Migrantų kolona iš Baltarusijos artėja prie Lenkijos sienos

Šiandien, lapkričio 8 d. Elta praneša, kad Lenkijos specialiosios tarnybos sunerimusios dėl didelės migrantų grupės judėjimo sienos iš Baltarusijos link. Apie tai tviteryje paskelbė specialiąsias tarnybas koordinuojančiojo ministro Stanislawo Zaryno spaudos sekretorius.

migrantų grupė„Labai nerimą kelianti informacija iš pasienio. Prie Lenkijos sienos Baltarusijoje susirinko didelė migrantų grupė. Jie ką tik pajudėjo sienos link. Jie bandys masiškai įsiveržti į Lenkiją“, – parašė jis ir pridėjo vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota keliu einanti minia žmonių su daiktais (foto).

Anot jo, minią daugiausia sudaro jauni vyrai.

Spaudos sekretorius mano, kad grupę subūrė ir sienos link išsiuntė Baltarusijos saugumo pajėgos.

„Tai dar vienas priešiška Baltarusijos akcija prieš Lenkiją“, – teigė S. Zarynas.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas „Telegram“ patvirtino, kad dabar „didelė grupė pabėgėlių su daiktais juda greitkeliu Lenkijos sienos link“.

Lenkija ir kitos Europos šalys kaltina Baltarusiją sukėlus chaosą pasienyje, kai į Minską atskrendantys migrantai iš Irako ir Sirijos praeina iki sienos, jie neįleidžiami į Europos Sąjungą, tačiau ir Baltarusijos pasieniečiai jų atgal nebeįleidžia, todėl nelegalai ilgam įstringa netoli sienos.

Lenkija pasienyje su Baltarusija dislokavo tūkstančius karių, pastatė spygliuotos vielos tvorą ir paskelbė pasienyje nepaprastąją padėtį, žurnalistams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams draudžiama lankytis pasienyje.

 

Neramumai migrantų centruose Lietuvoje

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad nereikėtų atmesti galimybės, kad kurstomi neramumai migrantų apgyvendinimo centruose Lietuvoje gali būti susiję su Baltarusijoje esančiais neteisėtų migrantų būriais, patraukusiais prie Lenkijos pasienio.

„Neatmestinas toks variantas. Sebint situaciją Baltarusijos Respublikoje, matome, kokia situacija yra prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Mes manome, kad tai galėtų būti koordinuoti veiksmai“, – pirmadienį žurnalistams sakė R. Liubajevas.

VSAT vadas pažymėjo, kad dėl to buvo imtasi papildomų prevencinių priemonių.

„Dėl to mes ėmėmės papildomų prevencinių priemonių mūsų užsieniečių apgyvendinimo centruose. Galimi organizatoriai buvo identifikuoti, jų atžvilgiu taikomos prevencinės priemonės“, – pridūrė jis.

VSAT vadas teigia, kad iš Baltarusijos Lenkijos sienos link šiuo metu gali judėti iki 5 tūkst. migrantų. VSAT vado teigimu, migrantai renkasi Kuznica-Bruzgi kontrolės punkto prieigose.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad reaguojant į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje su Baltarusija, jos vadovaujama ministerija Vyriausybei siūlo įvesti nepaprastąją padėtį.

 

Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnai patruliuoja prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuva irgi telkia papildomas pajėgas Baltarusijos pasienyje

Vidaus reikalų ministerijai siūlant dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Baltarusija įvesti nepaprastąją padėtį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pareigūnai jau nuo šeštadienio aktyviau stebi situaciją prie sienos, o nuo pirmadienio taip pat dislokuotos ir didesnės pareigūnų pajėgos.

„Nuo šiandien pradėjome dislokuoti papildomas pajėgas tuose ruožuose, kur tikėtina, galėtų būti prasiveržimai į Lietuvos Respublikos teritoriją“, –  pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Liubajevas.

Nors VSAT vadas tikslaus pasienyje patruliuojančių pareigūnų skaičiaus neatskleidė, tačiau akcentavo, kad bus koncentruojamasi į ruožus, kuriuose galimi didžiausių migrantų grupių bandymai patekti į šalies teritoriją.

„Noriu pasakyti, kad situacija prie mūsų sienos buvo įvertinta ir pajėgos koncentruojamos ten, kur galimai galėtų įvykti tokie prasiveržimai, jeigu neteisėtų migrantų grupės atsirastų prie valstybės sienos“, – sakė jis.

Pasak R. Liubajevo, iki šiol informacijos apie dideles neteisėtų migrantų grupes prie Lietuvos sienos pasieniečiai neturi. Tačiau jis pažymi, kad stabdant galimus prasiveržimus, kilus pavojui mūsų pareigūnų sveikatai – jie galės panaudoti specialiąsias priemones ir ginklus.

pamarys.eu pagal ELTOS inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite