Mokslas yra jėga!

Įsivaizduokite, jeigu galėtumėte pamatyti tikrus robotus, patys pabandyti sukonstruoti savo mini vėjo jėgainę ar greitaveike kamera nufilmuoti, o tuomet peržiūrėti musės skrydį, kaip ji plevena savo sparnais, arba stebėti žvaigždes tiesiog lubose…

Tokia galimybė pasitaikė Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenės gimnazistams balandžio 1-ąją – Melagių dieną!
Balandžio 1-osios rytą visi gimnazistai buvo nusiteikę nepiktybiškai pokštauti, krėsti draugiškų šunybių. Tad daugelis turbūt pamanė, kad prie paradinių gimnazijos durų pastatyti plakatai apie rengiamą Tyrėjo dieną tėra dar vienas šios dienos pokštas. Jie klydo! Į gimnaziją iš tikrųjų buvo pakviesta ,,Jaunojo tyrėjo“ komanda, kurią sudarė fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų sričių mokslininkai.
Tyrėjo dienos tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais padėti rasti idėjų jų moksliniams darbams. Gimnazijoje jau buvo paruoštos patalpos, kuriose įsikūrė šios mokslininkų komandos nariai. Iš viso vyko 4 paskaitos.
Paskaitoje ,,Mes ir visata“ gimnazistai galėjo apsilankyti sporto salėje įrengtame mobiliajame planetariume, kur turėjo galimybę stebėti naktinio dangaus kūnus. Molėtų astronomijos observatorijos lektorius Mindaugas Masaitis atskleidė įvairiausių subtilybių ir nežinomų faktų apie naktinį žvaigždėmis nusėtą dangų.
Antrojoje paskaitoje ,,Robotika ir judesių registravimo sistema“ lektorius Mindaugas Luneckas iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto susirinkusiems gimnazijos aktų salėje pristatė pagrindines robotų rūšis, robotų paskirtį. Svečias taip pat supažindino su savo turimu šešiakoju robotu-voru. Prisipažino prie jo praleidžiąs labai daug laiko, nes nuolat jį tobulina, kuria jo dirbtinį intelektą, t. y. roboto „smegenis“, kurios padeda robotui atlikti vienokį ar kitokį veiksmą. Gimnazistai buvo supažindinti su judesių registravimo sistema, stebėjo, kaip ši sistema padeda tobulinti kompiuteriniuose žaidimuose perteikiamus veikėjų judesius, kad jie būtų kuo tikroviškesni. Dar vienas įdomus faktas – ši pažangi sistema padeda atletams tobulinti atliekamus judesius. Pavyzdžiui, garsus disko metikas Virgilijus Alekna, pasitelkęs šią technologiją, pagerino savo numesto disko distanciją net 5 metrais!
Trečiosios paskaitos dalyviai galėjo sužinoti apie greitaveikę filmavimo kamerą, kuria galima tirti įvairius objektus, pavyzdžiui, musę… Ne vieną sudomino demonstruoti sulėtinti šio mažo vabzdžio judesiai.
Galiausiai ketvirtojoje paskaitoje „Vėjo energetika“ lektorius Mantas Marčiukaitis pristatė atsinaujinančių energijos šaltinių, ypač vėjo, naudą ir panaudojimo galimybes. Gimnazistai paskaitoje buvo supažindinti ir su teorija, ir turėjo galimybę sukurti savo mini vėjo jėgainę. Pasirodo, kad iš pažiūros neįdomiai skambanti paskaita gali palikti neišdildomų įspūdžių.

Edvardas Pundinas
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite