Nagų įaugimo priežastys. Kaip išvengti tokios problemos?

Įaugęs kojos piršto nagas itin nemaloni problema, su kuria, deja, tačiau yra tekę susidurti nemažai žmonių. Dažnai tokia būklė būna pasikartojanti. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tinkamą jos gydymą, bet ir prevenciją. Nago įaugimą gali lemti įvairios priežastys. Daugiau apie jas, galimus gydymo būdus ir tai, kaip išvengti tokios problemos, toliau tekste.

Kokios priežastys gali lemti nago įaugimą?

Viena iš pagrindinių priežasčių, galinčių sukelti nago įaugimą, yra nešiojama per ankšta avalynė. Tokios problemos atsiradimo riziką gali padidinti ir itin siaurų kojinių, kurios per stipriai suspaudžia pėdos viršų ir šonus, dėvėjimas. Tokiu atveju pirštai būna susispaudę, todėl laikui bėgant nagai gali deformuotis ir įaugti į odą. Jeigu su tokia problema susiduriate jau ne pirmą kartą, tai gali reikšti, kad nešiojate per ankštus batus arba kojines.

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų dydį, bet ir medžiagą. Jei pėdos nuolat prakaituoja, ilgainiui nago plokštelė gali suminkštėti ir išlinkti. Todėl išauga rizika, kad nagas įaugs į odą.

Nagų įaugimą gali lemti ir genetinis polinkis, kai paveldimi neįprastos formos nagai arba jų deformacijos. Dar viena pakankamai dažna priežastis – kojos piršto trauma, kurios metu pažeidžiami minkštieji audiniai. Šiems patinus, gali būti spaudžiamas nagas, dėl ko padidėja jo įaugimo tikimybė.

Kartais nagų įaugimo problema atsiranda ir dėl netinkamo nagų kirpimo, pavyzdžiui, kai jie nukerpami per trumai arba pernelyg suapvalinami jų kampai. Ir tai dar ne viskas. Kaip jau buvo užsiminta, nagai gali įaugti dėl įvairių priežasčių. Dar keletas iš jų – tam tai tikros ligos ir bakterinės infekcijos.

Kokie yra įaugusių nagų gydymo būdai?

Tai, kaip gydomas įaugęs nagas, priklauso nuo būklės sunkumo. Jeigu uždegimas yra nedidelis ir nėra pūlių, skiriamas konservatyvus gydymas. Tokiu atveju gali būti taikomos gydomosios vonelės, naudojami tepalai su antibiotikais, atliekamas nago kraštų atkėlimas. Jei tai nepadeda, skiriamas chirurginis gydymas, kurį dažniausiai atlieka ortopedastraumatologas. Įaugusio nago operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu pašalinamas granuliacinis audinys ir nago pleištas.

Kaip išvengti nagų įaugimo?

Kaip ir nago įaugimo priežasčių, taip ir būdų, galinčių padėti išvengti tokios problemos, yra įvairių. Pradėkite nuo to, kad reikėtų nešioti tinkamo dydžio ir patogią avalynę, vengti pernelyg aptemptų kojinių. Taip pat svarbu taisyklingai kirpti nagus, t. y. tiesia linija ir ne per trumpai.

Siekiant išvengti tiek nago įaugimo, tiek kitų problemų, pavyzdžiui, grybelio, derėtų pasirūpinti gera pėdų higiena. Jei šios gausiai prakaituoja, rekomenduojama nešioti gerai „kvėpuojančią“ avalynę. Dar vienas patarimas: tam, kad nagai būtų sveiki ir neįaugtų, reikėtų vengti bet kokio jų traumavimo.

Jeigu jums įaugo nagas ir nežinote, ką daryti, kreipkitės į specialistus. Nors yra daugybė liaudiškų būdų tokiai problemai spręsti, ne visi jie veiksmingi ar netgi saugūs. Profesionaliai įvertinęs jūsų nago būklę gydytojas suteiks tikslingą gydymą ir patars, kaip išvengti šio nemalonumo ateityje.

pr2021/109

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite