Liaudiškos muzikos vakaras Saugų malūne

Gražų penktadienio vakarą į Saugų malūną rinkosi rajono liaudiškos muzikos kapelų atlikėjai ir pavieniai muzikantai. Malūnas, kur gausu visokių senovinių rakandų, – tikrai tinkama vieta liaudiškai muzikai ir dainoms skambėti. Festivalį ,,Grok, armonika“ sumanė ir organizavo Vida Gončarova. Atvyko 3 kaimo kapelos ir 5 pavieniai muzikantai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Kol atlikėjai derino smuikus su armonikomis, žiūrovų prisirinko iš visų Saugų ir aplinkinių kaimų, tad patalpa, kur anksčiau miltai dulkėdavo, buvo pilnut pilnutėlė.
Nepamainomas vakaro vedėjas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad muzikos entuziastė Vida Gončarova, vadovaujanti jungtinei Saugų ir Vilkyčių kaimo kapelai, pati dainuojanti ir griežianti smuiku pagaliau ryžosi imtis iniciatyvos ir suorganizavo liaudiškos muzikos šventę ,,Grok, armonika“. Tą skelbė ir gražus plakatas per visą sceną.
Visi muzikantai atliko po du kūrinius. Vakarą pradėjo Saugų ir Vilkyčių kaimų kapela, kuri šventiškai nuteikė žiūrovus, pagrieždama valsą ir polką. Vakaro vedėjas pakvietė į sceną jauniausią vakaro muzikantą Artūrą Dapkevičių su akordeonu. Žiūrovai negailėjo katučių jaunajam atlikėjui.
Muzikantas Zigmas Burzdžius iš Vilkų kampo armonika pagrojo dvi nuotaikingas melodijas.
Akordeonininkas Jokūbas Klumbys, vos užlipęs į sceną, iš karto sulaukė plojimų. Padainavęs dvi populiarių atlikėjų dainas, sugundė jam pritarti ir žiūrovus. Ėmė suktis pirmosios poros.
Žemaitkiemio kaimo kapela didžiavosi turinti vieną vyrą (iš viso 9 atlikėjai) ir dar: į šią šventę atvyko tikriausiai visas Žemaitkiemio kaimas… Kapelos vadovė Aldona Valdžienė prieš koncertą mielai pristatė visus jos narius, tai: Marytė Zarubienė – skaitovė ir pranešėja, Irena Dobravolskienė, Konstancija Raukienė, Staselė Zdanavičienė, Zigmas Toleikis, Vida Lebedeva, Vidmantė Dragūnaitė ir Birutė Dambrauskienė. Kapela kiekvieną trečiadienį renkasi į repeticijas bendruomenės namuose jau apie 10 metų.
Nei kviestas, nei vadintas į sceną užkopė Bronius Miklovas su akordeonu ir iš karto prikaustė žiūrovų dėmesį bei sulaukė plojimų. Po to muzikantų ketvertas atliko Jomantų polką, o vedantysis paprašė, kad kitais metais jie į šventę atvežtų Saugų pasiutpolkę.
Mindaugas Kuzas, konservatorijos auklėtinis, grojo armonika, kaip pats sakė – akordeonas -darbui, armonika – dūšiai.
Inkaklių kaimo kapela ,,Ašvelė“ (12 muzikantų: 3 akordeonininkai, armonikierius, 8 dainininkai) su vadove Vidilija Aidukiene grojo ir dainavo, o poros kilo nuo kėdžių ir sukosi valso ritmu, kviesdamos prisidėti ir kitus.
Vakaro pabaigoje scenoje susirinko visi šventėje dalyvavę muzikantai ir dainininkai bendram kūriniui ,,Grok, armonika“. Vedantysis pakvietė dainuoti visus žiūrovus, pirma trumpai su visais parepetavęs pirmą posmą ir priedainį. Kolektyvams padėjo dainuoti Saugų vokalinis ansamblis „Artuma“. Kolektyvas pagal kultūrinės plėtros programą dirba nuo 2013 m., tačiau susibūrė dar kelerius metus anksčiau. Jam vadovauja muzikos pedagogė Vida Gončarova. Ansamblis aktyviai koncertuoja ne tik Saugų, bet ir kaimyninėse seniūnijose, aktyviai dalyvauja kultūrinėje bendruomenės „Artuma“ veikloje, organizuoja ne vieną bendruomenės renginį.
Šventės sumanytoja ir organizatorė muzikos pedagogė Vida Gončarova padėkojo visiems atlikėjams ir kolektyvams, sakydama, kad neįmanoma išmatuoti žmonių gerumo, padėkojo Genovaitei ir Vidui Mauricams už galimybę Saugų malūne rengti šventes ir koncertus, įteikė Saugų seniūnijos padėkos raštus, puodelius su Saugų simbolika, šakočius…

Birutė Morkevičienė

Hits: 108

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite