Laiko patikrinta draugystė

„Koks retas ir nuostabus yra akimirkos blyksnis, kai supranti, jog susiradai draugą.“ (William E. Rothschild)
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija į savo istorijos skrynią įdėjo dar vienerius draugystės su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija metus. O jų ten jau 21-eri… Rugsėjo 26 d. – spalio 1 d. gimnazijoje viešėjo mokinių ir mokytojų delegacija iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos.

Atvykusius svečius pasveikino gimnazijos direktorius V. Navickas ir vokiečių kalbos mokytoja L. Skvirbienė, palinkėję gražaus ir turiningo laiko Pagėgiuose bei neužmirštamų įspūdžių su draugais. Vokiečių delegacijos vadovas R. Quast taip pat pasidžiaugė vėl galėdamas kartu su savo mokiniais viešėti Pagėgiuose.
Svečiams buvo sudaryta įdomi viešnagės programa. Pirmąją dieną moksleivius iš Vokietijos istorijos mokytojas E. Dargužas supažindino su Pagėgių krašto ir mokyklos istorija. Svečių delegacija taip pat apžiūrėjo gražiausias bei svarbiausias gimnazijos vietas. Gimnazijos skaitykloje direktoriaus pavaduotoja V. Šveikauskienė papasakojo svečiams apie mokyklos tradicijas ir renginius, kuriais didžiuojasi mūsų gimnazija.
Pasivaikščioję po mokyklą, svečiai kartu su savo draugais keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Meras nuoširdžiai pasveikino svečius, palinkėjo jiems gražių akimirkų Pagėgiuose, pasidžiaugė ilgamete abiejų gimnazijų draugyste. Mokiniai ir mokytojai ne tik gavo atminimo dovanėlių, bet ir turėjo galimybę pasėdėti mero kėdėje.
Susipažinę su miesto valdžia, svečiai ir Pagėgių gimnazistai vaikštinėjo po miestelį. Mokiniai turėjo išrinkti penkis gražiausius ar įdomiausius Pagėgių objektus ir prie jų nusifotografuoti.
Šeštadienį svečiai, gimnazistai ir jų tėveliai keliavo po Pagėgių kraštą. Keliauninkai aplankė netoli Vilkyškių augančią įspūdingą Raganų eglę, po to visi skubėjo ant Rambyno kalno, kur jų jau laukė Šilutės visuomenės sveikatos biuro ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojos S. Musvydienės organizuoto dviračių žygio dalyviai. Mokytoja S. Musvydienė organizavo visiems sportinę mankštą bei linksmąsias estafetes, kuriose, žinoma, laimėjo draugystė. Visiems renginio dalyviams įteikta vertingų prizų, kuriuos įsteigė Šilutės visuomenės sveikatos biuras.
Sekmadienį susiruošta į Nidą. Pakeliui ekskursijos darlyviai aplankė Klaipėdą – čia vokiečių kalbos mokytoja supažindino su šio miesto istorija, papasakojo apie gražiausias uostamiesčio lankytinas vietas. Mokiniai aplankė Teatro aikštę, grožėjosi Anikės skulptūra bei fontanu. Neišdildomą įspūdį visiems paliko vokišką praeitį menantis Klaipėdos senamiestis ir jo centre besipuikuojantis senasis Meridianas.
Kelionė tęsėsi toliau keltu – už nugarų liko Klaipėdos miestas, o prieš akis atsivėrė žali Kuršių nerijos pušynai ir kopos. Juodkrantėje keliauninkai aplankė pasakomis ir legendomis apipintą Raganų kalną. Atvykę į Nidą, kelionės dalyviai susipažino su miestelio lankytinomis vietomis, kopė ant Parnidžio kopos. Ten grožėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į marias, kopas ir į Baltijos jūrą. Nors kelionė buvo ilga, tačiau keliauninkus visada lydėjo gera nuotaika ir juokas.
Paskutinę viešnagės dieną svečiai kartu su savo draugais iškylavo Taurų pramogų parke. Čia jie galėjo išbandyti savo jėgas bei ištvermę įvairaus sudėtingumo trasose.
Savaitė su draugais iš Bad Iburgo gimnazijos prabėgo kaip viena diena. Artėjo atsisveikinimo vakaras. Svečiai, Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai ir jų tėveliai su pilnomis pintinėmis vaišių važiavo į Rambyną. Rambyno kalno papėdėje jau laukė laivas „Skalva“. Mokiniai turėjo galimybę paplaukioti laivu ir pasigrožėti nuostabiais rudenėjančios gamtos vaizdais. Po iškylos laivu (ją dovanojo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis) visų laukė vaišės. Laive skambėjo juokas, šilti ir nuoširdūs padėkos ir atsisveikinimo žodžiai.
Ankstų spalio 1-osios rytą prie mokyklos vėl būriavosi svečiai, mūsų gimnazistai ir jų tėveliai – šilti apsikabinimai ir skruostais riedančios ašaros parodė, kad buvo gera ir smagu kartu. Draugai praskaidrino mūsų gyvenimą, kartu patirta neužmirštamų įspūdžių.
Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkoju mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos administracijai, kolegoms, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Senasis Rambynas“, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė
Vokiečių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite