Ką turėtume žinoti apie metalo gruntus?

Jeigu su dažymo darbais susiduriate retai, klausimas „Kas tas gruntas?“ turėtų kilti natūraliai.

Gruntas yra apibrėžiamas, kaip pigmentinės suspensijos arba suspensijų, t. y., medžiagų, iš kurių viena susmulkinta iki smulkiausių dalelyčių ir paskirstyta kitoje, mišinys, su užpildais ir plėvelę sukuriančiomis medžiagomis.

Paprastai kalbant, gruntas yra ta medžiaga, kuri ant dažomo paviršiaus „nutūpia“ pirmoji. Gruntas užtikrina, kad būtų geras plėvelės sukibimas su dažomu paviršiumi ir pasirinktais dažais. Jis taip pat padidina dažomo metalo atsparumą korozijai.metalo gruntas

Metalo grunto tipai

Metalo gruntus įprasta skirstyti į izoliuojamuosius, pasyvuojamuosius, apsauginius, fosfatuojamuosius ir rūdis surišančius gruntus.

Specialistų teigimu, izoliuojamieji metalo paviršiams skirti gruntai yra praturtinti cinko oksidu, geležies suriku ir kt. medžiagomis. Šio tipo metalo gruntas užtikriną mažą plėvelės pralaidumą. Izoliuojamieji metalo gruntai taip pat stabdo drėgmės prasiskverbimą bei saugo nudažytą metalo paviršių nuo nepageidaujamo aplinkos poveikio.

Kitas metalo gruntų tipas yra pasyvuojamieji gruntai. Šio tipo metalo grunto sudėtyje yra įvairių chromatų ir fosfatų. Pažymėtina, kad net ir nedidelis kiekis chromatų ir fosfatų leidžia ant metalo paviršiaus susidaryti oksido plėvelei, kuri saugo metalą nuo korozijos.

Trečiasis metalo grunto tipas – apsauginiai metalo gruntai. Cinko milteliai, švinas bei cinko ir magnio lydinys yra metalo pigmentai, kurie sudaro net iki 90 proc. apsauginio metalo grunto. Komentuodami apsauginio metalo grunto veikimą, specialistai aiškina, kad paviršius dengiant dažais arba lakuojant laku, kurių sudėtyje yra cinko miltelių, padengus apsauginiu metalo gruntu, sukuriamas tankesnis, neskvarbus plėvelės sluoksnis, ženkliai geriau apsaugantis metalą nuo aplinkos poveikio.

Ketvirtasis metalo grunto tipas yra fosfatuojamieji gruntai. Įprastai fosfatuojamuosius gruntus sudaro pagrindas ir ortofosforinės rūgšties turintis rūgštinis tirpiklis. Šio tipo metalo gruntas yra naudojamas tada, kai norima fosfatuoti objektus iš juodųjų ir spalvotųjų metalų. Naudojant šio tipo metalo gruntą, metalą yra lengviau pasyvinti. Fosfatavus metalą, ženkliai padidėja plėvelės adhezija.

Galiausiai, penktasis metalo gruntų tipas – tai rūdis surišantys metalo gruntai.

Šio tipo gruntas yra tepamas tiesiai ant paviršiaus, nuo kurio buvo pašalintos rūdys ar kiti korozijos padariniai. Šių gruntų, kaip ir fosfatuojamųjų gruntų, sudėtyje yra ortofosforinės rūgšties. Ortofosforinė rūgštis yra skirta tam, kad rūdis ar kitus korozijos padarinius paverstų netirpstančiais geležies fosfatais. Šio tipo gruntas, naudojamas kartu su rūdžių surišikliu, ant metalo paviršiaus sukuria polimerinę plėvelę. Ši plėvelė suteikia atsparumą korozijai.

Kodėl būtina naudoti metalo gruntą?

Metalo gruntas yra naudojamas tam, kad metalo objektas tarnautų ilgiau, lėtėtų korozijos procesai, paviršius reikėtų rečiau perdažyti ir t. t. Nenaudojant grunto, reikės paviršius perdažyti ne tik dažniau, bet ir renkantis gerokai brangesnius dažus, o jei paviršius lakuotas – lakus.

Trumpai tariant, gruntas ne tik apsaugo metalo paviršius, bet ir saugo jūsų piniginę nuo papildomų išlaidų. Pavyzdžiui, Hammerite metalo gruntas, kuris yra skirtas labai surūdijusiems juodojo metalo paviršiams gruntuoti ir apsaugoti nuo tolesnio rūdijimo, savaime išsilygina, yra suderinamas su dauguma apdailos dažų, greitai džiūsta ir yra tinkamas tiek vidaus, tiek lauko darbams, jus apsaugos ir nuo papildomų laiko sąnaudų.

Pr2022/007

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite