Lietuvoje auginamiems žirgams – Vokietijos ekspertų dėmesys

Paskutinėmis liepos dienomis Lietuvoje lankėsi Vokietijos trakėnų žirgų asociacijos delegacija. Vokietijos žirgų ekspertai, vertintojai ir veisėjai čia atvyko po sėkmingo UAB „Lietuvos žirgynas“ raitelių ir trakėnų veislės žirgų prisistatymo Vestfalų veislės arklių cente Miunsteryje – Handorfe (Vokietija) vykusiame turnyre.

Delegacija, vadovaujama trakėnų asociacijos  direktorių Larso Germanno bei Neel-Heinricho Schoofo, šios veislės žirgų istorijos tyrinėtojo Erhardo Schulte, aplankė mūsų šalies augintojus:  UAB „Lietuvos žirgyno“ Vilniaus skyrių, filialą „Nemuno žirgynas“ ir R. Bajorino veislinių žirgų ūkį.

Didelį vokiečių susidomėjimą sukėlė ne tik trakėnų žirgų veislinis branduolys, bet ir užliejamos Nemuno pievos, kur ganosi žirgai. Svečiai iš Vokietijos taip pat aplankė netoli Pagėgių savivaldybėje esantį Šereiklaukio kaimą. Šiame krašte 1730 m. tai buvęs didžiausias krašto žirgynas, kuriame auginti žirgai ir buvo trakėnų veislės pradininkai.

Eržilų darbingumo testą bus galima atlikti ir Lietuvoje

Vokietijos trakėnų veislės žirgų asociacija su UAB „Lietuvos žirgynas“ sutarė glaudžiai bendradarbiauti ne tik veisline, bet ir sportine kryptimi. Lietuviai gavo kvietimą dalyvauti Vokietijoje rengiamuose žirgų aukcionuose ir bendradarbiauti steigiant 70 dienų eržilų darbingumo testą UAB „Lietuvos žirgyne“, kuriame galės dalyvauti visoje  Europoje veisiamų jojamųjų žirgų veislių asociacijų eržilai.

Šio eržilų darbingumo testo metu įvertinamos geriausios darbinės žirgų savybės, o jam atlikti šiuo metu žirgai iš Lietuvos vežami į užsienį. Planuojama, kad darbingumo testą „Lietuvos žirgyne“ bus galima atlikti jau pavasarį.

Nugalėjo penkiamečių žirgų grupėje

Tarptautiniame trakėnų federaliniame turnyre liepos 21-24 d. Lietuvos atstovai – UAB „Lietuvos žirgyno“ raiteliai Raimonda Samušytė, Kostas Gaigalas ir Gediminas Paškevičius bei šeši trakėnų veislės šiame žirgyne išauginti žirgai su 12 šalių atstovais varžėsi klasikinio žirginio sporto šakose:  konkūruose, dailiojo jojimo, trikovės rungtyse.

Susumavus visų dienų varžybų rezultatus, penkiamečių žirgų grupėje nugalėtoja buvo pripažinta Raimonda Samušytė su žirgu Hamberis. Lietuvos raitelis Kostas Gaigalas su žirgu Habtenu užėmė pirmą vietą konkūro rungtyje, įsteigtą eržilų Horalo ir Davido atminimui pagerbti.

Primename, kad trakėnų veislės žirgas Horalas, atvestas „Nemuno žirgyne“, sėkmingai startavęs Lietuvoje ir parduotas į JAV, yra vienas iš garsiausių pasaulyje trakėnų veislės konkūrų žirgų pasaulyje.

Apie trakėnų veislę

Trakėnų žirgų veislė buvo išvesta XVIII a. viduryje, lietuviškas ir prūsiškas kumeles kryžminant su geriausiais įvairių veislių eržilais. Ši žirgų veislė išsiskiria išvystytu raumenynu, taisyklingu eksterjeru, grakštumu, gerais aliūrais ir lengvu šuoliu.

Šiandien trakėnai yra priskiriami prie nykstančių žirgų veislių. Šiemet trakėnų veislė įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą. Genofondo saugojimo funkcijas šalyje įgyvendina „Lietuvos žirgynas“ – šiuo metu žirgyne yra saugoma per 400 trakėnų žirgų ir tai pasaulyje didžiausia trakėnų veislės banda.

Pagal ŽŪM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite