Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta: varžysis šienavimo dalgiu entuziastai

Jau trečią kartą vyksiantis nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Didelį būrį šio seno amato entuziastų suburiančios varžytuvės vyks rugpjūčio 5 d. jau tradicinėje vietoje – Nemuno deltos pievose Rupkalvių kaime, Šilutės rajone.

Pievininkų tradicijos

Šis nepaprastas renginys išskirtinis, nes jame susipina azartas ir tradicijos. Atvykę dalyviai ne tik varžosi su geriausiais ir greičiausiais šienavimo entuziastais, bet gauna galimybę pagilinti žinias ar net išmokti šio amato. Net nedrįstantys į rankas griebti dalgio kviečiami atvykti stebėti įspūdingų varžytuvių ir praleisti smagią dieną su šeima kerinčioje Nemuno deltos gamtoje.

„Nemuno deltos pievos čempionatui pasirinktos neatsitiktinai – šis regionas garsus dėl ypatingos pievininkų kultūros, nuo seno gyvos šienavimo tradicijos. O šienpjoviai, kurie pievų šienavimui pasitelkia dalgius, ženkliai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo. Jie, laiku pastebėję paukščių lizdą, gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami nuo sužalojimų ar net sunaikinimų. Šios Nemuno deltos pievos yra rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – namai“, – pasakoja čempionatą organizuojančio Baltijos aplinkos forumo vadovas gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Čempionato organizatoriai teigia, jog šis renginys yra ne tik iniciatyva populiarinti kultūrinį paveldą, bet ir proga atkreipti ūkininkų bei visuomenės dėmesį į nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, ūkininkavimo darnoje su gamta naudas.

Dalyvių sulaukiama vis daugiau

Praėjusiais metais čempionate dalyvavo net 47 šienavimo dalgiais entuziastai. Dalyvius iš visos Lietuvos atlydėjo gausus būrys palaikančiųjų. Buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas – masiškiausia šienapjūtė, kurioje dalgiu darbavosi net 32 šienpjoviai, vyrai ir moterys, vienu metu bei vienu ritmu šienavę tą pačią pievą.

Čempionato organizatoriai kviečia dalyvauti visus norinčius – vyrus ir moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar patirties šienavime dalgiu. Renginyje patyrę šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje varžybų rungtyje, kurioje vertinamas greitis ir kokybė ir kurioje kaunamasi dėl pagrindinių metų šienpjovių titulų, arba išbandyti jėgas dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas.

Veiks šienpjovių mokykla

Nesidrovėti kviečiami ir patirties neturintys entuziastai – čempionate veiks didelio populiarumo susilaukianti šienpjovių mokykla, kurioje pramokę dalyviai galės savo jėgas išbandyti specialioje pradedančiųjų rungtyje „Dalgio debiutas“. Norintys dalyvauti varžytuvėse kviečiami registruotis užpildant registracijos anketą arba paskambinus tel. 8 52 138 155. Daugiau informacijos: https://meldine.lt/sienpjoviu-cempionatas/ meldine.lt ir Nacionalinio šienpjovių čempionato FB.

Organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite