Muziejaus vietoje – lošimo namai

Kai Šilutės politikai įtraukė į privatizuojamų objektų sąrašą Lietuvininkų g. 36 esantį muziejaus pastatų kompleksą, nevyriausybinių organizacijų atstovai paprašė šiuos pastatus palikti vietos bendruomenių reikmėms. Tačiau panašu, kad bendruomenės liks nieko nepešusios, o biudžetas pasipildys papildomomis lėšomis. Muziejaus pastatų kompleksą ruošiasi įsigyti verslininkas iš Klaipėdos ir rengti ten naktinį klubą su lošimo namais.kazino.26.marg_resize

Šilutės r. savivaldybės Ūkio skyriaus Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė užsiminė, kad nors muziejaus pastatų privatizavimo dokumentus dar tik pradėta rengti ir tai užtruks apie metus, jau atsirado galimas jų pirkėjas. Numatoma pradinė kaina – 750 tūkst. Lt. Ji davė verslininko iš Klaipėdos, kuris veržiasi dalyvauti aukcione, telefono numerį.
Būsimasis pirkėjas sutiko pasikalbėti apie savo planus su sąlyga, kad neviešinsime jo vardo ir pavardės. Anot potencialaus pirkėjo, nesinori kalbėti apie darbus, kurie dar nenuveikti, tuo labiau kad ir privatizavimo dokumentai dar tik rengiami, neaišku, kas dalyvaus ir laimės aukcioną. Apie tai, kad Šilutės muziejaus pastatai įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, verslininkas sužinojo, kai atvykęs į Rusnę žvejoti perskaitė prekybos centre nusipirktą vietos laikraštį. Grįždamas į Klaipėdą nepatingėjo, užsuko į Šilutę ir apžiūrėjo muziejaus pastatus. Tuomet ir kilo susidomėjimas jais. Kelių kavinių ir viešbučių Klaipėdoje bendrasavininkiui šovė į galvą mintis, kad buvusio muziejaus vietoje galėtų įsikurti naktinis klubas ir lošimo namai.
Klubą planuojama rengti šalia muziejaus esančioje daržinėje, o lošimo namus – pačiame muziejaus pastate. Verslininkui ypač patiko pastatų dydis ir vieta. „Čia kaip tik tai, kas tiktų tokio, kaip Šilutė dydžio miestui. Užtektų vietos ir vietiniam jaunimui, ir svečius turėtume kur priimti“, – sakė būsimasis pirkėjas. Jam patiko, kad pastatai yra pačiame miesto centre, netoli policijos. Būsimojo savininko nebaugina, kad šie pastatai įtraukti į kultūros paveldo vertybių registrą. Planuojamos pajamos žada greitą investicijų grąžą. Anot verslininko, įgyvendinus jo sumanymą, laimės visi. Miestiečiai ir svečiai turės kur saugiai leisti laisvalaikį, į biudžetą plauks papildomų mokesčių, o į kaimyninę kavinę ateis daugiau alkanų ir ištroškusių.
„Į tai, kad muziejus virs pramogų kompleksu, nereikia žiūrėti su baime. Keičiasi laikai, keičiasi ir pastatų paskirtis. O lošimo namai taip pat ne kokia nuodėmių irštva. Juk daugybė amerikiečių mielai važiuoja palošti į Las Vegasą, tik daro tai protingai, be skaudžių pasekmių. Ir mums to reikia išmokti. Manau, kad rasime būdų viską padaryti taip, kad pradžiugintume šilutiškius. Pavyzdžiui, vakarais nuo 18 iki 21 val. galėtų ateiti pašokti moksleiviai. Surengtume specializuotus vakarus vyresnio amžiaus žmonėms, kur leistume ankstesnių metų populiarią muziką. Ten galėtų ir jūsų politikai užsukti, pozicijos ir opozicijos atstovai kartu pasilinksmintų, gal ir politinės aistros, priešiškumas sumažėtų“, – energingai kalbėjo klaipėdietis.
Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos vadovas Saulius Stankevičius sakė girdėjęs apie kilusį susidomėjimą muziejaus pastatais. Sėkmingai juos pardavus, pavyktų sumažinti Savivaldybės skolas. Beje, tai būtų už rekordiškai didelę sumą privatizuotas objektas. Politiko manymu, sprendimas nepalikti muziejaus bendruomenei nebuvo toks blogas, nes pastatai seni ir jų priežiūrai bei išlaikymui būtų sunku rasti lėšų.
„Prasideda 2014-2020 metų ES paramos etapas. Reikia rašyti projektus ir pasinaudoti galimybe gauti pinigų iš ES. Tuomet galėtume pastatyti naują, labiau bendruomenių reikmėms pritaikytą statinį. Ten atsirastų vietos ir jaunimo organizacijoms“, – kalbėjo S. Stankevičius.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite