Šilutės rajono savivaldybė kurį laiką dirbs be mero

meras turi nedarbingumo pažymą

Meras Vytautas Laurinaitis turi nedarbingumo pažymą. „Pamario“ archyvo nuotr.

Spalio 28 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, jame pirmininkauti teko mero pavaduotojui Sigitui Šepučiui, nes meras Vytautas Laurinaitis turi nedarbingumo pažymą.

Apie posėdį informavęs Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus tik pasakė, kad meras yra ligoninėje, Klaipėdoje. Šiandien, spalio 29 d., jam turi būti atlikta klubo sąnario keitimo operacija.

„Kaip jau buvo paskelbta, pavasarį merui buvo atlikta tokia pati vieno klubo sąnario keitimo operacija, dabar – kito. Gydymas būna ilgas, dar ir reabilitacija. Ko gero, du mėnesius meras į darbą Savivaldybėje neis, tačiau nuo rajono reikalų nenutols. Vadovai, kaip ir buvo pavasarį, nuolat reikalus aptars telefonu“, – sakė A. Jurkus.

Iš 25 Savivaldybės tarybos narių Tarybos posėdyje dalyvavo 22: nebuvo mero ir dar dviejų vietos politikų: Zigmanto Jauniaus ir Arūno Pupšio. Kodėl? A. Jurkus tik pasakė, kad dėl ligos, o konkretesnės informacijos nesuteikė.

Taryba sutiko su kolegos Audriaus Endzino pastabomis dėl pateiktų dviejų sprendimo projektų, susijusių su rajono želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo taisyklėmis, komisijos sudarymu ir jos nuostatais. Abu sprendimų projektai atidėti, bus tobulinami ir, matyt, svarstomi kitame posėdyje.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu pareiškimą perskaitė Sandra Tamašaukienė, pareikštas nepasitikėjimas Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku Algirdu Geču. Ši komisija buvo pripažinusi S. Tamašauskienę pažeidus etiką, o Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tokį sprendimą įvertino kaip neteisingą.

Pareiškimą perskaitė Tarybos narė Lijana Jagintavičienė, pranešė, kad palieka Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją Savivaldybės taryboje. Tad šioje frakcijoje liko Sigitas Majus, Genovaitė Kimbrienė ir Edgaras Padimanskas. Kai buvo panaikintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrius, šie keturi politikai ir Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis į iš naujo buriamą skyrių nebuvo pakviesti.

L. Jagintavičienė įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių.

S. Majus ir V. Pozingis yra minėję, jog svarstys, ar nepasukus kartu su Sauliaus Skvernelio kuriama Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Laikas parodys, kaip bus.

Politikai posėdyje svarstė, ar jau derėtų ateityje rengti nuotolinius komitetų ir Tarybos posėdžius. Sutarta, kad kol kas taip nebus. Ir šis posėdis vyko Savivaldybės posėdžių salėje, susirinkusieji buvo su veido kaukėmis.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite