Mokslas yra jėga!

Įsivaizduokite, jeigu galėtumėte pamatyti tikrus robotus, patys pabandyti sukonstruoti savo mini vėjo jėgainę ar greitaveike kamera nufilmuoti, o tuomet peržiūrėti musės skrydį, kaip ji plevena savo sparnais, arba stebėti žvaigždes tiesiog lubose…

Tokia galimybė pasitaikė Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenės gimnazistams balandžio 1-ąją – Melagių dieną!
Balandžio 1-osios rytą visi gimnazistai buvo nusiteikę nepiktybiškai pokštauti, krėsti draugiškų šunybių. Tad daugelis turbūt pamanė, kad prie paradinių gimnazijos durų pastatyti plakatai apie rengiamą Tyrėjo dieną tėra dar vienas šios dienos pokštas. Jie klydo! Į gimnaziją iš tikrųjų buvo pakviesta ,,Jaunojo tyrėjo“ komanda, kurią sudarė fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų sričių mokslininkai.
Tyrėjo dienos tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais padėti rasti idėjų jų moksliniams darbams. Gimnazijoje jau buvo paruoštos patalpos, kuriose įsikūrė šios mokslininkų komandos nariai. Iš viso vyko 4 paskaitos.
Paskaitoje ,,Mes ir visata“ gimnazistai galėjo apsilankyti sporto salėje įrengtame mobiliajame planetariume, kur turėjo galimybę stebėti naktinio dangaus kūnus. Molėtų astronomijos observatorijos lektorius Mindaugas Masaitis atskleidė įvairiausių subtilybių ir nežinomų faktų apie naktinį žvaigždėmis nusėtą dangų.
Antrojoje paskaitoje ,,Robotika ir judesių registravimo sistema“ lektorius Mindaugas Luneckas iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto susirinkusiems gimnazijos aktų salėje pristatė pagrindines robotų rūšis, robotų paskirtį. Svečias taip pat supažindino su savo turimu šešiakoju robotu-voru. Prisipažino prie jo praleidžiąs labai daug laiko, nes nuolat jį tobulina, kuria jo dirbtinį intelektą, t. y. roboto „smegenis“, kurios padeda robotui atlikti vienokį ar kitokį veiksmą. Gimnazistai buvo supažindinti su judesių registravimo sistema, stebėjo, kaip ši sistema padeda tobulinti kompiuteriniuose žaidimuose perteikiamus veikėjų judesius, kad jie būtų kuo tikroviškesni. Dar vienas įdomus faktas – ši pažangi sistema padeda atletams tobulinti atliekamus judesius. Pavyzdžiui, garsus disko metikas Virgilijus Alekna, pasitelkęs šią technologiją, pagerino savo numesto disko distanciją net 5 metrais!
Trečiosios paskaitos dalyviai galėjo sužinoti apie greitaveikę filmavimo kamerą, kuria galima tirti įvairius objektus, pavyzdžiui, musę… Ne vieną sudomino demonstruoti sulėtinti šio mažo vabzdžio judesiai.
Galiausiai ketvirtojoje paskaitoje „Vėjo energetika“ lektorius Mantas Marčiukaitis pristatė atsinaujinančių energijos šaltinių, ypač vėjo, naudą ir panaudojimo galimybes. Gimnazistai paskaitoje buvo supažindinti ir su teorija, ir turėjo galimybę sukurti savo mini vėjo jėgainę. Pasirodo, kad iš pažiūros neįdomiai skambanti paskaita gali palikti neišdildomų įspūdžių.

Edvardas Pundinas
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite