Šilutės medikai neatsisako skiepytis (atnaujinta)

Pirmąją vakcinavimo dieną iki 17 valandos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje paskiepyta 160 medikų.

Vakar į Šilutės ligoninę iš Klaipėdos universitetinės ligoninės buvo pargabenta 40 vakcinų, dar tiek pat vakcinų bus gauta šiandien, antradienį. Prieš 8 val. buvo paskiepytas pirmasis ligoninės darbuotojas.

Pasak Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai Tomo Grenovecko, pirmiausia skiepijami gydytojai, slaugytojos ir jų padėjėjos, kurie dirba COVID-19 skyriuje, taip pat dirbantieji reabilitacijos, priėmimo-skubios pagalvos skyriuose, mobiliajame patikros punkte, izoliatoriuje.

Kurie nepaskiepyti vakar, bus skiepijami šiandien.

Vėliau bus skiepijami asmenys, kurie teikia skubią ir būtinąją pagalbą, budintys gydytojai, pavyzdžiui, chirurgai, ortopedai-traumatologai.

Pasakoja vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai Tomas Grenoveckas:  „Skiepijimas yra savanoriškas, todėl džiaugiamės, kad visi darbuotojai sutinka būti paskiepyti. Tai didžiausia ir geriausia kalėdinė dovana, kurią gavome.

Kada bus gauta daugiau vakcinų, dar nežinome. Kaip ir su pirmąja vakcinų partija, iki pat paskutinės minutės nebuvo žinoma nei kiek gausime, nei kaip tai vyks. Tikslesnę informaciją sužinojome tik antrą Kalėdų dieną. Mūsų slaugos administratorė Birutė Jurjonienė vyko į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur susipažino su šios vakcinos specifikacija, paruošimu, naudojimo būdu ir kita. Visas pasiruošimas skiepijimui vyko gruodžio 27 dieną“.

„Pamario“ inf.

Anksčiau rašyta:

Sekmadienį prasidėjo medicinos įstaigų darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso (COVID-19).  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninės sutartinai vakcinacijos procesą pradėjo vienu metu – 8 val. ryto. Planuojama, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį kitų metų ketvirtį.

Penki vakcinacijos centrai – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė – gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms, COVID-19 liga sergančių pacientų gydymu besirūpinančioms, stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios kasdien akis į akį susiduria su koronavirusu.

„Prasminga, kad Lietuvoje vienu metu pradėta skiepyti penkių organizuojančių ir pagrindinių ligoninių medikus. Tai rodo visų mūsų medikų vienybę šioje kovoje. Labai svarbu, kad priešakinėse linijose su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys sveikatos priežiūros specialistai skiepijami pirmieji. Tai – didžiausia dovana sveikatos sektoriaus žmonėms“, – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Pirmosios vakcinos dozės skirtos COVID-19 skyriuose dirbantiems darbuotojams, skubiosios pagalbos – priėmimo skyriuose paslaugas teikiantiems darbuotojams ir kitiems, kurie turi didelę riziką susirgti COVID-19 liga. Anot vienos didžiausių COVID-19 gydymo įstaigų – Santaros klinikų – vadovo prof. Felikso Jankevičiaus, nuo šios akimirkos – viskas tik geryn!

„Skiepai – pagrįsti mokslu. Tai viltis grįžti į įprastą darbo ritmą ir gyvenimą. Lyg žiburys itin įtemptais pastaraisiais mėnesiais. Tikiu, kad vakcina, medikų bendruomeniškumas, sutelktumas ir bendras darbas nugalės klastingą virusą“, – mintimis dalijosi sekmadienį pasiskiepijusi Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinio korpuso slaugytoja.

Pirmąją vakcinavimo dieną iki 17 valandos paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų: Vilniuje – 700, Kaune – 440, Klaipėdoje – 160, Šiauliuose – 120, Panevėžyje – 850 asmenų. Procedūra vyko 26 skiepijimo punktuose.

„Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėta reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas  srautą, o  medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra“, – teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas  Aidas Kaušas.

Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

SAM Spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite