Natkiškiuose – kapelijos iš visos Lietuvos

„Kaip tau atsidėkoti, šiandieną sumaniau, – lakštutės skambią giesmę skiriu, tėveli, tau!“ Šiais skambiais žodžiais šeštadienį Natkiškių kaimo parkelyje prasidėjo respublikinė kaimo kapelų šventė. Susirinkusius dalyvius, žiūrovus ir svečius ,,Kepurine“ pasveikino Natkiškių kultūros namų jaunosios šokėjos. Tėvelius, senelius ir būsimuosius tėvelius savo dainelėmis prdžiugino jaunasis Natkiškių kultūros namų solistas Rokas Kondrotas.

Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ garsina kaimą jau ne vienerius metus.

 

Kapelijų šventė šiemet buvo skirta būtent Tėvo dienai. Renginio pradžioje visi kolektyvai sugriežė bendrą kūrinį ,,Rožės žiedelis“. Šventės dalyvius pasveikino ir gražių žodžių negailėjo atvykę svečiai, saldų prizą padovanojo Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė.
Natkiškiečiai ir svečiai turėjo progos išgirsti Ryškėnų kultūros centro (Telšių r.) senjorų kapelos ,,Čia ir dabar“ (vadovai S. Petrulienė ir A. Kupštys), Veliuonos kultūros centro Raudonės (Jurbarko r.) kaimo kapelos (J. Grygartas), Natkiškių kultūros namų kaimo kapelos ,,Vaivorykštė“ (V. Armonas), Šeduvos (Radviliškio r.) amatų centro kaimo kapelos ,,Užuovėja“ (E. Kažukauskas), Bikavėnų senųjų tradicijų centro kapelos ,,Lolytėlė“ (K. Budrys), Jurbarko kultūros centro vokalinės instrumentinės grupės ,,Šilas“ (A. Lapė).
Pertraukų metu su žiūrovais bendravo, juos visaip judino ir krutino Danutė Bardauskienė ir šio rašinio autorė Rasa Armonienė. Žiūrovai turėjo užbaigti posakius apie tėvus ir vaikus, duetu padainuoti liaudies dainą, dalyvauti „kasos pynimo“ konkurse.
Renginio organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams: Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių savivaldybės kultūros centrui, Natkiškių seniūnijai, Nidai ir Arūnui Bušniauskams, Linai ir Egidijui Žabauskams, Genovaitei ir Petrui Švalkūnams, Saulei ir Arūnui Kriščiūnams, Irenos Jurkūnienės individualiai įmonei, Tadui Girčiui, Vandutei Budrikienei, Mildai ir Antanui Kesarauskams, Birutei ir Jonui Vaivadams, Alantai ir Juozui Venckams, Dianai ir Kęstui Marozams, Natkiškių kaimo bendruomenei, kaimo kapelos ,,Vaivorykštė“ kolektyvui ir Danutei Bardauskienei.
Rasa Armonienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite