Kur dėti muziejaus eksponatus?

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai surengė savo posėdį Šilutės muziejuje. Komiteto narių tikslas – sužinoti, kas ir kur saugoma muziejuje ir kur laikys eksponatus ateityje, kai senosios muziejaus patalpos bus perduotos kitoms reikmėms.

Dauguma senojo muziejaus patalpų skirta eksponatams saugoti.

Tarybos nariai Vaidas Pavilonis, Arvydas Jakas, Darius Soščeka, Vincenta Bubilienė ir Alfonsas Vanagas kartu su muziejaus direktore Roza Šikšniene diskutavo apie galimybę eksponatus perkelti iš senųjų Šilutės muziejaus patalpų į numatytąsias Hugo Šojaus dvare.
Lydimi muziejaus direktorės politikai apžiūrėjo teberestauruojamo H. Šojaus dvaro patalpas. Ekskursijai tęsiantis politikai vis labiau gūžčiojo pečiais, nesuprasdami, kodėl R. Šikšnienė skundžiasi patalpų eksponatams stygiumi, kai aplinkui per tris aukštus gausybė didesnių ir mažesnių kambarių, salių.
Direktorė tikino, kad visos patalpos jau turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, salėje su freskomis numatoma rengti iškilmingas santuokų ceremonijas. Žodžiu, vietos eksponatams saugoti nelabai yra kur. Dvare tilps tik dalis turimo turto. Tie žodžiai nelabai įtikino politikus, jie labiau reiškė susirūpinimą, kad restauruotos patalpos iki šiol visiškai nešildomos ir tai gali atsiliepti jų būklei, o muziejaus direktorė prašė politikų padėti pasirūpinti šildymu ir žadėjo, kad dėl eksponatų viskas bus aiškiau, kai jie apsilankys senosiose muziejaus patalpose.
Tai, ką pamatė senosiose muziejaus patalpose, posėdžio dalyvius privertė susimąstyti.
Beveik visos muziejaus antrojo aukšto ir šalia stovinčios daržinės patalpos šiuo metu užpildytos muziejaus fondo eksponatais. Politikai sutiko, kad tokį jų kiekį tikrai vargu ar pavyktų sutalpinti H. Šojaus dvare, tuo labiau, kad nemažai ten esančių patalpų skirta ir ne muziejaus reikmėms. Svarstyta keletas galimybių: dalį eksponatų perkelti į Žemaičių Naumiesčio muziejų, stambiausiems eksponatams statyti papildomas palėpes H. Šojaus dvarvietėje, restauruoti sugriuvusią medinę dvaro daržinę, gyvūnų iškamšų kolekciją perkelti į Nemuno deltos regioninio parko direkciją, kai ten bus baigta statyti edukacinį centrą.

Nuotraukoje (iš kairės): Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai Vincenta Bubilienė, Vaidas Pavilonis, Alfonsas Vanagas, Darius Soščeka ir Arvydas Jakas domėjosi, kur saugoti muziejuje sukauptas vertybes.

Visiems šiems pasiūlymams įgyvendinti reikia nemažai laiko. Bendru sutarimu nuspręsta, kad eksponatai kol kas galėtų būti saugomi senojo muziejaus kieme esančioje daržinėje, nes pritaikius patį muziejaus pastatą kitoms reikmėms daržinės prireiks ne iš karto. Politikai rekomendavo visus siūlymus apsvarstyti Kultūros skyriuje ir pateikti Tarybai.
Pasivaikščiojęs po muziejaus fondus, Tarybos narys Arvydas Jakas pasidžiaugė, kad laiku susigriebta išbraukti Šilutės muziejų ir privatizuojamų objektų sąrašo, nes galėjo atsitikti kaip su Šilutės meno mokykla. Tąkart mokyklos pastatai buvo privatizuoti, galutinai nenusprendu, kur iškelti mokyklą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Nesigilinu

    Kur dėti muziejaus eksponatus? Tai į milijonus kainavusį Šojau dvarą jau netelpa. Siūlau pastatyti prekybos centrą, dar vieną, jame ir sudėti eksponatus. Kultūros žmonės galėtų mokytis skaičiuoti mūsų sumoketus mokesčius, nes kai gyvena mūsų išlaikomi, taupyti supratimo neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite