Milžinas sniego senis stovės iki pavasario

Gruodžio 12 d., kai Šilutėje įžiebė Kalėdų eglutę, Rusnėje girliandomis nušvito ir originalus milžiniškas sniego senis, apšviestas girliandomis ir papildomu žibintu. Po Trijų karalių girliandas nuims, o sniego senis stovės iki pat pavasario, tad jį spės pamatyti vykstantieji stintauti.

Fermos aplinką puošia mažesni, iš vielų sukonstruoti sniego seniai, girliandomis papuošta tvora.

Sniego senį Rusnėje prie savo fermos pastatė ūkininkė Snieguolė Radvinskienė. „Prieš šventes pasipuošti aplinką stengiamės kasmet. Šiemet su šeimyna sutarėme pastatyti didelį sniego senį. Darbavomės visi – ir vyras Gediminas, ir sūnus Linas su marčia Gintare, ir dukrelė Rūta. Kiek pajėgdama talkino trimetė anūkė Paulina. Sniego seniui prireikė 11 ritinių šieno, o jo kepurei pasiūti – dviejų paklodžių, nors tikėjomės, kad pakaks vienos“, – pasakojo Snieguolė Radvinskienė.

Prie Radvinskų fermos sumeistrautas milžiniškas sniego senis stovės iki pat pavasario.

Labai pravertė sūnaus Lino gabumai, mat turi polinkį menams, gražiai piešia.
Beje, sniego senių prie fermos stovi ne vienas. Netoli iš šieno ritinių pastatyto didžiojo, puikuojasi du mažesni. Juos, sutuoktinės Gintarės siūlymu Linas Radvinskas nupynė iš vielų ir papuošė girliandomis. Įvairiaspalvėmis šviesomis mirksinčios girliandos puošia ir fermą juosiančią tvorą. „Investicijų prireikė daug. Padarėme kaip sugebėjome. Jei turėčiau milijoną, padaryčiau gražiau…“, – kalbėjo S. Radvinskienė.
Ūkininkų šeimos pastangos papuošti savo aplinką pastebėjo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, padėkojo ir dar dovanėlę įteikė. Radvinskai aplinką puošia ne tik per Kalėdas. Lapkričio pradžioje jie, kaip ir Švėkšnoje, surengė moliūgų šventę. Sodybą papuošė 12 moliūgų su degančiomis žvakėmis viduje. Kai atšils orai, pasodins gėlių, o per vasarą nori gražiai nusidažyti neseniai įsigytą statinį prie fermos.
Apie 100 galvijų laikantys ūkininkai stengiasi papuošti ne tik fermą, bet ir savo namus Rusnėje. Paprastai jį padabina tradiciniais Rusnės kalėdiniais papuošalais angelais, o vasarą – gėlėmis.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite