Mokyklų tinklo pertvarka: ar išliks Šilutės rajone visos penkios gimnazijos?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kaupia duomenis iš šalies savivaldybių dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Gegužės 7 d. buvo surengtas nuotolinis pasitarimas su ministerija, kuri domėjosi situacija Jurbarko, Pagėgių, Tauragės ir Šilutės kraštuose.

Šiame pokalbyje dalyvavusi Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad Šilutės rajono situaciją pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė ir kiti specialistai.

Kokių argumentų pateikta?

Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos atitinka ministerijos keliamus mokinių skaičiaus, klasių komplektų reikalavimus. Dėl jų tolesnės veiklos abejonių nėra. Abi gimnazijos turi 9-12 (I-IV gimnazistų) klases, gausu mokinių, būna išlaikiusių egzaminus šimtukais, garsėja įdomia veikla, kūrybingumu, yra užsitarnavusios mokinių, jų tėvų ir bendruomenės pasitikėjimą.

D. Butvydienė informavo, kokių argumentų ministerijai buvo pateikta dėl kitų trijų rajono gimnazijų: Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto. Ten turėti po du gimnazijos klasių komplektus būtų sudėtinga: nėra tiek mokinių. Anot D. Butvydienės, iš tų trijų gimnazijų Žemaičių Naumiesčio yra arčiausiai Šilutės, tačiau klasėse esama po 24-26 gimnazistus, mokykla garsi savo istorija, tradicijomis. Savivaldybės nuomone, ši gimnazija turėtų išlikti.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija irgi dirba gerai, jos rezultatai abejonių nekelia, glaudūs ryšiai su vietos bendruomene, mokiniai aktyviai dalyvauja seniūnijos renginiuose, akcijose, gimnazijos kolektyvas turi išskirtinių tradicijų. Teko ministerijai priminti, kad toliausiai nuo Šilutės yra Vainuto gimnazija. Tačiau jos abiturientų brandos egzaminų įvertinimai būna geri, mokymo kokybė tenkina ir jaunimą, ir jų tėvus.

Vainuto gimnazija – toliausiai nuo rajono centro Šilutės. 

„Mes informavome, kad mokykloms rajone dirbant įprastu būdu, ne nuotoliniu, kasdien pavėžėti į mokyklas tenka 1600 mokinių, kuriems iki mokyklos yra daugiau negu 3 kilometrai. Jeigu dar prisidėtų 130 gimnazistų… Juk tektų iki mokyklos važiuoti ir 38 kilometrus, tai ne tik ilgas laikas, bet ir nuovargis. Savivaldybės administracijos vadovai irgi akcentavo, kad Šilutės rajone mokyklų tinklo pertvarka gimnazijų neturėtų paliesti“, – sakė D. Butvydienė, palaikanti tokią nuostatą.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite