Laiko patikrinta draugystė

„Koks retas ir nuostabus yra akimirkos blyksnis, kai supranti, jog susiradai draugą.“ (William E. Rothschild)
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija į savo istorijos skrynią įdėjo dar vienerius draugystės su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija metus. O jų ten jau 21-eri… Rugsėjo 26 d. – spalio 1 d. gimnazijoje viešėjo mokinių ir mokytojų delegacija iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos.

Atvykusius svečius pasveikino gimnazijos direktorius V. Navickas ir vokiečių kalbos mokytoja L. Skvirbienė, palinkėję gražaus ir turiningo laiko Pagėgiuose bei neužmirštamų įspūdžių su draugais. Vokiečių delegacijos vadovas R. Quast taip pat pasidžiaugė vėl galėdamas kartu su savo mokiniais viešėti Pagėgiuose.
Svečiams buvo sudaryta įdomi viešnagės programa. Pirmąją dieną moksleivius iš Vokietijos istorijos mokytojas E. Dargužas supažindino su Pagėgių krašto ir mokyklos istorija. Svečių delegacija taip pat apžiūrėjo gražiausias bei svarbiausias gimnazijos vietas. Gimnazijos skaitykloje direktoriaus pavaduotoja V. Šveikauskienė papasakojo svečiams apie mokyklos tradicijas ir renginius, kuriais didžiuojasi mūsų gimnazija.
Pasivaikščioję po mokyklą, svečiai kartu su savo draugais keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Meras nuoširdžiai pasveikino svečius, palinkėjo jiems gražių akimirkų Pagėgiuose, pasidžiaugė ilgamete abiejų gimnazijų draugyste. Mokiniai ir mokytojai ne tik gavo atminimo dovanėlių, bet ir turėjo galimybę pasėdėti mero kėdėje.
Susipažinę su miesto valdžia, svečiai ir Pagėgių gimnazistai vaikštinėjo po miestelį. Mokiniai turėjo išrinkti penkis gražiausius ar įdomiausius Pagėgių objektus ir prie jų nusifotografuoti.
Šeštadienį svečiai, gimnazistai ir jų tėveliai keliavo po Pagėgių kraštą. Keliauninkai aplankė netoli Vilkyškių augančią įspūdingą Raganų eglę, po to visi skubėjo ant Rambyno kalno, kur jų jau laukė Šilutės visuomenės sveikatos biuro ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojos S. Musvydienės organizuoto dviračių žygio dalyviai. Mokytoja S. Musvydienė organizavo visiems sportinę mankštą bei linksmąsias estafetes, kuriose, žinoma, laimėjo draugystė. Visiems renginio dalyviams įteikta vertingų prizų, kuriuos įsteigė Šilutės visuomenės sveikatos biuras.
Sekmadienį susiruošta į Nidą. Pakeliui ekskursijos darlyviai aplankė Klaipėdą – čia vokiečių kalbos mokytoja supažindino su šio miesto istorija, papasakojo apie gražiausias uostamiesčio lankytinas vietas. Mokiniai aplankė Teatro aikštę, grožėjosi Anikės skulptūra bei fontanu. Neišdildomą įspūdį visiems paliko vokišką praeitį menantis Klaipėdos senamiestis ir jo centre besipuikuojantis senasis Meridianas.
Kelionė tęsėsi toliau keltu – už nugarų liko Klaipėdos miestas, o prieš akis atsivėrė žali Kuršių nerijos pušynai ir kopos. Juodkrantėje keliauninkai aplankė pasakomis ir legendomis apipintą Raganų kalną. Atvykę į Nidą, kelionės dalyviai susipažino su miestelio lankytinomis vietomis, kopė ant Parnidžio kopos. Ten grožėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į marias, kopas ir į Baltijos jūrą. Nors kelionė buvo ilga, tačiau keliauninkus visada lydėjo gera nuotaika ir juokas.
Paskutinę viešnagės dieną svečiai kartu su savo draugais iškylavo Taurų pramogų parke. Čia jie galėjo išbandyti savo jėgas bei ištvermę įvairaus sudėtingumo trasose.
Savaitė su draugais iš Bad Iburgo gimnazijos prabėgo kaip viena diena. Artėjo atsisveikinimo vakaras. Svečiai, Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai su pilnomis pintinėmis vaišių važiavo į Rambyną. Rambyno kalno papėdėje jau laukė laivas „Skalva“. Mokiniai turėjo galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti nuostabiais rudenėjančios gamtos vaizdais. Po iškylos laivu (ją dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis) visų laukė vaišės. Laive skambėjo juokas, šilti ir nuoširdūs padėkos ir atsisveikinimo žodžiai.
Ankstų spalio 1-osios rytą prie mokyklos vėl būriavosi svečiai, mūsų gimnazistai ir jų tėveliai – šilti apsikabinimai ir skruostais riedančios ašaros parodė, kad buvo gera ir smagu kartu. Draugai praskaidrino mūsų gyvenimą, kartu patirta neužmirštamų įspūdžių.
Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkoju mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai, kolegoms, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Senasis Rambynas“, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė
Vokiečių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite