Lietuvoje žadama ligoninių pertvarka: kas laukia Šilutės ligoninės?

Lietuvoje veikia 63 ligoninės. Sveikatos apsaugos ministerija skleidžia žinias, kad bus permainų. Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kas laukia Šilutės ligoninės.

Po Klaipėdoje vykusio susitikimo su ministerijos ir Ligonių kasos atstovais meras V. Laurinaitis patikino, kad Šilutės ligoninės dideli pokyčiai nepalies, gali likti mažiau lovų Vidaus ligų ir Vaikų ligų skyriuose, visa kita nesikeis. Esą gerokai daugiau permainų planuojama Plungėje, Gargžduose ir galbūt kitose Vakarų Lietuvos savivaldybėse.

Meras patvirtino, kad yra planuojama naujovė: steigti sveikatos centrus. Toks gal rastųsi ir Šilutėje. Tikslas – suartinti šeimos gydytojų ir ligoninių veiklą, siekti glaudesnio bendradarbiavimo, kad pacientai, kuriuos galima gydyti ambulatoriškai, nebūtų guldomi į ligoninę.

V. Laurinaitis svarstė, kad toks sveikatos centras Šilutėje galėtų rastis Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro bazėje, kuris veikia Rusnės g., po bendru stogu su Šilutės ligonine. Toks centras sudarytų sutartis su visais rajone veikiančiais šeimos gydytojų centrais, kurie pagal naują tvarką privalėtų bendradarbiauti su naujuoju centru ir vykdyti sutarties sąlygas.

Primename, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras yra pavaldus Savivaldybei, kuriai teikia atskaitas, Savivaldybė sprendžia vadovo skyrimo reikalus ir kt. Privatūs šeimos gydytojų centrai atsiskaityti Savivaldybei neprivalo, tačiau kartais geranoriškai teikia informaciją, kurios pageidauja Savivaldybė.

Galbūt anksti teigti, kas bus ir ko nebus. Viešos Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų ir Seimo narių diskusijos (vieną teko išgirsti spalio 1 d. rytą per Lietuvos radiją) leidžia manyti, kad iki sutarimo, supratimo dar toli…

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite