Mažytė, bet miela kolekcija

Spalio pradžioje 75 metų jubiliejų būryje draugų atšventusi pagėgiškė Teresė Šabasevičienė lyg brangenybes saugo 13 stalo medalių, skirtų Lietuvos valstybės istoriniams įvykiams ir asmenybėms įamžinti.

Teresė Šabasevičienė su kuklia savo medalių kolekcija.
Autorės nuotr.

Brangiausias – spalvotas medalis, skirtas Popiežiaus Jono Pauliaus II garbei. Palau salų valstybėje, kuri yra Ramiajame vandenyne, 2007 metais išleistas spalvota emale dengtas medalis nukaldintas Vokietijos monetų kalykloje. Tokių išleista 10 000 egz. Išskirtiniu dizainu ir spalvomis šis medalis puošia kuklią Teresės Šabasevičienės kolekciją. Moteris prisipažino, kad pirmą kartą į rankas paėmusi šį medalį susigraudino, net pabučiavo jį. Šis medalis – jos kolekcijos puošmena.
Bene prieš dešimt metų T. Šabasevičienei brolienė iš Tauragės pasiūlė kuponą ir užsisakyti Žalgirio mūšio garbei išleistą medalį – tik už 40 Lt. Taip pamažu susikaupė 13 medalių, skirtų Žalgirio mūšiui, Vytautui, Mindaugo karūnavimui, Sausio 13-ai, Vasario 16-ai, Kovo 11-ai, Dariaus ir Girėno skrydžiui, Lietuvos vardo 1000-mečiui, Baltijos keliui, Lito 90-mečiui, Antano Smetonos atminimui. Turi Teresė medalį ir su dabartinės Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės atvaizdu. Rodydama permatomoje kapsulėje laikomą medalį, skirtą Sausio 13-osios skaudiems įvykiams įamžinti, moteris atkreipia dėmesį į medalyje pavaizduotą ašarą… Iš platintojų sulaukė siūlymo pirkti medalį su Barboros Radvilaitės atvaizdu, kitokių. Norėtųsi, tačiau gyventi tenka iš pensijos…
T. Šabasevičienė 1963 metais atvyko į Šilutę, dirbo vaikų gydytoja, o po metų atsidūrė Pagėgiuose, mat tuo metu čia buvęs didelis vaikų mirtingumas. Pažadėjo ir butą, ir tėviškė arčiau – Batakiuose, Tauragės r. 46 metus gydė Pagėgių krašto vaikus, o 2010 m. išėjo į užtarnautą poilsį. Turi sūnų, vaikaitę Gustiną. Pamaldi moteris nuolat lanko bažnyčią, domisi kultūra, istorija, noriai lanko įvairius renginius. Yra aktyvi Lietuvos gražinimo draugijos Pagėgių skyriaus narė, dainuoja šios skyriaus moterų ansamblyje. Dar studijuodama mediciną, dainavo instituto akademiniame chore. Su daina nuolat nesiskyrė ir gyvendama Pagėgiuose.
„Ne pinigai, ne turtai man rūpi, dirbau gydytoja, nė namo nepasistačiau, gyvenu bute, jaučiu kitokią gyvenimo prasmę…“ – pasakoja moteris, pasidžiaugdama, kad Pagėgiuose yra gražūs kultūros namai, vyksta daug koncertų, spektaklių, kad salė jauki, šilta.
Pakalbėta ir apie būrį tikrų T. Šabasevičienės draugų, kurie nuolat susirenka prie puodelio arbatos pasišnekučiuoti apie Pagėgių krašto kultūrinį gyvenimą. Ir apie artėjančias šv. Velykas – moteris juk vašku margina margučius ir turi nemenką jų kolekciją.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite