Migrantų kolona iš Baltarusijos artėja prie Lenkijos sienos

Šiandien, lapkričio 8 d. Elta praneša, kad Lenkijos specialiosios tarnybos sunerimusios dėl didelės migrantų grupės judėjimo sienos iš Baltarusijos link. Apie tai tviteryje paskelbė specialiąsias tarnybas koordinuojančiojo ministro Stanislawo Zaryno spaudos sekretorius.

migrantų grupė„Labai nerimą kelianti informacija iš pasienio. Prie Lenkijos sienos Baltarusijoje susirinko didelė migrantų grupė. Jie ką tik pajudėjo sienos link. Jie bandys masiškai įsiveržti į Lenkiją“, – parašė jis ir pridėjo vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota keliu einanti minia žmonių su daiktais (foto).

Anot jo, minią daugiausia sudaro jauni vyrai.

Spaudos sekretorius mano, kad grupę subūrė ir sienos link išsiuntė Baltarusijos saugumo pajėgos.

„Tai dar vienas priešiška Baltarusijos akcija prieš Lenkiją“, – teigė S. Zarynas.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas „Telegram“ patvirtino, kad dabar „didelė grupė pabėgėlių su daiktais juda greitkeliu Lenkijos sienos link“.

Lenkija ir kitos Europos šalys kaltina Baltarusiją sukėlus chaosą pasienyje, kai į Minską atskrendantys migrantai iš Irako ir Sirijos praeina iki sienos, jie neįleidžiami į Europos Sąjungą, tačiau ir Baltarusijos pasieniečiai jų atgal nebeįleidžia, todėl nelegalai ilgam įstringa netoli sienos.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, pastatė spygliuotos vielos tvorą ir paskelbė pasienyje nepaprastąją padėtį, žurnalistams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams draudžiama lankytis pasienyje.

 

Neramumai migrantų centruose Lietuvoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad nereikėtų atmesti galimybės, kad kurstomi neramumai migrantų apgyvendinimo centruose Lietuvoje gali būti susiję su Baltarusijoje esančiais neteisėtų migrantų būriais, patraukusiais prie Lenkijos pasienio.

„Neatmestinas toks variantas. Sebint situaciją Baltarusijos Respublikoje, matome, kokia situacija yra prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Mes manome, kad tai galėtų būti koordinuoti veiksmai“, – pirmadienį žurnalistams sakė R. Liubajevas.

VSAT vadas pažymėjo, kad dėl to buvo imtasi papildomų prevencinių priemonių.

„Dėl to mes ėmėmės papildomų prevencinių priemonių mūsų užsieniečių apgyvendinimo centruose. Galimi organizatoriai buvo identifikuoti, jų atžvilgiu taikomos prevencinės priemonės“, – pridūrė jis.

VSAT vadas teigia, kad iš Baltarusijos Lenkijos sienos link šiuo metu gali judėti iki 5 tūkst. migrantų. VSAT vado teigimu, migrantai renkasi Kuznica-Bruzgi kontrolės punkto prieigose.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad reaguojant į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje su Baltarusija, jos vadovaujama ministerija Vyriausybei siūlo įvesti nepaprastąją padėtį.

 

Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnai patruliuoja prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuva irgi telkia papildomas pajėgas Baltarusijos pasienyje

Vidaus reikalų ministerijai siūlant dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pareigūnai jau nuo šeštadienio aktyviau stebi situaciją prie sienos, o nuo pirmadienio taip pat dislokuotos ir didesnės pareigūnų pajėgos.

„Nuo šiandien pradėjome dislokuoti papildomas pajėgas tuose ruožuose, kur tikėtina, galėtų būti prasiveržimai į Lietuvos Respublikos teritoriją“, –  pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Liubajevas.

Nors VSAT vadas tikslaus pasienyje patruliuojančių pareigūnų skaičiaus neatskleidė, tačiau akcentavo, kad bus koncentruojamasi į ruožus, kuriuose galimi didžiausių migrantų grupių bandymai patekti į šalies teritoriją.

„Noriu pasakyti, kad situacija prie mūsų sienos buvo įvertinta ir pajėgos koncentruojamos ten, kur galimai galėtų įvykti tokie prasiveržimai, jeigu neteisėtų migrantų grupės atsirastų prie valstybės sienos“, – sakė jis.

Pasak R. Liubajevo, iki šiol informacijos apie dideles neteisėtų migrantų grupes prie Lietuvos sienos pasieniečiai neturi. Tačiau jis pažymi, kad stabdant galimus prasiveržimus, kilus pavojui mūsų pareigūnų sveikatai – jie galės panaudoti specialiąsias priemones ir ginklus.

pamarys.eu pagal ELTOS inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite