Liaudiškos muzikos vakaras Saugų malūne

Gražų penktadienio vakarą į Saugų malūną rinkosi rajono liaudiškos muzikos kapelų atlikėjai ir pavieniai muzikantai. Malūnas, kur gausu visokių senovinių rakandų, – tikrai tinkama vieta liaudiškai muzikai ir dainoms skambėti. Festivalį ,,Grok, armonika“ sumanė ir organizavo Vida Gončarova. Atvyko 3 kaimo kapelos ir 5 pavieniai muzikantai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Kol atlikėjai derino smuikus su armonikomis, žiūrovų prisirinko iš visų Saugų ir aplinkinių kaimų, tad patalpa, kur anksčiau miltai dulkėdavo, buvo pilnut pilnutėlė.
Nepamainomas vakaro vedėjas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad muzikos entuziastė Vida Gončarova, vadovaujanti jungtinei Saugų ir Vilkyčių kaimo kapelai, pati dainuojanti ir griežianti smuiku pagaliau ryžosi imtis iniciatyvos ir suorganizavo liaudiškos muzikos šventę ,,Grok, armonika“. Tą skelbė ir gražus plakatas per visą sceną.
Visi muzikantai atliko po du kūrinius. Vakarą pradėjo Saugų ir Vilkyčių kaimų kapela, kuri šventiškai nuteikė žiūrovus, pagrieždama valsą ir polką. Vakaro vedėjas pakvietė į sceną jauniausią vakaro muzikantą Artūrą Dapkevičių su akordeonu. Žiūrovai negailėjo katučių jaunajam atlikėjui.
Muzikantas Zigmas Burzdžius iš Vilkų kampo armonika pagrojo dvi nuotaikingas melodijas.
Akordeonininkas Jokūbas Klumbys, vos užlipęs į sceną, iš karto sulaukė plojimų. Padainavęs dvi populiarių atlikėjų dainas, sugundė jam pritarti ir žiūrovus. Ėmė suktis pirmosios poros.
Žemaitkiemio kaimo kapela didžiavosi turinti vieną vyrą (iš viso 9 atlikėjai) ir dar: į šią šventę atvyko tikriausiai visas Žemaitkiemio kaimas… Kapelos vadovė Aldona Valdžienė prieš koncertą mielai pristatė visus jos narius, tai: Marytė Zarubienė – skaitovė ir pranešėja, Irena Dobravolskienė, Konstancija Raukienė, Staselė Zdanavičienė, Zigmas Toleikis, Vida Lebedeva, Vidmantė Dragūnaitė ir Birutė Dambrauskienė. Kapela kiekvieną trečiadienį renkasi į repeticijas bendruomenės namuose jau apie 10 metų.
Nei kviestas, nei vadintas į sceną užkopė Bronius Miklovas su akordeonu ir iš karto prikaustė žiūrovų dėmesį bei sulaukė plojimų. Po to muzikantų ketvertas atliko Jomantų polką, o vedantysis paprašė, kad kitais metais jie į šventę atvežtų Saugų pasiutpolkę.
Mindaugas Kuzas, konservatorijos auklėtinis, grojo armonika, kaip pats sakė – akordeonas -darbui, armonika – dūšiai.
Inkaklių kaimo kapela ,,Ašvelė“ (12 muzikantų: 3 akordeonininkai, armonikierius, 8 dainininkai) su vadove Vidilija Aidukiene grojo ir dainavo, o poros kilo nuo kėdžių ir sukosi valso ritmu, kviesdamos prisidėti ir kitus.
Vakaro pabaigoje scenoje susirinko visi šventėje dalyvavę muzikantai ir dainininkai bendram kūriniui ,,Grok, armonika“. Vedantysis pakvietė dainuoti visus žiūrovus, pirma trumpai su visais parepetavęs pirmą posmą ir priedainį. Kolektyvams padėjo dainuoti Saugų vokalinis ansamblis „Artuma“. Kolektyvas pagal kultūrinės plėtros programą dirba nuo 2013 m., tačiau susibūrė dar kelerius metus anksčiau. Jam vadovauja muzikos pedagogė Vida Gončarova. Ansamblis aktyviai koncertuoja ne tik Saugų, bet ir kaimyninėse seniūnijose, aktyviai dalyvauja kultūrinėje bendruomenės „Artuma“ veikloje, organizuoja ne vieną bendruomenės renginį.
Šventės sumanytoja ir organizatorė muzikos pedagogė Vida Gončarova padėkojo visiems atlikėjams ir kolektyvams, sakydama, kad neįmanoma išmatuoti žmonių gerumo, padėkojo Genovaitei ir Vidui Mauricams už galimybę Saugų malūne rengti šventes ir koncertus, įteikė Saugų seniūnijos padėkos raštus, puodelius su Saugų simbolika, šakočius…

Birutė Morkevičienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Taip pat skaitykite