Nagų įaugimo priežastys. Kaip išvengti tokios problemos?

Įaugęs kojos piršto nagas itin nemaloni problema, su kuria, deja, tačiau yra tekę susidurti nemažai žmonių. Dažnai tokia būklė būna pasikartojanti. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tinkamą jos gydymą, bet ir prevenciją. Nago įaugimą gali lemti įvairios priežastys. Daugiau apie jas, galimus gydymo būdus ir tai, kaip išvengti tokios problemos, toliau tekste.

Kokios priežastys gali lemti nago įaugimą?

Viena iš pagrindinių priežasčių, galinčių sukelti nago įaugimą, yra nešiojama per ankšta avalynė. Tokios problemos atsiradimo riziką gali padidinti ir itin siaurų kojinių, kurios per stipriai suspaudžia pėdos viršų ir šonus, dėvėjimas. Tokiu atveju pirštai būna susispaudę, todėl laikui bėgant nagai gali deformuotis ir įaugti į odą. Jeigu su tokia problema susiduriate jau ne pirmą kartą, tai gali reikšti, kad nešiojate per ankštus batus arba kojines.

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų dydį, bet ir medžiagą. Jei pėdos nuolat prakaituoja, ilgainiui nago plokštelė gali suminkštėti ir išlinkti. Todėl išauga rizika, kad nagas įaugs į odą.

Nagų įaugimą gali lemti ir genetinis polinkis, kai paveldimi neįprastos formos nagai arba jų deformacijos. Dar viena pakankamai dažna priežastis – kojos piršto trauma, kurios metu pažeidžiami minkštieji audiniai. Šiems patinus, gali būti spaudžiamas nagas, dėl ko padidėja jo įaugimo tikimybė.

Kartais nagų įaugimo problema atsiranda ir dėl netinkamo nagų kirpimo, pavyzdžiui, kai jie nukerpami per trumai arba pernelyg suapvalinami jų kampai. Ir tai dar ne viskas. Kaip jau buvo užsiminta, nagai gali įaugti dėl įvairių priežasčių. Dar keletas iš jų – tam tai tikros ligos ir bakterinės infekcijos.

Kokie yra įaugusių nagų gydymo būdai?

Tai, kaip gydomas įaugęs nagas, priklauso nuo būklės sunkumo. Jeigu uždegimas yra nedidelis ir nėra pūlių, skiriamas konservatyvus gydymas. Tokiu atveju gali būti taikomos gydomosios vonelės, naudojami tepalai su antibiotikais, atliekamas nago kraštų atkėlimas. Jei tai nepadeda, skiriamas chirurginis gydymas, kurį dažniausiai atlieka ortopedastraumatologas. Įaugusio nago operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu pašalinamas granuliacinis audinys ir nago pleištas.

Kaip išvengti nagų įaugimo?

Kaip ir nago įaugimo priežasčių, taip ir būdų, galinčių padėti išvengti tokios problemos, yra įvairių. Pradėkite nuo to, kad reikėtų nešioti tinkamo dydžio ir patogią avalynę, vengti pernelyg aptemptų kojinių. Taip pat svarbu taisyklingai kirpti nagus, t. y. tiesia linija ir ne per trumpai.

Siekiant išvengti tiek nago įaugimo, tiek kitų problemų, pavyzdžiui, grybelio, derėtų pasirūpinti gera pėdų higiena. Jei šios gausiai prakaituoja, rekomenduojama nešioti gerai „kvėpuojančią“ avalynę. Dar vienas patarimas: tam, kad nagai būtų sveiki ir neįaugtų, reikėtų vengti bet kokio jų traumavimo.

Jeigu jums įaugo nagas ir nežinote, ką daryti, kreipkitės į specialistus. Nors yra daugybė liaudiškų būdų tokiai problemai spręsti, ne visi jie veiksmingi ar netgi saugūs. Profesionaliai įvertinęs jūsų nago būklę gydytojas suteiks tikslingą gydymą ir patars, kaip išvengti šio nemalonumo ateityje.

pr2021/109

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite