Ministrės A. Bilotaitės vizitas Šilutėje – dėmesys gyventojų saugumui

Birželio 29 d. Šilutėje vyko šventė, skirta Pasieniečių dienai paminėti. Dalyvavo pasienio tarnybų pareigūnai iš visos Lietuvos, atvyko vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ministrė vizito Šilutėje rajone metu su  savivaldybės atstovais ir kasmet apsemiamo Žalgirių kaimo bendruomene aptarė vietos aktualijas ir rūpimus klausimus.

Ministrė A. Bilotaitė Šilutės rajono merui Vytautui Laurinaičiui ir savivaldybės administracijai pristatė krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos pertvarką – naują integruotą krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo sistemą. Pasak ministrės, svarbu tai, kad savivaldybėse ir ministerijose atsiras kompetentingi parengties pareigūnai su aiškiais įgaliojimais ir įpareigojimais.

„Svarbu ir tai, kad pati savivaldybė turi parengtus savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo,  prevencijos priemonių planus, savivaldybės pasirengimo potvyniui veiksmų ir civilinės saugos veiklos planus. Savivaldos vaidmuo labai reikšmingas civilinės saugos srityje“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Ministrė, atvykusi į Žalgirių kaimą (Šilutės r.), išklausė vietos žmonių nusiskundimus dėl potvynio daromos žalos žmonių turtui. Pastačius estakadą, pasak gyventojų, pavasarį vanduo labai staigiai užlieja kaimo vietoves, o anksčiau to nebuvo.

A. Bilotaitė rekomendavo gyventojams kreiptis į savivaldybę, kad būtų skiriamos kompensacijos už patirtus nuostolius.

„Savo ruožtu pažadu, kad ministerija inicijuos ekspertizę tam, kad būtų įvertintos priežastys ir kokią įtaką turi pastatyta estakada Žalgirių kaimui per kasmetinį potvynį. Taip pat pasirūpinsime ir naujos įrangos pirkimu ugniagesiams gelbėtojams, kurie pirmieji ateina į pagalbą žmonėms per potvynį”, – sako ministrė A. Bilotaitė.

 

Anot ministrės, PAGD stiprins savo pajėgumus Šilutėje. Iš ES fondų investicijų veiksmų programos planuojama Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai skirti gaisrinę automobilinę cisterną su visa būtina įranga. Taip pat planuojama skirti aerovaltį gelbėjimo darbams vykdyti potvynio zonoje ir šešiaratį.

Per 2022 m. sausio mėnesį kilusį potvynį Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybėse buvo apsemta daugiau nei 44 tūkst. hektarų teritorijos, 45 kilometrai kelių bei 87 sodybos, kuriose tuo metu gyveno apie 160 gyventojų.

 

Ministrė A. Bilotaitė pasieniečių šventėje: „Jūsų pavyzdys įkvepia kitus ginti savo valstybę“

Ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo ir Pasieniečių dienos šventėje Šilutėje. Šiemet Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba mini 102-ąsias įkūrimo metines.

Pasak ministrės, pastaraisiais metais valstybės sienos apsauga tapo didesniu rūpesčiu nei kada nors anksčiau.

„Agresyviai nusiteikę kaimynai nusprendė patikrinti mūsų sienų saugumą, mūsų pasirengimą gintis, mūsų stiprybę ir vienybę. Pasieniečiams teko neregėtas iššūkis ir išskirtinis vaidmuo šioje krizėje, pareigūnams teko atlaikyti milžinišką darbo krūvį, įtampą, psichologines priešo atakas. Jūsų pavyzdys įkvepia – būti pasieniečiais nori vis daugiau jaunų Lietuvos žmonių“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministerija valstybės sienos apsaugai skiria ypatingą dėmesį: parengtas vidaus reikalų sistemos karinio aprūpinimo standartas, organizuojamas NATO standartus atitinkančios ginkluotės už 3,5 mln. eurų perdavimas pasieniečiams, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos biudžetas išaugo nuo 74,8 mln. (2019 m.) iki 98 mln. eurų (2022 m.).

Vyriausybė, taip pat siekdama sustiprinti sienos apsaugą, šiemet skyrė 152mln. eurų fizinio barjero statyboms. Šios dienos duomenimis, koncertinos pasienyje su Baltarusija nutiesta 350 km, fizinio barjero įrengta beveik 430 km.

Pagal VRM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite