,,Lolytėlė“ (K. Budrys), Jurbarko kultūros centro vokalinės instrumentinės grupės ,,Šilas“ (A. Lapė).
Pertraukų metu su žiūrovais bendravo, juos visaip judino ir krutino Danutė Bardauskienė ir šio rašinio autorė Rasa Armonienė. Žiūrovai turėjo užbaigti posakius apie tėvus ir vaikus, duetu padainuoti liaudies dainą, dalyvauti „kasos pynimo“ konkurse.
Renginio organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams: Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių savivaldybės kultūros centrui, Natkiškių seniūnijai, Nidai ir Arūnui Bušniauskams, Linai ir Egidijui Žabauskams, Genovaitei ir Petrui Švalkūnams, Saulei ir Arūnui Kriščiūnams, Irenos Jurkūnienės individualiai įmonei, Tadui Girčiui, Vandutei Budrikienei, Mildai ir Antanui Kesarauskams, Birutei ir Jonui Vaivadams, Alantai ir Juozui Venckams, Dianai ir Kęstui Marozams, Natkiškių kaimo bendruomenei, kaimo kapelos ,,Vaivorykštė“ kolektyvui ir Danutei Bardauskienei.
Rasa Armonienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite