Kuo pokalbių robotas pranašesnis už realų žmogų?

Įplaukų didinimo platformos „Drift“ ir rinkodaros agentūros „Heinz Marketing“ 2021 m. atliktos ataskaitos duomenimis, 35 proc. vartotojų visame pasaulyje dažniausiai naudojosi pokalbių robotu (Chatbotu) bendravimui su įmonėmis. Vartotojams vis sunkiau atpažinti, ar jie bendrauja su robotu, ar realu žmogumi?

„Šiuolaikiniai „Chatbotai“ dar nepakeičia gyvo konsultanto, tačiau jie yra vertinga pagalba kontaktų centro darbuotojams, nes perima dalį klientų užklausų. Iš pažiūros robotų veikimas gali atrodyti gana paprastas, tačiau „Chatbotai“ su dirbtiniu intelektu geba patys mokytis iš įvykusių pokalbių. Jie bendrauja sklandžiais sakiniais ir net turi charakterį“, – teigia Monika Zeniauskienė, „TELE2“ Chat komandos vadovė.

Pokalbių roboto rūšys

Specialistė aiškina, kad pokalbių robotas (Chatbotas) yra kompiuterinė programa, su kuria galima susirašinėti – klausti ir gauti atsakymus. Virtualusis asistentas paima kliento parašytą tekstą, įvertina jį savo duomenų bazėje, randa teisingą atsakymą ir pateikia jį. Ši technologija gali padėti vartotojams susimokėti sąskaitas, atsinaujinti sutartis ir nusipirkti prekes be gyvo konsultanto įsikišimo.

„Pokalbių robotai yra dviejų rūšių: „Chatbotas“ gidas ir „Chatbotas“ su dirbtiniu intelektu. Paprastesnis gidas veikia nuorodų principu – jo sistemoje pateikiamas klausimų medis, vartotojui paspaudus tam tikrą klausimą ar mygtuką, robotas atsako. Virtualus asistentas su dirbtiniu intelektu (AI Chatbotas) veikia daug sudėtingiau – jis turi dirbtinį neuroninį tinklą, kuriame yra labai daug informacijos, raktažodžių, klausimų ir atsakymų, tai leidžia robotui veikti kaip žmogui“, – pasakoja ji.

Kaip mokosi „Chatbotas“?

Pokalbių robotai gali veikti savarankiškai, jeigu jiems skiriamos labai paprastos užduotys. Tačiau sudėtingesnis „AI Chatbotas“ veikia kartu su žmonių komanda, dažniausiai tai būna treneris, komunikacijos žmogus ir strategas. Komanda robotui padeda nuolatos mokytis ir tobulėti – duomenų bazė vis pildoma naujais žodžiais, sakiniais ir turiniu.

„Virtualus asistentas nuolat mokosi iš klientų grįžtamojo ryšio, tačiau šis robotas dirba ne vienas – žmogus jį nuolat prižiūri ir tobulina. Treneris yra reikalingas tam, kad padėtų robotui iš procesų pusės, o komunikacijos specialistas pasirūpina, jog „Chatboto“ atsakymai būtų sklandūs. Jeigu robotas negalėjo suteikti pagalbos klientui, jis yra užprogramuotas atsiprašyti, o su juo dirbantis komandos narys neuroniniame tinkle gali pastebėti, ko virtualus asistentas neatpažino ir papildyti informaciją. Technologijos sparčiai tobulėja ir jau dabar yra tam tikros sistemos, kurios  pokalbių robotui padeda rasti savo klaidas. Galbūt neilgai trukus turėsime „Chatbotus“, su kuriais galėsime ne tik susirašinėti, bet ir vizualiai juos matyti“, – svarsto ji.

Kaip robotui suteikiamas charakteris?

Pasak specialistės, „AI Chatbotas“ gali bendrauti taip sklandžiai, tad klientams sunku suprasti, ar jie susirašinėja su realiu žmogumi, ar su robotu. Klientai nejaučia didelio skirtumo, nes virtualiam asistentui yra suteikiama asmenybė – jis gali būti rimtas, draugiškas ar net pokštaujantis.

„Roboto charakteris kuriamas turiniu, vaizdais ar jaustukais, priklausomai nuo to, koks komunikacijos specialistas dirba su juo ir kokie jam numatyti lūkesčiai. „Tele2“ klientų savitarnos svetainėse turime du „Chatbotus“, vienas jų – Rūta, kuri bendrauja draugišku, tačiau ekspertišku tonu ir gali atsakyti į sudėtingus klausimus. „Pildyk“ prekės ženklo virtualiam asistentui Botui sukurta visai kitokia asmenybė, jis nevengia pašmaikštauti ir bendrauja kaip artimas draugas“, – pasakoja M. Zeniauskienė.

Efektyvus darbas ir pagalba klientams

Specialistė tikina, kad inovatyvi pokalbių roboto technologija ne tik palengvina klientų aptarnavimą, bet ir gerina klientų patirtį. Virtualūs asistentai padeda verslui būti pasiekiamam įvairiais kanalais, taip pat sumažina gyviems konsultantams tenkantį krūvį.

„Pokalbių robotas gali vienu metu bendrauti su 1000 žmonių, žaibiškai tikrinti informaciją ir pateikti atsakymą sekundžių greičiu. Efektyviai naudojami „Chatbotai“ taupo išlaidas ir gali klientams padėti nepertraukiamai 24 valandas per parą. Robotai puikiai veikia atsakydami į pasikartojančias užduotis, o sudėtingesnes situacijas, kurioms reikia daugiau informacijos ar įsigilinimo, atlieka žmogus. Tai puikus žmogaus ir technologijų darbo kartu pavyzdys“, – pabrėžia M. Zeniauskienė.

Asta Buitkutė

„Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite