Mėgstamiausios Lietuvos gyventojų kelionių autobusais kryptys – į kaimynines šalis

2023 metais Lietuvoje padaugėjo žmonių, kurie kelionėms į užsienį rinkosi autobusus. Tokios pat  tendencijos ir Latvijoje bei Estijoje. Tarptautines susisiekimo paslaugas teikiančių įmonių atstovų nuomone, to priežastis – didesnis žmonių noras taupyti ir ieškoti aplinkai draugiškesnių kelionių alternatyvų.

Populiariausia kryptis iš Lietuvos šiemet buvo Varšuva, kiek mažiau dėmesio sulaukė Ryga, o trečioje vietoje pagal populiarumą rikiuojasi Talinas Tai rodo tarptautinės tolimųjų reisų autobusais paslaugas teikiančios įmonės „FlixBus“ duomenys. Tuo metu Latvijos gyventojai autobusais dažniausiai vyko į Taliną, Vilnių ir Kauną,  o Estijos – į Rygą, Varšuvą ir Vilnių.

„Liepos mėnesį taip pat pradėjome rengti keliones iš Varšuvos per įvairius Baltijos šalių miestus į Suomiją – ši kryptis per itin trumpą laiką taip pat jau spėjo sulaukti didelio keliautojų susidomėjimo. Šios kelionės maršrutas driekiasi nuo Varšuvos iki Vasos, į jį taip pat įtraukta ir kelionė laivu iš Talino į Helsinkį. Plėsdami kelionių kryptis ne tik siekiame gerinti susisiekimą tarp Europos šalių, bet tuo pačiu norime didinti suvokimą apie aplinkosaugos svarbą ir prisidėti prie to, kad autobusais keliaujantys žmonės jaustų atsakomybę už juos supančios aplinkos išsaugojimą“, – sako „FlixBus“ generalinis direktorius Baltijos šalims Michalas Lemanas.

Pašnekovo teigimu, augantį keliaujančiųjų autobusais skaičių lemia dvi priežastys: žmonės ieško labiau prieinamų kelionių kainų ir ekologiškesnių alternatyvų skrydžiams lėktuvu.

„Sudėtingos ekonominės situacijos akivaizdoje matome, kad žmonių keliavimo įpročiai keičiasi. Pradedama ieškoti pigesnių alternatyvų, nes noras keliauti niekur neišnyko. Žmonės nori turėti galimybę bendrauti su pasauliu ir pažinti naujas kultūras, nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena ir kokia jų ekonominė padėtis“, – tikina jis.

Įtaką daro ir tvarumas

M. Lemanas sako, kad noras į ilgesnes keliones leistis autobusu atspindi ir pasaulinę kovą su klimato kaita bei aplinkos tarša – tvarumas pastaruoju metu tapo vienu svarbiausių kelionės aspektų jaunajai kartai, kuri keliones autobusu laiko ekologiškesne ir labiau jų vertybes atitinkančia alternatyva lėktuvams.

„Būtent todėl tvarumas yra toks svarbus mums. Norime įrodyti, kad tarptautinės kelionės taip pat gali būti ekologiškos, todėl aktyviai testuojame ilgus atstumus galinčius įveikti vandenilinius autobusus, ant autobusų stogų įrengiame saulės baterijas ir kuriame 100 proc. elektrinius tolimojo susisiekimo autobusus“, – teigia jis.

2022-aisiais „FlixBus“ autobusais ir „FlixTrain“ traukiniais vykę keleiviai prisidėjo prie to, kad į aplinką būtų išmesta 800 tūkst. tonų mažiau anglies dioksido. Per pastaruosius 7-erius metus įmonė kompensavo apie 98 tūkst. tonų anglies dioksido – prie to stipriai prisidėjo ir keleiviai, kurie pirkdami bilietus savanoriškai pasirinko už kelionę mokėti daugiau, kad galėtų kompensuoti savo anglies pėdsaką.

„Mūsų duomenimis, kelionės autobusu yra bent penkis kartus draugiškesnės aplinkai nei kelionės automobiliu ir bent aštuonis kartus – nei kelionės lėktuvu. „FlixBus“ autobusai naudoja itin mažai degalų ir išskiria labai nedaug šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Žinoma, šiuo metu dar sunku keliauti visiškai neišskiriant anglies dioksido, todėl keleiviams suteikiame galimybę pasirinkti, ar jie nori kompensuoti kelionės metu padarytą žala klimatui. Jiems sutikus, prie bilieto kainos pridedame automatiškai apskaičiuotą mokestį už išmetamo anglies dioksido kiekį. Gautą sumą investuojame į sertifikuotus aplinkosaugos ir klimato kaitos projektus“, – reziumuoja M. Lemanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Automobilių vagys vis dar pridaro nuostolių – kaip apsaugoti savo turtą?

Nors automobilių ir jų dalių vagysčių per pastaruosius metus gerokai sumažėjo, tokio pobūdžio nusikaltimai niekur nedingo. Lietuvos Policijos duomenimis, 2022 m. fiksuotos 331, o 2023 m. – 288 automobilių vagystės. Draudimo bendrovė ERGO pernai fiksavo 8 automobilių vagystes, kai 2022 m. tokių buvo 5. Tiesa, krentantys vagysčių skaičiai nereiškia, kad sumažėjo gyventojams padaryta žala: praėjusiais metais vidutinė draudikų sumokėta kompensacija siekė 13,5 tūkst. eurų, kai 2022 m. ši kompensacija sudarė 8 tūkst. eurų. Apie tai, kodėl gyventojų patiriama žala auga

Kvėpavimo takų ligas lengvinančios inhaliacijos namų sąlygomis – kaip sau nepakenkti?

Susirgus peršalimo ligomis neretai griebiamasi inhaliacijų, o ypač mėgstama tokias procedūras daryti mažiems vaikams, kuriems dar sunku išpūsti nosį ar norisi palengvinti kvėpavimo takų užgulimą. Kaip saugiai atlikti inhaliacijas namuose, ar tam būtini specialūs prietaisai, o gal tinka ir „senovinis“ būdas virš garuojančio puodo, ar galima inhaliacijoms naudoti eterinius aliejus – atsako sveikatos specialistai. Dauguma žmonių mano, kad inhaliacijos gali palengvinti bet kokio tipo kvėpavimo takų simptomus, tokius kaip kosulys, dusulys, švokštimas ar kvėpavimo pasunkėjimas. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Lauros

Orai su lietumi ir iki 9 laipsnių šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjančiomis dienomis, kaip kinta klimatas pasaulyje. Vasario 22 d., ketvirtadienį, dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Rytą kai kur rūkas. Vėjas pietų, pietryčių, 7-12 m/s. Aukščiausia temperatūra 4-9 laipsniai šilumos. Vasario 23 d., penktadienį, lietus, naktį vyraus nedidelis. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietinių krypčių, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 1-6, dieną – 4-9 laipsniai šilumos. Vasario 24 d., šeštadienį, daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Naktį ir rytą kai kur rūkas. Vėjas naktį pietinių

Apklausa: Lietuvos gyventojai eurą savo rankose šiemet spaus labiau

Dauguma Lietuvos gyventojų šiais metais nusiteikę atsargiau planuoti savo finansus bei neatmeta minties daugiau pinigų atidėti taupymui. Tokių planų turi apytiksliai du iš trijų arba 59 proc. mūsų šalyje apklaustų žmonių, atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa. 30 proc. šios apklausos dalyvių tvirtino, kad atsargiau vertins planuojamų išlaidų būtinumą. Dar 29 proc. žada daugiau taupyti. Apklausą inicijavusio „Urbo“ banko Verslo tarnybos direktoriaus Juliaus Ivaškos teigimu, pakankamai konservatyvų požiūrį į disponavimą asmeniniais finansais lemia daugybė priežasčių: nuo makroekonominių iki sezoninių. „Metų pradžia,

Taip pat skaitykite