Muzikinė kova už bendruomenių namus

Su dainomis Šilutės bendruomenės bando pasiekti, kad senasis muziejaus pastatas Lietuvininkų g. 36 būtų perduotas joms. Tris valandas šeštadienį vykęs koncertas–gegužinė, kurio metu buvo renkami parašai po peticija, sukėlė visuomenės susidomėjimą. Liepos mėnesį panašią akciją žadama pakartoti.

Nors Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda prieš gegužės mėnesį vykusį Savivaldybės tarybos posėdį išplatino 14 nevyriausybinių organizacijų pasirašytą kreipimąsi dėl Šilutės kraštotyros muziejaus pastato Lietuvininkų g. 36 išsaugojimo viešam naudojimui bei išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir kiek įmanydamas bandė įtikinti Tarybos narius neprivatizuoti muziejaus, tai nieko nepakeitė. Politikai nepatikėjo, kad nevyriausybinės organizacijos sugebės surasti lėšų šiam pastatui sutvarkyti ir tinkamai prižiūrėti. Taryba nusprendė įtraukti Lietuvininkų g. 36 esantį pastatą į privatizuojamų objektų sąrašą, tačiau… Jeigu iki kito Tarybos posėdžio visuomeninių organizacijų atstovai pateiks įtikinamą patalpų remonto ir priežiūros planą, šis pastatas vėl gali būti išbrauktas iš privatizuojamųjų sąrašo.

Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda žodžiu ir daina ragino prisidėti, kad buvusio muziejaus pastatas atitektų visuomeninėms organizacijoms.

Iki Tarybos posėdžio likus dviem savaitėms, Šilutės bendruomenių asociacija buvusio muziejaus kiemelyje surengė akciją–koncertą, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į jų siekį išsaugoti pastatą visuomenės reikmėms. Koncerto metu buvo renkami parašai po peticija, kuria prašoma Šilutės r. savivaldybės tarybą muziejaus pastatą su priklausiniais perduoti naudoti miesto bendruomenei.
Tokia peticija jau buvo platinama 2014 metais, kai privatizuoti muziejaus pastatą rengtasi pirmą kartą. Tuomet buvo surinkta apie 2000 parašų. Dar beveik 200 parašų surinkta šeštadieninio koncerto metu ir po jo. Buvusio muziejaus kiemelyje koncertavo „Karčemos“ ansamblio jaunimas, kapela „Svaja“, sau pritardamas gitara dainavo Adolfas Nausėda. Improvizuotas šaškių varžybas tarpusavyje surengė Šilutės šaškių ir šachmatų klubo nariai, kurie taip pat norėtų įsikurti tose patalpose.
Koncertuoti prie muziejaus norėjo ir daugiau kolektyvų, tačiau daugeliui iš jų teko dalyvauti kituose renginiuose. Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda sakė, kad visi reikalingi dokumentai dėl patalpų perleidimo Savivaldybei jau pateikti, belieka sulaukti, ką pasakys politikai. A. Nausėda planuoja dalyvauti ir birželio 20 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje. Jis žada dar kartą prašyti neskubėti privatizuoti pastato, o liepos mėnesį surengti dar vieną panašų koncertą.

Po peticija, raginančia palikti patalpas visuomenės reikmėms pasirašė apie 200 žmonių.

Privatizuoti buvusio muziejaus, beje, neskuba ir patys politikai. Savivaldybėje gana palankiai priimtas Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ siūlymas parduoti šį pastatą jai. „Haide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė sakė, kad jų bendrija dar prieš metus paprašė palaukti, kol draugijai pavyks parduoti jai priklausantį namą ir taip įgyti lėšų buvusio muziejaus patalpoms pirkti.
Vaidotas VILKAS

Hits: 310

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite