„Lumpėnų Rambyno“ technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis

Rugiapjūtės pradžia Lumpėnuose – svarbus įvykis.

Žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ rugiapjūtės pradžią paskelbė, pasitelkdami senąsias lietuvių žemdirbių tradicijas – senovės lietuvių deivei Žemynai buvo paaukotos kelios pačių iškeptos duonos riekės. Kooperatyvo darbuotojai ir atvykę svečiai galėjo apžiūrėti kieme sustatytus senovinius žemės dirbimo padargus ir palyginti greta išrikiuotą šiuolaikinę javų derliaus nuėmimo techniką, kurią „Lumpėnų Rambynui“ tiekia akcinė bendrovė „Lytagra“.

Tradicijos
„Kurdami „Lumpėnų Rambyną“ visi valgėme duoną. Nebūna taip, kad trupinėlis duonos nenukristų ant žemės. Duonos gabalėlis visuomet lydės visus žemdirbius ir dirbančiuosius. Ir neturėdamas mėsos su duona iš bado nenumirsi“, – rugiapjūtės pradžios proga kalbėjo „Lumpėnų Rambyno“ vadovas Remigijus Kelneris.
Jis neseniai tapo Lietuvos ūkininkų sąjungos Pagėgių krašto skyriaus pirmininku, buvusio pirmininko Romaldo Mančo prašymu. Renginyje dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis juos abu pasveikino ir pasidžiaugė aktyvia sąjungos veikla. Prisiminęs ilgametę savo darbo ūkyje patirtį, meras prisiminė, kad jam yra tekę išbandyti daugybę traktorių, tik neteko vairuoti kombaino… Čia pat jam buvo suteikta garbė užvesti galingą mašiną ir pasėdėti prie jos vairo.

Remigijui Kelneriui įteiktas naminės duonos kepalas, kurio kelios riekės buvo paaukotos žemdirbių globėjai deivei Žemynai.

Prieš pradedant rugiapjūtę nebuvo pamiršta ir dar viena „Lumpėnų Rambyno“ tradicija – užkurti nemenką senovinį variklį, vadinamą „amžinuoju“. Tai padaryti buvo patikėta iš laukų vešiantiems prikultą derlių. Bene atsakingiausią darbą dirbsiantiems kombainų operatoriams įteikta po sūrį, kad alkis nekamuotų…
Su „New Holland“ technika
Į javų laukus „Lumpėnų Rambyno“ žemdirbiai šiemet važiuos dviem „New Holland“ firmos kombainais ir traktoriais su „Krone“ padargais. Kooperatyvo vadovas R. Kelneris priminė, kad ši moderni technika įsigyta iš patikimų partnerių – AB „Lytagra“. Pasak kooperatyvo vadovo, ši firma sugeba teikti gerą techninį aptarnavimą, be sutrikimų tiekia atsargines detales, tad moderni ir nepigi technika javapjūtės metu dėl gedimų nestoviniuoja.
AB „Lytagra“ vadybininkasTomas Venckus sakė, kad „Lumpėnų Rambyno“ turimi „New Holland CX8080“ kombainai yra vieni iš populiariausių stambesniuose ūkiuose. 7,5 m darbinis pjaunamosios plotis, 360 AG galios variklis bei per 10 tūkst. litrų talpos grūdų bunkeris–bene pagrindiniai rodikliai, lemiantys šių modernių mašinų populiarumą.
„Lytagros“ aptarnavimas – be pertrūkio
„Šie kombainai, ko gero, turi visus darbui reikalingus privalumus. Itin ergonomiškos vairuotojų darbo vietos, kuriose nuo vasaros karščių gelbsti oro kondicionieriai, įrengti šaldytuvai gaiviesiems gėrimams, reljefo nelygumus sugeriančios sėdynės ant oro pagalvių. Šie kombainai yra pagaminti taip, kad būtų pasiektas maksimalus našumas.
Kompanija „New Holland“ pristačiusi didžiausią pasaulyje dviejų rotorių kombainą CR.10.90 gali didžiuotis nauju Gineso rekordu – per 8 valandas prikulta beveik 800 t kviečių. Daug ką pasakantys skaičiai. „Lumpėnų Rambyno“ „New Holland CX8080“ kombainai turi keturių būgnų kūlimo- seperavimo sistemą, tai gerokai padidina jų pralaidumą. Vadinasi, jie gali švariai nukulti javų varpas važiuodami didesniu greičiu, todėl sutaupoma ir laiko, ir degalų. Tokio kombaino kaina, priklausomai nuo komplektacijos, prasideda nuo 200 tūkst. €.
Džiugu, kad „Lumpėnų Rambynas“ turi įsigijęs net šešis „New Holland“ firmos traktorius, kurių galingumas nuo 100 iki 300 AJ. Įmonė taip pat turi įsigijusi „Krone“ firmos kombinuotą ritininį ir stačiakampių ryšulių presus.
Rugiapjūtės metu AB „Lytagra“ serviso tarnyba dirba be poilsio dienų, tad esant reikalui galime operatyviai patiekti reikalingas detales, suteikti serviso paslaugas“, – pasakojo AB „Lytagra“ vadybininkas Tomas Venckus.
R. Kelneris pasidžiaugė, kad per daugelį metų pavyko sukomplektuoti ekonomiškos bei ergonomiškos technikos parką. Dalis mechanizmų buvo įsigyta pasinaudojus ES parama, kita dalis, ūkiui įgavus pagreitį, įsigyta nuosavomis lėšomis.
Žemės ūkio kooperatyvui svarbu turėti patikimą ir našią techniką, mat tenka apdirbti per 1100 ha nuosavos žemės ir per 100 ha teikiamos paslaugos smulkesniems žemdirbiams.
Investuoti apsimoka
„Visa pagrindinė mūsų turimą technika yra įsigyta iš mūsų tiekimo partnerio AB „Lytagra“. Mūsų ūkyje naudojami šiaudų apdorojimo ir presavimo įrenginiai, grėbliai, vartytuvas bei šienapjovės yra „Krone“ firmos. Šiais įrenginiais esame patenkinti, jie yra patikimi. Vertiname AB „Lytagra“ operatyvumą tiekiant atsargines dalis bei konsultacijas prireikus ką nors remontuoti.
Džiaugiamės, kad AB „Lytagra“ turi platų aptarnavimo tinklą visoje Lietuvoje, o šioje firmoje dirba paslaugūs ir patyrę specialistai. Kartais gedimus pavyksta surasti ir pašalinti tiesiog paskambinus telefonu, o rimtesnius gedimus operatyviai pašalina atvykę AB „Lytagra“ meistrai. Smagu, kad su jais galima susisiekti bet kada, nesvarbu: ankstyvas rytas ar vėlyvas vakaras.
Investuoti į modernią technika iš tiesų apsimoka, nes padidėja darbo našumas, mažėja sąnaudų, sukuriamos geresnės sąlygos darbuotojams. Mūsų kooperatyvo technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis, traktoriuose nebėra prikrauta gausybė įrankių remontui…
Pirmąsias žemės ūkio mašinas iš AB „Lytagra“ įsigijome dar 2003 m., jos iki šiol puikiai veikia. Labai pasiteisino „Krone“ stačiakampių ryšulių presas. Savo ūkyje juo dirbame jau trečią sezoną. Jis pakeitė net du presus ir gerokai paspartino darbus – galime sparčiau supresuoti šiaudus ir sausus juos išvežti iš dirvų. Stačiakampius ryšulius gerokai paprasčiau transportuoti, juos galima talpiau sukrauti daržinėse“, – pasakojo R. Kelneris.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite