Kur dėti muziejaus eksponatus?

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai surengė savo posėdį Šilutės muziejuje. Komiteto narių tikslas – sužinoti, kas ir kur saugoma muziejuje ir kur laikys eksponatus ateityje, kai senosios muziejaus patalpos bus perduotos kitoms reikmėms.

Dauguma senojo muziejaus patalpų skirta eksponatams saugoti.

Tarybos nariai Vaidas Pavilonis, Arvydas Jakas, Darius Soščeka, Vincenta Bubilienė ir Alfonsas Vanagas kartu su muziejaus direktore Roza Šikšniene diskutavo apie galimybę eksponatus perkelti iš senųjų Šilutės muziejaus patalpų į numatytąsias Hugo Šojaus dvare.
Lydimi muziejaus direktorės politikai apžiūrėjo teberestauruojamo H. Šojaus dvaro patalpas. Ekskursijai tęsiantis politikai vis labiau gūžčiojo pečiais, nesuprasdami, kodėl R. Šikšnienė skundžiasi patalpų eksponatams stygiumi, kai aplinkui per tris aukštus gausybė didesnių ir mažesnių kambarių, salių.
Direktorė tikino, kad visos patalpos jau turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, salėje su freskomis numatoma rengti iškilmingas santuokų ceremonijas. Žodžiu, vietos eksponatams saugoti nelabai yra kur. Dvare tilps tik dalis turimo turto. Tie žodžiai nelabai įtikino politikus, jie labiau reiškė susirūpinimą, kad restauruotos patalpos iki šiol visiškai nešildomos ir tai gali atsiliepti jų būklei, o muziejaus direktorė prašė politikų padėti pasirūpinti šildymu ir žadėjo, kad dėl eksponatų viskas bus aiškiau, kai jie apsilankys senosiose muziejaus patalpose.
Tai, ką pamatė senosiose muziejaus patalpose, posėdžio dalyvius privertė susimąstyti.
Beveik visos muziejaus antrojo aukšto ir šalia stovinčios daržinės patalpos šiuo metu užpildytos muziejaus fondo eksponatais. Politikai sutiko, kad tokį jų kiekį tikrai vargu ar pavyktų sutalpinti H. Šojaus dvare, tuo labiau, kad nemažai ten esančių patalpų skirta ir ne muziejaus reikmėms. Svarstyta keletas galimybių: dalį eksponatų perkelti į Žemaičių Naumiesčio muziejų, stambiausiems eksponatams statyti papildomas palėpes H. Šojaus dvarvietėje, restauruoti sugriuvusią medinę dvaro daržinę, gyvūnų iškamšų kolekciją perkelti į Nemuno deltos regioninio parko direkciją, kai ten bus baigta statyti edukacinį centrą.

Nuotraukoje (iš kairės): Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai Vincenta Bubilienė, Vaidas Pavilonis, Alfonsas Vanagas, Darius Soščeka ir Arvydas Jakas domėjosi, kur saugoti muziejuje sukauptas vertybes.

Visiems šiems pasiūlymams įgyvendinti reikia nemažai laiko. Bendru sutarimu nuspręsta, kad eksponatai kol kas galėtų būti saugomi senojo muziejaus kieme esančioje daržinėje, nes pritaikius patį muziejaus pastatą kitoms reikmėms daržinės prireiks ne iš karto. Politikai rekomendavo visus siūlymus apsvarstyti Kultūros skyriuje ir pateikti Tarybai.
Pasivaikščiojęs po muziejaus fondus, Tarybos narys Arvydas Jakas pasidžiaugė, kad laiku susigriebta išbraukti Šilutės muziejų ir privatizuojamų objektų sąrašo, nes galėjo atsitikti kaip su Šilutės meno mokykla. Tąkart mokyklos pastatai buvo privatizuoti, galutinai nenusprendu, kur iškelti mokyklą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Nesigilinu

    Kur dėti muziejaus eksponatus? Tai į milijonus kainavusį Šojau dvarą jau netelpa. Siūlau pastatyti prekybos centrą, dar vieną, jame ir sudėti eksponatus. Kultūros žmonės galėtų mokytis skaičiuoti mūsų sumoketus mokesčius, nes kai gyvena mūsų išlaikomi, taupyti supratimo neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite