„Mamų turgelis“ išaugo į šeimyninį

Vaikai bemat išauga jiems nupirktus drabužius. Tai puikiai žino vaikų auginančios šeimos. Išaugtinį mažylio ar paauglio rūbą išmesti dar gaila, o ir naujam pirkti reikia lėšų. Sutaupyti naujam drabužiui gali padėti rengiami turgeliai. Pernai entuziastai Šilutėje surengė „Mamyčių turgelį“, o šiemet jis peraugo jau į „Šeimų turgelį“.

Mintis ką nors daryti su išaugtais vaikų drabužiais, avalyne, žaislais kilo buvusiai šilutiškei, dabar gyvenančiai netoli Gargždų, dviejų vaikų mamai Vitalijai Valaikei. Ji sumąstė sukviesti mamytes į turgelį ir prekiauti, dovanoti ar keistis vaikų drabužiais ir kitais daiktais. Socialiniame „Facebook“ tinkle pakvietė šilutiškes mamytes ir subūrė „Šilutės mamyčių“ grupę. Bendraudamos virtualioje erdvėje, mamytės sutarė susirinkti, kaip ir pernai, šeštadienį. Nepasikeitė susirinkimo vieta – Šilutės kultūros ir pramogų centro antro aukšto fojė.
Šiemet užsiregistravo 22 norinčios prekiauti mamos, tačiau teatvyko 20. Turgelis veikė nuo 11 iki 14 val. Ant prekybai skirtų stalų buvo sukrauti tvarkingi, išskalbti, išlyginti vaikiški rūbeliai, išdėliota avalynė, žaislai. Kai kurios mamytės rūbelius su pakabomis atsivežė tiesiai iš vaikų drabužinių – drabužėliai su pakabomis buvo sukabinti ant strypų su ratukais.
Naumiestiškė Bronė, užauginusi 5 vaikus, sulaukė 7 anūkų. Moteris, į turgelį atvykusi su viena savo dukrų, atviravo, kad namuose netrūksta vaikiškų rūbelių ją aplankantiems vaikaičiams, todėl dalį nusprendė parduoti.
Pasak šilutiškių pedagogų Renatos ir Sergejaus, Skandinavijos šalyse yra įprasta naudotus daiktus ne išmesti, bet parduoti kitiems ir taip papildyti šeimos biudžetą arba nusipirkti kitą reikalingą daiktą. Tvarkydami namus, minėtieji šilutiškiai atidžiai peržiūrėjo ir savo sūnaus, jau ne pirmus metus studijuojančio Suomijoje, namie likusius daiktus. Neliesdami širdžiai mielų, sūnaus kūdikystę, vaikystę menančių daiktų, atrado ir daug tokių, kurie tik užima vietą lentynose. Vienas iš jų – itališki riedučiai, kuriuos tėvai sūnui nupirko prieš daugelį metų. Išmokęs važinėtis, sūnus netrukus juos padėjo į spintą. „Gaila, kad į turgelį neatėjo paauglių, šiek tiek vyresnio amžiaus vaikų, kuriems riedučiai būtų buvęs puikus pirkinys. Daugiausiai atskubėjo mamytės ir tėčiai su savo mažiausiomis atžalėlėmis“, – sakė Renata.
Netrukus trečią gimtadienį švęsianti šilutiškė Melita linksmai žaidė su kitais vaikais, o jos mama pasakojo, kad namuose susikaupė nemažai dukrelės išaugtų drabužių, kuriuos nuspręsta parduoti turgelyje. Bene daugiausia rūbelių į turgelį atsivežė du vaikučius auginanti šilutiškė Lina. Rūbelius su pakabomis paėmė tiesiog iš sūnaus kambario drabužinės. Ypač populiarūs buvo keliais metais vyresnės už keturmetį sūnų dukros drabužėliai. Šilutiškė sakė, kad drabužius vaikams perkanti internetu, juolab kad naujais vaikiškais drabužiais prekiauja ir parduotuvėje.
„Šeimų turgelis“ vyko bendradarbiaujant su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šilutės padaliniu. Šio padalinio atstovės neslėpė jaudulio: ir turgelyje prekiavusios moterys, ir šiaip į turgelį atvykę šilutiškiai dosniai dovanojo daiktų. Visi jie bus atiduoti Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms paskirstyti skurdžiai gyvenančioms šeimoms.
„Šeimų turgelyje“ netrūko smagaus šurmulio. Turgelio organizatorė džiaugiasi – šis buvo didesnis už pernykštį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite