Lietuvoje per metus 17 laisvadienių. Daug ar mažai?

Spalio 31 d., pirmadienis, buvo įsiterpęs net tarp 4 laisvadienių: nedirbta savaitgalį ir dvi pirmąsias lapkričio dienas, kai Vėlinės, lankomi kapai. Tad ne visi tą pirmadienį dirbo. Palanga sulaukė gausybės suvažiavusių pabūti prie jūros…

17 laisvadienių per metus

Apie laisvadienius Lietuvoje, ar jų turi mažėti, ar daugėti, o gal tebūnie taip, kaip yra, įdomi diskusija vyko TV laidoje „Infokomentarai su Arnu Mazėčiu“. Pateikiame laidos dalyvių pastebėjimų.

Konservatorius, Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad Lietuva Europos Sąjungoje pagal laisvadienių skaičių yra viena pirmaujančių. 17 laisvadienių per metus yra daugiausiai, Lietuvoje yra 16. Trišalė taryba yra pasiekusi sutarimą – jeigu įteisinamas naujas laisvadienis, kažko turi būti atsisakyta.

Profsąjungiečiams – mažai

Socialdemokratas, Seimo Socialinių reikalų komiteto narys Algirdas Sysas pastebėjo, kad yra laisvadienių, švenčių dienų, kurios sutampa su savaitgaliais. Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė jog laisvadienių Lietuvoje nėra per daug, o tartis reikėtų dėl kasmetinių atostogų: kai kitos ES šalys turi po 24-26 dienas kasmetinių atostogų per metus, Lietuvoje yra tik 20 dienų.

Pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sakė, kad dešimt metų Lietuva buvo viena konkurencingiausių Baltijos, Rytų Europos šalių. Dešimt metų Lietuvoje greičiausiai kilo atlyginimas, yra didžiausias skirtumas tarp produktyvumo ir augančių atlyginimų. 17 laisvadienių – rekordinis skaičius.  Galbūt Prancūzija dar yra panaši į mus. Palyginus su kitomis valstybėmis, Lietuvos žmonės yra iš labiausiai besiilsinčių žmonių ES.

Kyla klausimas, ar mes norime būti ateityje konkurencingi?

Jeigu norima ilginti atostogas, reikia mažinti laisvadienių skaičių. A. Sysas laidoje priminė, kad pagal realiai dirbamų valandų skaičių Lietuva yra lyderė: dirbama ne 8, bet  ir 10, 11, 12 valandų. I. Ruginienė taip pat tvirtino, jog Lietuva yra lyderė Europoje pagal dirbamus viršvalandžius. Sparčiai augo darbo užmokestis, nes žmonės dirbo nenormuotus viršvalandžius, naktimis ir tais pačiais savaitgaliais, tomis pačiomis šventinėmis dienomis, ir gaudavo atlyginimus kiek kitu tarifu.

Diskutuojant dėl šventinių ir kitų nedarbo dienų, anot V. Janulevičiaus, būtina nepamiršti, kad kiekviena prastova yra nesumokėti mokesčiai, žmonių neuždirbtos pajamos. Visos tos šventės išbalansuoja gamybos ritmą.

pamarys.eu inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite