Mokslas yra jėga!

Įsivaizduokite, jeigu galėtumėte pamatyti tikrus robotus, patys pabandyti sukonstruoti savo mini vėjo jėgainę ar greitaveike kamera nufilmuoti, o tuomet peržiūrėti musės skrydį, kaip ji plevena savo sparnais, arba stebėti žvaigždes tiesiog lubose…

Tokia galimybė pasitaikė Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenės gimnazistams balandžio 1-ąją – Melagių dieną!
Balandžio 1-osios rytą visi gimnazistai buvo nusiteikę nepiktybiškai pokštauti, krėsti draugiškų šunybių. Tad daugelis turbūt pamanė, kad prie paradinių gimnazijos durų pastatyti plakatai apie rengiamą Tyrėjo dieną tėra dar vienas šios dienos pokštas. Jie klydo! Į gimnaziją iš tikrųjų buvo pakviesta ,,Jaunojo tyrėjo“ komanda, kurią sudarė fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų sričių mokslininkai.
Tyrėjo dienos tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais padėti rasti idėjų jų moksliniams darbams. Gimnazijoje jau buvo paruoštos patalpos, kuriose įsikūrė šios mokslininkų komandos nariai. Iš viso vyko 4 paskaitos.
Paskaitoje ,,Mes ir visata“ gimnazistai galėjo apsilankyti sporto salėje įrengtame mobiliajame planetariume, kur turėjo galimybę stebėti naktinio dangaus kūnus. Molėtų astronomijos observatorijos lektorius Mindaugas Masaitis atskleidė įvairiausių subtilybių ir nežinomų faktų apie naktinį žvaigždėmis nusėtą dangų.
Antrojoje paskaitoje ,,Robotika ir judesių registravimo sistema“ lektorius Mindaugas Luneckas iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto susirinkusiems gimnazijos aktų salėje pristatė pagrindines robotų rūšis, robotų paskirtį. Svečias taip pat supažindino su savo turimu šešiakoju robotu-voru. Prisipažino prie jo praleidžiąs labai daug laiko, nes nuolat jį tobulina, kuria jo dirbtinį intelektą, t. y. roboto „smegenis“, kurios padeda robotui atlikti vienokį ar kitokį veiksmą. Gimnazistai buvo supažindinti su judesių registravimo sistema, stebėjo, kaip ši sistema padeda tobulinti kompiuteriniuose žaidimuose perteikiamus veikėjų judesius, kad jie būtų kuo tikroviškesni. Dar vienas įdomus faktas – ši pažangi sistema padeda atletams tobulinti atliekamus judesius. Pavyzdžiui, garsus disko metikas Virgilijus Alekna, pasitelkęs šią technologiją, pagerino savo numesto disko distanciją net 5 metrais!
Trečiosios paskaitos dalyviai galėjo sužinoti apie greitaveikę filmavimo kamerą, kuria galima tirti įvairius objektus, pavyzdžiui, musę… Ne vieną sudomino demonstruoti sulėtinti šio mažo vabzdžio judesiai.
Galiausiai ketvirtojoje paskaitoje „Vėjo energetika“ lektorius Mantas Marčiukaitis pristatė atsinaujinančių energijos šaltinių, ypač vėjo, naudą ir panaudojimo galimybes. Gimnazistai paskaitoje buvo supažindinti ir su teorija, ir turėjo galimybę sukurti savo mini vėjo jėgainę. Pasirodo, kad iš pažiūros neįdomiai skambanti paskaita gali palikti neišdildomų įspūdžių.

Edvardas Pundinas
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Taip pat skaitykite