Moterys, kurios nesėdi nuleidusios rankų

Kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis draugijos „Viva femina“ narės renkasi pasikalbėti, pasidalinti džiaugsmais ir patarimais. Aktyviai keliaudamos, sportuodamos, dalyvaudamos įvairiuose renginiuose, šį kartą moterys susirinko trečiadienį, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėlėje, kur apžiūrėjo draugijos narės Irenos Mažutienės tapybos darbų parodą, sveikino bičiules gimtadienių proga, aptarė tolimesnę draugijos veiklą.

Irena Mažutienė klubo narėms papasakojo apie savo kūrybą.

Aptarė parodą
Moterys į bibliotekos palėpėlę rinkosi neskubėdamos, su šypsena, apsikabindamos viena kitą ir su gėlėmis – sveikins drauges su gimtadieniais ir Ireną – pirmosios jos tapybos parodos Šilutėje proga. Garavo kava ir arbata.
Bibliotekininkė Aldona Norbutienė pasidžiaugė, kad internetiniame puslapyje perskaičiusi straipsnelį apie Saugose gyvenančią moterį, kuri tapo, rado „langą“ (bibliotekoje nuolat vyksta parodos) Irenos Mažutienės tapybos parodai eksponuoti.
„Kartu su talkininkais pakabinome 20 paveikslų. Man patinka Irenos tapyti peizažai, kaimo vaizdai, jūra – kartais rami, kartais agresyvi savo didybe. Ne viename paveiksle dominuoja bažnyčių, švyturių vaizdai. Matyt, akis užkliuvo ir filosofui Arvydui Juozaičiui, kai lankėsi bibliotekoje, nes teiravosi, ar ta moteris, kuri piešė šiuos darbelius, dalyvaus susitikime“. Paroda bibliotekoje veiks iki balandžio 4 dienos.
Kalbėdama darbų autorė Irena Mažutienė sakė nė pati nepastebėjusi, kaip atsirado kelios dešimtys paveikslų. „Seniai turėjau svajonę piešti, vis pagalvodavau: „jei turėčiau laiko, imčiau į rankas teptuką…“ Tačiau kol buvo maži vaikai, vėliau anūkai, nebuvo tam laiko. Kai jo atsirado, pabandžiau. Ir patiko. Nebesustoju. Piešdama užsimirštu, pailsiu. Džiaugiuosi paroda, kad galiu savo darbelius parodyti ir šilutiškiams, nes saugiškiai juos jau yra matę“, – pasakojo Irena.
Vėliau dar perskaitė kelis posmelius eilių apie nelengvą savo gyvenimą. Anot jo pačios, nėra poetė, tačiau žodžiai savaime sugulė eilėmis į lapą…
Pasitardamos ir sutardamos
Danutė Butkienė, jau antrą dešimtmetį vadovaudama draugijai, gerai pažįsta draugiją lankančias moteris. Kalbėdama apie numatomus projektus ir darbus, išklausė moterų pasiūlymų ir nuomonių. Artimiausias renginys bus organizuojamas gegužės pradžioje Šilutės seniūnijos salėje kartu su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru. Gegužės 13-14 d. numatyta draugijos atstovių kelionė į konferenciją Klaipėdoje.
Pasveikino sukaktuvininkes
Kiekvieno susitikimo metu moterys pasveikina savo drauges, tą mėnesį atšventusias gimtadienį. Ir tą vakarą gėlėmis buvo apdovanotos Aldona ir Virginija. Moterims palinkėta svajoti ir siekti jų įgyvendinimo. Sveikindama Aldoną, Eugenija kalbėjo: „Pažįstu moterį, kuri išėjusi į užtarnautą poilsį pasakė, kad turi svajonę piešti ir stengsis ją įgyvendinti. Taip ir atsitiko. Linkiu ir tau, Aldona, siekti įgyvendinti savo svajonę.
Virginijai buvo palinkėta iš ,,šokoladinių saldainių dėžutės išsitraukti saldainį su pačiu skaidriausiu įdaru, ir toliau būti tokiai energingai, kūrybiškai, geros nuotaikos“.
Vėliau ponios vaišinosi pyragaičiais, gurkšnojo arbatą ir … svajojo apie vasarą.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite