Moterys, kurios nesėdi nuleidusios rankų

Kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis draugijos „Viva femina“ narės renkasi pasikalbėti, pasidalinti džiaugsmais ir patarimais. Aktyviai keliaudamos, sportuodamos, dalyvaudamos įvairiuose renginiuose, šį kartą moterys susirinko trečiadienį, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėlėje, kur apžiūrėjo draugijos narės Irenos Mažutienės tapybos darbų parodą, sveikino bičiules gimtadienių proga, aptarė tolimesnę draugijos veiklą.

Irena Mažutienė klubo narėms papasakojo apie savo kūrybą.

Aptarė parodą
Moterys į bibliotekos palėpėlę rinkosi neskubėdamos, su šypsena, apsikabindamos viena kitą ir su gėlėmis – sveikins drauges su gimtadieniais ir Ireną – pirmosios jos tapybos parodos Šilutėje proga. Garavo kava ir arbata.
Bibliotekininkė Aldona Norbutienė pasidžiaugė, kad internetiniame puslapyje perskaičiusi straipsnelį apie Saugose gyvenančią moterį, kuri tapo, rado „langą“ (bibliotekoje nuolat vyksta parodos) Irenos Mažutienės tapybos parodai eksponuoti.
„Kartu su talkininkais pakabinome 20 paveikslų. Man patinka Irenos tapyti peizažai, kaimo vaizdai, jūra – kartais rami, kartais agresyvi savo didybe. Ne viename paveiksle dominuoja bažnyčių, švyturių vaizdai. Matyt, akis užkliuvo ir filosofui Arvydui Juozaičiui, kai lankėsi bibliotekoje, nes teiravosi, ar ta moteris, kuri piešė šiuos darbelius, dalyvaus susitikime“. Paroda bibliotekoje veiks iki balandžio 4 dienos.
Kalbėdama darbų autorė Irena Mažutienė sakė nė pati nepastebėjusi, kaip atsirado kelios dešimtys paveikslų. „Seniai turėjau svajonę piešti, vis pagalvodavau: „jei turėčiau laiko, imčiau į rankas teptuką…“ Tačiau kol buvo maži vaikai, vėliau anūkai, nebuvo tam laiko. Kai jo atsirado, pabandžiau. Ir patiko. Nebesustoju. Piešdama užsimirštu, pailsiu. Džiaugiuosi paroda, kad galiu savo darbelius parodyti ir šilutiškiams, nes saugiškiai juos jau yra matę“, – pasakojo Irena.
Vėliau dar perskaitė kelis posmelius eilių apie nelengvą savo gyvenimą. Anot jo pačios, nėra poetė, tačiau žodžiai savaime sugulė eilėmis į lapą…
Pasitardamos ir sutardamos
Danutė Butkienė, jau antrą dešimtmetį vadovaudama draugijai, gerai pažįsta draugiją lankančias moteris. Kalbėdama apie numatomus projektus ir darbus, išklausė moterų pasiūlymų ir nuomonių. Artimiausias renginys bus organizuojamas gegužės pradžioje Šilutės seniūnijos salėje kartu su Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru. Gegužės 13-14 d. numatyta draugijos atstovių kelionė į konferenciją Klaipėdoje.
Pasveikino sukaktuvininkes
Kiekvieno susitikimo metu moterys pasveikina savo drauges, tą mėnesį atšventusias gimtadienį. Ir tą vakarą gėlėmis buvo apdovanotos Aldona ir Virginija. Moterims palinkėta svajoti ir siekti jų įgyvendinimo. Sveikindama Aldoną, Eugenija kalbėjo: „Pažįstu moterį, kuri išėjusi į užtarnautą poilsį pasakė, kad turi svajonę piešti ir stengsis ją įgyvendinti. Taip ir atsitiko. Linkiu ir tau, Aldona, siekti įgyvendinti savo svajonę.
Virginijai buvo palinkėta iš ,,šokoladinių saldainių dėžutės išsitraukti saldainį su pačiu skaidriausiu įdaru, ir toliau būti tokiai energingai, kūrybiškai, geros nuotaikos“.
Vėliau ponios vaišinosi pyragaičiais, gurkšnojo arbatą ir … svajojo apie vasarą.
Birutė Morkevičienė

Hits: 935

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite