Muziejaus vietoje – lošimo namai

Kai Šilutės politikai įtraukė į privatizuojamų objektų sąrašą Lietuvininkų g. 36 esantį muziejaus pastatų kompleksą, nevyriausybinių organizacijų atstovai paprašė šiuos pastatus palikti vietos bendruomenių reikmėms. Tačiau panašu, kad bendruomenės liks nieko nepešusios, o biudžetas pasipildys papildomomis lėšomis. Muziejaus pastatų kompleksą ruošiasi įsigyti verslininkas iš Klaipėdos ir rengti ten naktinį klubą su lošimo namais.kazino.26.marg_resize

Šilutės r. savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė užsiminė, kad nors muziejaus pastatų privatizavimo dokumentus dar tik pradėta rengti ir tai užtruks apie metus, jau atsirado galimas jų pirkėjas. Numatoma pradinė kaina – 750 tūkst. Lt. Ji davė verslininko iš Klaipėdos, kuris veržiasi dalyvauti aukcione, telefono numerį.
Būsimasis pirkėjas sutiko pasikalbėti apie savo planus su sąlyga, kad neviešinsime jo vardo ir pavardės. Anot potencialaus pirkėjo, nesinori kalbėti apie darbus, kurie dar nenuveikti, tuo labiau kad ir privatizavimo dokumentai dar tik rengiami, neaišku, kas dalyvaus ir laimės aukcioną. Apie tai, kad Šilutės muziejaus pastatai įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, verslininkas sužinojo, kai atvykęs į Rusnę žvejoti perskaitė prekybos centre nusipirktą vietos laikraštį. Grįždamas į Klaipėdą nepatingėjo, užsuko į Šilutę ir apžiūrėjo muziejaus pastatus. Tuomet ir kilo susidomėjimas jais. Kelių kavinių ir viešbučių Klaipėdoje bendrasavininkiui šovė į galvą mintis, kad buvusio muziejaus vietoje galėtų įsikurti naktinis klubas ir lošimo namai.
Klubą planuojama rengti šalia muziejaus esančioje daržinėje, o lošimo namus – pačiame muziejaus pastate. Verslininkui ypač patiko pastatų dydis ir vieta. „Čia kaip tik tai, kas tiktų tokio, kaip Šilutė dydžio miestui. Užtektų vietos ir vietiniam jaunimui, ir svečius turėtume kur priimti“, – sakė būsimasis pirkėjas. Jam patiko, kad pastatai yra pačiame miesto centre, netoli policijos. Būsimojo savininko nebaugina, kad šie pastatai įtraukti į kultūros paveldo vertybių registrą. Planuojamos pajamos žada greitą investicijų grąžą. Anot verslininko, įgyvendinus jo sumanymą, laimės visi. Miestiečiai ir svečiai turės kur saugiai leisti laisvalaikį, į biudžetą plauks papildomų mokesčių, o į kaimyninę kavinę ateis daugiau alkanų ir ištroškusių.
„Į tai, kad muziejus virs pramogų kompleksu, nereikia žiūrėti su baime. Keičiasi laikai, keičiasi ir pastatų paskirtis. O lošimo namai taip pat ne kokia nuodėmių irštva. Juk daugybė amerikiečių mielai važiuoja palošti į Las Vegasą, tik daro tai protingai, be skaudžių pasekmių. Ir mums to reikia išmokti. Manau, kad rasime būdų viską padaryti taip, kad pradžiugintume šilutiškius. Pavyzdžiui, vakarais nuo 18 iki 21 val. galėtų ateiti pašokti moksleiviai. Surengtume specializuotus vakarus vyresnio amžiaus žmonėms, kur leistume ankstesnių metų populiarią muziką. Ten galėtų ir jūsų politikai užsukti, pozicijos ir opozicijos atstovai kartu pasilinksmintų, gal ir politinės aistros, priešiškumas sumažėtų“, – energingai kalbėjo klaipėdietis.
Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos vadovas Saulius Stankevičius sakė girdėjęs apie kilusį susidomėjimą muziejaus pastatais. Sėkmingai juos pardavus, pavyktų sumažinti Savivaldybės skolas. Beje, tai būtų už rekordiškai didelę sumą privatizuotas objektas. Politiko manymu, sprendimas nepalikti muziejaus bendruomenei nebuvo toks blogas, nes pastatai seni ir jų priežiūrai bei išlaikymui būtų sunku rasti lėšų.
„Prasideda 2014-2020 metų ES paramos etapas. Reikia rašyti projektus ir pasinaudoti galimybe gauti pinigų iš ES. Tuomet galėtume pastatyti naują, labiau bendruomenių reikmėms pritaikytą statinį. Ten atsirastų vietos ir jaunimo organizacijoms“, – kalbėjo S. Stankevičius.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Apgauta moteris neteko 2700 eurų

Tauragės apskrities VPK rugpjūčio 12 d., penktadienį, paskelbė įvykių keturiose šiam komisariatui priklausančiose savivaldybėse suvestinę: Tauragės, Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse nieko neužfiksuota, o štai Šilutės rajone – prastos žinios.  Rugpjūčio 11-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1952 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 8 d. moteris, gim. 1987 m., paspaudusi elektroniniame pašte gautą nuorodą ir suvedusi prašomus elektroninės bankininkystės duomenis, sąskaitoje neteko 2700 eurų. Rugpjūčio 11 d. Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivus (0,8 prom.) vyras, gim.

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

Taip pat skaitykite