Miesteliuose bus patogiau ir jaukiau

Pamažu įsibėgėja Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2014-2020 metų paramos etapas. Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose svarstyti ES remiami Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Rusnės miestelių infrastruktūros raidos projektai.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Stepono Kazlausko manymu, įgyvendinus projektą, labiausiai investicijų naudą pajus Rusnės salos gyventojai. Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Politikai nusprendė pritarti ir teikti Šilutės rajono savivaldybės tarybai svarstyti projektus: „Žemaičių Naumiesčio miestelio infrastruktūros atnaujinimas“, „Švėkšnos miestelio infrastruktūros atnaujinimas“ ir „Rusnės miestelio infrastruktūros atnaujinimas“. Įgyvendinant šiuos projektus Savivaldybei teks prisidėti prie ES struktūrinių fondų finansavimo ne mažiau kaip 7,5 proc. Panašiai buvo įgyvendinami 2007-2013 metų ES remiami projektai.
Žemaičių Naumiestyje projektui įgyvendinti numatoma skirti apie 853 tūkst. eurų. Iš projekto lėšų planuojama sutvarkyti stadioną, sporto salę su holu, kabinetus, sanitarinius mazgus, rūsio dalį (Žemės ūkio mokyklos patalpos) ir pritaikyti bendruomenės poreikiams. Taip pat žadama sutvarkyti apšvietimą nuo Žaliojo kalno iki gimnazijos, įrengti tiltą per upelį šalia Žemaičių Naumiesčio Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios, pėsčiųjų ir dviračių taką, sutvarkyti Žemaičių Naumiesčio sinagogos teritoriją.
Švėkšnoje, kaip ir Žemaičių Naumiestyje, įgyvendinamo projekto finansavimui numatyta skirti apie 853 tūkst. eurų. Planuojama sutvarkyti Vilkėno ir Žalgirio gatvėse esančius šaligatvius, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, apšvietimą, automobilių stovėjimo aikštelę šalia evangelikų liuteronų bažnyčios. Beje, Ekonomikos ir finansų komiteto nariams kilo abejonių, ar verta investuoti į tokį projektą, jeigu lėšų Vilkėno ir Žalgirio gatvėms tvarkyti jau žadėjo Susisiekimo ministerija. Tačiau politikams buvo paaiškinta, kad vien ministerijos numatyto finansavimo visiems numatytiems darbams neužteks, o miestelio bendruomenė pasisako už tai, kad pinigų būtų skiriama būtent minėtų gatvių tvarkymui.
Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Stepono Kazlausko manymu, labiausiai pajus investicijų naudą Rusnės gyventojai. Įgyvendinant 805 tūkst. eurų vertės projektą čia numatoma sutvarkyti: šaligatvius ir apšvietimą nuo Neringos g. pradžios iki Kultūros namų pastato; dviračių ir pėsčiųjų taką įrengti nuo Rusnės prieplaukos, prie Pakalnės upės (Senvagės g. 1, Rusnė) iki Baltojo tilto, Donelaičio g., per Pakalnės upelį; pritaikyti aikštelę šalia seniūnijos pastato bendruomenės laisvalaikiui, fiziniams pratimams. Planuojama sutvarkyti ir Kultūros namų pastatą ir stalių dirbtuves Neringos gatvėje, pritaikyti patalpas bendruomenės poreikiams, socialinei veiklai.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • aura

    Šie miesteliai išties labai gražūs. O kai prie to dar prisideda europos sajungos projektai, kurie gerina infrastruktūrą ir taip prisideda prie bendruomenės poreikių tenkinimo. Labai svarbu kuo efektyviau pasinaudoti šiomis ES investicijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite