Maidano šturmo aidai Šilutėje

Mero Šarūno Laužiko iniciatyva trečiadienio pavakare buvo surengta akcija – pagerbiant bei palaikant kovotojus už demokratiją Ukrainoje prie Savivaldybės uždegta žvakelių.

Su žvakutėmis prie savivaldybės stabtelėjo į savo partinį renginį rinkęsi konservatoriai.

Šilutėje
Akcijos pradžia buvo skelbta 18 val., tuo metu prie Savivaldybės pastato pradėjo rinktis žmonės. Žvakelių uždegė organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovai, atėjo Savivaldybės tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Arvydas Jakas. Uždegti žvakutę, palaikant už demokratiją kovojančius ukrainiečius, žmonės ėjo šeimomis ir pavieniui. Sulaukta nemažo Šilutės konservatorių būrelio. Uždegti žvakučių partiečiai užsuko prieš savo susirinkimą.
Per pusvalandį prie Savivaldybės sužibo apie pusšimtis žvakučių.
Galbūt žmonių ir žvakučių būtų buvę daugiau, tačiau apie būsimą palaikymo akciją Savivaldybės tinklalapyje informacija paskelbta tik tą pačią dieną, po pietų. Pats akcijos iniciatorius meras Šarūnas Laužikas uždegti žvakutės neatėjo. Pasak Komunikacijos skyriaus vedėjo R. Eglinsko, meras prastai jautėsi, nors ir buvo tą dieną darbe.
Panašios akcijos trečiadienį vyko ir kituose Lietuvos miestuose, o ketvirtadienį Lietuvos Vyriausybė dėl žmonių gyvybių pareikalavusių įvykių Ukrainoje paskelbė vienos dienos gedulą.

Uždegti žvakučių šilutiškiai rinkosi pavieniui ir šeimomis.
Vaidoto Vilko nuotr.

Kijeve
Vakar Elta pranešė, kad po smurto eskalacijos Ukrainoje opozicijos lyderiai ir prezidentas Viktoras Jaunukovyčius susitarė dėl paliaubų. Be to, susitarta dėl tolesnių pokalbių, „kad būtų nutrauktas kraujo praliejimas ir stabilizuota padėtis šalyje“, – sakoma pareiškime, kurį trečiadienio vakarą po susitikimo paskelbė prezidentūra.
V. Janukovyčius pažadėjo paliaubas opozicijos lyderiams Vitalijui Klyčko ir Arseniui Jaceniukui. Pasak jų, planuotas Maidano šturmas buvo atšauktas. Kriziniai pokalbiai tarp V. Janukovyčiaus ir opozicijos buvo tęsiami ir ketvirtadienį.
Prieš susitikimą trečiadienį abi pusės dar nerodė jokių galimo susitaikymo ženklų. Režimas savo priešininkus lygino su teroristais, o V. Klyčko vadino V. Janukovyčių „kruvinu diktatoriumi“.
Maidane trečiadienio vakarą buvo susirinkę tūkstančiai žmonių. Liepsnojančiu barikadų žiedu jie buvo pasirengę apsiginti nuo galimo mėginimo išvalyti žmones iš aikštės.
Iki vakar per smurtinius neramumus žuvo mažiausiai 27 žmonės, daugiau kaip 1000 buvo sužeista.
Paskelbęs apie vadinamąją antiteroristinę operaciją, kurios metu ginkluotosioms pajėgoms suteikiami dideli įgaliojimai, V. Janukovyčius netikėtai atleido šalies kariuomenės vadą. Trumpame pareiškime prezidentas pareiškė, kad Volodimirą Samaną pakeitė Juriu Iliinu. To priežasties nenurodyta.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

EPA-ELTA nuotr.

 

2 komentarai

  • fotoobjektyvas

    Gedulo žvakės gal savireklamai buvo skirtos? Nuo rajono tarybos narės konservatorės Bubilienės lūpų nedingo šypsena. Ar linksma, kad šimtas žmonių galvas padėjo kovoje už demokratiją? Žmogiško susikaupimo TS-LDK saujelei aiškiai renginyje pritrūko…

  • Anonimas

    Kuomet degė žvakes vardan šviesos visi krūmuose tupejo, arba paslapčia selino, kad kas neuzmatytu. O dabar …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite