Ką turėtume žinoti apie metalo gruntus?

Jeigu su dažymo darbais susiduriate retai, klausimas „Kas tas gruntas?“ turėtų kilti natūraliai.

Gruntas yra apibrėžiamas, kaip pigmentinės suspensijos arba suspensijų, t. y., medžiagų, iš kurių viena susmulkinta iki smulkiausių dalelyčių ir paskirstyta kitoje, mišinys, su užpildais ir plėvelę sukuriančiomis medžiagomis.

Paprastai kalbant, gruntas yra ta medžiaga, kuri ant dažomo paviršiaus „nutūpia“ pirmoji. Gruntas užtikrina, kad būtų geras plėvelės sukibimas su dažomu paviršiumi ir pasirinktais dažais. Jis taip pat padidina dažomo metalo atsparumą korozijai.metalo gruntas

Metalo grunto tipai

Metalo gruntus įprasta skirstyti į izoliuojamuosius, pasyvuojamuosius, apsauginius, fosfatuojamuosius ir rūdis surišančius gruntus.

Specialistų teigimu, izoliuojamieji metalo paviršiams skirti gruntai yra praturtinti cinko oksidu, geležies suriku ir kt. medžiagomis. Šio tipo metalo gruntas užtikriną mažą plėvelės pralaidumą. Izoliuojamieji metalo gruntai taip pat stabdo drėgmės prasiskverbimą bei saugo nudažytą metalo paviršių nuo nepageidaujamo aplinkos poveikio.

Kitas metalo gruntų tipas yra pasyvuojamieji gruntai. Šio tipo metalo grunto sudėtyje yra įvairių chromatų ir fosfatų. Pažymėtina, kad net ir nedidelis kiekis chromatų ir fosfatų leidžia ant metalo paviršiaus susidaryti oksido plėvelei, kuri saugo metalą nuo korozijos.

Trečiasis metalo grunto tipas – apsauginiai metalo gruntai. Cinko milteliai, švinas bei cinko ir magnio lydinys yra metalo pigmentai, kurie sudaro net iki 90 proc. apsauginio metalo grunto. Komentuodami apsauginio metalo grunto veikimą, specialistai aiškina, kad paviršius dengiant dažais arba lakuojant laku, kurių sudėtyje yra cinko miltelių, padengus apsauginiu metalo gruntu, sukuriamas tankesnis, neskvarbus plėvelės sluoksnis, ženkliai geriau apsaugantis metalą nuo aplinkos poveikio.

Ketvirtasis metalo grunto tipas yra fosfatuojamieji gruntai. Įprastai fosfatuojamuosius gruntus sudaro pagrindas ir ortofosforinės rūgšties turintis rūgštinis tirpiklis. Šio tipo metalo gruntas yra naudojamas tada, kai norima fosfatuoti objektus iš juodųjų ir spalvotųjų metalų. Naudojant šio tipo metalo gruntą, metalą yra lengviau pasyvinti. Fosfatavus metalą, ženkliai padidėja plėvelės adhezija.

Galiausiai, penktasis metalo gruntų tipas – tai rūdis surišantys metalo gruntai.

Šio tipo gruntas yra tepamas tiesiai ant paviršiaus, nuo kurio buvo pašalintos rūdys ar kiti korozijos padariniai. Šių gruntų, kaip ir fosfatuojamųjų gruntų, sudėtyje yra ortofosforinės rūgšties. Ortofosforinė rūgštis yra skirta tam, kad rūdis ar kitus korozijos padarinius paverstų netirpstančiais geležies fosfatais. Šio tipo gruntas, naudojamas kartu su rūdžių surišikliu, ant metalo paviršiaus sukuria polimerinę plėvelę. Ši plėvelė suteikia atsparumą korozijai.

Kodėl būtina naudoti metalo gruntą?

Metalo gruntas yra naudojamas tam, kad metalo objektas tarnautų ilgiau, lėtėtų korozijos procesai, paviršius reikėtų rečiau perdažyti ir t. t. Nenaudojant grunto, reikės paviršius perdažyti ne tik dažniau, bet ir renkantis gerokai brangesnius dažus, o jei paviršius lakuotas – lakus.

Trumpai tariant, gruntas ne tik apsaugo metalo paviršius, bet ir saugo jūsų piniginę nuo papildomų išlaidų. Pavyzdžiui, Hammerite metalo gruntas, kuris yra skirtas labai surūdijusiems juodojo metalo paviršiams gruntuoti ir apsaugoti nuo tolesnio rūdijimo, savaime išsilygina, yra suderinamas su dauguma apdailos dažų, greitai džiūsta ir yra tinkamas tiek vidaus, tiek lauko darbams, jus apsaugos ir nuo papildomų laiko sąnaudų.

Pr2022/007

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite