Mokyklų tinklo pertvarka: ar išliks Šilutės rajone visos penkios gimnazijos?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kaupia duomenis iš šalies savivaldybių dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Gegužės 7 d. buvo surengtas nuotolinis pasitarimas su ministerija, kuri domėjosi situacija Jurbarko, Pagėgių, Tauragės ir Šilutės kraštuose.

Šiame pokalbyje dalyvavusi Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad Šilutės rajono situaciją pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė ir kiti specialistai.

Kokių argumentų pateikta?

Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos atitinka ministerijos keliamus mokinių skaičiaus, klasių komplektų reikalavimus. Dėl jų tolesnės veiklos abejonių nėra. Abi gimnazijos turi 9-12 (I-IV gimnazistų) klases, gausu mokinių, būna išlaikiusių egzaminus šimtukais, garsėja įdomia veikla, kūrybingumu, yra užsitarnavusios mokinių, jų tėvų ir bendruomenės pasitikėjimą.

D. Butvydienė informavo, kokių argumentų ministerijai buvo pateikta dėl kitų trijų rajono gimnazijų: Švėkšnos „Saulės“, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto. Ten turėti po du gimnazijos klasių komplektus būtų sudėtinga: nėra tiek mokinių. Anot D. Butvydienės, iš tų trijų gimnazijų Žemaičių Naumiesčio yra arčiausiai Šilutės, tačiau klasėse esama po 24-26 gimnazistus, mokykla garsi savo istorija, tradicijomis. Savivaldybės nuomone, ši gimnazija turėtų išlikti.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija irgi dirba gerai, jos rezultatai abejonių nekelia, glaudūs ryšiai su vietos bendruomene, mokiniai aktyviai dalyvauja seniūnijos renginiuose, akcijose, gimnazijos kolektyvas turi išskirtinių tradicijų. Teko ministerijai priminti, kad toliausiai nuo Šilutės yra Vainuto gimnazija. Tačiau jos abiturientų brandos egzaminų įvertinimai būna geri, mokymo kokybė tenkina ir jaunimą, ir jų tėvus.

Vainuto gimnazija – toliausiai nuo rajono centro Šilutės. 

„Mes informavome, kad mokykloms rajone dirbant įprastu būdu, ne nuotoliniu, kasdien pavėžėti į mokyklas tenka 1600 mokinių, kuriems iki mokyklos yra daugiau negu 3 kilometrai. Jeigu dar prisidėtų 130 gimnazistų… Juk tektų iki mokyklos važiuoti ir 38 kilometrus, tai ne tik ilgas laikas, bet ir nuovargis. Savivaldybės administracijos vadovai irgi akcentavo, kad Šilutės rajone mokyklų tinklo pertvarka gimnazijų neturėtų paliesti“, – sakė D. Butvydienė, palaikanti tokią nuostatą.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite