Mėgstamas darbas neatsibodo ir po 20 m.

Spalio 2 d. Lietuvoje buvo minima Vietos savivaldos diena. Šia proga buvo apdovanoti igamečiai Pagėgių savivaldybės įstaigų darbuotojai. Viena iš jų – Vilkyškių gyventojams gerai pažįstama seniūnijos raštvedė Elena Smulkienė, šį darbą dirbanti ištisus 20 metų.

Du dešimtmečius Vilkyškių seniūnijoje raštvede dirbanti Elena Smulkienė darbo keisti nenorėtų.

Sutiko nedvejodama
Dirbti raštvede 1995 m. pasiūlė tuometis Vilkyškių seniūnas Antanas Stulga. Baigusi Pajūrio žemės ūkio technikumą E. Smulkienė įgijo agronomės-zootechnikės specialybę. Tuometiniam seniūnui pasiūlius dirbti raštvede buvo tarsi naujas iššūkis. E. Smulkienė sutiko ir buvo priimta pusės metų bandomajam laikotarpiui, kurį sėkmingai įveikė.
Katyčiuose gimusi moteris, vaikystę praleido Oplankių kaime (Tauragės r.). Pabaigusi mokslus ji išvyko gyventi į Radviliškį. Ten dirbo tuometinėje dujų kontoroje, vaikų darželyje, ligoninėje. Susiklosčiusi šeimyninė situacija ir gyvenimo aplinkybės lėmė, kad E. Smulkienė 10 metų gyvenusi Radviliškyje, su dviem sūnumis persikėlė į Vilkyškius, mat čia gyveno jos brolis.
Vilkyškiuose E. Smulkienė ėmė ieškoti darbo, tokių pasiūlymų nebuvo gausu. Kurį laiką ji dirbo vienoje draudimo įmonėje, vėliau pieninėje. Tuo metu Vilkyškių seniūnijos raštvede dirbusi Janina Tunaitienė išėjo iš darbo, atsirado laisva vieta.
Jau 20 metų seniūnijos raštus ir įvairius dokumentus tvarkanti E. Smulkienė darbavosi net su 5 skirtingais seniūnais: A. Stulga, Alvydu Dumbliausku, Stasiu Norvilu, Sigitu Stoniu ir dabartiniu – Dariumi Jurkšaičiu. Moteris sakė, kad visi Vilkyškių seniūnai buvę draugiški, tad dirbti buvę smagu.
Pomėgis – žvakių liejimas
„Per tuos ištisus du dešimtmečius susipažinau su beveik visais Vilkyškiuose gyvenančiais žmonėmis. Stengiuosi visiems atėjusiems į seniūniją padėti, surasti reikiamos informacijos ir tai padaryti kuo greičiau. Vilkyškiuose gyvena geri ir mandagūs žmonės, kuriuos visada malonu priimti ir padėti jiems išspręsti iškylančius rūpesčius. Smagu iš jų išgirsti gerų atsiliepimų. Mėgstu savo darbą ir nenorėčiau jo keisti“, – sakė E. Smulkienė.
Moteris yra užaugino du sūnus. 37-erių Sigitas gyvena Vilniuje. Jis yra sukūręs šeimą ir savo mamą pradžiugino anūku bei anūkėle. Kitas sūnus – 32 m. Donatas, šiuo metu gyvena Airijoje.
Kalbėdama apie laisvalaikį E. Smulkienė pastebėjo, kad jo turi nedaug. Gyvenant kaime nemažai laiko prireikia daržams prižiūrėti bei kitiems ukiškiems darbams. Po darbų didžiąją laisvalaikio dalį moteris skiria savo mėgstamiausiam užsiėmimui – iš vaško lieja žvakes.
Šios veiklos ji ėmėsi visai netikėtai, kai pažįstamas bitininkas pasiūlė laikyti kelias bičių šeimas. Šiuo metu moteris turi 6 bičių avilius. Pačios sukurtas žvakeles E. Smulkienė dovanoja artimiesiems, draugams, pažįstamiems. Kartais ji vyksta ir į mugęs, kur prekiauja savo gaminiais.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite