Laiko patikrinta draugystė

„Koks retas ir nuostabus yra akimirkos blyksnis, kai supranti, jog susiradai draugą.“ (William E. Rothschild)
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija į savo istorijos skrynią įdėjo dar vienerius draugystės su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija metus. O jų ten jau 21-eri… Rugsėjo 26 d. – spalio 1 d. gimnazijoje viešėjo mokinių ir mokytojų delegacija iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos.

Atvykusius svečius pasveikino gimnazijos direktorius V. Navickas ir vokiečių kalbos mokytoja L. Skvirbienė, palinkėję gražaus ir turiningo laiko Pagėgiuose bei neužmirštamų įspūdžių su draugais. Vokiečių delegacijos vadovas R. Quast taip pat pasidžiaugė vėl galėdamas kartu su savo mokiniais viešėti Pagėgiuose.
Svečiams buvo sudaryta įdomi viešnagės programa. Pirmąją dieną moksleivius iš Vokietijos istorijos mokytojas E. Dargužas supažindino su Pagėgių krašto ir mokyklos istorija. Svečių delegacija taip pat apžiūrėjo gražiausias bei svarbiausias gimnazijos vietas. Gimnazijos skaitykloje direktoriaus pavaduotoja V. Šveikauskienė papasakojo svečiams apie mokyklos tradicijas ir renginius, kuriais didžiuojasi mūsų gimnazija.
Pasivaikščioję po mokyklą, svečiai kartu su savo draugais keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Meras nuoširdžiai pasveikino svečius, palinkėjo jiems gražių akimirkų Pagėgiuose, pasidžiaugė ilgamete abiejų gimnazijų draugyste. Mokiniai ir mokytojai ne tik gavo atminimo dovanėlių, bet ir turėjo galimybę pasėdėti mero kėdėje.
Susipažinę su miesto valdžia, svečiai ir Pagėgių gimnazistai vaikštinėjo po miestelį. Mokiniai turėjo išrinkti penkis gražiausius ar įdomiausius Pagėgių objektus ir prie jų nusifotografuoti.
Šeštadienį svečiai, gimnazistai ir jų tėveliai keliavo po Pagėgių kraštą. Keliauninkai aplankė netoli Vilkyškių augančią įspūdingą Raganų eglę, po to visi skubėjo ant Rambyno kalno, kur jų jau laukė Šilutės visuomenės sveikatos biuro ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojos S. Musvydienės organizuoto dviračių žygio dalyviai. Mokytoja S. Musvydienė organizavo visiems sportinę mankštą bei linksmąsias estafetes, kuriose, žinoma, laimėjo draugystė. Visiems renginio dalyviams įteikta vertingų prizų, kuriuos įsteigė Šilutės visuomenės sveikatos biuras.
Sekmadienį susiruošta į Nidą. Pakeliui ekskursijos darlyviai aplankė Klaipėdą – čia vokiečių kalbos mokytoja supažindino su šio miesto istorija, papasakojo apie gražiausias uostamiesčio lankytinas vietas. Mokiniai aplankė Teatro aikštę, grožėjosi Anikės skulptūra bei fontanu. Neišdildomą įspūdį visiems paliko vokišką praeitį menantis Klaipėdos senamiestis ir jo centre besipuikuojantis senasis Meridianas.
Kelionė tęsėsi toliau keltu – už nugarų liko Klaipėdos miestas, o prieš akis atsivėrė žali Kuršių nerijos pušynai ir kopos. Juodkrantėje keliauninkai aplankė pasakomis ir legendomis apipintą Raganų kalną. Atvykę į Nidą, kelionės dalyviai susipažino su miestelio lankytinomis vietomis, kopė ant Parnidžio kopos. Ten grožėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į marias, kopas ir į Baltijos jūrą. Nors kelionė buvo ilga, tačiau keliauninkus visada lydėjo gera nuotaika ir juokas.
Paskutinę viešnagės dieną svečiai kartu su savo draugais iškylavo Taurų pramogų parke. Čia jie galėjo išbandyti savo jėgas bei ištvermę įvairaus sudėtingumo trasose.
Savaitė su draugais iš Bad Iburgo gimnazijos prabėgo kaip viena diena. Artėjo atsisveikinimo vakaras. Svečiai, Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai su pilnomis pintinėmis vaišių važiavo į Rambyną. Rambyno kalno papėdėje jau laukė laivas „Skalva“. Mokiniai turėjo galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti nuostabiais rudenėjančios gamtos vaizdais. Po iškylos laivu (ją dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis) visų laukė vaišės. Laive skambėjo juokas, šilti ir nuoširdūs padėkos ir atsisveikinimo žodžiai.
Ankstų spalio 1-osios rytą prie mokyklos vėl būriavosi svečiai, mūsų gimnazistai ir jų tėveliai – šilti apsikabinimai ir skruostais riedančios ašaros parodė, kad buvo gera ir smagu kartu. Draugai praskaidrino mūsų gyvenimą, kartu patirta neužmirštamų įspūdžių.
Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkoju mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai, kolegoms, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Senasis Rambynas“, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė
Vokiečių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite