Mokslas yra jėga!

Įsivaizduokite, jeigu galėtumėte pamatyti tikrus robotus, patys pabandyti sukonstruoti savo mini vėjo jėgainę ar greitaveike kamera nufilmuoti, o tuomet peržiūrėti musės skrydį, kaip ji plevena savo sparnais, arba stebėti žvaigždes tiesiog lubose…

Tokia galimybė pasitaikė Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenės gimnazistams balandžio 1-ąją – Melagių dieną!
Balandžio 1-osios rytą visi gimnazistai buvo nusiteikę nepiktybiškai pokštauti, krėsti draugiškų šunybių. Tad daugelis turbūt pamanė, kad prie paradinių gimnazijos durų pastatyti plakatai apie rengiamą Tyrėjo dieną tėra dar vienas šios dienos pokštas. Jie klydo! Į gimnaziją iš tikrųjų buvo pakviesta ,,Jaunojo tyrėjo“ komanda, kurią sudarė fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų sričių mokslininkai.
Tyrėjo dienos tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais padėti rasti idėjų jų moksliniams darbams. Gimnazijoje jau buvo paruoštos patalpos, kuriose įsikūrė šios mokslininkų komandos nariai. Iš viso vyko 4 paskaitos.
Paskaitoje ,,Mes ir visata“ gimnazistai galėjo apsilankyti sporto salėje įrengtame mobiliajame planetariume, kur turėjo galimybę stebėti naktinio dangaus kūnus. Molėtų astronomijos observatorijos lektorius Mindaugas Masaitis atskleidė įvairiausių subtilybių ir nežinomų faktų apie naktinį žvaigždėmis nusėtą dangų.
Antrojoje paskaitoje ,,Robotika ir judesių registravimo sistema“ lektorius Mindaugas Luneckas iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto susirinkusiems gimnazijos aktų salėje pristatė pagrindines robotų rūšis, robotų paskirtį. Svečias taip pat supažindino su savo turimu šešiakoju robotu-voru. Prisipažino prie jo praleidžiąs labai daug laiko, nes nuolat jį tobulina, kuria jo dirbtinį intelektą, t. y. roboto „smegenis“, kurios padeda robotui atlikti vienokį ar kitokį veiksmą. Gimnazistai buvo supažindinti su judesių registravimo sistema, stebėjo, kaip ši sistema padeda tobulinti kompiuteriniuose žaidimuose perteikiamus veikėjų judesius, kad jie būtų kuo tikroviškesni. Dar vienas įdomus faktas – ši pažangi sistema padeda atletams tobulinti atliekamus judesius. Pavyzdžiui, garsus disko metikas Virgilijus Alekna, pasitelkęs šią technologiją, pagerino savo numesto disko distanciją net 5 metrais!
Trečiosios paskaitos dalyviai galėjo sužinoti apie greitaveikę filmavimo kamerą, kuria galima tirti įvairius objektus, pavyzdžiui, musę… Ne vieną sudomino demonstruoti sulėtinti šio mažo vabzdžio judesiai.
Galiausiai ketvirtojoje paskaitoje „Vėjo energetika“ lektorius Mantas Marčiukaitis pristatė atsinaujinančių energijos šaltinių, ypač vėjo, naudą ir panaudojimo galimybes. Gimnazistai paskaitoje buvo supažindinti ir su teorija, ir turėjo galimybę sukurti savo mini vėjo jėgainę. Pasirodo, kad iš pažiūros neįdomiai skambanti paskaita gali palikti neišdildomų įspūdžių.

Edvardas Pundinas
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite