Lietuvos gražintojai nestokoja entuziazmo

Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyriaus narių surengtame ataskaitiniame susirinkime apžvelgta draugijos veikla, kurią pristatė pirmininkė Valentina Zdanevičienė, aptarti ateities planai bei pagerbti sukaktuvininkai.

Iš kairės: Ada Gėrikienė, Virginija Budvytienė, Valentina Zdanevičienė ir Vida Martišauskienė.

Iš kairės: Ada Gėrikienė, Virginija Budvytienė, Valentina Zdanevičienė ir Vida Martišauskienė.

Sėkminga mugė
Per praėjusius metus Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius pasigamino savo vėliavą ir ją pašventino. Jos maketą sukūrė draugijos narys, menininkas Eugenijus Skipitis. Draugijos nariai vyko į Kaune esantį Maironio muziejų, dalyvavo Pagėgių miesto šventėje, kurioje iš rudens gėlių kūrė juostą, skirtą Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Aktyviai dalyvavo įvairiuose viešosios bibliotekos renginiuose, Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų sąskrydyje, kur už aktyvią veiklą draugija apdovanota padėka ir prizu.
Draugijos nariai neliko abejingi ir visuomeninėms akcijoms: tvarkė Šilėnų-Bitėnų kapines, dalyvavo oficialių švenčių minėjimuose. Kalėdinės eglės įžiebimo šventės metu organizuotoje mugėje pagėgiškiai prekiavo savo pačių sukurtais rankdarbiais bei pyragais, kurių iškepė Jovita Kubilinskienė ir Indrė Žukauskienė. Už parduotus gaminius buvo surinkta per 500 Lt.
Vienija 45 narius
Pernai Lietuvai pagražinti draugijos nariai taip pat suorganizavo kalėdinę gerumo akciją. Už mugėje surinktus pinigus nupirkto kalėdinių dovanų ir Kūčių išvakarėse jomis nudžiugino aplankytus senelius.
Draugijos veiklą, jos renginius, narių dalyvavimą visuomeniniame, kultūriniame krašto gyvenime metraštyje įamžina draugijos narė Zina Budginienė, šiuo metu pildanti jau trečią albumą. Nuveikti darbai rodo, kad draugijos veikla yra išties stabili ir įvairi, mat jos nariai nuolat bendradarbiauja su kitomis įstaigomis. Šiuo metu draugija vienija 45 narius ir jų gretos nuolat gausėja. Neseniai draugijos gretas papildė naujas narys – pedagogas Valdas Gečas.
Būrelis draugijos moterų yra susibūrusios į ansamblį ir keliauja džiugindamos klausytojus vietiniuose renginiuose. Pavasariui atėjus, gamtos gerbėjus pradžiugina gėlių daigais. Draugijos narė Svetlana Musvydienė tęsia projektus, susijusius su sveikatingumu, kurie visuomet susilaukia didelio narių dėmesio.
Ateities planai
Pagėgių krašto bendruomenę ypač sudomino pirmininkės Valentinos Zdanevičienės sukurtos ir pagamintos sagės – tautiškos vėliavėlės, kurių nemažai padovanojo Vasario 16 dienos minėjimo dalyviams, jomis padėkota nariams, kurie padėjo organizuoti draugijos išvykas.
Ataskaitiniame susirinkime aptartos ir ateities vizijos bei planai. Lietuvai pagražinti draugija žada
atgaivinti „Žaliąją“ mugę, „Blusų“ turgų, organizuoti pėsčiųjų žygius, kasmet dalyvauti Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai – laiko labirintuose“ iškilmingoje eisenoje su draugijos atributika – vėliava, Trispalvės ženkleliais, viešinti draugijos informaciją.
Gražiausiu susirinkimo akcentu tapo sukaktuvininkų pagerbimas. Garbingo jubiliejaus proga buvo pasveikinta ilgametė draugijos narė Ada Gėrikienė ir gražų jubiliejų švenčianti draugijos narė Vida Martišauskienė.

Svetlana Jašinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite