„Lumpėnų Rambyno“ technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis

Rugiapjūtės pradžia Lumpėnuose – svarbus įvykis.

Žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ rugiapjūtės pradžią paskelbė, pasitelkdami senąsias lietuvių žemdirbių tradicijas – senovės lietuvių deivei Žemynai buvo paaukotos kelios pačių iškeptos duonos riekės. Kooperatyvo darbuotojai ir atvykę svečiai galėjo apžiūrėti kieme sustatytus senovinius žemės dirbimo padargus ir palyginti greta išrikiuotą šiuolaikinę javų derliaus nuėmimo techniką, kurią „Lumpėnų Rambynui“ tiekia akcinė bendrovė „Lytagra“.

Tradicijos
„Kurdami „Lumpėnų Rambyną“ visi valgėme duoną. Nebūna taip, kad trupinėlis duonos nenukristų ant žemės. Duonos gabalėlis visuomet lydės visus žemdirbius ir dirbančiuosius. Ir neturėdamas mėsos su duona iš bado nenumirsi“, – rugiapjūtės pradžios proga kalbėjo „Lumpėnų Rambyno“ vadovas Remigijus Kelneris.
Jis neseniai tapo Lietuvos ūkininkų sąjungos Pagėgių krašto skyriaus pirmininku, buvusio pirmininko Romaldo Mančo prašymu. Renginyje dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis juos abu pasveikino ir pasidžiaugė aktyvia sąjungos veikla. Prisiminęs ilgametę savo darbo ūkyje patirtį, meras prisiminė, kad jam yra tekę išbandyti daugybę traktorių, tik neteko vairuoti kombaino… Čia pat jam buvo suteikta garbė užvesti galingą mašiną ir pasėdėti prie jos vairo.

Remigijui Kelneriui įteiktas naminės duonos kepalas, kurio kelios riekės buvo paaukotos žemdirbių globėjai deivei Žemynai.

Prieš pradedant rugiapjūtę nebuvo pamiršta ir dar viena „Lumpėnų Rambyno“ tradicija – užkurti nemenką senovinį variklį, vadinamą „amžinuoju“. Tai padaryti buvo patikėta iš laukų vešiantiems prikultą derlių. Bene atsakingiausią darbą dirbsiantiems kombainų operatoriams įteikta po sūrį, kad alkis nekamuotų…
Su „New Holland“ technika
Į javų laukus „Lumpėnų Rambyno“ žemdirbiai šiemet važiuos dviem „New Holland“ firmos kombainais ir traktoriais su „Krone“ padargais. Kooperatyvo vadovas R. Kelneris priminė, kad ši moderni technika įsigyta iš patikimų partnerių – AB „Lytagra“. Pasak kooperatyvo vadovo, ši firma sugeba teikti gerą techninį aptarnavimą, be sutrikimų tiekia atsargines detales, tad moderni ir nepigi technika javapjūtės metu dėl gedimų nestoviniuoja.
AB „Lytagra“ vadybininkasTomas Venckus sakė, kad „Lumpėnų Rambyno“ turimi „New Holland CX8080“ kombainai yra vieni iš populiariausių stambesniuose ūkiuose. 7,5 m darbinis pjaunamosios plotis, 360 AG galios variklis bei per 10 tūkst. litrų talpos grūdų bunkeris–bene pagrindiniai rodikliai, lemiantys šių modernių mašinų populiarumą.
„Lytagros“ aptarnavimas – be pertrūkio
„Šie kombainai, ko gero, turi visus darbui reikalingus privalumus. Itin ergonomiškos vairuotojų darbo vietos, kuriose nuo vasaros karščių gelbsti oro kondicionieriai, įrengti šaldytuvai gaiviesiems gėrimams, reljefo nelygumus sugeriančios sėdynės ant oro pagalvių. Šie kombainai yra pagaminti taip, kad būtų pasiektas maksimalus našumas.
Kompanija „New Holland“ pristačiusi didžiausią pasaulyje dviejų rotorių kombainą CR.10.90 gali didžiuotis nauju Gineso rekordu – per 8 valandas prikulta beveik 800 t kviečių. Daug ką pasakantys skaičiai. „Lumpėnų Rambyno“ „New Holland CX8080“ kombainai turi keturių būgnų kūlimo- seperavimo sistemą, tai gerokai padidina jų pralaidumą. Vadinasi, jie gali švariai nukulti javų varpas važiuodami didesniu greičiu, todėl sutaupoma ir laiko, ir degalų. Tokio kombaino kaina, priklausomai nuo komplektacijos, prasideda nuo 200 tūkst. €.
Džiugu, kad „Lumpėnų Rambynas“ turi įsigijęs net šešis „New Holland“ firmos traktorius, kurių galingumas nuo 100 iki 300 AJ. Įmonė taip pat turi įsigijusi „Krone“ firmos kombinuotą ritininį ir stačiakampių ryšulių presus.
Rugiapjūtės metu AB „Lytagra“ serviso tarnyba dirba be poilsio dienų, tad esant reikalui galime operatyviai patiekti reikalingas detales, suteikti serviso paslaugas“, – pasakojo AB „Lytagra“ vadybininkas Tomas Venckus.
R. Kelneris pasidžiaugė, kad per daugelį metų pavyko sukomplektuoti ekonomiškos bei ergonomiškos technikos parką. Dalis mechanizmų buvo įsigyta pasinaudojus ES parama, kita dalis, ūkiui įgavus pagreitį, įsigyta nuosavomis lėšomis.
Žemės ūkio kooperatyvui svarbu turėti patikimą ir našią techniką, mat tenka apdirbti per 1100 ha nuosavos žemės ir per 100 ha teikiamos paslaugos smulkesniems žemdirbiams.
Investuoti apsimoka
„Visa pagrindinė mūsų turimą technika yra įsigyta iš mūsų tiekimo partnerio AB „Lytagra“. Mūsų ūkyje naudojami šiaudų apdorojimo ir presavimo įrenginiai, grėbliai, vartytuvas bei šienapjovės yra „Krone“ firmos. Šiais įrenginiais esame patenkinti, jie yra patikimi. Vertiname AB „Lytagra“ operatyvumą tiekiant atsargines dalis bei konsultacijas prireikus ką nors remontuoti.
Džiaugiamės, kad AB „Lytagra“ turi platų aptarnavimo tinklą visoje Lietuvoje, o šioje firmoje dirba paslaugūs ir patyrę specialistai. Kartais gedimus pavyksta surasti ir pašalinti tiesiog paskambinus telefonu, o rimtesnius gedimus operatyviai pašalina atvykę AB „Lytagra“ meistrai. Smagu, kad su jais galima susisiekti bet kada, nesvarbu: ankstyvas rytas ar vėlyvas vakaras.
Investuoti į modernią technika iš tiesų apsimoka, nes padidėja darbo našumas, mažėja sąnaudų, sukuriamos geresnės sąlygos darbuotojams. Mūsų kooperatyvo technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis, traktoriuose nebėra prikrauta gausybė įrankių remontui…
Pirmąsias žemės ūkio mašinas iš AB „Lytagra“ įsigijome dar 2003 m., jos iki šiol puikiai veikia. Labai pasiteisino „Krone“ stačiakampių ryšulių presas. Savo ūkyje juo dirbame jau trečią sezoną. Jis pakeitė net du presus ir gerokai paspartino darbus – galime sparčiau supresuoti šiaudus ir sausus juos išvežti iš dirvų. Stačiakampius ryšulius gerokai paprasčiau transportuoti, juos galima talpiau sukrauti daržinėse“, – pasakojo R. Kelneris.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite