Nagų įaugimo priežastys. Kaip išvengti tokios problemos?

Įaugęs kojos piršto nagas itin nemaloni problema, su kuria, deja, tačiau yra tekę susidurti nemažai žmonių. Dažnai tokia būklė būna pasikartojanti. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tinkamą jos gydymą, bet ir prevenciją. Nago įaugimą gali lemti įvairios priežastys. Daugiau apie jas, galimus gydymo būdus ir tai, kaip išvengti tokios problemos, toliau tekste.

Kokios priežastys gali lemti nago įaugimą?

Viena iš pagrindinių priežasčių, galinčių sukelti nago įaugimą, yra nešiojama per ankšta avalynė. Tokios problemos atsiradimo riziką gali padidinti ir itin siaurų kojinių, kurios per stipriai suspaudžia pėdos viršų ir šonus, dėvėjimas. Tokiu atveju pirštai būna susispaudę, todėl laikui bėgant nagai gali deformuotis ir įaugti į odą. Jeigu su tokia problema susiduriate jau ne pirmą kartą, tai gali reikšti, kad nešiojate per ankštus batus arba kojines.

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų dydį, bet ir medžiagą. Jei pėdos nuolat prakaituoja, ilgainiui nago plokštelė gali suminkštėti ir išlinkti. Todėl išauga rizika, kad nagas įaugs į odą.

Nagų įaugimą gali lemti ir genetinis polinkis, kai paveldimi neįprastos formos nagai arba jų deformacijos. Dar viena pakankamai dažna priežastis – kojos piršto trauma, kurios metu pažeidžiami minkštieji audiniai. Šiems patinus, gali būti spaudžiamas nagas, dėl ko padidėja jo įaugimo tikimybė.

Kartais nagų įaugimo problema atsiranda ir dėl netinkamo nagų kirpimo, pavyzdžiui, kai jie nukerpami per trumai arba pernelyg suapvalinami jų kampai. Ir tai dar ne viskas. Kaip jau buvo užsiminta, nagai gali įaugti dėl įvairių priežasčių. Dar keletas iš jų – tam tai tikros ligos ir bakterinės infekcijos.

Kokie yra įaugusių nagų gydymo būdai?

Tai, kaip gydomas įaugęs nagas, priklauso nuo būklės sunkumo. Jeigu uždegimas yra nedidelis ir nėra pūlių, skiriamas konservatyvus gydymas. Tokiu atveju gali būti taikomos gydomosios vonelės, naudojami tepalai su antibiotikais, atliekamas nago kraštų atkėlimas. Jei tai nepadeda, skiriamas chirurginis gydymas, kurį dažniausiai atlieka ortopedastraumatologas. Įaugusio nago operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu pašalinamas granuliacinis audinys ir nago pleištas.

Kaip išvengti nagų įaugimo?

Kaip ir nago įaugimo priežasčių, taip ir būdų, galinčių padėti išvengti tokios problemos, yra įvairių. Pradėkite nuo to, kad reikėtų nešioti tinkamo dydžio ir patogią avalynę, vengti pernelyg aptemptų kojinių. Taip pat svarbu taisyklingai kirpti nagus, t. y. tiesia linija ir ne per trumpai.

Siekiant išvengti tiek nago įaugimo, tiek kitų problemų, pavyzdžiui, grybelio, derėtų pasirūpinti gera pėdų higiena. Jei šios gausiai prakaituoja, rekomenduojama nešioti gerai „kvėpuojančią“ avalynę. Dar vienas patarimas: tam, kad nagai būtų sveiki ir neįaugtų, reikėtų vengti bet kokio jų traumavimo.

Jeigu jums įaugo nagas ir nežinote, ką daryti, kreipkitės į specialistus. Nors yra daugybė liaudiškų būdų tokiai problemai spręsti, ne visi jie veiksmingi ar netgi saugūs. Profesionaliai įvertinęs jūsų nago būklę gydytojas suteiks tikslingą gydymą ir patars, kaip išvengti šio nemalonumo ateityje.

pr2021/109

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite