Kur dėti muziejaus eksponatus?

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai surengė savo posėdį Šilutės muziejuje. Komiteto narių tikslas – sužinoti, kas ir kur saugoma muziejuje ir kur laikys eksponatus ateityje, kai senosios muziejaus patalpos bus perduotos kitoms reikmėms.

Dauguma senojo muziejaus patalpų skirta eksponatams saugoti.

Tarybos nariai Vaidas Pavilonis, Arvydas Jakas, Darius Soščeka, Vincenta Bubilienė ir Alfonsas Vanagas kartu su muziejaus direktore Roza Šikšniene diskutavo apie galimybę eksponatus perkelti iš senųjų Šilutės muziejaus patalpų į numatytąsias Hugo Šojaus dvare.
Lydimi muziejaus direktorės politikai apžiūrėjo teberestauruojamo H. Šojaus dvaro patalpas. Ekskursijai tęsiantis politikai vis labiau gūžčiojo pečiais, nesuprasdami, kodėl R. Šikšnienė skundžiasi patalpų eksponatams stygiumi, kai aplinkui per tris aukštus gausybė didesnių ir mažesnių kambarių, salių.
Direktorė tikino, kad visos patalpos jau turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, salėje su freskomis numatoma rengti iškilmingas santuokų ceremonijas. Žodžiu, vietos eksponatams saugoti nelabai yra kur. Dvare tilps tik dalis turimo turto. Tie žodžiai nelabai įtikino politikus, jie labiau reiškė susirūpinimą, kad restauruotos patalpos iki šiol visiškai nešildomos ir tai gali atsiliepti jų būklei, o muziejaus direktorė prašė politikų padėti pasirūpinti šildymu ir žadėjo, kad dėl eksponatų viskas bus aiškiau, kai jie apsilankys senosiose muziejaus patalpose.
Tai, ką pamatė senosiose muziejaus patalpose, posėdžio dalyvius privertė susimąstyti.
Beveik visos muziejaus antrojo aukšto ir šalia stovinčios daržinės patalpos šiuo metu užpildytos muziejaus fondo eksponatais. Politikai sutiko, kad tokį jų kiekį tikrai vargu ar pavyktų sutalpinti H. Šojaus dvare, tuo labiau, kad nemažai ten esančių patalpų skirta ir ne muziejaus reikmėms. Svarstyta keletas galimybių: dalį eksponatų perkelti į Žemaičių Naumiesčio muziejų, stambiausiems eksponatams statyti papildomas palėpes H. Šojaus dvarvietėje, restauruoti sugriuvusią medinę dvaro daržinę, gyvūnų iškamšų kolekciją perkelti į Nemuno deltos regioninio parko direkciją, kai ten bus baigta statyti edukacinį centrą.

Nuotraukoje (iš kairės): Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai Vincenta Bubilienė, Vaidas Pavilonis, Alfonsas Vanagas, Darius Soščeka ir Arvydas Jakas domėjosi, kur saugoti muziejuje sukauptas vertybes.

Visiems šiems pasiūlymams įgyvendinti reikia nemažai laiko. Bendru sutarimu nuspręsta, kad eksponatai kol kas galėtų būti saugomi senojo muziejaus kieme esančioje daržinėje, nes pritaikius patį muziejaus pastatą kitoms reikmėms daržinės prireiks ne iš karto. Politikai rekomendavo visus siūlymus apsvarstyti Kultūros skyriuje ir pateikti Tarybai.
Pasivaikščiojęs po muziejaus fondus, Tarybos narys Arvydas Jakas pasidžiaugė, kad laiku susigriebta išbraukti Šilutės muziejų ir privatizuojamų objektų sąrašo, nes galėjo atsitikti kaip su Šilutės meno mokykla. Tąkart mokyklos pastatai buvo privatizuoti, galutinai nenusprendu, kur iškelti mokyklą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Nesigilinu

    Kur dėti muziejaus eksponatus? Tai į milijonus kainavusį Šojau dvarą jau netelpa. Siūlau pastatyti prekybos centrą, dar vieną, jame ir sudėti eksponatus. Kultūros žmonės galėtų mokytis skaičiuoti mūsų sumoketus mokesčius, nes kai gyvena mūsų išlaikomi, taupyti supratimo neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite