„Lumpėnų Rambyno“ technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis

Rugiapjūtės pradžia Lumpėnuose – svarbus įvykis.

Žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ rugiapjūtės pradžią paskelbė, pasitelkdami senąsias lietuvių žemdirbių tradicijas – senovės lietuvių deivei Žemynai buvo paaukotos kelios pačių iškeptos duonos riekės. Kooperatyvo darbuotojai ir atvykę svečiai galėjo apžiūrėti kieme sustatytus senovinius žemės dirbimo padargus ir palyginti greta išrikiuotą šiuolaikinę javų derliaus nuėmimo techniką, kurią „Lumpėnų Rambynui“ tiekia akcinė bendrovė „Lytagra“.

Tradicijos
„Kurdami „Lumpėnų Rambyną“ visi valgėme duoną. Nebūna taip, kad trupinėlis duonos nenukristų ant žemės. Duonos gabalėlis visuomet lydės visus žemdirbius ir dirbančiuosius. Ir neturėdamas mėsos su duona iš bado nenumirsi“, – rugiapjūtės pradžios proga kalbėjo „Lumpėnų Rambyno“ vadovas Remigijus Kelneris.
Jis neseniai tapo Lietuvos ūkininkų sąjungos Pagėgių krašto skyriaus pirmininku, buvusio pirmininko Romaldo Mančo prašymu. Renginyje dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis juos abu pasveikino ir pasidžiaugė aktyvia sąjungos veikla. Prisiminęs ilgametę savo darbo ūkyje patirtį, meras prisiminė, kad jam yra tekę išbandyti daugybę traktorių, tik neteko vairuoti kombaino… Čia pat jam buvo suteikta garbė užvesti galingą mašiną ir pasėdėti prie jos vairo.

Remigijui Kelneriui įteiktas naminės duonos kepalas, kurio kelios riekės buvo paaukotos žemdirbių globėjai deivei Žemynai.

Prieš pradedant rugiapjūtę nebuvo pamiršta ir dar viena „Lumpėnų Rambyno“ tradicija – užkurti nemenką senovinį variklį, vadinamą „amžinuoju“. Tai padaryti buvo patikėta iš laukų vešiantiems prikultą derlių. Bene atsakingiausią darbą dirbsiantiems kombainų operatoriams įteikta po sūrį, kad alkis nekamuotų…
Su „New Holland“ technika
Į javų laukus „Lumpėnų Rambyno“ žemdirbiai šiemet važiuos dviem „New Holland“ firmos kombainais ir traktoriais su „Krone“ padargais. Kooperatyvo vadovas R. Kelneris priminė, kad ši moderni technika įsigyta iš patikimų partnerių – AB „Lytagra“. Pasak kooperatyvo vadovo, ši firma sugeba teikti gerą techninį aptarnavimą, be sutrikimų tiekia atsargines detales, tad moderni ir nepigi technika javapjūtės metu dėl gedimų nestoviniuoja.
AB „Lytagra“ vadybininkasTomas Venckus sakė, kad „Lumpėnų Rambyno“ turimi „New Holland CX8080“ kombainai yra vieni iš populiariausių stambesniuose ūkiuose. 7,5 m darbinis pjaunamosios plotis, 360 AG galios variklis bei per 10 tūkst. litrų talpos grūdų bunkeris–bene pagrindiniai rodikliai, lemiantys šių modernių mašinų populiarumą.
„Lytagros“ aptarnavimas – be pertrūkio
„Šie kombainai, ko gero, turi visus darbui reikalingus privalumus. Itin ergonomiškos vairuotojų darbo vietos, kuriose nuo vasaros karščių gelbsti oro kondicionieriai, įrengti šaldytuvai gaiviesiems gėrimams, reljefo nelygumus sugeriančios sėdynės ant oro pagalvių. Šie kombainai yra pagaminti taip, kad būtų pasiektas maksimalus našumas.
Kompanija „New Holland“ pristačiusi didžiausią pasaulyje dviejų rotorių kombainą CR.10.90 gali didžiuotis nauju Gineso rekordu – per 8 valandas prikulta beveik 800 t kviečių. Daug ką pasakantys skaičiai. „Lumpėnų Rambyno“ „New Holland CX8080“ kombainai turi keturių būgnų kūlimo- seperavimo sistemą, tai gerokai padidina jų pralaidumą. Vadinasi, jie gali švariai nukulti javų varpas važiuodami didesniu greičiu, todėl sutaupoma ir laiko, ir degalų. Tokio kombaino kaina, priklausomai nuo komplektacijos, prasideda nuo 200 tūkst. €.
Džiugu, kad „Lumpėnų Rambynas“ turi įsigijęs net šešis „New Holland“ firmos traktorius, kurių galingumas nuo 100 iki 300 AJ. Įmonė taip pat turi įsigijusi „Krone“ firmos kombinuotą ritininį ir stačiakampių ryšulių presus.
Rugiapjūtės metu AB „Lytagra“ serviso tarnyba dirba be poilsio dienų, tad esant reikalui galime operatyviai patiekti reikalingas detales, suteikti serviso paslaugas“, – pasakojo AB „Lytagra“ vadybininkas Tomas Venckus.
R. Kelneris pasidžiaugė, kad per daugelį metų pavyko sukomplektuoti ekonomiškos bei ergonomiškos technikos parką. Dalis mechanizmų buvo įsigyta pasinaudojus ES parama, kita dalis, ūkiui įgavus pagreitį, įsigyta nuosavomis lėšomis.
Žemės ūkio kooperatyvui svarbu turėti patikimą ir našią techniką, mat tenka apdirbti per 1100 ha nuosavos žemės ir per 100 ha teikiamos paslaugos smulkesniems žemdirbiams.
Investuoti apsimoka
„Visa pagrindinė mūsų turimą technika yra įsigyta iš mūsų tiekimo partnerio AB „Lytagra“. Mūsų ūkyje naudojami šiaudų apdorojimo ir presavimo įrenginiai, grėbliai, vartytuvas bei šienapjovės yra „Krone“ firmos. Šiais įrenginiais esame patenkinti, jie yra patikimi. Vertiname AB „Lytagra“ operatyvumą tiekiant atsargines dalis bei konsultacijas prireikus ką nors remontuoti.
Džiaugiamės, kad AB „Lytagra“ turi platų aptarnavimo tinklą visoje Lietuvoje, o šioje firmoje dirba paslaugūs ir patyrę specialistai. Kartais gedimus pavyksta surasti ir pašalinti tiesiog paskambinus telefonu, o rimtesnius gedimus operatyviai pašalina atvykę AB „Lytagra“ meistrai. Smagu, kad su jais galima susisiekti bet kada, nesvarbu: ankstyvas rytas ar vėlyvas vakaras.
Investuoti į modernią technika iš tiesų apsimoka, nes padidėja darbo našumas, mažėja sąnaudų, sukuriamos geresnės sąlygos darbuotojams. Mūsų kooperatyvo technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis, traktoriuose nebėra prikrauta gausybė įrankių remontui…
Pirmąsias žemės ūkio mašinas iš AB „Lytagra“ įsigijome dar 2003 m., jos iki šiol puikiai veikia. Labai pasiteisino „Krone“ stačiakampių ryšulių presas. Savo ūkyje juo dirbame jau trečią sezoną. Jis pakeitė net du presus ir gerokai paspartino darbus – galime sparčiau supresuoti šiaudus ir sausus juos išvežti iš dirvų. Stačiakampius ryšulius gerokai paprasčiau transportuoti, juos galima talpiau sukrauti daržinėse“, – pasakojo R. Kelneris.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite