Migrantų kolona iš Baltarusijos artėja prie Lenkijos sienos

Šiandien, lapkričio 8 d. Elta praneša, kad Lenkijos specialiosios tarnybos sunerimusios dėl didelės migrantų grupės judėjimo sienos iš Baltarusijos link. Apie tai tviteryje paskelbė specialiąsias tarnybas koordinuojančiojo ministro Stanislawo Zaryno spaudos sekretorius.

migrantų grupė„Labai nerimą kelianti informacija iš pasienio. Prie Lenkijos sienos Baltarusijoje susirinko didelė migrantų grupė. Jie ką tik pajudėjo sienos link. Jie bandys masiškai įsiveržti į Lenkiją“, – parašė jis ir pridėjo vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota keliu einanti minia žmonių su daiktais (foto).

Anot jo, minią daugiausia sudaro jauni vyrai.

Spaudos sekretorius mano, kad grupę subūrė ir sienos link išsiuntė Baltarusijos saugumo pajėgos.

„Tai dar vienas priešiška Baltarusijos akcija prieš Lenkiją“, – teigė S. Zarynas.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas „Telegram“ patvirtino, kad dabar „didelė grupė pabėgėlių su daiktais juda greitkeliu Lenkijos sienos link“.

Lenkija ir kitos Europos šalys kaltina Baltarusiją sukėlus chaosą pasienyje, kai į Minską atskrendantys migrantai iš Irako ir Sirijos praeina iki sienos, jie neįleidžiami į Europos Sąjungą, tačiau ir Baltarusijos pasieniečiai jų atgal nebeįleidžia, todėl nelegalai ilgam įstringa netoli sienos.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, pastatė spygliuotos vielos tvorą ir paskelbė pasienyje nepaprastąją padėtį, žurnalistams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams draudžiama lankytis pasienyje.

 

Neramumai migrantų centruose Lietuvoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad nereikėtų atmesti galimybės, kad kurstomi neramumai migrantų apgyvendinimo centruose Lietuvoje gali būti susiję su Baltarusijoje esančiais neteisėtų migrantų būriais, patraukusiais prie Lenkijos pasienio.

„Neatmestinas toks variantas. Sebint situaciją Baltarusijos Respublikoje, matome, kokia situacija yra prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Mes manome, kad tai galėtų būti koordinuoti veiksmai“, – pirmadienį žurnalistams sakė R. Liubajevas.

VSAT vadas pažymėjo, kad dėl to buvo imtasi papildomų prevencinių priemonių.

„Dėl to mes ėmėmės papildomų prevencinių priemonių mūsų užsieniečių apgyvendinimo centruose. Galimi organizatoriai buvo identifikuoti, jų atžvilgiu taikomos prevencinės priemonės“, – pridūrė jis.

VSAT vadas teigia, kad iš Baltarusijos Lenkijos sienos link šiuo metu gali judėti iki 5 tūkst. migrantų. VSAT vado teigimu, migrantai renkasi Kuznica-Bruzgi kontrolės punkto prieigose.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad reaguojant į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje su Baltarusija, jos vadovaujama ministerija Vyriausybei siūlo įvesti nepaprastąją padėtį.

 

Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnai patruliuoja prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuva irgi telkia papildomas pajėgas Baltarusijos pasienyje

Vidaus reikalų ministerijai siūlant dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pareigūnai jau nuo šeštadienio aktyviau stebi situaciją prie sienos, o nuo pirmadienio taip pat dislokuotos ir didesnės pareigūnų pajėgos.

„Nuo šiandien pradėjome dislokuoti papildomas pajėgas tuose ruožuose, kur tikėtina, galėtų būti prasiveržimai į Lietuvos Respublikos teritoriją“, –  pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Liubajevas.

Nors VSAT vadas tikslaus pasienyje patruliuojančių pareigūnų skaičiaus neatskleidė, tačiau akcentavo, kad bus koncentruojamasi į ruožus, kuriuose galimi didžiausių migrantų grupių bandymai patekti į šalies teritoriją.

„Noriu pasakyti, kad situacija prie mūsų sienos buvo įvertinta ir pajėgos koncentruojamos ten, kur galimai galėtų įvykti tokie prasiveržimai, jeigu neteisėtų migrantų grupės atsirastų prie valstybės sienos“, – sakė jis.

Pasak R. Liubajevo, iki šiol informacijos apie dideles neteisėtų migrantų grupes prie Lietuvos sienos pasieniečiai neturi. Tačiau jis pažymi, kad stabdant galimus prasiveržimus, kilus pavojui mūsų pareigūnų sveikatai – jie galės panaudoti specialiąsias priemones ir ginklus.

pamarys.eu pagal ELTOS inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite