Maidano šturmo aidai Šilutėje

Mero Šarūno Laužiko iniciatyva trečiadienio pavakare buvo surengta akcija – pagerbiant bei palaikant kovotojus už demokratiją Ukrainoje prie Savivaldybės uždegta žvakelių.

Su žvakutėmis prie savivaldybės stabtelėjo į savo partinį renginį rinkęsi konservatoriai.

Šilutėje
Akcijos pradžia buvo skelbta 18 val., tuo metu prie Savivaldybės pastato pradėjo rinktis žmonės. Žvakelių uždegė organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovai, atėjo Savivaldybės tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Arvydas Jakas. Uždegti žvakutę, palaikant už demokratiją kovojančius ukrainiečius, žmonės ėjo šeimomis ir pavieniui. Sulaukta nemažo Šilutės konservatorių būrelio. Uždegti žvakučių partiečiai užsuko prieš savo susirinkimą.
Per pusvalandį prie Savivaldybės sužibo apie pusšimtis žvakučių.
Galbūt žmonių ir žvakučių būtų buvę daugiau, tačiau apie būsimą palaikymo akciją Savivaldybės tinklalapyje informacija paskelbta tik tą pačią dieną, po pietų. Pats akcijos iniciatorius meras Šarūnas Laužikas uždegti žvakutės neatėjo. Pasak Komunikacijos skyriaus vedėjo R. Eglinsko, meras prastai jautėsi, nors ir buvo tą dieną darbe.
Panašios akcijos trečiadienį vyko ir kituose Lietuvos miestuose, o ketvirtadienį Lietuvos Vyriausybė dėl žmonių gyvybių pareikalavusių įvykių Ukrainoje paskelbė vienos dienos gedulą.

Uždegti žvakučių šilutiškiai rinkosi pavieniui ir šeimomis.
Vaidoto Vilko nuotr.

Kijeve
Vakar Elta pranešė, kad po smurto eskalacijos Ukrainoje opozicijos lyderiai ir prezidentas Viktoras Jaunukovyčius susitarė dėl paliaubų. Be to, susitarta dėl tolesnių pokalbių, „kad būtų nutrauktas kraujo praliejimas ir stabilizuota padėtis šalyje“, – sakoma pareiškime, kurį trečiadienio vakarą po susitikimo paskelbė prezidentūra.
V. Janukovyčius pažadėjo paliaubas opozicijos lyderiams Vitalijui Klyčko ir Arseniui Jaceniukui. Pasak jų, planuotas Maidano šturmas buvo atšauktas. Kriziniai pokalbiai tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos buvo tęsiami ir ketvirtadienį.
Prieš susitikimą trečiadienį abi pusės dar nerodė jokių galimo susitaikymo ženklų. Režimas savo priešininkus lygino su teroristais, o V. Klyčko vadino V. Janukovyčių „kruvinu diktatoriumi“.
Maidane trečiadienio vakarą buvo susirinkę tūkstančiai žmonių. Liepsnojančiu barikadų žiedu jie buvo pasirengę apsiginti nuo galimo mėginimo išvalyti žmones iš aikštės.
Iki vakar per smurtinius neramumus žuvo mažiausiai 27 žmonės, daugiau kaip 1000 buvo sužeista.
Paskelbęs apie vadinamąją antiteroristinę operaciją, kurios metu ginkluotosioms pajėgoms suteikiami dideli įgaliojimai, V. Janukovyčius netikėtai atleido šalies kariuomenės vadą. Trumpame pareiškime prezidentas pareiškė, kad Volodimirą Samaną pakeitė Juriu Iliinu. To priežasties nenurodyta.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

 

2 komentarai

  • fotoobjektyvas

    Gedulo žvakės gal savireklamai buvo skirtos? Nuo rajono tarybos narės konservatorės Bubilienės lūpų nedingo šypsena. Ar linksma, kad šimtas žmonių galvas padėjo kovoje už demokratiją? Žmogiško susikaupimo TS-LDK saujelei aiškiai renginyje pritrūko…

  • Anonimas

    Kuomet degė žvakes vardan šviesos visi krūmuose tupejo, arba paslapčia selino, kad kas neuzmatytu. O dabar …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite