„Lumpėnų Rambyno“ technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis

Rugiapjūtės pradžia Lumpėnuose – svarbus įvykis.

Žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ rugiapjūtės pradžią paskelbė, pasitelkdami senąsias lietuvių žemdirbių tradicijas – senovės lietuvių deivei Žemynai buvo paaukotos kelios pačių iškeptos duonos riekės. Kooperatyvo darbuotojai ir atvykę svečiai galėjo apžiūrėti kieme sustatytus senovinius žemės dirbimo padargus ir palyginti greta išrikiuotą šiuolaikinę javų derliaus nuėmimo techniką, kurią „Lumpėnų Rambynui“ tiekia akcinė bendrovė „Lytagra“.

Tradicijos
„Kurdami „Lumpėnų Rambyną“ visi valgėme duoną. Nebūna taip, kad trupinėlis duonos nenukristų ant žemės. Duonos gabalėlis visuomet lydės visus žemdirbius ir dirbančiuosius. Ir neturėdamas mėsos su duona iš bado nenumirsi“, – rugiapjūtės pradžios proga kalbėjo „Lumpėnų Rambyno“ vadovas Remigijus Kelneris.
Jis neseniai tapo Lietuvos ūkininkų sąjungos Pagėgių krašto skyriaus pirmininku, buvusio pirmininko Romaldo Mančo prašymu. Renginyje dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis juos abu pasveikino ir pasidžiaugė aktyvia sąjungos veikla. Prisiminęs ilgametę savo darbo ūkyje patirtį, meras prisiminė, kad jam yra tekę išbandyti daugybę traktorių, tik neteko vairuoti kombaino… Čia pat jam buvo suteikta garbė užvesti galingą mašiną ir pasėdėti prie jos vairo.

Remigijui Kelneriui įteiktas naminės duonos kepalas, kurio kelios riekės buvo paaukotos žemdirbių globėjai deivei Žemynai.

Prieš pradedant rugiapjūtę nebuvo pamiršta ir dar viena „Lumpėnų Rambyno“ tradicija – užkurti nemenką senovinį variklį, vadinamą „amžinuoju“. Tai padaryti buvo patikėta iš laukų vešiantiems prikultą derlių. Bene atsakingiausią darbą dirbsiantiems kombainų operatoriams įteikta po sūrį, kad alkis nekamuotų…
Su „New Holland“ technika
Į javų laukus „Lumpėnų Rambyno“ žemdirbiai šiemet važiuos dviem „New Holland“ firmos kombainais ir traktoriais su „Krone“ padargais. Kooperatyvo vadovas R. Kelneris priminė, kad ši moderni technika įsigyta iš patikimų partnerių – AB „Lytagra“. Pasak kooperatyvo vadovo, ši firma sugeba teikti gerą techninį aptarnavimą, be sutrikimų tiekia atsargines detales, tad moderni ir nepigi technika javapjūtės metu dėl gedimų nestoviniuoja.
AB „Lytagra“ vadybininkasTomas Venckus sakė, kad „Lumpėnų Rambyno“ turimi „New Holland CX8080“ kombainai yra vieni iš populiariausių stambesniuose ūkiuose. 7,5 m darbinis pjaunamosios plotis, 360 AG galios variklis bei per 10 tūkst. litrų talpos grūdų bunkeris–bene pagrindiniai rodikliai, lemiantys šių modernių mašinų populiarumą.
„Lytagros“ aptarnavimas – be pertrūkio
„Šie kombainai, ko gero, turi visus darbui reikalingus privalumus. Itin ergonomiškos vairuotojų darbo vietos, kuriose nuo vasaros karščių gelbsti oro kondicionieriai, įrengti šaldytuvai gaiviesiems gėrimams, reljefo nelygumus sugeriančios sėdynės ant oro pagalvių. Šie kombainai yra pagaminti taip, kad būtų pasiektas maksimalus našumas.
Kompanija „New Holland“ pristačiusi didžiausią pasaulyje dviejų rotorių kombainą CR.10.90 gali didžiuotis nauju Gineso rekordu – per 8 valandas prikulta beveik 800 t kviečių. Daug ką pasakantys skaičiai. „Lumpėnų Rambyno“ „New Holland CX8080“ kombainai turi keturių būgnų kūlimo- seperavimo sistemą, tai gerokai padidina jų pralaidumą. Vadinasi, jie gali švariai nukulti javų varpas važiuodami didesniu greičiu, todėl sutaupoma ir laiko, ir degalų. Tokio kombaino kaina, priklausomai nuo komplektacijos, prasideda nuo 200 tūkst. €.
Džiugu, kad „Lumpėnų Rambynas“ turi įsigijęs net šešis „New Holland“ firmos traktorius, kurių galingumas nuo 100 iki 300 AJ. Įmonė taip pat turi įsigijusi „Krone“ firmos kombinuotą ritininį ir stačiakampių ryšulių presus.
Rugiapjūtės metu AB „Lytagra“ serviso tarnyba dirba be poilsio dienų, tad esant reikalui galime operatyviai patiekti reikalingas detales, suteikti serviso paslaugas“, – pasakojo AB „Lytagra“ vadybininkas Tomas Venckus.
R. Kelneris pasidžiaugė, kad per daugelį metų pavyko sukomplektuoti ekonomiškos bei ergonomiškos technikos parką. Dalis mechanizmų buvo įsigyta pasinaudojus ES parama, kita dalis, ūkiui įgavus pagreitį, įsigyta nuosavomis lėšomis.
Žemės ūkio kooperatyvui svarbu turėti patikimą ir našią techniką, mat tenka apdirbti per 1100 ha nuosavos žemės ir per 100 ha teikiamos paslaugos smulkesniems žemdirbiams.
Investuoti apsimoka
„Visa pagrindinė mūsų turimą technika yra įsigyta iš mūsų tiekimo partnerio AB „Lytagra“. Mūsų ūkyje naudojami šiaudų apdorojimo ir presavimo įrenginiai, grėbliai, vartytuvas bei šienapjovės yra „Krone“ firmos. Šiais įrenginiais esame patenkinti, jie yra patikimi. Vertiname AB „Lytagra“ operatyvumą tiekiant atsargines dalis bei konsultacijas prireikus ką nors remontuoti.
Džiaugiamės, kad AB „Lytagra“ turi platų aptarnavimo tinklą visoje Lietuvoje, o šioje firmoje dirba paslaugūs ir patyrę specialistai. Kartais gedimus pavyksta surasti ir pašalinti tiesiog paskambinus telefonu, o rimtesnius gedimus operatyviai pašalina atvykę AB „Lytagra“ meistrai. Smagu, kad su jais galima susisiekti bet kada, nesvarbu: ankstyvas rytas ar vėlyvas vakaras.
Investuoti į modernią technika iš tiesų apsimoka, nes padidėja darbo našumas, mažėja sąnaudų, sukuriamos geresnės sąlygos darbuotojams. Mūsų kooperatyvo technikos vairuotojai nebevaikšto tepaluotomis rankomis, traktoriuose nebėra prikrauta gausybė įrankių remontui…
Pirmąsias žemės ūkio mašinas iš AB „Lytagra“ įsigijome dar 2003 m., jos iki šiol puikiai veikia. Labai pasiteisino „Krone“ stačiakampių ryšulių presas. Savo ūkyje juo dirbame jau trečią sezoną. Jis pakeitė net du presus ir gerokai paspartino darbus – galime sparčiau supresuoti šiaudus ir sausus juos išvežti iš dirvų. Stačiakampius ryšulius gerokai paprasčiau transportuoti, juos galima talpiau sukrauti daržinėse“, – pasakojo R. Kelneris.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite