Kuo pavaišinti vaiko gimtadienio svečius?

Daug rūpesčių tėvams sukelia jų vaikų gimtadieniai, ypač jeigu į juos sukviečiamas didelis būrys bendraamžių. Žinoma, vaikui surengti gimtadienį yra truputį paprasčiau, negu suaugusiam. Tačiau ir mažiesiems norisi šią šventę suorganizuoti tokią, kad visiems patiktų. O kartu neįstumtų į finansinę krizę.

Ką su vaiku reikia aptarti prieš pradedant organizuoti jo gimtadienio šventę?

Prieš pradėdami ruoštis vaiko gimtadieniui pirmiausiai aptarkite, kiek draugų jis ketina kviestis į šventę. Suaugusiems nevalia vaikui primesti savo reikalavimų, ką kviesti į šventę. Nevalia raginti pasikviesti galbūt kaimynų ar šiaip draugų vaikus, kurių vaikas iš viso nepažįsta, todėl negalės jaukiai jaustis.

Po to ateina laikas būsimiems svečiams nupiešti ar kaip nors kitaip sukurti ir išdalinti kvietimus. Juose nurodoma rengiamo gimtadienio vieta ir laikas. Taip pat reikėtų nurodyti ir dieną, iki kurios kvietimo gavėjas turėtų pranešti, ar ateis į šventę. To reikia, kad būtų galima tinkamai jai pasiruošti.

Iki kokio vaiko amžiaus jo gimtadienyje gali dalyvauti suaugusieji?

Kol vaikui dar nėra suėję penkeri metai, tol jo gimtadienyje dar yra vietos suaugusiems. O per penktąjį jo gimtadienį tėvams ir seneliams geriau pabūti nuošalyje, nes tada vaikui ir jo svečiams bus jaukiau pabūti tik bendraamžių būrelyje. Tiesa, gimtadienį švenčiančio vaiko tėvai kartas nuo karto gali pasidomėti, ar svečiams nieko netrūksta, ar jiems viskas sklandžiai sekasi. Be to, jau pati šventė turėtų būti didžiausia dovana vaikui. Juk rūpesčiai ją surengti gulė tėvams ant pečių.

Kuo pasirūpinti turėtų patys tėvai?

Jei gimtadienio šventė bus rengiama namuose, tėvams reikėtų nuspręsti, kaip besisvečiuojantiems vaikams bus patiekiamas maistas. Galima įprastai susodinus juos prie stalo arba pasiūlyti švediško stalo variantą. Žinoma, tokioje šventėje labai pravers skanūs užkandžiai, vaikų labai mėgstami saldumynai ir gaivieji gėrimai. Panašūs mėgstami ne tik Lietuvoje, bet ir plačiajame pasaulyje. Šiuos gardumynus patogiausia įsigyti internetinėje parduotuvėje, kurios svetainės adresas yra: https://candypop.lt/.

pr2023/77

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite