Moterys, kurios nesėdi nuleidusios rankų

Kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis draugijos „Viva femina“ narės renkasi pasikalbėti, pasidalinti džiaugsmais ir patarimais. Aktyviai keliaudamos, sportuodamos, dalyvaudamos įvairiuose renginiuose, šį kartą moterys susirinko trečiadienį, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėlėje, kur apžiūrėjo draugijos narės Irenos Mažutienės tapybos darbų parodą, sveikino bičiules gimtadienių proga, aptarė tolimesnę draugijos veiklą.

Irena Mažutienė klubo narėms papasakojo apie savo kūrybą.

Aptarė parodą
Moterys į bibliotekos palėpėlę rinkosi neskubėdamos, su šypsena, apsikabindamos viena kitą ir su gėlėmis – sveikins drauges su gimtadieniais ir Ireną – pirmosios jos tapybos parodos Šilutėje proga. Garavo kava ir arbata.
Bibliotekininkė Aldona Norbutienė pasidžiaugė, kad internetiniame puslapyje perskaičiusi straipsnelį apie Saugose gyvenančią moterį, kuri tapo, rado „langą“ (bibliotekoje nuolat vyksta parodos) Irenos Mažutienės tapybos parodai eksponuoti.
„Kartu su talkininkais pakabinome 20 paveikslų. Man patinka Irenos tapyti peizažai, kaimo vaizdai, jūra – kartais rami, kartais agresyvi savo didybe. Ne viename paveiksle dominuoja bažnyčių, švyturių vaizdai. Matyt, akis užkliuvo ir filosofui Arvydui Juozaičiui, kai lankėsi bibliotekoje, nes teiravosi, ar ta moteris, kuri piešė šiuos darbelius, dalyvaus susitikime“. Paroda bibliotekoje veiks iki balandžio 4 dienos.
Kalbėdama darbų autorė Irena Mažutienė sakė nė pati nepastebėjusi, kaip atsirado kelios dešimtys paveikslų. „Seniai turėjau svajonę piešti, vis pagalvodavau: „jei turėčiau laiko, imčiau į rankas teptuką…“ Tačiau kol buvo maži vaikai, vėliau anūkai, nebuvo tam laiko. Kai jo atsirado, pabandžiau. Ir patiko. Nebesustoju. Piešdama užsimirštu, pailsiu. Džiaugiuosi paroda, kad galiu savo darbelius parodyti ir šilutiškiams, nes saugiškiai juos jau yra matę“, – pasakojo Irena.
Vėliau dar perskaitė kelis posmelius eilių apie nelengvą savo gyvenimą. Anot jo pačios, nėra poetė, tačiau žodžiai savaime sugulė eilėmis į lapą…
Pasitardamos ir sutardamos
Danutė Butkienė, jau antrą dešimtmetį vadovaudama draugijai, gerai pažįsta draugiją lankančias moteris. Kalbėdama apie numatomus projektus ir darbus, išklausė moterų pasiūlymų ir nuomonių. Artimiausias renginys bus organizuojamas gegužės pradžioje Šilutės seniūnijos salėje kartu su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru. Gegužės 13-14 d. numatyta draugijos atstovių kelionė į konferenciją Klaipėdoje.
Pasveikino sukaktuvininkes
Kiekvieno susitikimo metu moterys pasveikina savo drauges, tą mėnesį atšventusias gimtadienį. Ir tą vakarą gėlėmis buvo apdovanotos Aldona ir Virginija. Moterims palinkėta svajoti ir siekti jų įgyvendinimo. Sveikindama Aldoną, Eugenija kalbėjo: „Pažįstu moterį, kuri išėjusi į užtarnautą poilsį pasakė, kad turi svajonę piešti ir stengsis ją įgyvendinti. Taip ir atsitiko. Linkiu ir tau, Aldona, siekti įgyvendinti savo svajonę.
Virginijai buvo palinkėta iš ,,šokoladinių saldainių dėžutės išsitraukti saldainį su pačiu skaidriausiu įdaru, ir toliau būti tokiai energingai, kūrybiškai, geros nuotaikos“.
Vėliau ponios vaišinosi pyragaičiais, gurkšnojo arbatą ir … svajojo apie vasarą.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite