Liaudiškos muzikos vakaras Saugų malūne

Gražų penktadienio vakarą į Saugų malūną rinkosi rajono liaudiškos muzikos kapelų atlikėjai ir pavieniai muzikantai. Malūnas, kur gausu visokių senovinių rakandų, – tikrai tinkama vieta liaudiškai muzikai ir dainoms skambėti. Festivalį ,,Grok, armonika“ sumanė ir organizavo Vida Gončarova. Atvyko 3 kaimo kapelos ir 5 pavieniai muzikantai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Groja ir dainuoja visi šventėje dalyvavę kolektyvai.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Akordeonininkas Bronius Miklovas.

Kol atlikėjai derino smuikus su armonikomis, žiūrovų prisirinko iš visų Saugų ir aplinkinių kaimų, tad patalpa, kur anksčiau miltai dulkėdavo, buvo pilnut pilnutėlė.
Nepamainomas vakaro vedėjas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad muzikos entuziastė Vida Gončarova, vadovaujanti jungtinei Saugų ir Vilkyčių kaimo kapelai, pati dainuojanti ir griežianti smuiku pagaliau ryžosi imtis iniciatyvos ir suorganizavo liaudiškos muzikos šventę ,,Grok, armonika“. Tą skelbė ir gražus plakatas per visą sceną.
Visi muzikantai atliko po du kūrinius. Vakarą pradėjo Saugų ir Vilkyčių kaimų kapela, kuri šventiškai nuteikė žiūrovus, pagrieždama valsą ir polką. Vakaro vedėjas pakvietė į sceną jauniausią vakaro muzikantą Artūrą Dapkevičių su akordeonu. Žiūrovai negailėjo katučių jaunajam atlikėjui.
Muzikantas Zigmas Burzdžius iš Vilkų kampo armonika pagrojo dvi nuotaikingas melodijas.
Akordeonininkas Jokūbas Klumbys, vos užlipęs į sceną, iš karto sulaukė plojimų. Padainavęs dvi populiarių atlikėjų dainas, sugundė jam pritarti ir žiūrovus. Ėmė suktis pirmosios poros.
Žemaitkiemio kaimo kapela didžiavosi turinti vieną vyrą (iš viso 9 atlikėjai) ir dar: į šią šventę atvyko tikriausiai visas Žemaitkiemio kaimas… Kapelos vadovė Aldona Valdžienė prieš koncertą mielai pristatė visus jos narius, tai: Marytė Zarubienė – skaitovė ir pranešėja, Irena Dobravolskienė, Konstancija Raukienė, Staselė Zdanavičienė, Zigmas Toleikis, Vida Lebedeva, Vidmantė Dragūnaitė ir Birutė Dambrauskienė. Kapela kiekvieną trečiadienį renkasi į repeticijas bendruomenės namuose jau apie 10 metų.
Nei kviestas, nei vadintas į sceną užkopė Bronius Miklovas su akordeonu ir iš karto prikaustė žiūrovų dėmesį bei sulaukė plojimų. Po to muzikantų ketvertas atliko Jomantų polką, o vedantysis paprašė, kad kitais metais jie į šventę atvežtų Saugų pasiutpolkę.
Mindaugas Kuzas, konservatorijos auklėtinis, grojo armonika, kaip pats sakė – akordeonas -darbui, armonika – dūšiai.
Inkaklių kaimo kapela ,,Ašvelė“ (12 muzikantų: 3 akordeonininkai, armonikierius, 8 dainininkai) su vadove Vidilija Aidukiene grojo ir dainavo, o poros kilo nuo kėdžių ir sukosi valso ritmu, kviesdamos prisidėti ir kitus.
Vakaro pabaigoje scenoje susirinko visi šventėje dalyvavę muzikantai ir dainininkai bendram kūriniui ,,Grok, armonika“. Vedantysis pakvietė dainuoti visus žiūrovus, pirma trumpai su visais parepetavęs pirmą posmą ir priedainį. Kolektyvams padėjo dainuoti Saugų vokalinis ansamblis „Artuma“. Kolektyvas pagal kultūrinės plėtros programą dirba nuo 2013 m., tačiau susibūrė dar kelerius metus anksčiau. Jam vadovauja muzikos pedagogė Vida Gončarova. Ansamblis aktyviai koncertuoja ne tik Saugų, bet ir kaimyninėse seniūnijose, aktyviai dalyvauja kultūrinėje bendruomenės „Artuma“ veikloje, organizuoja ne vieną bendruomenės renginį.
Šventės sumanytoja ir organizatorė muzikos pedagogė Vida Gončarova padėkojo visiems atlikėjams ir kolektyvams, sakydama, kad neįmanoma išmatuoti žmonių gerumo, padėkojo Genovaitei ir Vidui Mauricams už galimybę Saugų malūne rengti šventes ir koncertus, įteikė Saugų seniūnijos padėkos raštus, puodelius su Saugų simbolika, šakočius…

Birutė Morkevičienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite