Migrantų kolona iš Baltarusijos artėja prie Lenkijos sienos

Šiandien, lapkričio 8 d. Elta praneša, kad Lenkijos specialiosios tarnybos sunerimusios dėl didelės migrantų grupės judėjimo sienos iš Baltarusijos link. Apie tai tviteryje paskelbė specialiąsias tarnybas koordinuojančiojo ministro Stanislawo Zaryno spaudos sekretorius.

migrantų grupė„Labai nerimą kelianti informacija iš pasienio. Prie Lenkijos sienos Baltarusijoje susirinko didelė migrantų grupė. Jie ką tik pajudėjo sienos link. Jie bandys masiškai įsiveržti į Lenkiją“, – parašė jis ir pridėjo vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota keliu einanti minia žmonių su daiktais (foto).

Anot jo, minią daugiausia sudaro jauni vyrai.

Spaudos sekretorius mano, kad grupę subūrė ir sienos link išsiuntė Baltarusijos saugumo pajėgos.

„Tai dar vienas priešiška Baltarusijos akcija prieš Lenkiją“, – teigė S. Zarynas.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas „Telegram“ patvirtino, kad dabar „didelė grupė pabėgėlių su daiktais juda greitkeliu Lenkijos sienos link“.

Lenkija ir kitos Europos šalys kaltina Baltarusiją sukėlus chaosą pasienyje, kai į Minską atskrendantys migrantai iš Irako ir Sirijos praeina iki sienos, jie neįleidžiami į Europos Sąjungą, tačiau ir Baltarusijos pasieniečiai jų atgal nebeįleidžia, todėl nelegalai ilgam įstringa netoli sienos.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, pastatė spygliuotos vielos tvorą ir paskelbė pasienyje nepaprastąją padėtį, žurnalistams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams draudžiama lankytis pasienyje.

 

Neramumai migrantų centruose Lietuvoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad nereikėtų atmesti galimybės, kad kurstomi neramumai migrantų apgyvendinimo centruose Lietuvoje gali būti susiję su Baltarusijoje esančiais neteisėtų migrantų būriais, patraukusiais prie Lenkijos pasienio.

„Neatmestinas toks variantas. Sebint situaciją Baltarusijos Respublikoje, matome, kokia situacija yra prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Mes manome, kad tai galėtų būti koordinuoti veiksmai“, – pirmadienį žurnalistams sakė R. Liubajevas.

VSAT vadas pažymėjo, kad dėl to buvo imtasi papildomų prevencinių priemonių.

„Dėl to mes ėmėmės papildomų prevencinių priemonių mūsų užsieniečių apgyvendinimo centruose. Galimi organizatoriai buvo identifikuoti, jų atžvilgiu taikomos prevencinės priemonės“, – pridūrė jis.

VSAT vadas teigia, kad iš Baltarusijos Lenkijos sienos link šiuo metu gali judėti iki 5 tūkst. migrantų. VSAT vado teigimu, migrantai renkasi Kuznica-Bruzgi kontrolės punkto prieigose.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad reaguojant į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje su Baltarusija, jos vadovaujama ministerija Vyriausybei siūlo įvesti nepaprastąją padėtį.

 

Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnai patruliuoja prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuva irgi telkia papildomas pajėgas Baltarusijos pasienyje

Vidaus reikalų ministerijai siūlant dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pareigūnai jau nuo šeštadienio aktyviau stebi situaciją prie sienos, o nuo pirmadienio taip pat dislokuotos ir didesnės pareigūnų pajėgos.

„Nuo šiandien pradėjome dislokuoti papildomas pajėgas tuose ruožuose, kur tikėtina, galėtų būti prasiveržimai į Lietuvos Respublikos teritoriją“, –  pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Liubajevas.

Nors VSAT vadas tikslaus pasienyje patruliuojančių pareigūnų skaičiaus neatskleidė, tačiau akcentavo, kad bus koncentruojamasi į ruožus, kuriuose galimi didžiausių migrantų grupių bandymai patekti į šalies teritoriją.

„Noriu pasakyti, kad situacija prie mūsų sienos buvo įvertinta ir pajėgos koncentruojamos ten, kur galimai galėtų įvykti tokie prasiveržimai, jeigu neteisėtų migrantų grupės atsirastų prie valstybės sienos“, – sakė jis.

Pasak R. Liubajevo, iki šiol informacijos apie dideles neteisėtų migrantų grupes prie Lietuvos sienos pasieniečiai neturi. Tačiau jis pažymi, kad stabdant galimus prasiveržimus, kilus pavojui mūsų pareigūnų sveikatai – jie galės panaudoti specialiąsias priemones ir ginklus.

pamarys.eu pagal ELTOS inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip paruošti burnoje tirpstančius šonkaulius?

Didžiausia skanių ir burnoje tirpstančių šonkaulių paslaptis – tinkamai pasirinkta mėsa ir nuoseklus gamybos procesas. Visos akcijos parduotuvių lentynose siūlo gausybę nuolaidų mėsos produktams, tad ir šonkauliai – ne išimtis. Renkantis mėsą šiam patiekalui svarbiausia atkreipti dėmesį, kad šonkauliai būtų mėsingi. Taip užtikrinsite, kad mėsa bus sultinga – neteks mėgautis  tik apskrudusiais kauliukais. Ne ką mažiau svarbu atidžiai sekti gamybos procesą, skirti tam pakankamai laiko, o galiausiai dar ir priderinti puikiai skonius papildančius garnyrus. Tokį receptą šį kartą ir kviečiame

Prof. Robertas Van Vorenas: šiandien Rusija yra praradusi teisę egzistuoti

„Teoriškai kalbant, nematau priežasties, kodėl Rusija negalėtų grįžti į civilizuotą pasaulį. Juk Vokietija tai padarė po Antrojo pasaulinio karo, po visų žiaurumų, masinių žudymų ir naikinimų. Tačiau su Rusija bus gerokai sudėtingiau: Rusija nebus okupuota, nėra jokios išorinės jėgos, kuri priverstų ją susidoroti su praeitimi. Rusai turės tą padaryti patys, bet aš tiesiog nematau, kaip tai galėtų nutikti. Tik labai nedaugelis rusų supranta ir jaučia kaltę“, – minint antrąsias plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą metines, pasakoja Vytauto Didžiojo universiteto

„Regitra“: daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimų užsakoma internetu – aktyvesnės moterys

2023 metais išduota daugiau kaip 220 tūkst. vairuotojo pažymėjimų, t. y. didžiausias išduotų pažymėjimų skaičius per pastaruosius 5 metus. Vairuotojo pažymėjimo užsakymo paslaugą „Regitra“ sudaro galimybę klientams gauti paprastai ir patogiai, t. y. internetu. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimą užsakančių vairuotojų, o pagamintas dokumentas buvo patogiai pristatytas tiesiai į kliento namus. Vairuotojo pažymėjimų užsakymas skaitmeniniais kanalais kasmet auga. 2018 m. internetu buvo užsakyti 8 proc., 2019 m. – 15 proc., o 2023 m. 35 proc.

Šilutės rajone – narkotikai?

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 24 d. naktį Klaipėdos g., Šilutėje, patikrinimui sustabdytas automobilis „Citroen C3“, kurį vairavo vyras, gim. 1993 m. Patikrinimo metu pas jį rastas maišelis su galimai narkotinėmis medžiagomis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. naktį Šylių k., Gardamo sen., neblaivus (3,77 prom.) vyras, gim. 1961 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,47 prom.) moteriai, gim. 1955 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. vakare automobilių stovėjimo aikštelėje Kintuose patikrintas stovintis automobilis

Taip pat skaitykite