Mėgstamas darbas neatsibodo ir po 20 m.

Spalio 2 d. Lietuvoje buvo minima Vietos savivaldos diena. Šia proga buvo apdovanoti igamečiai Pagėgių savivaldybės įstaigų darbuotojai. Viena iš jų – Vilkyškių gyventojams gerai pažįstama seniūnijos raštvedė Elena Smulkienė, šį darbą dirbanti ištisus 20 metų.

Du dešimtmečius Vilkyškių seniūnijoje raštvede dirbanti Elena Smulkienė darbo keisti nenorėtų.

Sutiko nedvejodama
Dirbti raštvede 1995 m. pasiūlė tuometis Vilkyškių seniūnas Antanas Stulga. Baigusi Pajūrio žemės ūkio technikumą E. Smulkienė įgijo agronomės-zootechnikės specialybę. Tuometiniam seniūnui pasiūlius dirbti raštvede buvo tarsi naujas iššūkis. E. Smulkienė sutiko ir buvo priimta pusės metų bandomajam laikotarpiui, kurį sėkmingai įveikė.
Katyčiuose gimusi moteris, vaikystę praleido Oplankių kaime (Tauragės r.). Pabaigusi mokslus ji išvyko gyventi į Radviliškį. Ten dirbo tuometinėje dujų kontoroje, vaikų darželyje, ligoninėje. Susiklosčiusi šeimyninė situacija ir gyvenimo aplinkybės lėmė, kad E. Smulkienė 10 metų gyvenusi Radviliškyje, su dviem sūnumis persikėlė į Vilkyškius, mat čia gyveno jos brolis.
Vilkyškiuose E. Smulkienė ėmė ieškoti darbo, tokių pasiūlymų nebuvo gausu. Kurį laiką ji dirbo vienoje draudimo įmonėje, vėliau pieninėje. Tuo metu Vilkyškių seniūnijos raštvede dirbusi Janina Tunaitienė išėjo iš darbo, atsirado laisva vieta.
Jau 20 metų seniūnijos raštus ir įvairius dokumentus tvarkanti E. Smulkienė darbavosi net su 5 skirtingais seniūnais: A. Stulga, Alvydu Dumbliausku, Stasiu Norvilu, Sigitu Stoniu ir dabartiniu – Dariumi Jurkšaičiu. Moteris sakė, kad visi Vilkyškių seniūnai buvę draugiški, tad dirbti buvę smagu.
Pomėgis – žvakių liejimas
„Per tuos ištisus du dešimtmečius susipažinau su beveik visais Vilkyškiuose gyvenančiais žmonėmis. Stengiuosi visiems atėjusiems į seniūniją padėti, surasti reikiamos informacijos ir tai padaryti kuo greičiau. Vilkyškiuose gyvena geri ir mandagūs žmonės, kuriuos visada malonu priimti ir padėti jiems išspręsti iškylančius rūpesčius. Smagu iš jų išgirsti gerų atsiliepimų. Mėgstu savo darbą ir nenorėčiau jo keisti“, – sakė E. Smulkienė.
Moteris yra užaugino du sūnus. 37-erių Sigitas gyvena Vilniuje. Jis yra sukūręs šeimą ir savo mamą pradžiugino anūku bei anūkėle. Kitas sūnus – 32 m. Donatas, šiuo metu gyvena Airijoje.
Kalbėdama apie laisvalaikį E. Smulkienė pastebėjo, kad jo turi nedaug. Gyvenant kaime nemažai laiko prireikia daržams prižiūrėti bei kitiems ukiškiems darbams. Po darbų didžiąją laisvalaikio dalį moteris skiria savo mėgstamiausiam užsiėmimui – iš vaško lieja žvakes.
Šios veiklos ji ėmėsi visai netikėtai, kai pažįstamas bitininkas pasiūlė laikyti kelias bičių šeimas. Šiuo metu moteris turi 6 bičių avilius. Pačios sukurtas žvakeles E. Smulkienė dovanoja artimiesiems, draugams, pažįstamiems. Kartais ji vyksta ir į mugęs, kur prekiauja savo gaminiais.

Simonas SKUTULAS

Hits: 33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite