Maidano šturmo aidai Šilutėje

Mero Šarūno Laužiko iniciatyva trečiadienio pavakare buvo surengta akcija – pagerbiant bei palaikant kovotojus už demokratiją Ukrainoje prie Savivaldybės uždegta žvakelių.

Su žvakutėmis prie savivaldybės stabtelėjo į savo partinį renginį rinkęsi konservatoriai.

Šilutėje
Akcijos pradžia buvo skelbta 18 val., tuo metu prie Savivaldybės pastato pradėjo rinktis žmonės. Žvakelių uždegė organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovai, atėjo Savivaldybės tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Arvydas Jakas. Uždegti žvakutę, palaikant už demokratiją kovojančius ukrainiečius, žmonės ėjo šeimomis ir pavieniui. Sulaukta nemažo Šilutės konservatorių būrelio. Uždegti žvakučių partiečiai užsuko prieš savo susirinkimą.
Per pusvalandį prie Savivaldybės sužibo apie pusšimtis žvakučių.
Galbūt žmonių ir žvakučių būtų buvę daugiau, tačiau apie būsimą palaikymo akciją Savivaldybės tinklalapyje informacija paskelbta tik tą pačią dieną, po pietų. Pats akcijos iniciatorius meras Šarūnas Laužikas uždegti žvakutės neatėjo. Pasak Komunikacijos skyriaus vedėjo R. Eglinsko, meras prastai jautėsi, nors ir buvo tą dieną darbe.
Panašios akcijos trečiadienį vyko ir kituose Lietuvos miestuose, o ketvirtadienį Lietuvos Vyriausybė dėl žmonių gyvybių pareikalavusių įvykių Ukrainoje paskelbė vienos dienos gedulą.

Uždegti žvakučių šilutiškiai rinkosi pavieniui ir šeimomis.
Vaidoto Vilko nuotr.

Kijeve
Vakar Elta pranešė, kad po smurto eskalacijos Ukrainoje opozicijos lyderiai ir prezidentas Viktoras Jaunukovyčius susitarė dėl paliaubų. Be to, susitarta dėl tolesnių pokalbių, „kad būtų nutrauktas kraujo praliejimas ir stabilizuota padėtis šalyje“, – sakoma pareiškime, kurį trečiadienio vakarą po susitikimo paskelbė prezidentūra.
V. Janukovyčius pažadėjo paliaubas opozicijos lyderiams Vitalijui Klyčko ir Arseniui Jaceniukui. Pasak jų, planuotas Maidano šturmas buvo atšauktas. Kriziniai pokalbiai tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos buvo tęsiami ir ketvirtadienį.
Prieš susitikimą trečiadienį abi pusės dar nerodė jokių galimo susitaikymo ženklų. Režimas savo priešininkus lygino su teroristais, o V. Klyčko vadino V. Janukovyčių „kruvinu diktatoriumi“.
Maidane trečiadienio vakarą buvo susirinkę tūkstančiai žmonių. Liepsnojančiu barikadų žiedu jie buvo pasirengę apsiginti nuo galimo mėginimo išvalyti žmones iš aikštės.
Iki vakar per smurtinius neramumus žuvo mažiausiai 27 žmonės, daugiau kaip 1000 buvo sužeista.
Paskelbęs apie vadinamąją antiteroristinę operaciją, kurios metu ginkluotosioms pajėgoms suteikiami dideli įgaliojimai, V. Janukovyčius netikėtai atleido šalies kariuomenės vadą. Trumpame pareiškime prezidentas pareiškė, kad Volodimirą Samaną pakeitė Juriu Iliinu. To priežasties nenurodyta.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

 

2 komentarai

  • fotoobjektyvas

    Gedulo žvakės gal savireklamai buvo skirtos? Nuo rajono tarybos narės konservatorės Bubilienės lūpų nedingo šypsena. Ar linksma, kad šimtas žmonių galvas padėjo kovoje už demokratiją? Žmogiško susikaupimo TS-LDK saujelei aiškiai renginyje pritrūko…

  • Anonimas

    Kuomet degė žvakes vardan šviesos visi krūmuose tupejo, arba paslapčia selino, kad kas neuzmatytu. O dabar …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite