„Mamų turgelis“ išaugo į šeimyninį

Vaikai bemat išauga jiems nupirktus drabužius. Tai puikiai žino vaikų auginančios šeimos. Išaugtinį mažylio ar paauglio rūbą išmesti dar gaila, o ir naujam pirkti reikia lėšų. Sutaupyti naujam drabužiui gali padėti rengiami turgeliai. Pernai entuziastai Šilutėje surengė „Mamyčių turgelį“, o šiemet jis peraugo jau į „Šeimų turgelį“.

Mintis ką nors daryti su išaugtais vaikų drabužiais, avalyne, žaislais kilo buvusiai šilutiškei, dabar gyvenančiai netoli Gargždų, dviejų vaikų mamai Vitalijai Valaikei. Ji sumąstė sukviesti mamytes į turgelį ir prekiauti, dovanoti ar keistis vaikų drabužiais ir kitais daiktais. Socialiniame „Facebook“ tinkle pakvietė šilutiškes mamytes ir subūrė „Šilutės mamyčių“ grupę. Bendraudamos virtualioje erdvėje, mamytės sutarė susirinkti, kaip ir pernai, šeštadienį. Nepasikeitė susirinkimo vieta – Šilutės kultūros ir pramogų centro antro aukšto fojė.
Šiemet užsiregistravo 22 norinčios prekiauti mamos, tačiau teatvyko 20. Turgelis veikė nuo 11 iki 14 val. Ant prekybai skirtų stalų buvo sukrauti tvarkingi, išskalbti, išlyginti vaikiški rūbeliai, išdėliota avalynė, žaislai. Kai kurios mamytės rūbelius su pakabomis atsivežė tiesiai iš vaikų drabužinių – drabužėliai su pakabomis buvo sukabinti ant strypų su ratukais.
Naumiestiškė Bronė, užauginusi 5 vaikus, sulaukė 7 anūkų. Moteris, į turgelį atvykusi su viena savo dukrų, atviravo, kad namuose netrūksta vaikiškų rūbelių ją aplankantiems vaikaičiams, todėl dalį nusprendė parduoti.
Pasak šilutiškių pedagogų Renatos ir Sergejaus, Skandinavijos šalyse yra įprasta naudotus daiktus ne išmesti, bet parduoti kitiems ir taip papildyti šeimos biudžetą arba nusipirkti kitą reikalingą daiktą. Tvarkydami namus, minėtieji šilutiškiai atidžiai peržiūrėjo ir savo sūnaus, jau ne pirmus metus studijuojančio Suomijoje, namie likusius daiktus. Neliesdami širdžiai mielų, sūnaus kūdikystę, vaikystę menančių daiktų, atrado ir daug tokių, kurie tik užima vietą lentynose. Vienas iš jų – itališki riedučiai, kuriuos tėvai sūnui nupirko prieš daugelį metų. Išmokęs važinėtis, sūnus netrukus juos padėjo į spintą. „Gaila, kad į turgelį neatėjo paauglių, šiek tiek vyresnio amžiaus vaikų, kuriems riedučiai būtų buvęs puikus pirkinys. Daugiausiai atskubėjo mamytės ir tėčiai su savo mažiausiomis atžalėlėmis“, – sakė Renata.
Netrukus trečią gimtadienį švęsianti šilutiškė Melita linksmai žaidė su kitais vaikais, o jos mama pasakojo, kad namuose susikaupė nemažai dukrelės išaugtų drabužių, kuriuos nuspręsta parduoti turgelyje. Bene daugiausia rūbelių į turgelį atsivežė du vaikučius auginanti šilutiškė Lina. Rūbelius su pakabomis paėmė tiesiog iš sūnaus kambario drabužinės. Ypač populiarūs buvo keliais metais vyresnės už keturmetį sūnų dukros drabužėliai. Šilutiškė sakė, kad drabužius vaikams perkanti internetu, juolab kad naujais vaikiškais drabužiais prekiauja ir parduotuvėje.
„Šeimų turgelis“ vyko bendradarbiaujant su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šilutės padaliniu. Šio padalinio atstovės neslėpė jaudulio: ir turgelyje prekiavusios moterys, ir šiaip į turgelį atvykę šilutiškiai dosniai dovanojo daiktų. Visi jie bus atiduoti Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms paskirstyti skurdžiai gyvenančioms šeimoms.
„Šeimų turgelyje“ netrūko smagaus šurmulio. Turgelio organizatorė džiaugiasi – šis buvo didesnis už pernykštį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite