Kvietimas į „Vyčių rinktinės žygį“

2023 metais minime KLAIPĖDOS KRAŠTO bei ŽIRGO metus! Todėl SKD PUS organizuoja (kartu su Žemaitukų arklių augintojų asociacija (toliau – ŽAAA) jau ketvirtąjį „Vyčių rinktinės žygį“, kuris skiriamas svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, asmenybėms arba ypatingiems simboliams pažymėti)  jau ketvirtąjį ,,VYČIŲ RINKTINĖS ŽYGĮ 2023”, šiais metais skirtą Klaipėdos krašto atgavimo 100-ečiui ir Žirgo metams paminėti su šūkiu ,,…kiekviename iš mūsų glūdi Vytis!”.

Žygis vyks rugsėjo 27 d. (9.00 val.), 28 d., 29., 30 d. (12.30 val.) su tikslu plėtoti kariuomenės ir visuomenės vienybę bei gilinti sąveiką su Valstybės sienos apsaugos tarnyba bei minėtų vietovių bendruomenėmis, kartu žygiuojant žirgais per Mažosios Lietuvos kraštą maršrutu: Smalininkai-Pagėgiai-Žemaičių Naumiestis-Klaipėdos pilis.

Renginio vieta (maršrutas): Smalininkai – Kazikėnai – Kalveliai – Viešvilė -Baltupėnai – Sokaičiai – Vėžininkai – Stygliškiai – Mociškiai – Vilkyškiai – Šereitlaukis – Bitėnai (Rambyno kalnas) – Bardinai – Mikytai – Pagėgiai – Katyčiai – Žemaičių Naumiestis – Gardamas – Žakainiai – Švėkšna – Skomanto piliakalnis – Pėžaičiai – Dovilai – Jakai  – Klaipėdos pilis. Numatyta susitikimai, nakvynės, žygio pradžios ir pabaigos vietos. Maršruto ilgis apie 170 km.

Renginio pradžia: prieš Smalininkus, kur Šventosios upė kerta plentą (aikštelė) rugsėjo 27 d. (trečiadienį) 9.00 val.

Renginio pabaiga: prie Klaipėdos pilies 30 d. (12.30 val.)

Renginio aprašymas: tai jau ketvirtasis tradicinis, kultūrinis, patriotinis ir edukacinis žygis žirgais tipiniu pavadinimu ,,Vyčių rinktinės žygis“. Šiuo pavadinimu norime parodyti lietuvio meilę žirgui, tarpusavio sąsajas atsispindinčias Lietuvos valstybės herbe Vytyje ir vyčio kaip kario sinonimo tapatybę. Žygio šūkis ,,…kiekviename iš mūsų glūdi VYTIS“ rodo kiekvieno žygeivio asmeninį ryšį su savo valstybe per jos herbą Vytį. Žygio metu keliaudami kasmet vis kitu maršrutu, dėl tam tikrų sąsajų su asmenybėmis, vietove ir įvykiais, tais metais ypatingai minimais ir Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbtais metų renginiais, supažindiname žygeivius ir kelionėje, sutartose vietose, sutiktus žmones su asmenybėmis, vietove ir įvykiais dedikuotais žygio tikslo aprašyme.

Renginio tikslai

  • Priminti Lietuvos piliečiams (pirmiausia LK kariams ir KA sistemos tarnautojams) apie asmenybių, vietovių ir įvykių ar kitų reiškinių, tais metais ypatingai minimų ir Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbtų metų renginiais svarbą šalies istorijai, saugumui, pilietiniam ugdymui ir asmens tapatybės raiškai!
  • Propaguoti tūkstantmetės Lietuvos ženklą ir herbą Vytį edukaciniame – patriotiniame žygyje užmezgant glaudų ryšį tarp žirgo ir raitelio ar važnyčiotojo!
  • Užmegzti ryšį tarp keliaujančių žygeivių ir sutiktųjų vietinių gyventojų ar praeivių parodant, kad kiekvienas iš mūsų gali ir turi būti savo šalies gynėjas ir jos istorijos tęsėjas!
  • Stiprinti sostinės Vilniaus ryšį su atskirais Lietuvos regionais ir vietovėmis!
Organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite