„Mamų turgelis“ išaugo į šeimyninį

Vaikai bemat išauga jiems nupirktus drabužius. Tai puikiai žino vaikų auginančios šeimos. Išaugtinį mažylio ar paauglio rūbą išmesti dar gaila, o ir naujam pirkti reikia lėšų. Sutaupyti naujam drabužiui gali padėti rengiami turgeliai. Pernai entuziastai Šilutėje surengė „Mamyčių turgelį“, o šiemet jis peraugo jau į „Šeimų turgelį“.

Mintis ką nors daryti su išaugtais vaikų drabužiais, avalyne, žaislais kilo buvusiai šilutiškei, dabar gyvenančiai netoli Gargždų, dviejų vaikų mamai Vitalijai Valaikei. Ji sumąstė sukviesti mamytes į turgelį ir prekiauti, dovanoti ar keistis vaikų drabužiais ir kitais daiktais. Socialiniame „Facebook“ tinkle pakvietė šilutiškes mamytes ir subūrė „Šilutės mamyčių“ grupę. Bendraudamos virtualioje erdvėje, mamytės sutarė susirinkti, kaip ir pernai, šeštadienį. Nepasikeitė susirinkimo vieta – Šilutės kultūros ir pramogų centro antro aukšto fojė.
Šiemet užsiregistravo 22 norinčios prekiauti mamos, tačiau teatvyko 20. Turgelis veikė nuo 11 iki 14 val. Ant prekybai skirtų stalų buvo sukrauti tvarkingi, išskalbti, išlyginti vaikiški rūbeliai, išdėliota avalynė, žaislai. Kai kurios mamytės rūbelius su pakabomis atsivežė tiesiai iš vaikų drabužinių – drabužėliai su pakabomis buvo sukabinti ant strypų su ratukais.
Naumiestiškė Bronė, užauginusi 5 vaikus, sulaukė 7 anūkų. Moteris, į turgelį atvykusi su viena savo dukrų, atviravo, kad namuose netrūksta vaikiškų rūbelių ją aplankantiems vaikaičiams, todėl dalį nusprendė parduoti.
Pasak šilutiškių pedagogų Renatos ir Sergejaus, Skandinavijos šalyse yra įprasta naudotus daiktus ne išmesti, bet parduoti kitiems ir taip papildyti šeimos biudžetą arba nusipirkti kitą reikalingą daiktą. Tvarkydami namus, minėtieji šilutiškiai atidžiai peržiūrėjo ir savo sūnaus, jau ne pirmus metus studijuojančio Suomijoje, namie likusius daiktus. Neliesdami širdžiai mielų, sūnaus kūdikystę, vaikystę menančių daiktų, atrado ir daug tokių, kurie tik užima vietą lentynose. Vienas iš jų – itališki riedučiai, kuriuos tėvai sūnui nupirko prieš daugelį metų. Išmokęs važinėtis, sūnus netrukus juos padėjo į spintą. „Gaila, kad į turgelį neatėjo paauglių, šiek tiek vyresnio amžiaus vaikų, kuriems riedučiai būtų buvęs puikus pirkinys. Daugiausiai atskubėjo mamytės ir tėčiai su savo mažiausiomis atžalėlėmis“, – sakė Renata.
Netrukus trečią gimtadienį švęsianti šilutiškė Melita linksmai žaidė su kitais vaikais, o jos mama pasakojo, kad namuose susikaupė nemažai dukrelės išaugtų drabužių, kuriuos nuspręsta parduoti turgelyje. Bene daugiausia rūbelių į turgelį atsivežė du vaikučius auginanti šilutiškė Lina. Rūbelius su pakabomis paėmė tiesiog iš sūnaus kambario drabužinės. Ypač populiarūs buvo keliais metais vyresnės už keturmetį sūnų dukros drabužėliai. Šilutiškė sakė, kad drabužius vaikams perkanti internetu, juolab kad naujais vaikiškais drabužiais prekiauja ir parduotuvėje.
„Šeimų turgelis“ vyko bendradarbiaujant su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šilutės padaliniu. Šio padalinio atstovės neslėpė jaudulio: ir turgelyje prekiavusios moterys, ir šiaip į turgelį atvykę šilutiškiai dosniai dovanojo daiktų. Visi jie bus atiduoti Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms paskirstyti skurdžiai gyvenančioms šeimoms.
„Šeimų turgelyje“ netrūko smagaus šurmulio. Turgelio organizatorė džiaugiasi – šis buvo didesnis už pernykštį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite