Medžioklės sezono atidarymas su ispanišku prieskoniu

Praėjusį šeštadienį, spalio 18 d., „Ašvos“ klubo medžiotojai rinkosi Norkaičių girioje į medžioklės su varovais sezono pradžios šventę. Kaip ir kasmet, šio klubo medžiokliai sezoną pradeda šaudymo į judantį taikinį varžybomis dėl klubo pirmininko įsteigtos taurės. Laiku pradėti sezono atidarymą šįkart sutrukdė … ispanai su pulku medžioklinių šunų „Ašvos“ klubo plotuose.

Ispanai su medžiokliniais šunimis Norkaičių miške jautėsi lyg savo gimtinės girioje.

Devintą ryto 19 klubo medžiotojų rinkosi prie savo medžioklės pašiūrės, kur klubo pirmininkas Rimantas Stankus supažindino medžiotojus su naujaisiais medžioklės tvarkos ir taisyklių pakeitimais. Aptartos visos būsimo sezono aktualijos, surinktas nario mokestis. Ir medžiotojų automobilių vilkstinė pajudėjo į kitą vietą, kur buvo numatyta medžioti per vasarą užaugintus fazanus.
Ką ispanai veikia Norkaičių miške?
Deja, nuvykti į numatytą fazanų medžioklės vietą pavyko tik po pusantros valandos. Medžiotojų šventės planus sujaukė pakeliui pastebėti po klubo mišką lakstantys anglų seterių veislės paukščių medžioklės šunys su skambalais ir elektroniniais davikliais ant antkaklių, kuriais šie keturkojai iš šeimininko radijo ryšiu gauna komandas. Kartu su jais buvęs vyras kažkodėl metėsi bėgti…
Bėglys tekinas leidosi ant miško keliuko stovėjusio mikroautobuso link, tik įsėsti į jį ir nurūkti nepavyko. Kelią užtvėrė medžiotojų visureigis.

Ir gamtosaugininkams ne kasdien tenka susitikti su pažeidėjais iš Ispanijos.

Tiesą sakant, per visą klubo istoriją niekas nebuvo matęs taip be ceremonijų svetimuose medžioklės plotuose siautėjančių svetimų žmonių su būriu treniruotų medžioklinių šunų. Dar labiau teko nustebti, išsiaiškinus, kad bėglys nekalba nei lietuviškai, nei angliškai – tik ispaniškai. Beje, mikroautobuso numeriai taip pat rodė transporto kilmę – ES (trumpinys nuo žodžio Espana – Ispanija, – autoriaus past.). Mokančio ispaniškai tarp klubo medžiotojų neatsirado, beliko apie nekviestą svečią pranešti pagalbos telefonu 112.
Situacija – nestandartinė
Neilgai trukus iš rudens nugelsvinto miško išniro dar vienas vyras su dviem anglų seteriais. Ir šis bandė aiškinti, kad nekerta angliškai, tačiau belaukiant atvykstant gamtosaugininkų paėjėjęs į šoną su kažkuo pabendravo būtent šia kalba. Iš parodyto dokumento buvo matyti, kad tai esąs Jose Miguelis.
Neva anglų kalbos nemokantys nekviesti svečiai įvairiais būdais bandė dėstyti visokias versijas, kaip jie čia atsidūrė. Iš pradžių dėstė, kad jie su savo keturkojais varo slankas, o kažkur kitoje vietoje stovi medžiotojai. Kita versiją – šunys nusivijo stirną ir jie atskubėjo jų ieškoti. Beje, persekioti žvėris paukščių medžioklės šunims griežtai draudžiama – toks elgesys reiškia veislės broką. Tuo labiau, kad ilgiau ženklais ir laužytais angliškais žodžiais bandyta aiškinti, kad neva čia paukštiniai šunys ruošiami varžyboms, tarp jų esąs net Europos čempionas…

Šaudymo į „bėgantį šerną“ varžybų įkarštis.

Gal ir buvo koks čempionas – atidarę mikroautobuso dureles rodė į narvelius sutupdytus gal dešimt tokių pat anglų seterių. Dar vienas netrukus parlėkė apsiseilėjęs, skalambydamas per visą girią po kaklu parištu skambalu.
Vėliau ispanai bandė tikinti, kad jiems čia būti leidęs kažkoks Romas, po to minėjo Fabio. Pastarasis vardas medžiotojams girdėtas – tai esąs kažkoks lietuviškai mokantis italas, į komercinius medžioklės plotus atviliojantis dosnių užsieniečių medžiotojų. Klubo medžiotojai bandė susisiekti su kaimyninių plotų medžiotojų vadovais. Šilutės urėdijos komercinių medžioklės plotų prižiūrėtojas Romas Gečas tikino apie ispanus nieko nežinantis ir kad komerciniuose plotuose šiandien niekas slankų ar kitokių paukščių nemedžioja. Nieko apie ispanus su paukštšuniais negalėjo pasakyti ir gretimo Saugų medžiotojų klubo vadovas.
Kad situacija yra nedažnai pasitaikanti, sakė ir į įvykio vietą atvykęs Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis su kolega. Anot gamtosaugininkų, įsibrovėliams ispanams bus surašytas pažeidimų protokolas už buvimą su šunimis svetimuose medžioklės plotuose.
Tikėtina, kad gamtosaugininkai išsiaiškins ir tai, kaip lietuvių kalbos nemokantys ispanai atsidūrė viduryje „Ašvos“ klubo medžioklės plotų, Norkaičiuose, kai nuo tos vietos iki komercinės medžioklės plotų yra gal 4-5 km atstumas.
Ne medžiotojui gali pasirodyti, kad įvyko visiškai nereikšmingas įvykis. Tačiau medžiotojai gerai žino, ką reiškia prašukuoti mišką su būriu šunų su varpeliais po kaklu – žvėrių tose vietose negreit berasi.

Fazanai iš Parubežio beržyno…

Fazanai iš Parubežio beržyno
Nežiūrint aprašytojo konflikto, „Ašvos“ klubo medžiotojai išbandė ir fazanų medžioklę, ir taiklumą į „bėgantį šerną“ Žagatpurvių kaime esančioje Dianos ir Arūno Būdvyčių kaimo turizmo sodybos šaudykloje.
Fazanai kol kas aplinkiniuose miškuose nesiveisia, užtat klubo medžiotojas Romas rudenį ir žiemą talkina Danijos fermeriui, gyvenančiam iš fazanų ir ančių medžioklių organizavimo. Tad inkakliškis iš parsivežtų kiaušinių šį pavasarį išperino keliasdešimt fazanų, juos užaugino ir surengė šių karališkų paukščių medžioklę sezono pradžios proga.
Taikliausiai į „bėgantį šerną“ šaudė klubo medžiotojas Virginijus Kunickas, penkiais šūviais iš 25 galimų surinkęs 18 taškų. Dviem taškais mažiau pelnė Vaclovas Augutis, trečias šaudymo varžybų prizininkas – Žygimantas Skutulas. Keista, bet į judantį dirbtinį šerno atvaizdą šis itin patyręs jaunas medžiotojas pataikė prasčiau negu į gyvą…
Pereinamoji klubo pirmininko taurė iškilmingai įteikta V. Kunickui, kuris tą dieną buvo įpareigotas visus klubo medžiotojus pavaišinti plovu – patiekalas buvo skanus ir sotus. Ypač po ilgos, bet smagios medžioklės su varovais sezono atidarymo šventės.

Petras Skutulas
„Ašvos“ klubo medžiotojas

Taurė taikliausiam klubo medžiotojui Virginijui Kunickui.

Klubo pirmininkas Rimantas Stankus (kairėje) savo įsteigtos taurės nelaimėjo, bet dėl to visiškai nenusiminė. Dešinėje – šaudyklos šeimininkas Arūnas Būdvytis.

Virginijaus plovas visiems patiko.
Petro Skutulo nuotr.

Vienas komentaras

  • viktoras

    Meciotoju izulumas prinamu saudo mano dukra net y lauka nejo bijojo nes jie uz mano ukiniu pastatu saudi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite