Lietuvoje per metus 17 laisvadienių. Daug ar mažai?

Spalio 31 d., pirmadienis, buvo įsiterpęs net tarp 4 laisvadienių: nedirbta savaitgalį ir dvi pirmąsias lapkričio dienas, kai Vėlinės, lankomi kapai. Tad ne visi tą pirmadienį dirbo. Palanga sulaukė gausybės suvažiavusių pabūti prie jūros…

17 laisvadienių per metus

Apie laisvadienius Lietuvoje, ar jų turi mažėti, ar daugėti, o gal tebūnie taip, kaip yra, įdomi diskusija vyko TV laidoje „Infokomentarai su Arnu Mazėčiu“. Pateikiame laidos dalyvių pastebėjimų.

Konservatorius, Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad Lietuva Europos Sąjungoje pagal laisvadienių skaičių yra viena pirmaujančių. 17 laisvadienių per metus yra daugiausiai, Lietuvoje yra 16. Trišalė taryba yra pasiekusi sutarimą – jeigu įteisinamas naujas laisvadienis, kažko turi būti atsisakyta.

Profsąjungiečiams – mažai

Socialdemokratas, Seimo Socialinių reikalų komiteto narys Algirdas Sysas pastebėjo, kad yra laisvadienių, švenčių dienų, kurios sutampa su savaitgaliais. Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė jog laisvadienių Lietuvoje nėra per daug, o tartis reikėtų dėl kasmetinių atostogų: kai kitos ES šalys turi po 24-26 dienas kasmetinių atostogų per metus, Lietuvoje yra tik 20 dienų.

Pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sakė, kad dešimt metų Lietuva buvo viena konkurencingiausių Baltijos, Rytų Europos šalių. Dešimt metų Lietuvoje greičiausiai kilo atlyginimas, yra didžiausias skirtumas tarp produktyvumo ir augančių atlyginimų. 17 laisvadienių – rekordinis skaičius.  Galbūt Prancūzija dar yra panaši į mus. Palyginus su kitomis valstybėmis, Lietuvos žmonės yra iš labiausiai besiilsinčių žmonių ES.

Kyla klausimas, ar mes norime būti ateityje konkurencingi?

Jeigu norima ilginti atostogas, reikia mažinti laisvadienių skaičių. A. Sysas laidoje priminė, kad pagal realiai dirbamų valandų skaičių Lietuva yra lyderė: dirbama ne 8, bet  ir 10, 11, 12 valandų. I. Ruginienė taip pat tvirtino, jog Lietuva yra lyderė Europoje pagal dirbamus viršvalandžius. Sparčiai augo darbo užmokestis, nes žmonės dirbo nenormuotus viršvalandžius, naktimis ir tais pačiais savaitgaliais, tomis pačiomis šventinėmis dienomis, ir gaudavo atlyginimus kiek kitu tarifu.

Diskutuojant dėl šventinių ir kitų nedarbo dienų, anot V. Janulevičiaus, būtina nepamiršti, kad kiekviena prastova yra nesumokėti mokesčiai, žmonių neuždirbtos pajamos. Visos tos šventės išbalansuoja gamybos ritmą.

pamarys.eu inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip paruošti burnoje tirpstančius šonkaulius?

Didžiausia skanių ir burnoje tirpstančių šonkaulių paslaptis – tinkamai pasirinkta mėsa ir nuoseklus gamybos procesas. Visos akcijos parduotuvių lentynose siūlo gausybę nuolaidų mėsos produktams, tad ir šonkauliai – ne išimtis. Renkantis mėsą šiam patiekalui svarbiausia atkreipti dėmesį, kad šonkauliai būtų mėsingi. Taip užtikrinsite, kad mėsa bus sultinga – neteks mėgautis  tik apskrudusiais kauliukais. Ne ką mažiau svarbu atidžiai sekti gamybos procesą, skirti tam pakankamai laiko, o galiausiai dar ir priderinti puikiai skonius papildančius garnyrus. Tokį receptą šį kartą ir kviečiame

Prof. Robertas Van Vorenas: šiandien Rusija yra praradusi teisę egzistuoti

„Teoriškai kalbant, nematau priežasties, kodėl Rusija negalėtų grįžti į civilizuotą pasaulį. Juk Vokietija tai padarė po Antrojo pasaulinio karo, po visų žiaurumų, masinių žudymų ir naikinimų. Tačiau su Rusija bus gerokai sudėtingiau: Rusija nebus okupuota, nėra jokios išorinės jėgos, kuri priverstų ją susidoroti su praeitimi. Rusai turės tą padaryti patys, bet aš tiesiog nematau, kaip tai galėtų nutikti. Tik labai nedaugelis rusų supranta ir jaučia kaltę“, – minint antrąsias plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą metines, pasakoja Vytauto Didžiojo universiteto

„Regitra“: daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimų užsakoma internetu – aktyvesnės moterys

2023 metais išduota daugiau kaip 220 tūkst. vairuotojo pažymėjimų, t. y. didžiausias išduotų pažymėjimų skaičius per pastaruosius 5 metus. Vairuotojo pažymėjimo užsakymo paslaugą „Regitra“ sudaro galimybę klientams gauti paprastai ir patogiai, t. y. internetu. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimą užsakančių vairuotojų, o pagamintas dokumentas buvo patogiai pristatytas tiesiai į kliento namus. Vairuotojo pažymėjimų užsakymas skaitmeniniais kanalais kasmet auga. 2018 m. internetu buvo užsakyti 8 proc., 2019 m. – 15 proc., o 2023 m. 35 proc.

Šilutės rajone – narkotikai?

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 24 d. naktį Klaipėdos g., Šilutėje, patikrinimui sustabdytas automobilis „Citroen C3“, kurį vairavo vyras, gim. 1993 m. Patikrinimo metu pas jį rastas maišelis su galimai narkotinėmis medžiagomis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. naktį Šylių k., Gardamo sen., neblaivus (3,77 prom.) vyras, gim. 1961 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,47 prom.) moteriai, gim. 1955 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. vakare automobilių stovėjimo aikštelėje Kintuose patikrintas stovintis automobilis

Taip pat skaitykite