Laiko patikrinta draugystė

„Koks retas ir nuostabus yra akimirkos blyksnis, kai supranti, jog susiradai draugą.“ (William E. Rothschild)
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija į savo istorijos skrynią įdėjo dar vienerius draugystės su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija metus. O jų ten jau 21-eri… Rugsėjo 26 d. – spalio 1 d. gimnazijoje viešėjo mokinių ir mokytojų delegacija iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos.

Atvykusius svečius pasveikino gimnazijos direktorius V. Navickas ir vokiečių kalbos mokytoja L. Skvirbienė, palinkėję gražaus ir turiningo laiko Pagėgiuose bei neužmirštamų įspūdžių su draugais. Vokiečių delegacijos vadovas R. Quast taip pat pasidžiaugė vėl galėdamas kartu su savo mokiniais viešėti Pagėgiuose.
Svečiams buvo sudaryta įdomi viešnagės programa. Pirmąją dieną moksleivius iš Vokietijos istorijos mokytojas E. Dargužas supažindino su Pagėgių krašto ir mokyklos istorija. Svečių delegacija taip pat apžiūrėjo gražiausias bei svarbiausias gimnazijos vietas. Gimnazijos skaitykloje direktoriaus pavaduotoja V. Šveikauskienė papasakojo svečiams apie mokyklos tradicijas ir renginius, kuriais didžiuojasi mūsų gimnazija.
Pasivaikščioję po mokyklą, svečiai kartu su savo draugais keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Meras nuoširdžiai pasveikino svečius, palinkėjo jiems gražių akimirkų Pagėgiuose, pasidžiaugė ilgamete abiejų gimnazijų draugyste. Mokiniai ir mokytojai ne tik gavo atminimo dovanėlių, bet ir turėjo galimybę pasėdėti mero kėdėje.
Susipažinę su miesto valdžia, svečiai ir Pagėgių gimnazistai vaikštinėjo po miestelį. Mokiniai turėjo išrinkti penkis gražiausius ar įdomiausius Pagėgių objektus ir prie jų nusifotografuoti.
Šeštadienį svečiai, gimnazistai ir jų tėveliai keliavo po Pagėgių kraštą. Keliauninkai aplankė netoli Vilkyškių augančią įspūdingą Raganų eglę, po to visi skubėjo ant Rambyno kalno, kur jų jau laukė Šilutės visuomenės sveikatos biuro ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojos S. Musvydienės organizuoto dviračių žygio dalyviai. Mokytoja S. Musvydienė organizavo visiems sportinę mankštą bei linksmąsias estafetes, kuriose, žinoma, laimėjo draugystė. Visiems renginio dalyviams įteikta vertingų prizų, kuriuos įsteigė Šilutės visuomenės sveikatos biuras.
Sekmadienį susiruošta į Nidą. Pakeliui ekskursijos darlyviai aplankė Klaipėdą – čia vokiečių kalbos mokytoja supažindino su šio miesto istorija, papasakojo apie gražiausias uostamiesčio lankytinas vietas. Mokiniai aplankė Teatro aikštę, grožėjosi Anikės skulptūra bei fontanu. Neišdildomą įspūdį visiems paliko vokišką praeitį menantis Klaipėdos senamiestis ir jo centre besipuikuojantis senasis Meridianas.
Kelionė tęsėsi toliau keltu – už nugarų liko Klaipėdos miestas, o prieš akis atsivėrė žali Kuršių nerijos pušynai ir kopos. Juodkrantėje keliauninkai aplankė pasakomis ir legendomis apipintą Raganų kalną. Atvykę į Nidą, kelionės dalyviai susipažino su miestelio lankytinomis vietomis, kopė ant Parnidžio kopos. Ten grožėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į marias, kopas ir į Baltijos jūrą. Nors kelionė buvo ilga, tačiau keliauninkus visada lydėjo gera nuotaika ir juokas.
Paskutinę viešnagės dieną svečiai kartu su savo draugais iškylavo Taurų pramogų parke. Čia jie galėjo išbandyti savo jėgas bei ištvermę įvairaus sudėtingumo trasose.
Savaitė su draugais iš Bad Iburgo gimnazijos prabėgo kaip viena diena. Artėjo atsisveikinimo vakaras. Svečiai, Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai su pilnomis pintinėmis vaišių važiavo į Rambyną. Rambyno kalno papėdėje jau laukė laivas „Skalva“. Mokiniai turėjo galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti nuostabiais rudenėjančios gamtos vaizdais. Po iškylos laivu (ją dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis) visų laukė vaišės. Laive skambėjo juokas, šilti ir nuoširdūs padėkos ir atsisveikinimo žodžiai.
Ankstų spalio 1-osios rytą prie mokyklos vėl būriavosi svečiai, mūsų gimnazistai ir jų tėveliai – šilti apsikabinimai ir skruostais riedančios ašaros parodė, kad buvo gera ir smagu kartu. Draugai praskaidrino mūsų gyvenimą, kartu patirta neužmirštamų įspūdžių.
Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkoju mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai, kolegoms, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Senasis Rambynas“, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė
Vokiečių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite