Maidano šturmo aidai Šilutėje

Mero Šarūno Laužiko iniciatyva trečiadienio pavakare buvo surengta akcija – pagerbiant bei palaikant kovotojus už demokratiją Ukrainoje prie Savivaldybės uždegta žvakelių.

Su žvakutėmis prie savivaldybės stabtelėjo į savo partinį renginį rinkęsi konservatoriai.

Šilutėje
Akcijos pradžia buvo skelbta 18 val., tuo metu prie Savivaldybės pastato pradėjo rinktis žmonės. Žvakelių uždegė organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovai, atėjo Savivaldybės tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Arvydas Jakas. Uždegti žvakutę, palaikant už demokratiją kovojančius ukrainiečius, žmonės ėjo šeimomis ir pavieniui. Sulaukta nemažo Šilutės konservatorių būrelio. Uždegti žvakučių partiečiai užsuko prieš savo susirinkimą.
Per pusvalandį prie Savivaldybės sužibo apie pusšimtis žvakučių.
Galbūt žmonių ir žvakučių būtų buvę daugiau, tačiau apie būsimą palaikymo akciją Savivaldybės tinklalapyje informacija paskelbta tik tą pačią dieną, po pietų. Pats akcijos iniciatorius meras Šarūnas Laužikas uždegti žvakutės neatėjo. Pasak Komunikacijos skyriaus vedėjo R. Eglinsko, meras prastai jautėsi, nors ir buvo tą dieną darbe.
Panašios akcijos trečiadienį vyko ir kituose Lietuvos miestuose, o ketvirtadienį Lietuvos Vyriausybė dėl žmonių gyvybių pareikalavusių įvykių Ukrainoje paskelbė vienos dienos gedulą.

Uždegti žvakučių šilutiškiai rinkosi pavieniui ir šeimomis.
Vaidoto Vilko nuotr.

Kijeve
Vakar Elta pranešė, kad po smurto eskalacijos Ukrainoje opozicijos lyderiai ir prezidentas Viktoras Jaunukovyčius susitarė dėl paliaubų. Be to, susitarta dėl tolesnių pokalbių, „kad būtų nutrauktas kraujo praliejimas ir stabilizuota padėtis šalyje“, – sakoma pareiškime, kurį trečiadienio vakarą po susitikimo paskelbė prezidentūra.
V. Janukovyčius pažadėjo paliaubas opozicijos lyderiams Vitalijui Klyčko ir Arseniui Jaceniukui. Pasak jų, planuotas Maidano šturmas buvo atšauktas. Kriziniai pokalbiai tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos buvo tęsiami ir ketvirtadienį.
Prieš susitikimą trečiadienį abi pusės dar nerodė jokių galimo susitaikymo ženklų. Režimas savo priešininkus lygino su teroristais, o V. Klyčko vadino V. Janukovyčių „kruvinu diktatoriumi“.
Maidane trečiadienio vakarą buvo susirinkę tūkstančiai žmonių. Liepsnojančiu barikadų žiedu jie buvo pasirengę apsiginti nuo galimo mėginimo išvalyti žmones iš aikštės.
Iki vakar per smurtinius neramumus žuvo mažiausiai 27 žmonės, daugiau kaip 1000 buvo sužeista.
Paskelbęs apie vadinamąją antiteroristinę operaciją, kurios metu ginkluotosioms pajėgoms suteikiami dideli įgaliojimai, V. Janukovyčius netikėtai atleido šalies kariuomenės vadą. Trumpame pareiškime prezidentas pareiškė, kad Volodimirą Samaną pakeitė Juriu Iliinu. To priežasties nenurodyta.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

 

Hits: 17

2 komentarai

  • fotoobjektyvas

    Gedulo žvakės gal savireklamai buvo skirtos? Nuo rajono tarybos narės konservatorės Bubilienės lūpų nedingo šypsena. Ar linksma, kad šimtas žmonių galvas padėjo kovoje už demokratiją? Žmogiško susikaupimo TS-LDK saujelei aiškiai renginyje pritrūko…

  • Anonimas

    Kuomet degė žvakes vardan šviesos visi krūmuose tupejo, arba paslapčia selino, kad kas neuzmatytu. O dabar …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite