Mėgstamas darbas neatsibodo ir po 20 m.

Spalio 2 d. Lietuvoje buvo minima Vietos savivaldos diena. Šia proga buvo apdovanoti igamečiai Pagėgių savivaldybės įstaigų darbuotojai. Viena iš jų – Vilkyškių gyventojams gerai pažįstama seniūnijos raštvedė Elena Smulkienė, šį darbą dirbanti ištisus 20 metų.

Du dešimtmečius Vilkyškių seniūnijoje raštvede dirbanti Elena Smulkienė darbo keisti nenorėtų.

Sutiko nedvejodama
Dirbti raštvede 1995 m. pasiūlė tuometis Vilkyškių seniūnas Antanas Stulga. Baigusi Pajūrio žemės ūkio technikumą E. Smulkienė įgijo agronomės-zootechnikės specialybę. Tuometiniam seniūnui pasiūlius dirbti raštvede buvo tarsi naujas iššūkis. E. Smulkienė sutiko ir buvo priimta pusės metų bandomajam laikotarpiui, kurį sėkmingai įveikė.
Katyčiuose gimusi moteris, vaikystę praleido Oplankių kaime (Tauragės r.). Pabaigusi mokslus ji išvyko gyventi į Radviliškį. Ten dirbo tuometinėje dujų kontoroje, vaikų darželyje, ligoninėje. Susiklosčiusi šeimyninė situacija ir gyvenimo aplinkybės lėmė, kad E. Smulkienė 10 metų gyvenusi Radviliškyje, su dviem sūnumis persikėlė į Vilkyškius, mat čia gyveno jos brolis.
Vilkyškiuose E. Smulkienė ėmė ieškoti darbo, tokių pasiūlymų nebuvo gausu. Kurį laiką ji dirbo vienoje draudimo įmonėje, vėliau pieninėje. Tuo metu Vilkyškių seniūnijos raštvede dirbusi Janina Tunaitienė išėjo iš darbo, atsirado laisva vieta.
Jau 20 metų seniūnijos raštus ir įvairius dokumentus tvarkanti E. Smulkienė darbavosi net su 5 skirtingais seniūnais: A. Stulga, Alvydu Dumbliausku, Stasiu Norvilu, Sigitu Stoniu ir dabartiniu – Dariumi Jurkšaičiu. Moteris sakė, kad visi Vilkyškių seniūnai buvę draugiški, tad dirbti buvę smagu.
Pomėgis – žvakių liejimas
„Per tuos ištisus du dešimtmečius susipažinau su beveik visais Vilkyškiuose gyvenančiais žmonėmis. Stengiuosi visiems atėjusiems į seniūniją padėti, surasti reikiamos informacijos ir tai padaryti kuo greičiau. Vilkyškiuose gyvena geri ir mandagūs žmonės, kuriuos visada malonu priimti ir padėti jiems išspręsti iškylančius rūpesčius. Smagu iš jų išgirsti gerų atsiliepimų. Mėgstu savo darbą ir nenorėčiau jo keisti“, – sakė E. Smulkienė.
Moteris yra užaugino du sūnus. 37-erių Sigitas gyvena Vilniuje. Jis yra sukūręs šeimą ir savo mamą pradžiugino anūku bei anūkėle. Kitas sūnus – 32 m. Donatas, šiuo metu gyvena Airijoje.
Kalbėdama apie laisvalaikį E. Smulkienė pastebėjo, kad jo turi nedaug. Gyvenant kaime nemažai laiko prireikia daržams prižiūrėti bei kitiems ukiškiems darbams. Po darbų didžiąją laisvalaikio dalį moteris skiria savo mėgstamiausiam užsiėmimui – iš vaško lieja žvakes.
Šios veiklos ji ėmėsi visai netikėtai, kai pažįstamas bitininkas pasiūlė laikyti kelias bičių šeimas. Šiuo metu moteris turi 6 bičių avilius. Pačios sukurtas žvakeles E. Smulkienė dovanoja artimiesiems, draugams, pažįstamiems. Kartais ji vyksta ir į mugęs, kur prekiauja savo gaminiais.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite