Ministrės A. Bilotaitės vizitas Šilutėje – dėmesys gyventojų saugumui

Birželio 29 d. Šilutėje vyko šventė, skirta Pasieniečių dienai paminėti. Dalyvavo pasienio tarnybų pareigūnai iš visos Lietuvos, atvyko vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ministrė vizito Šilutėje rajone metu su  savivaldybės atstovais ir kasmet apsemiamo Žalgirių kaimo bendruomene aptarė vietos aktualijas ir rūpimus klausimus.

Ministrė A. Bilotaitė Šilutės rajono merui Vytautui Laurinaičiui ir savivaldybės administracijai pristatė krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos pertvarką – naują integruotą krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo sistemą. Pasak ministrės, svarbu tai, kad savivaldybėse ir ministerijose atsiras kompetentingi parengties pareigūnai su aiškiais įgaliojimais ir įpareigojimais.

„Svarbu ir tai, kad pati savivaldybė turi parengtus savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo,  prevencijos priemonių planus, savivaldybės pasirengimo potvyniui veiksmų ir civilinės saugos veiklos planus. Savivaldos vaidmuo labai reikšmingas civilinės saugos srityje“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Ministrė, atvykusi į Žalgirių kaimą (Šilutės r.), išklausė vietos žmonių nusiskundimus dėl potvynio daromos žalos žmonių turtui. Pastačius estakadą, pasak gyventojų, pavasarį vanduo labai staigiai užlieja kaimo vietoves, o anksčiau to nebuvo.

A. Bilotaitė rekomendavo gyventojams kreiptis į savivaldybę, kad būtų skiriamos kompensacijos už patirtus nuostolius.

„Savo ruožtu pažadu, kad ministerija inicijuos ekspertizę tam, kad būtų įvertintos priežastys ir kokią įtaką turi pastatyta estakada Žalgirių kaimui per kasmetinį potvynį. Taip pat pasirūpinsime ir naujos įrangos pirkimu ugniagesiams gelbėtojams, kurie pirmieji ateina į pagalbą žmonėms per potvynį”, – sako ministrė A. Bilotaitė.

 

Anot ministrės, PAGD stiprins savo pajėgumus Šilutėje. Iš ES fondų investicijų veiksmų programos planuojama Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai skirti gaisrinę automobilinę cisterną su visa būtina įranga. Taip pat planuojama skirti aerovaltį gelbėjimo darbams vykdyti potvynio zonoje ir šešiaratį.

Per 2022 m. sausio mėnesį kilusį potvynį Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybėse buvo apsemta daugiau nei 44 tūkst. hektarų teritorijos, 45 kilometrai kelių bei 87 sodybos, kuriose tuo metu gyveno apie 160 gyventojų.

 

Ministrė A. Bilotaitė pasieniečių šventėje: „Jūsų pavyzdys įkvepia kitus ginti savo valstybę“

Ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo ir Pasieniečių dienos šventėje Šilutėje. Šiemet Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba mini 102-ąsias įkūrimo metines.

Pasak ministrės, pastaraisiais metais valstybės sienos apsauga tapo didesniu rūpesčiu nei kada nors anksčiau.

„Agresyviai nusiteikę kaimynai nusprendė patikrinti mūsų sienų saugumą, mūsų pasirengimą gintis, mūsų stiprybę ir vienybę. Pasieniečiams teko neregėtas iššūkis ir išskirtinis vaidmuo šioje krizėje, pareigūnams teko atlaikyti milžinišką darbo krūvį, įtampą, psichologines priešo atakas. Jūsų pavyzdys įkvepia – būti pasieniečiais nori vis daugiau jaunų Lietuvos žmonių“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministerija valstybės sienos apsaugai skiria ypatingą dėmesį: parengtas vidaus reikalų sistemos karinio aprūpinimo standartas, organizuojamas NATO standartus atitinkančios ginkluotės už 3,5 mln. eurų perdavimas pasieniečiams, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos biudžetas išaugo nuo 74,8 mln. (2019 m.) iki 98 mln. eurų (2022 m.).

Vyriausybė, taip pat siekdama sustiprinti sienos apsaugą, šiemet skyrė 152mln. eurų fizinio barjero statyboms. Šios dienos duomenimis, koncertinos pasienyje su Baltarusija nutiesta 350 km, fizinio barjero įrengta beveik 430 km.

Pagal VRM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite