Mėgstamas darbas neatsibodo ir po 20 m.

Spalio 2 d. Lietuvoje buvo minima Vietos savivaldos diena. Šia proga buvo apdovanoti igamečiai Pagėgių savivaldybės įstaigų darbuotojai. Viena iš jų – Vilkyškių gyventojams gerai pažįstama seniūnijos raštvedė Elena Smulkienė, šį darbą dirbanti ištisus 20 metų.

Du dešimtmečius Vilkyškių seniūnijoje raštvede dirbanti Elena Smulkienė darbo keisti nenorėtų.

Sutiko nedvejodama
Dirbti raštvede 1995 m. pasiūlė tuometis Vilkyškių seniūnas Antanas Stulga. Baigusi Pajūrio žemės ūkio technikumą E. Smulkienė įgijo agronomės-zootechnikės specialybę. Tuometiniam seniūnui pasiūlius dirbti raštvede buvo tarsi naujas iššūkis. E. Smulkienė sutiko ir buvo priimta pusės metų bandomajam laikotarpiui, kurį sėkmingai įveikė.
Katyčiuose gimusi moteris, vaikystę praleido Oplankių kaime (Tauragės r.). Pabaigusi mokslus ji išvyko gyventi į Radviliškį. Ten dirbo tuometinėje dujų kontoroje, vaikų darželyje, ligoninėje. Susiklosčiusi šeimyninė situacija ir gyvenimo aplinkybės lėmė, kad E. Smulkienė 10 metų gyvenusi Radviliškyje, su dviem sūnumis persikėlė į Vilkyškius, mat čia gyveno jos brolis.
Vilkyškiuose E. Smulkienė ėmė ieškoti darbo, tokių pasiūlymų nebuvo gausu. Kurį laiką ji dirbo vienoje draudimo įmonėje, vėliau pieninėje. Tuo metu Vilkyškių seniūnijos raštvede dirbusi Janina Tunaitienė išėjo iš darbo, atsirado laisva vieta.
Jau 20 metų seniūnijos raštus ir įvairius dokumentus tvarkanti E. Smulkienė darbavosi net su 5 skirtingais seniūnais: A. Stulga, Alvydu Dumbliausku, Stasiu Norvilu, Sigitu Stoniu ir dabartiniu – Dariumi Jurkšaičiu. Moteris sakė, kad visi Vilkyškių seniūnai buvę draugiški, tad dirbti buvę smagu.
Pomėgis – žvakių liejimas
„Per tuos ištisus du dešimtmečius susipažinau su beveik visais Vilkyškiuose gyvenančiais žmonėmis. Stengiuosi visiems atėjusiems į seniūniją padėti, surasti reikiamos informacijos ir tai padaryti kuo greičiau. Vilkyškiuose gyvena geri ir mandagūs žmonės, kuriuos visada malonu priimti ir padėti jiems išspręsti iškylančius rūpesčius. Smagu iš jų išgirsti gerų atsiliepimų. Mėgstu savo darbą ir nenorėčiau jo keisti“, – sakė E. Smulkienė.
Moteris yra užaugino du sūnus. 37-erių Sigitas gyvena Vilniuje. Jis yra sukūręs šeimą ir savo mamą pradžiugino anūku bei anūkėle. Kitas sūnus – 32 m. Donatas, šiuo metu gyvena Airijoje.
Kalbėdama apie laisvalaikį E. Smulkienė pastebėjo, kad jo turi nedaug. Gyvenant kaime nemažai laiko prireikia daržams prižiūrėti bei kitiems ukiškiems darbams. Po darbų didžiąją laisvalaikio dalį moteris skiria savo mėgstamiausiam užsiėmimui – iš vaško lieja žvakes.
Šios veiklos ji ėmėsi visai netikėtai, kai pažįstamas bitininkas pasiūlė laikyti kelias bičių šeimas. Šiuo metu moteris turi 6 bičių avilius. Pačios sukurtas žvakeles E. Smulkienė dovanoja artimiesiems, draugams, pažįstamiems. Kartais ji vyksta ir į mugęs, kur prekiauja savo gaminiais.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite