Mokyklų tinklo pertvarka: ar išliks Šilutės rajone visos penkios gimnazijos?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kaupia duomenis iš šalies savivaldybių dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Gegužės 7 d. buvo surengtas nuotolinis pasitarimas su ministerija, kuri domėjosi situacija Jurbarko, Pagėgių, Tauragės ir Šilutės kraštuose.

Šiame pokalbyje dalyvavusi Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad Šilutės rajono situaciją pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė ir kiti specialistai.

Kokių argumentų pateikta?

Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos atitinka ministerijos keliamus mokinių skaičiaus, klasių komplektų reikalavimus. Dėl jų tolesnės veiklos abejonių nėra. Abi gimnazijos turi 9-12 (I-IV gimnazistų) klases, gausu mokinių, būna išlaikiusių egzaminus šimtukais, garsėja įdomia veikla, kūrybingumu, yra užsitarnavusios mokinių, jų tėvų ir bendruomenės pasitikėjimą.

D. Butvydienė informavo, kokių argumentų ministerijai buvo pateikta dėl kitų trijų rajono gimnazijų: Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto. Ten turėti po du gimnazijos klasių komplektus būtų sudėtinga: nėra tiek mokinių. Anot D. Butvydienės, iš tų trijų gimnazijų Žemaičių Naumiesčio yra arčiausiai Šilutės, tačiau klasėse esama po 24-26 gimnazistus, mokykla garsi savo istorija, tradicijomis. Savivaldybės nuomone, ši gimnazija turėtų išlikti.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija irgi dirba gerai, jos rezultatai abejonių nekelia, glaudūs ryšiai su vietos bendruomene, mokiniai aktyviai dalyvauja seniūnijos renginiuose, akcijose, gimnazijos kolektyvas turi išskirtinių tradicijų. Teko ministerijai priminti, kad toliausiai nuo Šilutės yra Vainuto gimnazija. Tačiau jos abiturientų brandos egzaminų įvertinimai būna geri, mokymo kokybė tenkina ir jaunimą, ir jų tėvus.

Vainuto gimnazija – toliausiai nuo rajono centro Šilutės. 

„Mes informavome, kad mokykloms rajone dirbant įprastu būdu, ne nuotoliniu, kasdien pavėžėti į mokyklas tenka 1600 mokinių, kuriems iki mokyklos yra daugiau negu 3 kilometrai. Jeigu dar prisidėtų 130 gimnazistų… Juk tektų iki mokyklos važiuoti ir 38 kilometrus, tai ne tik ilgas laikas, bet ir nuovargis. Savivaldybės administracijos vadovai irgi akcentavo, kad Šilutės rajone mokyklų tinklo pertvarka gimnazijų neturėtų paliesti“, – sakė D. Butvydienė, palaikanti tokią nuostatą.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite