Muziejaus vietoje – lošimo namai

Kai Šilutės politikai įtraukė į privatizuojamų objektų sąrašą Lietuvininkų g. 36 esantį muziejaus pastatų kompleksą, nevyriausybinių organizacijų atstovai paprašė šiuos pastatus palikti vietos bendruomenių reikmėms. Tačiau panašu, kad bendruomenės liks nieko nepešusios, o biudžetas pasipildys papildomomis lėšomis. Muziejaus pastatų kompleksą ruošiasi įsigyti verslininkas iš Klaipėdos ir rengti ten naktinį klubą su lošimo namais.kazino.26.marg_resize

Šilutės r. savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė užsiminė, kad nors muziejaus pastatų privatizavimo dokumentus dar tik pradėta rengti ir tai užtruks apie metus, jau atsirado galimas jų pirkėjas. Numatoma pradinė kaina – 750 tūkst. Lt. Ji davė verslininko iš Klaipėdos, kuris veržiasi dalyvauti aukcione, telefono numerį.
Būsimasis pirkėjas sutiko pasikalbėti apie savo planus su sąlyga, kad neviešinsime jo vardo ir pavardės. Anot potencialaus pirkėjo, nesinori kalbėti apie darbus, kurie dar nenuveikti, tuo labiau kad ir privatizavimo dokumentai dar tik rengiami, neaišku, kas dalyvaus ir laimės aukcioną. Apie tai, kad Šilutės muziejaus pastatai įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, verslininkas sužinojo, kai atvykęs į Rusnę žvejoti perskaitė prekybos centre nusipirktą vietos laikraštį. Grįždamas į Klaipėdą nepatingėjo, užsuko į Šilutę ir apžiūrėjo muziejaus pastatus. Tuomet ir kilo susidomėjimas jais. Kelių kavinių ir viešbučių Klaipėdoje bendrasavininkiui šovė į galvą mintis, kad buvusio muziejaus vietoje galėtų įsikurti naktinis klubas ir lošimo namai.
Klubą planuojama rengti šalia muziejaus esančioje daržinėje, o lošimo namus – pačiame muziejaus pastate. Verslininkui ypač patiko pastatų dydis ir vieta. „Čia kaip tik tai, kas tiktų tokio, kaip Šilutė dydžio miestui. Užtektų vietos ir vietiniam jaunimui, ir svečius turėtume kur priimti“, – sakė būsimasis pirkėjas. Jam patiko, kad pastatai yra pačiame miesto centre, netoli policijos. Būsimojo savininko nebaugina, kad šie pastatai įtraukti į kultūros paveldo vertybių registrą. Planuojamos pajamos žada greitą investicijų grąžą. Anot verslininko, įgyvendinus jo sumanymą, laimės visi. Miestiečiai ir svečiai turės kur saugiai leisti laisvalaikį, į biudžetą plauks papildomų mokesčių, o į kaimyninę kavinę ateis daugiau alkanų ir ištroškusių.
„Į tai, kad muziejus virs pramogų kompleksu, nereikia žiūrėti su baime. Keičiasi laikai, keičiasi ir pastatų paskirtis. O lošimo namai taip pat ne kokia nuodėmių irštva. Juk daugybė amerikiečių mielai važiuoja palošti į Las Vegasą, tik daro tai protingai, be skaudžių pasekmių. Ir mums to reikia išmokti. Manau, kad rasime būdų viską padaryti taip, kad pradžiugintume šilutiškius. Pavyzdžiui, vakarais nuo 18 iki 21 val. galėtų ateiti pašokti moksleiviai. Surengtume specializuotus vakarus vyresnio amžiaus žmonėms, kur leistume ankstesnių metų populiarią muziką. Ten galėtų ir jūsų politikai užsukti, pozicijos ir opozicijos atstovai kartu pasilinksmintų, gal ir politinės aistros, priešiškumas sumažėtų“, – energingai kalbėjo klaipėdietis.
Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos vadovas Saulius Stankevičius sakė girdėjęs apie kilusį susidomėjimą muziejaus pastatais. Sėkmingai juos pardavus, pavyktų sumažinti Savivaldybės skolas. Beje, tai būtų už rekordiškai didelę sumą privatizuotas objektas. Politiko manymu, sprendimas nepalikti muziejaus bendruomenei nebuvo toks blogas, nes pastatai seni ir jų priežiūrai bei išlaikymui būtų sunku rasti lėšų.
„Prasideda 2014-2020 metų ES paramos etapas. Reikia rašyti projektus ir pasinaudoti galimybe gauti pinigų iš ES. Tuomet galėtume pastatyti naują, labiau bendruomenių reikmėms pritaikytą statinį. Ten atsirastų vietos ir jaunimo organizacijoms“, – kalbėjo S. Stankevičius.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite