Lietuvos gražintojai nestokoja entuziazmo

Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyriaus narių surengtame ataskaitiniame susirinkime apžvelgta draugijos veikla, kurią pristatė pirmininkė Valentina Zdanevičienė, aptarti ateities planai bei pagerbti sukaktuvininkai.

Iš kairės: Ada Gėrikienė, Virginija Budvytienė, Valentina Zdanevičienė ir Vida Martišauskienė.

Iš kairės: Ada Gėrikienė, Virginija Budvytienė, Valentina Zdanevičienė ir Vida Martišauskienė.

Sėkminga mugė
Per praėjusius metus Lietuvai pagražinti draugijos Pagėgių skyrius pasigamino savo vėliavą ir ją pašventino. Jos maketą sukūrė draugijos narys, menininkas Eugenijus Skipitis. Draugijos nariai vyko į Kaune esantį Maironio muziejų, dalyvavo Pagėgių miesto šventėje, kurioje iš rudens gėlių kūrė juostą, skirtą Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Aktyviai dalyvavo įvairiuose viešosios bibliotekos renginiuose, Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų sąskrydyje, kur už aktyvią veiklą draugija apdovanota padėka ir prizu.
Draugijos nariai neliko abejingi ir visuomeninėms akcijoms: tvarkė Šilėnų-Bitėnų kapines, dalyvavo oficialių švenčių minėjimuose. Kalėdinės eglės įžiebimo šventės metu organizuotoje mugėje pagėgiškiai prekiavo savo pačių sukurtais rankdarbiais bei pyragais, kurių iškepė Jovita Kubilinskienė ir Indrė Žukauskienė. Už parduotus gaminius buvo surinkta per 500 Lt.
Vienija 45 narius
Pernai Lietuvai pagražinti draugijos nariai taip pat suorganizavo kalėdinę gerumo akciją. Už mugėje surinktus pinigus nupirkto kalėdinių dovanų ir Kūčių išvakarėse jomis nudžiugino aplankytus senelius.
Draugijos veiklą, jos renginius, narių dalyvavimą visuomeniniame, kultūriniame krašto gyvenime metraštyje įamžina draugijos narė Zina Budginienė, šiuo metu pildanti jau trečią albumą. Nuveikti darbai rodo, kad draugijos veikla yra išties stabili ir įvairi, mat jos nariai nuolat bendradarbiauja su kitomis įstaigomis. Šiuo metu draugija vienija 45 narius ir jų gretos nuolat gausėja. Neseniai draugijos gretas papildė naujas narys – pedagogas Valdas Gečas.
Būrelis draugijos moterų yra susibūrusios į ansamblį ir keliauja džiugindamos klausytojus vietiniuose renginiuose. Pavasariui atėjus, gamtos gerbėjus pradžiugina gėlių daigais. Draugijos narė Svetlana Musvydienė tęsia projektus, susijusius su sveikatingumu, kurie visuomet susilaukia didelio narių dėmesio.
Ateities planai
Pagėgių krašto bendruomenę ypač sudomino pirmininkės Valentinos Zdanevičienės sukurtos ir pagamintos sagės – tautiškos vėliavėlės, kurių nemažai padovanojo Vasario 16 dienos minėjimo dalyviams, jomis padėkota nariams, kurie padėjo organizuoti draugijos išvykas.
Ataskaitiniame susirinkime aptartos ir ateities vizijos bei planai. Lietuvai pagražinti draugija žada
atgaivinti „Žaliąją“ mugę, „Blusų“ turgų, organizuoti pėsčiųjų žygius, kasmet dalyvauti Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai – laiko labirintuose“ iškilmingoje eisenoje su draugijos atributika – vėliava, Trispalvės ženkleliais, viešinti draugijos informaciją.
Gražiausiu susirinkimo akcentu tapo sukaktuvininkų pagerbimas. Garbingo jubiliejaus proga buvo pasveikinta ilgametė draugijos narė Ada Gėrikienė ir gražų jubiliejų švenčianti draugijos narė Vida Martišauskienė.

Svetlana Jašinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite