Mums – jų Vaidas, jiems – mūsų Ingrida

Nuo kovo 18 d. Šilutės miškų urėdo pareigas pradės eiti konkursą laimėję 43 metų Vaidas Bendaravičius, antrą kadenciją dirbęs Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriumi. Tikimasi, kad administracijai vadovauti bus patikėta Dainorai Butvydienei, dirbusiai Šilutės ir Pagėgių savivaldybių administracijose. Šilutės r. savivaldybės administracijoje dirbanti Ingrida Jokšienė nuo balandžio 1 d. išvyks dirbti į Pagėgių savivaldybę.

Vaidas Bendaravičius kovo 1 d. vykusioje Kaziuko mugėje, kurią kasmet organizuoja Vilkyškių seniūnija ir bendruomenė, ragavo Mažosios Lietuvos šiupinio.

Kovo 14 d. šaukiamas Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame numatyta svarstyti administracijos direktoriaus Vaido Bendaravičiaus 2013 m. veiklos ataskaitą ir prašymą atleisti jį iš pareigų nuo kovo 17 d., nes kovo 18 d. V. Bendaravičius turėtų pradėti eiti Šilutės miškų urėdo pareigas.
Dainora ir Vaidas Bendaravičiai, auginantys vaikus Sandrą ir Justą, – dar jauni žmonės, o jų pagrindinis darbas nuolat buvo susijęs su miškininkyste. V. Bendaravičius pastaruosius septynerius metus vadovavo Pagėgių savivaldybės administracijai, o anksčiau net 8 metus dirbo girininku. Su pasididžiavimu priminė, kad tėvas Juozas nuo pat 1968 metų yra Mociškių girininkijos girininkas, žmona Dainora – eigulė. Abu su žmona turi miškininkų diplomus. Beje, giminėje miškininkų ne vienas… „Noriu grįžti ten, kur širdis šaukia. Noriu dirbti tai, ką gerai išmanau, moku, suprantu…“ – telefonu pirmadienį „Pamariui“ sakė V. Bendaravičius, gimęs Vilkyškiuose, ten ir gyvenantis su šeima. Iki šiol važinėjo į darbą Pagėgiuose, o dabar teks važinėti į Šilutę?
Mūsų ir jų Dainora
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, telefonu paklaustas, kas užims laisvą administracijos direktoriaus vietą, patikino, kad atsakymas bus pateiktas kovo 27 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Mat laukiama atsakymo iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, kuriai pateiktos trys kandidatūros. Dabar galiojanti tvarka reikalauja gauti šios tarnybos išvadą, o po to organizuoti rinkimus.

Jeigu Pagėgių padangėje vyraus palankūs politiniai vėjai, Dainora Butvydienė kovo pabaigoje gali būti išrinkta Pagėgių savivaldybės administracijos direktore.

Meras informavo, jog pasiūlyta Pagėgių savivaldybės administracijos Architektūros, gamtosaugos ir paminklosaugos skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys ir UAB „Meliovesta“ direktorius Bronislovas Būdvytis, pastarieji du kandidatai yra Pagėgių savivaldybės tarybos nariai.
Visus kandidatus meras vadina tinkamais eiti šias pareigas, o realiausia būtų, jeigu administracijai imtų vadovauti Dainora Butvydienė. „Iki kadencijos pabaigos liko vos metai, nėra laiko pratintis prie pareigų, žvalgytis, reikia išsyk imtis darbo, užbaigti europinius ir kitus projektus, ruoštis 2014-2020 m. europinės paramos įsisavinimui, todėl svarbi būtent šio darbo patirtis, o tokios patirties turi Dainora Butvydienė, ketverius metus dirbusi čia administracijos direktore, tiek pat – direktoriaus pavaduotoja“, – argumentavo meras V. Komskis.
Tam pritaręs partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus, kuriam vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, prezidiumas. Pasiūlyti kandidatai priklauso minėtai partijai.
D. Butvydienė gyvena Šilutėje, 2011 m. buvo išrinkta Šilutės r. savivaldybės tarybos nare, metus čia dirbo administracijos direktoriaus pavaduotoja, o pasikeitus valdančiajai daugumai sugrįžo į Pagėgius, laimėjo konkursą Architektūros, gamtosaugos ir paminklosaugos skyriaus vedėjo pareigoms. Butas – Šilutėje, darbas – Pagėgiuose.

Pagėgių savivaldybėje kultūra besirūpinančios specialistės kėdę užimsianti Ingrida Jokšienė sugeba ir fotografuoti.
Vaidoto Vilko nuotr.

Ar D. Butvydienė dalyvaus po metų vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, ar kandidatuos Šilutėje?
Į tai buvo atsakyta: „Dar neapsisprendžiau“. Išties D. Butvydienė Pagėgių savivaldybės administracijoje dirba nuo 2003 m. balandžio, tik pusantrų metų pertrauka, susijusi su darbu Šilutės savivaldybėje ir grįžimu į Pagėgius. Ar norėtų vėl vadovauti Pagėgių savivaldybės administracijai?
„Meras sako, vadinasi, žino… Sutinku užbaigti tai, kas pradėta. Šiame darbe aš nesu naujokė. Jeigu savivaldybės Taryba išrinks, pasitikės – padirbėsiu…“ – santūriai kalbėjo D. Butvydienė.
Ingrida paliks Šilutę
Šilutės r. savivaldybės administracijos komunikacijos skyriuje dirbanti Ingrida Jokšienė perkeliama dirbti į Pagėgių savivaldybės administraciją. „Nuo balandžio 1-osios… Tokia diena, kad tik gyvenimas iš manęs nepasijuoktų?“ – telefonu aiškino I. Jokšienė, anksčiau pajuokavusi, kad būsianti Pagėgių Vilma Griškevičienė (Kultūros skyriaus vedėja – aut. pastaba).
Meras V. Komskis sakė, kad Pagėgių savivaldybės administracijoje nėra Kultūros skyriaus, tačiau specialistas, kuris sutelktų kultūros darbuotojus ir rūpintųsi jų veikla, būtinas. Tokį darbą ir norima patikėti I. Jokšienei.
„Pagėgiuose meras turi rūpintis kultūros centro, bibliotekos, Martyno Jankaus muziejaus, kitų panašių įstaigų konkrečiais reikalais – renginiais ir kitkuo, trūksta nuolatinių ryšių, todėl būtų naudinga turėti vieną tokį specialistą, nes analogišką pavyzdį administracijoje jau turime“, – kalbėjo meras. Pasiteiravus, ką dar iš Šilutės pervilios į Pagėgius, meras V. Komskis nusijuokė: „Jei bus gerų specialistų… Turime tokių, jie geri specialistai, tikri Mažosios Lietuvos krašto mylėtojai…“ Meras pamena, kad iš Šilutės atvyko ir Liudvika Burzdžiuvienė, sėkmingai vadovaujanti Martyno Jankaus muziejui Bitėnuose.
O I. Jokšienė jau ieško namų Pagėgių krašte. Ji su trimis vaikais norėtų persikelti iš buto Šilutėje gyventi į Pagėgius. „Motiejus jau eis į mokyklą, dar auga 18 metų Simonas, dvidešimtmetis Ovidijus kol kas užsienyje, tačiau žada sugrįžti. Vyras Vidas važinėja į užsienį, tai jam trūko laiko pamilti miestą. Mes esame kaimo žmonės. Noriu lapus grėbti, skalbinius lauke džiovinti…“ – telefonu kalbėjo I. Jokšienė, gyvenanti bute Šilutėje. Išvažiuoti bus gaila, mat čia pragyveno 10 metų.
„Man patinka Pagėgių kraštas – jis kaip muzika. Tikiuosi, kad turiu klausą, ten puikūs žmonės“, – kalbėjo I. Jokšienė, gebanti vadovauti renginiams, iškilmėms.

Stasė SKUTULIENĖ

6 komentarai

 • puiku

  Man tai patinka, kai rimtus dalykus pateikia taip linksmai. Tik silute vis giriasi ir iš Pagegių juokiasi, o mūsų geri žmonės ten išeina dirbti. Kaip pastebiu, tuose Pagėgių krašto kaimuose vyksta įdomiu kultūros renginių. Tai kai mūsų valdžia gera, o ten – bloga, ko mūsų žmonės ten bėga? Mūsų valdžiažmogiai tik rietis moka, o šalia tokių niekam nebūna gerai.

 • Anonimas

  Ingridos išėjimas, didelis praradimas Šilutei. Puikus specialistas įskaitant charakterio savybes ir platų pažiūrų kampą. Tiesiog gaila, kad gyvename tokioje apipelkyjusioje Šilutėje iš kurios bėga geri žmonės. Tiesiog labai gaila.

 • Anonimas

  O TAI Į KOKIUS BALČIUS p. ingrida nenorėtų? Ten kaimas ir skalbti galima rankomis…

 • skaitytoja

  Gal geriau i Pagėgius reikėjo išsiųsti Šilutės kultūros skyriaus vedėją, padarytų kultūros reformą….. O Ingridą gaila prarast. Sėkmės jai!

 • pvz.

  Kažkas negerai, kai iš puikybėje skestančios Šilutės valdžios laivo geri žmonės bėga net į kitą savivaldybę (Pagėgių rajonu nepavadino). Pritariu, kad Ingrida, beje, liberalcentirstė, vis dėlto pasirinko Pagėgius, o ne mūsų kraštą. Gerus žmones reikėtų saugoti, branginti, girdėti ir suprasti, o ne laikyti vergu.

 • as

  kur du musasi laimi trecias…atsibodo Pagegiu valdziai kulturos chamiskumas,pasikviete tikrai gera darbuotoja.Ingrida bukit atsargi ir budri,nes sita kultura vedanti giminele-labai klastinga,edasi tarp saves,o kai kitus sunaikina,tada naikina savus….
  Dideles sekmes…ir nauju ideju…Pagegiuose labai daug geru,darbsciu zmoniu,norinciu ne tik renginiu,bet ir daugiau kolektyvu…dabar vien sokiu kolektyvai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite