Muzikinė kova už bendruomenių namus

Su dainomis Šilutės bendruomenės bando pasiekti, kad senasis muziejaus pastatas Lietuvininkų g. 36 būtų perduotas joms. Tris valandas šeštadienį vykęs koncertas–gegužinė, kurio metu buvo renkami parašai po peticija, sukėlė visuomenės susidomėjimą. Liepos mėnesį panašią akciją žadama pakartoti.

Nors Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda prieš gegužės mėnesį vykusį Savivaldybės tarybos posėdį išplatino 14 nevyriausybinių organizacijų pasirašytą kreipimąsi dėl Šilutės kraštotyros muziejaus pastato Lietuvininkų g. 36 išsaugojimo viešam naudojimui bei išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir kiek įmanydamas bandė įtikinti Tarybos narius neprivatizuoti muziejaus, tai nieko nepakeitė. Politikai nepatikėjo, kad nevyriausybinės organizacijos sugebės surasti lėšų šiam pastatui sutvarkyti ir tinkamai prižiūrėti. Taryba nusprendė įtraukti Lietuvininkų g. 36 esantį pastatą į privatizuojamų objektų sąrašą, tačiau… Jeigu iki kito Tarybos posėdžio visuomeninių organizacijų atstovai pateiks įtikinamą patalpų remonto ir priežiūros planą, šis pastatas vėl gali būti išbrauktas iš privatizuojamųjų sąrašo.

Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda žodžiu ir daina ragino prisidėti, kad buvusio muziejaus pastatas atitektų visuomeninėms organizacijoms.

Iki Tarybos posėdžio likus dviem savaitėms, Šilutės bendruomenių asociacija buvusio muziejaus kiemelyje surengė akciją–koncertą, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į jų siekį išsaugoti pastatą visuomenės reikmėms. Koncerto metu buvo renkami parašai po peticija, kuria prašoma Šilutės r. savivaldybės tarybą muziejaus pastatą su priklausiniais perduoti naudoti miesto bendruomenei.
Tokia peticija jau buvo platinama 2014 metais, kai privatizuoti muziejaus pastatą rengtasi pirmą kartą. Tuomet buvo surinkta apie 2000 parašų. Dar beveik 200 parašų surinkta šeštadieninio koncerto metu ir po jo. Buvusio muziejaus kiemelyje koncertavo „Karčemos“ ansamblio jaunimas, kapela „Svaja“, sau pritardamas gitara dainavo Adolfas Nausėda. Improvizuotas šaškių varžybas tarpusavyje surengė Šilutės šaškių ir šachmatų klubo nariai, kurie taip pat norėtų įsikurti tose patalpose.
Koncertuoti prie muziejaus norėjo ir daugiau kolektyvų, tačiau daugeliui iš jų teko dalyvauti kituose renginiuose. Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda sakė, kad visi reikalingi dokumentai dėl patalpų perleidimo Savivaldybei jau pateikti, belieka sulaukti, ką pasakys politikai. A. Nausėda planuoja dalyvauti ir birželio 20 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje. Jis žada dar kartą prašyti neskubėti privatizuoti pastato, o liepos mėnesį surengti dar vieną panašų koncertą.

Po peticija, raginančia palikti patalpas visuomenės reikmėms pasirašė apie 200 žmonių.

Privatizuoti buvusio muziejaus, beje, neskuba ir patys politikai. Savivaldybėje gana palankiai priimtas Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ siūlymas parduoti šį pastatą jai. „Haide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė sakė, kad jų bendrija dar prieš metus paprašė palaukti, kol draugijai pavyks parduoti jai priklausantį namą ir taip įgyti lėšų buvusio muziejaus patalpoms pirkti.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite