Moterys, kurios nesėdi nuleidusios rankų

Kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis draugijos „Viva femina“ narės renkasi pasikalbėti, pasidalinti džiaugsmais ir patarimais. Aktyviai keliaudamos, sportuodamos, dalyvaudamos įvairiuose renginiuose, šį kartą moterys susirinko trečiadienį, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėlėje, kur apžiūrėjo draugijos narės Irenos Mažutienės tapybos darbų parodą, sveikino bičiules gimtadienių proga, aptarė tolimesnę draugijos veiklą.

Irena Mažutienė klubo narėms papasakojo apie savo kūrybą.

Aptarė parodą
Moterys į bibliotekos palėpėlę rinkosi neskubėdamos, su šypsena, apsikabindamos viena kitą ir su gėlėmis – sveikins drauges su gimtadieniais ir Ireną – pirmosios jos tapybos parodos Šilutėje proga. Garavo kava ir arbata.
Bibliotekininkė Aldona Norbutienė pasidžiaugė, kad internetiniame puslapyje perskaičiusi straipsnelį apie Saugose gyvenančią moterį, kuri tapo, rado „langą“ (bibliotekoje nuolat vyksta parodos) Irenos Mažutienės tapybos parodai eksponuoti.
„Kartu su talkininkais pakabinome 20 paveikslų. Man patinka Irenos tapyti peizažai, kaimo vaizdai, jūra – kartais rami, kartais agresyvi savo didybe. Ne viename paveiksle dominuoja bažnyčių, švyturių vaizdai. Matyt, akis užkliuvo ir filosofui Arvydui Juozaičiui, kai lankėsi bibliotekoje, nes teiravosi, ar ta moteris, kuri piešė šiuos darbelius, dalyvaus susitikime“. Paroda bibliotekoje veiks iki balandžio 4 dienos.
Kalbėdama darbų autorė Irena Mažutienė sakė nė pati nepastebėjusi, kaip atsirado kelios dešimtys paveikslų. „Seniai turėjau svajonę piešti, vis pagalvodavau: „jei turėčiau laiko, imčiau į rankas teptuką…“ Tačiau kol buvo maži vaikai, vėliau anūkai, nebuvo tam laiko. Kai jo atsirado, pabandžiau. Ir patiko. Nebesustoju. Piešdama užsimirštu, pailsiu. Džiaugiuosi paroda, kad galiu savo darbelius parodyti ir šilutiškiams, nes saugiškiai juos jau yra matę“, – pasakojo Irena.
Vėliau dar perskaitė kelis posmelius eilių apie nelengvą savo gyvenimą. Anot jo pačios, nėra poetė, tačiau žodžiai savaime sugulė eilėmis į lapą…
Pasitardamos ir sutardamos
Danutė Butkienė, jau antrą dešimtmetį vadovaudama draugijai, gerai pažįsta draugiją lankančias moteris. Kalbėdama apie numatomus projektus ir darbus, išklausė moterų pasiūlymų ir nuomonių. Artimiausias renginys bus organizuojamas gegužės pradžioje Šilutės seniūnijos salėje kartu su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru. Gegužės 13-14 d. numatyta draugijos atstovių kelionė į konferenciją Klaipėdoje.
Pasveikino sukaktuvininkes
Kiekvieno susitikimo metu moterys pasveikina savo drauges, tą mėnesį atšventusias gimtadienį. Ir tą vakarą gėlėmis buvo apdovanotos Aldona ir Virginija. Moterims palinkėta svajoti ir siekti jų įgyvendinimo. Sveikindama Aldoną, Eugenija kalbėjo: „Pažįstu moterį, kuri išėjusi į užtarnautą poilsį pasakė, kad turi svajonę piešti ir stengsis ją įgyvendinti. Taip ir atsitiko. Linkiu ir tau, Aldona, siekti įgyvendinti savo svajonę.
Virginijai buvo palinkėta iš ,,šokoladinių saldainių dėžutės išsitraukti saldainį su pačiu skaidriausiu įdaru, ir toliau būti tokiai energingai, kūrybiškai, geros nuotaikos“.
Vėliau ponios vaišinosi pyragaičiais, gurkšnojo arbatą ir … svajojo apie vasarą.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite