Maidano šturmo aidai Šilutėje

Mero Šarūno Laužiko iniciatyva trečiadienio pavakare buvo surengta akcija – pagerbiant bei palaikant kovotojus už demokratiją Ukrainoje prie Savivaldybės uždegta žvakelių.

Su žvakutėmis prie savivaldybės stabtelėjo į savo partinį renginį rinkęsi konservatoriai.

Šilutėje
Akcijos pradžia buvo skelbta 18 val., tuo metu prie Savivaldybės pastato pradėjo rinktis žmonės. Žvakelių uždegė organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovai, atėjo Savivaldybės tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Arvydas Jakas. Uždegti žvakutę, palaikant už demokratiją kovojančius ukrainiečius, žmonės ėjo šeimomis ir pavieniui. Sulaukta nemažo Šilutės konservatorių būrelio. Uždegti žvakučių partiečiai užsuko prieš savo susirinkimą.
Per pusvalandį prie Savivaldybės sužibo apie pusšimtis žvakučių.
Galbūt žmonių ir žvakučių būtų buvę daugiau, tačiau apie būsimą palaikymo akciją Savivaldybės tinklalapyje informacija paskelbta tik tą pačią dieną, po pietų. Pats akcijos iniciatorius meras Šarūnas Laužikas uždegti žvakutės neatėjo. Pasak Komunikacijos skyriaus vedėjo R. Eglinsko, meras prastai jautėsi, nors ir buvo tą dieną darbe.
Panašios akcijos trečiadienį vyko ir kituose Lietuvos miestuose, o ketvirtadienį Lietuvos Vyriausybė dėl žmonių gyvybių pareikalavusių įvykių Ukrainoje paskelbė vienos dienos gedulą.

Uždegti žvakučių šilutiškiai rinkosi pavieniui ir šeimomis.
Vaidoto Vilko nuotr.

Kijeve
Vakar Elta pranešė, kad po smurto eskalacijos Ukrainoje opozicijos lyderiai ir prezidentas Viktoras Jaunukovyčius susitarė dėl paliaubų. Be to, susitarta dėl tolesnių pokalbių, „kad būtų nutrauktas kraujo praliejimas ir stabilizuota padėtis šalyje“, – sakoma pareiškime, kurį trečiadienio vakarą po susitikimo paskelbė prezidentūra.
V. Janukovyčius pažadėjo paliaubas opozicijos lyderiams Vitalijui Klyčko ir Arseniui Jaceniukui. Pasak jų, planuotas Maidano šturmas buvo atšauktas. Kriziniai pokalbiai tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos buvo tęsiami ir ketvirtadienį.
Prieš susitikimą trečiadienį abi pusės dar nerodė jokių galimo susitaikymo ženklų. Režimas savo priešininkus lygino su teroristais, o V. Klyčko vadino V. Janukovyčių „kruvinu diktatoriumi“.
Maidane trečiadienio vakarą buvo susirinkę tūkstančiai žmonių. Liepsnojančiu barikadų žiedu jie buvo pasirengę apsiginti nuo galimo mėginimo išvalyti žmones iš aikštės.
Iki vakar per smurtinius neramumus žuvo mažiausiai 27 žmonės, daugiau kaip 1000 buvo sužeista.
Paskelbęs apie vadinamąją antiteroristinę operaciją, kurios metu ginkluotosioms pajėgoms suteikiami dideli įgaliojimai, V. Janukovyčius netikėtai atleido šalies kariuomenės vadą. Trumpame pareiškime prezidentas pareiškė, kad Volodimirą Samaną pakeitė Juriu Iliinu. To priežasties nenurodyta.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

 

2 komentarai

  • fotoobjektyvas

    Gedulo žvakės gal savireklamai buvo skirtos? Nuo rajono tarybos narės konservatorės Bubilienės lūpų nedingo šypsena. Ar linksma, kad šimtas žmonių galvas padėjo kovoje už demokratiją? Žmogiško susikaupimo TS-LDK saujelei aiškiai renginyje pritrūko…

  • Anonimas

    Kuomet degė žvakes vardan šviesos visi krūmuose tupejo, arba paslapčia selino, kad kas neuzmatytu. O dabar …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite