Kur dėti muziejaus eksponatus?

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai surengė savo posėdį Šilutės muziejuje. Komiteto narių tikslas – sužinoti, kas ir kur saugoma muziejuje ir kur laikys eksponatus ateityje, kai senosios muziejaus patalpos bus perduotos kitoms reikmėms.

Dauguma senojo muziejaus patalpų skirta eksponatams saugoti.

Tarybos nariai Vaidas Pavilonis, Arvydas Jakas, Darius Soščeka, Vincenta Bubilienė ir Alfonsas Vanagas kartu su muziejaus direktore Roza Šikšniene diskutavo apie galimybę eksponatus perkelti iš senųjų Šilutės muziejaus patalpų į numatytąsias Hugo Šojaus dvare.
Lydimi muziejaus direktorės politikai apžiūrėjo teberestauruojamo H. Šojaus dvaro patalpas. Ekskursijai tęsiantis politikai vis labiau gūžčiojo pečiais, nesuprasdami, kodėl R. Šikšnienė skundžiasi patalpų eksponatams stygiumi, kai aplinkui per tris aukštus gausybė didesnių ir mažesnių kambarių, salių.
Direktorė tikino, kad visos patalpos jau turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, salėje su freskomis numatoma rengti iškilmingas santuokų ceremonijas. Žodžiu, vietos eksponatams saugoti nelabai yra kur. Dvare tilps tik dalis turimo turto. Tie žodžiai nelabai įtikino politikus, jie labiau reiškė susirūpinimą, kad restauruotos patalpos iki šiol visiškai nešildomos ir tai gali atsiliepti jų būklei, o muziejaus direktorė prašė politikų padėti pasirūpinti šildymu ir žadėjo, kad dėl eksponatų viskas bus aiškiau, kai jie apsilankys senosiose muziejaus patalpose.
Tai, ką pamatė senosiose muziejaus patalpose, posėdžio dalyvius privertė susimąstyti.
Beveik visos muziejaus antrojo aukšto ir šalia stovinčios daržinės patalpos šiuo metu užpildytos muziejaus fondo eksponatais. Politikai sutiko, kad tokį jų kiekį tikrai vargu ar pavyktų sutalpinti H. Šojaus dvare, tuo labiau, kad nemažai ten esančių patalpų skirta ir ne muziejaus reikmėms. Svarstyta keletas galimybių: dalį eksponatų perkelti į Žemaičių Naumiesčio muziejų, stambiausiems eksponatams statyti papildomas palėpes H. Šojaus dvarvietėje, restauruoti sugriuvusią medinę dvaro daržinę, gyvūnų iškamšų kolekciją perkelti į Nemuno deltos regioninio parko direkciją, kai ten bus baigta statyti edukacinį centrą.

Nuotraukoje (iš kairės): Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai Vincenta Bubilienė, Vaidas Pavilonis, Alfonsas Vanagas, Darius Soščeka ir Arvydas Jakas domėjosi, kur saugoti muziejuje sukauptas vertybes.

Visiems šiems pasiūlymams įgyvendinti reikia nemažai laiko. Bendru sutarimu nuspręsta, kad eksponatai kol kas galėtų būti saugomi senojo muziejaus kieme esančioje daržinėje, nes pritaikius patį muziejaus pastatą kitoms reikmėms daržinės prireiks ne iš karto. Politikai rekomendavo visus siūlymus apsvarstyti Kultūros skyriuje ir pateikti Tarybai.
Pasivaikščiojęs po muziejaus fondus, Tarybos narys Arvydas Jakas pasidžiaugė, kad laiku susigriebta išbraukti Šilutės muziejų ir privatizuojamų objektų sąrašo, nes galėjo atsitikti kaip su Šilutės meno mokykla. Tąkart mokyklos pastatai buvo privatizuoti, galutinai nenusprendu, kur iškelti mokyklą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Nesigilinu

    Kur dėti muziejaus eksponatus? Tai į milijonus kainavusį Šojau dvarą jau netelpa. Siūlau pastatyti prekybos centrą, dar vieną, jame ir sudėti eksponatus. Kultūros žmonės galėtų mokytis skaičiuoti mūsų sumoketus mokesčius, nes kai gyvena mūsų išlaikomi, taupyti supratimo neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite