„Mamų turgelis“ išaugo į šeimyninį

Vaikai bemat išauga jiems nupirktus drabužius. Tai puikiai žino vaikų auginančios šeimos. Išaugtinį mažylio ar paauglio rūbą išmesti dar gaila, o ir naujam pirkti reikia lėšų. Sutaupyti naujam drabužiui gali padėti rengiami turgeliai. Pernai entuziastai Šilutėje surengė „Mamyčių turgelį“, o šiemet jis peraugo jau į „Šeimų turgelį“.

Mintis ką nors daryti su išaugtais vaikų drabužiais, avalyne, žaislais kilo buvusiai šilutiškei, dabar gyvenančiai netoli Gargždų, dviejų vaikų mamai Vitalijai Valaikei. Ji sumąstė sukviesti mamytes į turgelį ir prekiauti, dovanoti ar keistis vaikų drabužiais ir kitais daiktais. Socialiniame „Facebook“ tinkle pakvietė šilutiškes mamytes ir subūrė „Šilutės mamyčių“ grupę. Bendraudamos virtualioje erdvėje, mamytės sutarė susirinkti, kaip ir pernai, šeštadienį. Nepasikeitė susirinkimo vieta – Šilutės kultūros ir pramogų centro antro aukšto fojė.
Šiemet užsiregistravo 22 norinčios prekiauti mamos, tačiau teatvyko 20. Turgelis veikė nuo 11 iki 14 val. Ant prekybai skirtų stalų buvo sukrauti tvarkingi, išskalbti, išlyginti vaikiški rūbeliai, išdėliota avalynė, žaislai. Kai kurios mamytės rūbelius su pakabomis atsivežė tiesiai iš vaikų drabužinių – drabužėliai su pakabomis buvo sukabinti ant strypų su ratukais.
Naumiestiškė Bronė, užauginusi 5 vaikus, sulaukė 7 anūkų. Moteris, į turgelį atvykusi su viena savo dukrų, atviravo, kad namuose netrūksta vaikiškų rūbelių ją aplankantiems vaikaičiams, todėl dalį nusprendė parduoti.
Pasak šilutiškių pedagogų Renatos ir Sergejaus, Skandinavijos šalyse yra įprasta naudotus daiktus ne išmesti, bet parduoti kitiems ir taip papildyti šeimos biudžetą arba nusipirkti kitą reikalingą daiktą. Tvarkydami namus, minėtieji šilutiškiai atidžiai peržiūrėjo ir savo sūnaus, jau ne pirmus metus studijuojančio Suomijoje, namie likusius daiktus. Neliesdami širdžiai mielų, sūnaus kūdikystę, vaikystę menančių daiktų, atrado ir daug tokių, kurie tik užima vietą lentynose. Vienas iš jų – itališki riedučiai, kuriuos tėvai sūnui nupirko prieš daugelį metų. Išmokęs važinėtis, sūnus netrukus juos padėjo į spintą. „Gaila, kad į turgelį neatėjo paauglių, šiek tiek vyresnio amžiaus vaikų, kuriems riedučiai būtų buvęs puikus pirkinys. Daugiausiai atskubėjo mamytės ir tėčiai su savo mažiausiomis atžalėlėmis“, – sakė Renata.
Netrukus trečią gimtadienį švęsianti šilutiškė Melita linksmai žaidė su kitais vaikais, o jos mama pasakojo, kad namuose susikaupė nemažai dukrelės išaugtų drabužių, kuriuos nuspręsta parduoti turgelyje. Bene daugiausia rūbelių į turgelį atsivežė du vaikučius auginanti šilutiškė Lina. Rūbelius su pakabomis paėmė tiesiog iš sūnaus kambario drabužinės. Ypač populiarūs buvo keliais metais vyresnės už keturmetį sūnų dukros drabužėliai. Šilutiškė sakė, kad drabužius vaikams perkanti internetu, juolab kad naujais vaikiškais drabužiais prekiauja ir parduotuvėje.
„Šeimų turgelis“ vyko bendradarbiaujant su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šilutės padaliniu. Šio padalinio atstovės neslėpė jaudulio: ir turgelyje prekiavusios moterys, ir šiaip į turgelį atvykę šilutiškiai dosniai dovanojo daiktų. Visi jie bus atiduoti Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms paskirstyti skurdžiai gyvenančioms šeimoms.
„Šeimų turgelyje“ netrūko smagaus šurmulio. Turgelio organizatorė džiaugiasi – šis buvo didesnis už pernykštį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 144

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite