Nagų įaugimo priežastys. Kaip išvengti tokios problemos?

Įaugęs kojos piršto nagas itin nemaloni problema, su kuria, deja, tačiau yra tekę susidurti nemažai žmonių. Dažnai tokia būklė būna pasikartojanti. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tinkamą jos gydymą, bet ir prevenciją. Nago įaugimą gali lemti įvairios priežastys. Daugiau apie jas, galimus gydymo būdus ir tai, kaip išvengti tokios problemos, toliau tekste.

Kokios priežastys gali lemti nago įaugimą?

Viena iš pagrindinių priežasčių, galinčių sukelti nago įaugimą, yra nešiojama per ankšta avalynė. Tokios problemos atsiradimo riziką gali padidinti ir itin siaurų kojinių, kurios per stipriai suspaudžia pėdos viršų ir šonus, dėvėjimas. Tokiu atveju pirštai būna susispaudę, todėl laikui bėgant nagai gali deformuotis ir įaugti į odą. Jeigu su tokia problema susiduriate jau ne pirmą kartą, tai gali reikšti, kad nešiojate per ankštus batus arba kojines.

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų dydį, bet ir medžiagą. Jei pėdos nuolat prakaituoja, ilgainiui nago plokštelė gali suminkštėti ir išlinkti. Todėl išauga rizika, kad nagas įaugs į odą.

Nagų įaugimą gali lemti ir genetinis polinkis, kai paveldimi neįprastos formos nagai arba jų deformacijos. Dar viena pakankamai dažna priežastis – kojos piršto trauma, kurios metu pažeidžiami minkštieji audiniai. Šiems patinus, gali būti spaudžiamas nagas, dėl ko padidėja jo įaugimo tikimybė.

Kartais nagų įaugimo problema atsiranda ir dėl netinkamo nagų kirpimo, pavyzdžiui, kai jie nukerpami per trumai arba pernelyg suapvalinami jų kampai. Ir tai dar ne viskas. Kaip jau buvo užsiminta, nagai gali įaugti dėl įvairių priežasčių. Dar keletas iš jų – tam tai tikros ligos ir bakterinės infekcijos.

Kokie yra įaugusių nagų gydymo būdai?

Tai, kaip gydomas įaugęs nagas, priklauso nuo būklės sunkumo. Jeigu uždegimas yra nedidelis ir nėra pūlių, skiriamas konservatyvus gydymas. Tokiu atveju gali būti taikomos gydomosios vonelės, naudojami tepalai su antibiotikais, atliekamas nago kraštų atkėlimas. Jei tai nepadeda, skiriamas chirurginis gydymas, kurį dažniausiai atlieka ortopedastraumatologas. Įaugusio nago operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu pašalinamas granuliacinis audinys ir nago pleištas.

Kaip išvengti nagų įaugimo?

Kaip ir nago įaugimo priežasčių, taip ir būdų, galinčių padėti išvengti tokios problemos, yra įvairių. Pradėkite nuo to, kad reikėtų nešioti tinkamo dydžio ir patogią avalynę, vengti pernelyg aptemptų kojinių. Taip pat svarbu taisyklingai kirpti nagus, t. y. tiesia linija ir ne per trumpai.

Siekiant išvengti tiek nago įaugimo, tiek kitų problemų, pavyzdžiui, grybelio, derėtų pasirūpinti gera pėdų higiena. Jei šios gausiai prakaituoja, rekomenduojama nešioti gerai „kvėpuojančią“ avalynę. Dar vienas patarimas: tam, kad nagai būtų sveiki ir neįaugtų, reikėtų vengti bet kokio jų traumavimo.

Jeigu jums įaugo nagas ir nežinote, ką daryti, kreipkitės į specialistus. Nors yra daugybė liaudiškų būdų tokiai problemai spręsti, ne visi jie veiksmingi ar netgi saugūs. Profesionaliai įvertinęs jūsų nago būklę gydytojas suteiks tikslingą gydymą ir patars, kaip išvengti šio nemalonumo ateityje.

pr2021/109

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiams gresia tiesioginis valdymas. Ministrė A. Bilotaitė ragina Pagėgių savivaldybę ieškoti politinio kompromiso

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, nuotoliniu būdu susitikusi su Pagėgių savivaldybės meru, valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovais bei Vyriausybės atstovu, paragino kuo greičiau paskirti administracijos direktorių, kad būtų išvengta tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, politikai turi elgtis atsakingai rinkėjams ir susitarti dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo. „Tarybai trūksta gebėjimo…“ „Matome, kad Pagėgių savivaldybės tarybos veiklai trūksta gebėjimo per įstatyme nustatytą terminą priimti būtinus sprendimus ir paskirti administracijos direktorių. Susidariusi situacija pažeidžia ir vietos bendruomenės, ir valstybės

Birželio 29-ąją – Petrinės ir Povilinės

Petrinės ir Povilinės – viena iš plačiai minimų ir gerbiamų apaštalų šventųjų Petro ir Povilo šventė, kasmet švenčiama birželio 29 d. Šv. Petras laikomas Dangaus karalystės raktininku. Simbolinę jo vardo prasmę (gr. petros – uola) atskleidžia jo mokytojo Jėzaus žodžiai, kad Petras būsiantis uola, ant kurios jis pastatysiąs savo bažnyčią. Petro svarbą pabrėžia ir kitas Jėzaus posakis: „Aš tau duosiu raktus nuo dangaus karalystės; kas bus sujungta ant žemės, bus sujungta danguje“. Poroje su šv. Petru šv. Povilas (dar pavadinamas

Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta: šienpjoviai į Rupkalvių kaimą rinksis rugpjūčio 6 dieną

Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Entuziastai, puoselėjantys šį seną amatą, vienintelėms metuose varžytuvėms rinksis rugpjūčio 6 dieną. Antrą kartą vyksiančio čempionato vieta išlieka ta pati: Nemuno deltos pievos, esančios Rupkalvių kaime, Šilutės rajone. Čempionatas vyks meldinės nendrinukės perimvietėse „Šis šiuolaikiniam žmogui egzotiškas renginys neatsitiktinai vyksta Nemuno deltoje. Viena vertus, Nemuno deltos ir Pamario kraštas garsus savita pievininkų kultūra, garsinusia Mažąją Lietuvą ruošiant šieną kaip strateginės reikšmės kurą. Pavyzdžiui, paštas ir

Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų

Vilniaus paveikslų galerijoje birželio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma paroda iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Minima ir Švėkšna.   Iš Žemaičių muziejaus „Alka“ Ši paroda – pirmasis Žemaičių muziejuje „Alka“ saugomų Žemaitijos dvarų kolekcijų pristatymas Lietuvos sostinėje. Kūriniai parodoje eksponuojami pagal dvarus ir savininkus, kuriems kadaise priklausė. Tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų. Ekspoziciją papildo įdomesnių kūrinių komentarai, jų restauravimo ir tyrimų medžiaga, į laikus, kai šios vertybės puošė senųjų dvarų interjerus,

Taip pat skaitykite