Liaudiškos muzikos vakaras Saugų malūne

Gražų penktadienio vakarą į Saugų malūną rinkosi rajono liaudiškos muzikos kapelų atlikėjai ir pavieniai muzikantai. Malūnas, kur gausu visokių senovinių rakandų, – tikrai tinkama vieta liaudiškai muzikai ir dainoms skambėti. Festivalį ,,Grok, armonika“ sumanė ir organizavo Vida Gončarova. Atvyko 3 kaimo kapelos ir 5 pavieniai muzikantai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Kol atlikėjai derino smuikus su armonikomis, žiūrovų prisirinko iš visų Saugų ir aplinkinių kaimų, tad patalpa, kur anksčiau miltai dulkėdavo, buvo pilnut pilnutėlė.
Nepamainomas vakaro vedėjas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad muzikos entuziastė Vida Gončarova, vadovaujanti jungtinei Saugų ir Vilkyčių kaimo kapelai, pati dainuojanti ir griežianti smuiku pagaliau ryžosi imtis iniciatyvos ir suorganizavo liaudiškos muzikos šventę ,,Grok, armonika“. Tą skelbė ir gražus plakatas per visą sceną.
Visi muzikantai atliko po du kūrinius. Vakarą pradėjo Saugų ir Vilkyčių kaimų kapela, kuri šventiškai nuteikė žiūrovus, pagrieždama valsą ir polką. Vakaro vedėjas pakvietė į sceną jauniausią vakaro muzikantą Artūrą Dapkevičių su akordeonu. Žiūrovai negailėjo katučių jaunajam atlikėjui.
Muzikantas Zigmas Burzdžius iš Vilkų kampo armonika pagrojo dvi nuotaikingas melodijas.
Akordeonininkas Jokūbas Klumbys, vos užlipęs į sceną, iš karto sulaukė plojimų. Padainavęs dvi populiarių atlikėjų dainas, sugundė jam pritarti ir žiūrovus. Ėmė suktis pirmosios poros.
Žemaitkiemio kaimo kapela didžiavosi turinti vieną vyrą (iš viso 9 atlikėjai) ir dar: į šią šventę atvyko tikriausiai visas Žemaitkiemio kaimas… Kapelos vadovė Aldona Valdžienė prieš koncertą mielai pristatė visus jos narius, tai: Marytė Zarubienė – skaitovė ir pranešėja, Irena Dobravolskienė, Konstancija Raukienė, Staselė Zdanavičienė, Zigmas Toleikis, Vida Lebedeva, Vidmantė Dragūnaitė ir Birutė Dambrauskienė. Kapela kiekvieną trečiadienį renkasi į repeticijas bendruomenės namuose jau apie 10 metų.
Nei kviestas, nei vadintas į sceną užkopė Bronius Miklovas su akordeonu ir iš karto prikaustė žiūrovų dėmesį bei sulaukė plojimų. Po to muzikantų ketvertas atliko Jomantų polką, o vedantysis paprašė, kad kitais metais jie į šventę atvežtų Saugų pasiutpolkę.
Mindaugas Kuzas, konservatorijos auklėtinis, grojo armonika, kaip pats sakė – akordeonas -darbui, armonika – dūšiai.
Inkaklių kaimo kapela ,,Ašvelė“ (12 muzikantų: 3 akordeonininkai, armonikierius, 8 dainininkai) su vadove Vidilija Aidukiene grojo ir dainavo, o poros kilo nuo kėdžių ir sukosi valso ritmu, kviesdamos prisidėti ir kitus.
Vakaro pabaigoje scenoje susirinko visi šventėje dalyvavę muzikantai ir dainininkai bendram kūriniui ,,Grok, armonika“. Vedantysis pakvietė dainuoti visus žiūrovus, pirma trumpai su visais parepetavęs pirmą posmą ir priedainį. Kolektyvams padėjo dainuoti Saugų vokalinis ansamblis „Artuma“. Kolektyvas pagal kultūrinės plėtros programą dirba nuo 2013 m., tačiau susibūrė dar kelerius metus anksčiau. Jam vadovauja muzikos pedagogė Vida Gončarova. Ansamblis aktyviai koncertuoja ne tik Saugų, bet ir kaimyninėse seniūnijose, aktyviai dalyvauja kultūrinėje bendruomenės „Artuma“ veikloje, organizuoja ne vieną bendruomenės renginį.
Šventės sumanytoja ir organizatorė muzikos pedagogė Vida Gončarova padėkojo visiems atlikėjams ir kolektyvams, sakydama, kad neįmanoma išmatuoti žmonių gerumo, padėkojo Genovaitei ir Vidui Mauricams už galimybę Saugų malūne rengti šventes ir koncertus, įteikė Saugų seniūnijos padėkos raštus, puodelius su Saugų simbolika, šakočius…

Birutė Morkevičienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite