Mokyklų tinklo pertvarka: ar išliks Šilutės rajone visos penkios gimnazijos?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kaupia duomenis iš šalies savivaldybių dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Gegužės 7 d. buvo surengtas nuotolinis pasitarimas su ministerija, kuri domėjosi situacija Jurbarko, Pagėgių, Tauragės ir Šilutės kraštuose.

Šiame pokalbyje dalyvavusi Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad Šilutės rajono situaciją pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė ir kiti specialistai.

Kokių argumentų pateikta?

Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos atitinka ministerijos keliamus mokinių skaičiaus, klasių komplektų reikalavimus. Dėl jų tolesnės veiklos abejonių nėra. Abi gimnazijos turi 9-12 (I-IV gimnazistų) klases, gausu mokinių, būna išlaikiusių egzaminus šimtukais, garsėja įdomia veikla, kūrybingumu, yra užsitarnavusios mokinių, jų tėvų ir bendruomenės pasitikėjimą.

D. Butvydienė informavo, kokių argumentų ministerijai buvo pateikta dėl kitų trijų rajono gimnazijų: Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto. Ten turėti po du gimnazijos klasių komplektus būtų sudėtinga: nėra tiek mokinių. Anot D. Butvydienės, iš tų trijų gimnazijų Žemaičių Naumiesčio yra arčiausiai Šilutės, tačiau klasėse esama po 24-26 gimnazistus, mokykla garsi savo istorija, tradicijomis. Savivaldybės nuomone, ši gimnazija turėtų išlikti.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija irgi dirba gerai, jos rezultatai abejonių nekelia, glaudūs ryšiai su vietos bendruomene, mokiniai aktyviai dalyvauja seniūnijos renginiuose, akcijose, gimnazijos kolektyvas turi išskirtinių tradicijų. Teko ministerijai priminti, kad toliausiai nuo Šilutės yra Vainuto gimnazija. Tačiau jos abiturientų brandos egzaminų įvertinimai būna geri, mokymo kokybė tenkina ir jaunimą, ir jų tėvus.

Vainuto gimnazija – toliausiai nuo rajono centro Šilutės. 

„Mes informavome, kad mokykloms rajone dirbant įprastu būdu, ne nuotoliniu, kasdien pavėžėti į mokyklas tenka 1600 mokinių, kuriems iki mokyklos yra daugiau negu 3 kilometrai. Jeigu dar prisidėtų 130 gimnazistų… Juk tektų iki mokyklos važiuoti ir 38 kilometrus, tai ne tik ilgas laikas, bet ir nuovargis. Savivaldybės administracijos vadovai irgi akcentavo, kad Šilutės rajone mokyklų tinklo pertvarka gimnazijų neturėtų paliesti“, – sakė D. Butvydienė, palaikanti tokią nuostatą.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite