Kviečia moksleivius kurti filmuką apie gamtos paveldo objektus

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia ugdymo įstaigas dalyvauti nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“. Konkurso metu moksleiviai turės sukurti interaktyvią pamoką. Šių metų tema – gamtos paveldo objektai. Konkursas vyksta jau dešimtą kartą.

Moksleiviai kviečiami leistis į keliones po saugomas teritorijas, pažinti gamtos ir kultūros vertybes, biologinę įvairovę ir parodyti kitiems, ką įdomaus pamatė, patyrė, kuo tos vertybės ypatingos. Galima pažiūrėti žemėlapiuose, kokia saugoma teritorija yra netoliese, išsirinkti įdomiausius faktus apie gamtos paveldo objektus ir lėkti jų filmuoti. Rekomenduojama vykti kartu su mokytoju, vadovu ar tėvais. Jeigu sunku montuoti vaizdo medžiagą, trūksta patirties, galima paprašyti pagalbos informatikos mokytojų.

Filmuotą medžiagą reikia pateikti iki rugpjūčio 15 d. Atsiųsti darbai nuo rugpjūčio 20 d. bus viešinami Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro internetiniame puslapyje www.lmnsc.lt. Įdomiausi darbai bus apdovanoti konkurso organizatorių prizais, o daugiausia publikos balsų surinkusio filmuko kūrėjų komanda – specialiu „Skalvijos“ kino akademijos įsteigtu prizu.Daugiau informacijos apie tai – konkurso nuostatuose.

Lietuvoje yra apie 700 gamtos paveldo  objektų.

 

Tai išskirtiniai kraštovaizdžio elementai saugomi valstybės arba savivaldybės: geologiniai (akmenys, atodangos, įgriuvos); geomorfologiniai (daubos, griovos, gūbriai, kopos, ozai ir kitos reljefo formos); hidrogeologiniai (šaltiniai, versmės); hidrografiniai (ežerai, pusiasaliai, ragai, rėvos, salos); botaniniai (medžiai, jų grupės, augavietės, dendrologinę vertę turintys parkai); zoologiniai (saugomų gyvūnų rūšių radavietės, gyvūnų kolonijos).

Daugiau informacijos apie Lietuvos saugomas teritorijas galima rasti šių teritorijų tarnybos interneto svetainėje.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite