Kur ir kaip galime grybauti, uogauti ir rinkti vaistažoles?

Grybaujant ir uogaujant miške, gėrybių galima prisirinkti kiek tik norisi – sako Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas. Bet svarbu paisyti lankymosi miške taisyklių ir neniokoti augalų.

 

Pasak aplinkosaugininko, svarbu prisiminti, kad renkant uogas draudžiama naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones (įskaitant ir savadarbes šukas).

B. Bitauskas primena: draudžiama rauti, laužyti ar kitaip niokoti augalus. Renkant medžių ir krūmų uogas bei vaisius (įskaitant sėklas), draudžiama pjaustyti, kapoti, laužyti ar kitaip žaloti šių medžių ar krūmų šakas ir kamienus. O grybaujant privaloma vadovautis Lankymosi miškuose taisyklėmis.

Kur galima grybauti ir uogauti

„Fiziniai asmenys gali grybauti, rinkti vaisius, vaistažoles ir vaistinę žaliavą visuose Lietuvos miškuose, išskyrus rezervatų miškus ir kitus miškus, kuriuose jų veikla ar lankymasis laikinai uždraustas ar apribotas savivaldos institucijų sprendimais.

Taip pat kai kur lankymąsi riboja Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymas ir saugomų teritorijų nuostatai ar kiti teisės aktai“, – atkreipia dėmesį Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas B. Bitauskas.

Svarbu nepamiršti, kad draudžiama lankytis miško plotuose, kuriuose vyksta medienos ruošos darbai arba naudojamos cheminės, biologinės ar kitos miško apsaugos priemonės. Taip pat pastatyti informaciniai (įspėjamieji) ženklai arba jie pažymėti aiškiai matomomis „Stop“ juostomis.

Fizinių asmenų lankymasis, vaistažolių, grybų, uogų ar kitų miško išteklių naudojimas miškuose kartais gali būti uždraustas ar apribotas dėl svarbių priežasčių, tokių, kaip didelis miško gaisrų pavojus, miško kirtimai, specializuoto ūkio plotai, saugomi objektai, būtinumas išsaugoti miško išteklius, miško verslai ir pan.

Pasak Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjo, svarbiausia lankantis miškuose vadovautis principu „ką atsivežiau, tą ir išsivežu“, t. y. nepalikti šiukšlių, o radus jų pasirūpinti mišku ir jas išvežti į artimiausią atliekų konteinerį.

Kur statyti motorinę transporto priemonę miške

Dažnas miško svečias atvyksta motorine transporto priemone, tad raginame nepamiršti, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Pasak B. Bitausko, vairuotojai turi žinoti, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Taigi išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.

Aplinkos apsaugos dep. inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių bibliotekininkai kėlė kvalifikaciją

Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų specialistai Sonata Nognienė, Asta Andrulienė, Liudmila Fetingienė, Mantas Iljinovas, Zofija Genutienė bei Laima Norbutienė 2023 m. gegužės 25 d. tobulino profesinę kompetenciją. Dalyvavome Klaipėdos regiono bibliotekų metodikos centro – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos – organizuotuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose – praktiniuose mokymuose apie atnaujintą Tarpbibliotekinio abonemento paslaugą. Sužinojome naujienų apie  šios paslaugos teikimą, organizavimą ir vykdymą, sutarčių sudarymo ypatumus. Vyko seminaras „Kaip mokyti suaugusiuosius?“, skirtas tobulinti bibliotekininkų andragogines kompetencijas. Klaipėdos ir Tauragės apskričių savivaldybių

PRICER.LT prekių palyginimas: „Pilos“ prieš „Ryto“ varškės sūrelį su razinomis. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Norisi kažko skanaus, saldaus, bet nesinori permokėti? Panagrinėsime klasikinius desertus, varškės sūrelius – Lidl Pilos ir Pieno Žvaigždžių Rytas. Kainos Kainas lyginsim mažiausias neakcines: Pilos varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,79 Eur Rytas varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,88 Eur Jei lyginsime su įprasta kaina – skirtumas 0,09 Eur, už kilogramą – 0,9 Eur. Už „Rytą“ tenka mokėti 11 proc. brangiau nei „Pilos“. Sudėtys Žiūrime sudėtis – ar labai skiriasi? Esminiai sudėties skirtumai – tai, kad

Šilutėje iš namų pavogta 3200 eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie tiriamus įvykius Šilutės rajone. Gegužės 19 d. vakare Kuršių g., Šilutėje, pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1985 m. Gegužės 24-25 d. Jaunimo al., Šilutėje, iš moters, gim. 1959 m., namų buvo pavogta 3200 eurų. Gegužės 24 d. pavakare Laučių k., Šilutės sen., nenustatyti asmenys iš vyro, gim. 1972 m., pavogė maišelį su gėrimais. Nuostolis 30 eurų.  Policija padeda saugoti ir valstybinius miškus Tauragės apskr. VPK pareigūnai kartu su Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio

Taip pat skaitykite