Muzikinė kova už bendruomenių namus

Su dainomis Šilutės bendruomenės bando pasiekti, kad senasis muziejaus pastatas Lietuvininkų g. 36 būtų perduotas joms. Tris valandas šeštadienį vykęs koncertas–gegužinė, kurio metu buvo renkami parašai po peticija, sukėlė visuomenės susidomėjimą. Liepos mėnesį panašią akciją žadama pakartoti.

Nors Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda prieš gegužės mėnesį vykusį Savivaldybės tarybos posėdį išplatino 14 nevyriausybinių organizacijų pasirašytą kreipimąsi dėl Šilutės kraštotyros muziejaus pastato Lietuvininkų g. 36 išsaugojimo viešam naudojimui bei išbraukimo iš privatizuojamų objektų sąrašo ir kiek įmanydamas bandė įtikinti Tarybos narius neprivatizuoti muziejaus, tai nieko nepakeitė. Politikai nepatikėjo, kad nevyriausybinės organizacijos sugebės surasti lėšų šiam pastatui sutvarkyti ir tinkamai prižiūrėti. Taryba nusprendė įtraukti Lietuvininkų g. 36 esantį pastatą į privatizuojamų objektų sąrašą, tačiau… Jeigu iki kito Tarybos posėdžio visuomeninių organizacijų atstovai pateiks įtikinamą patalpų remonto ir priežiūros planą, šis pastatas vėl gali būti išbrauktas iš privatizuojamųjų sąrašo.

Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda žodžiu ir daina ragino prisidėti, kad buvusio muziejaus pastatas atitektų visuomeninėms organizacijoms.

Iki Tarybos posėdžio likus dviem savaitėms, Šilutės bendruomenių asociacija buvusio muziejaus kiemelyje surengė akciją–koncertą, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į jų siekį išsaugoti pastatą visuomenės reikmėms. Koncerto metu buvo renkami parašai po peticija, kuria prašoma Šilutės r. savivaldybės tarybą muziejaus pastatą su priklausiniais perduoti naudoti miesto bendruomenei.
Tokia peticija jau buvo platinama 2014 metais, kai privatizuoti muziejaus pastatą rengtasi pirmą kartą. Tuomet buvo surinkta apie 2000 parašų. Dar beveik 200 parašų surinkta šeštadieninio koncerto metu ir po jo. Buvusio muziejaus kiemelyje koncertavo „Karčemos“ ansamblio jaunimas, kapela „Svaja“, sau pritardamas gitara dainavo Adolfas Nausėda. Improvizuotas šaškių varžybas tarpusavyje surengė Šilutės šaškių ir šachmatų klubo nariai, kurie taip pat norėtų įsikurti tose patalpose.
Koncertuoti prie muziejaus norėjo ir daugiau kolektyvų, tačiau daugeliui iš jų teko dalyvauti kituose renginiuose. Šilutės bendruomenių asociacijos pirmininkas Adolfas Nausėda sakė, kad visi reikalingi dokumentai dėl patalpų perleidimo Savivaldybei jau pateikti, belieka sulaukti, ką pasakys politikai. A. Nausėda planuoja dalyvauti ir birželio 20 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje. Jis žada dar kartą prašyti neskubėti privatizuoti pastato, o liepos mėnesį surengti dar vieną panašų koncertą.

Po peticija, raginančia palikti patalpas visuomenės reikmėms pasirašė apie 200 žmonių.

Privatizuoti buvusio muziejaus, beje, neskuba ir patys politikai. Savivaldybėje gana palankiai priimtas Šilutės rajono vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ siūlymas parduoti šį pastatą jai. „Haide“ pirmininkė Gerlinda Stungurienė sakė, kad jų bendrija dar prieš metus paprašė palaukti, kol draugijai pavyks parduoti jai priklausantį namą ir taip įgyti lėšų buvusio muziejaus patalpoms pirkti.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite