Laiko patikrinta draugystė

„Koks retas ir nuostabus yra akimirkos blyksnis, kai supranti, jog susiradai draugą.“ (William E. Rothschild)
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija į savo istorijos skrynią įdėjo dar vienerius draugystės su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija metus. O jų ten jau 21-eri… Rugsėjo 26 d. – spalio 1 d. gimnazijoje viešėjo mokinių ir mokytojų delegacija iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos.

Atvykusius svečius pasveikino gimnazijos direktorius V. Navickas ir vokiečių kalbos mokytoja L. Skvirbienė, palinkėję gražaus ir turiningo laiko Pagėgiuose bei neužmirštamų įspūdžių su draugais. Vokiečių delegacijos vadovas R. Quast taip pat pasidžiaugė vėl galėdamas kartu su savo mokiniais viešėti Pagėgiuose.
Svečiams buvo sudaryta įdomi viešnagės programa. Pirmąją dieną moksleivius iš Vokietijos istorijos mokytojas E. Dargužas supažindino su Pagėgių krašto ir mokyklos istorija. Svečių delegacija taip pat apžiūrėjo gražiausias bei svarbiausias gimnazijos vietas. Gimnazijos skaitykloje direktoriaus pavaduotoja V. Šveikauskienė papasakojo svečiams apie mokyklos tradicijas ir renginius, kuriais didžiuojasi mūsų gimnazija.
Pasivaikščioję po mokyklą, svečiai kartu su savo draugais keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Meras nuoširdžiai pasveikino svečius, palinkėjo jiems gražių akimirkų Pagėgiuose, pasidžiaugė ilgamete abiejų gimnazijų draugyste. Mokiniai ir mokytojai ne tik gavo atminimo dovanėlių, bet ir turėjo galimybę pasėdėti mero kėdėje.
Susipažinę su miesto valdžia, svečiai ir Pagėgių gimnazistai vaikštinėjo po miestelį. Mokiniai turėjo išrinkti penkis gražiausius ar įdomiausius Pagėgių objektus ir prie jų nusifotografuoti.
Šeštadienį svečiai, gimnazistai ir jų tėveliai keliavo po Pagėgių kraštą. Keliauninkai aplankė netoli Vilkyškių augančią įspūdingą Raganų eglę, po to visi skubėjo ant Rambyno kalno, kur jų jau laukė Šilutės visuomenės sveikatos biuro ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojos S. Musvydienės organizuoto dviračių žygio dalyviai. Mokytoja S. Musvydienė organizavo visiems sportinę mankštą bei linksmąsias estafetes, kuriose, žinoma, laimėjo draugystė. Visiems renginio dalyviams įteikta vertingų prizų, kuriuos įsteigė Šilutės visuomenės sveikatos biuras.
Sekmadienį susiruošta į Nidą. Pakeliui ekskursijos darlyviai aplankė Klaipėdą – čia vokiečių kalbos mokytoja supažindino su šio miesto istorija, papasakojo apie gražiausias uostamiesčio lankytinas vietas. Mokiniai aplankė Teatro aikštę, grožėjosi Anikės skulptūra bei fontanu. Neišdildomą įspūdį visiems paliko vokišką praeitį menantis Klaipėdos senamiestis ir jo centre besipuikuojantis senasis Meridianas.
Kelionė tęsėsi toliau keltu – už nugarų liko Klaipėdos miestas, o prieš akis atsivėrė žali Kuršių nerijos pušynai ir kopos. Juodkrantėje keliauninkai aplankė pasakomis ir legendomis apipintą Raganų kalną. Atvykę į Nidą, kelionės dalyviai susipažino su miestelio lankytinomis vietomis, kopė ant Parnidžio kopos. Ten grožėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į marias, kopas ir į Baltijos jūrą. Nors kelionė buvo ilga, tačiau keliauninkus visada lydėjo gera nuotaika ir juokas.
Paskutinę viešnagės dieną svečiai kartu su savo draugais iškylavo Taurų pramogų parke. Čia jie galėjo išbandyti savo jėgas bei ištvermę įvairaus sudėtingumo trasose.
Savaitė su draugais iš Bad Iburgo gimnazijos prabėgo kaip viena diena. Artėjo atsisveikinimo vakaras. Svečiai, Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai su pilnomis pintinėmis vaišių važiavo į Rambyną. Rambyno kalno papėdėje jau laukė laivas „Skalva“. Mokiniai turėjo galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti nuostabiais rudenėjančios gamtos vaizdais. Po iškylos laivu (ją dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis) visų laukė vaišės. Laive skambėjo juokas, šilti ir nuoširdūs padėkos ir atsisveikinimo žodžiai.
Ankstų spalio 1-osios rytą prie mokyklos vėl būriavosi svečiai, mūsų gimnazistai ir jų tėveliai – šilti apsikabinimai ir skruostais riedančios ašaros parodė, kad buvo gera ir smagu kartu. Draugai praskaidrino mūsų gyvenimą, kartu patirta neužmirštamų įspūdžių.
Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkoju mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai, kolegoms, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Senasis Rambynas“, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė
Vokiečių kalbos mokytoja

Hits: 34

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite