Miesteliuose bus patogiau ir jaukiau

Pamažu įsibėgėja Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2014-2020 metų paramos etapas. Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose svarstyti ES remiami Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Rusnės miestelių infrastruktūros raidos projektai.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Stepono Kazlausko manymu, įgyvendinus projektą, labiausiai investicijų naudą pajus Rusnės salos gyventojai. Vytauto Marcinkevičiaus nuotr.

Politikai nusprendė pritarti ir teikti Šilutės rajono savivaldybės tarybai svarstyti projektus: „Žemaičių Naumiesčio miestelio infrastruktūros atnaujinimas“, „Švėkšnos miestelio infrastruktūros atnaujinimas“ ir „Rusnės miestelio infrastruktūros atnaujinimas“. Įgyvendinant šiuos projektus Savivaldybei teks prisidėti prie ES struktūrinių fondų finansavimo ne mažiau kaip 7,5 proc. Panašiai buvo įgyvendinami 2007-2013 metų ES remiami projektai.
Žemaičių Naumiestyje projektui įgyvendinti numatoma skirti apie 853 tūkst. eurų. Iš projekto lėšų planuojama sutvarkyti stadioną, sporto salę su holu, kabinetus, sanitarinius mazgus, rūsio dalį (Žemės ūkio mokyklos patalpos) ir pritaikyti bendruomenės poreikiams. Taip pat žadama sutvarkyti apšvietimą nuo Žaliojo kalno iki gimnazijos, įrengti tiltą per upelį šalia Žemaičių Naumiesčio Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios, pėsčiųjų ir dviračių taką, sutvarkyti Žemaičių Naumiesčio sinagogos teritoriją.
Švėkšnoje, kaip ir Žemaičių Naumiestyje, įgyvendinamo projekto finansavimui numatyta skirti apie 853 tūkst. eurų. Planuojama sutvarkyti Vilkėno ir Žalgirio gatvėse esančius šaligatvius, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, apšvietimą, automobilių stovėjimo aikštelę šalia evangelikų liuteronų bažnyčios. Beje, Ekonomikos ir finansų komiteto nariams kilo abejonių, ar verta investuoti į tokį projektą, jeigu lėšų Vilkėno ir Žalgirio gatvėms tvarkyti jau žadėjo Susisiekimo ministerija. Tačiau politikams buvo paaiškinta, kad vien ministerijos numatyto finansavimo visiems numatytiems darbams neužteks, o miestelio bendruomenė pasisako už tai, kad pinigų būtų skiriama būtent minėtų gatvių tvarkymui.
Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Stepono Kazlausko manymu, labiausiai pajus investicijų naudą Rusnės gyventojai. Įgyvendinant 805 tūkst. eurų vertės projektą čia numatoma sutvarkyti: šaligatvius ir apšvietimą nuo Neringos g. pradžios iki Kultūros namų pastato; dviračių ir pėsčiųjų taką įrengti nuo Rusnės prieplaukos, prie Pakalnės upės (Senvagės g. 1, Rusnė) iki Baltojo tilto, Donelaičio g., per Pakalnės upelį; pritaikyti aikštelę šalia seniūnijos pastato bendruomenės laisvalaikiui, fiziniams pratimams. Planuojama sutvarkyti ir Kultūros namų pastatą ir stalių dirbtuves Neringos gatvėje, pritaikyti patalpas bendruomenės poreikiams, socialinei veiklai.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • aura

    Šie miesteliai išties labai gražūs. O kai prie to dar prisideda europos sajungos projektai, kurie gerina infrastruktūrą ir taip prisideda prie bendruomenės poreikių tenkinimo. Labai svarbu kuo efektyviau pasinaudoti šiomis ES investicijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite