60 metų australas peiliu atsimušė nuo krokodilo

Sidnėjus, lapkričio 10 d. (AFP-ELTA). 60 metų australas ištrūko iš stambaus krokodilo nasrų, peiliu kelis kartus dūręs jam į galvą, kai šis tempė jį į upę. Trečiadienį apie tai pranešė vietos valdžia.

„Pasisekė, kad liko gyvas“

Pasak laukinės gamtos pareigūnų, vyrui „pasisekė, kad liko gyvas“ po siaubingos atakos ant atokaus upės kranto Australijos šiauriniame Keip Jorko pusiasalyje.

krokodilas

pixabay.com nuotr.

„Kilo kova ir, laimė, jis išvengė keturių ar keturių su puse metro ilgio krokodilo gniaužtų. Tikimybė tai padaryti lygi beveik nuliui“, – sakė Kvinslando valstijos aplinkos departamento atstovas Mattas Brienas.

Vyras praėjusią savaitę žvejojo ​​savo valdoje netoli Houp Valo, maždaug už penkių valandų kelio automobiliu nuo Kernso, jis nuvijo nuo kranto jautį, kad įsitaisytų toje vietoje. Tada krokodilas jį ir užpuolė.

„Jis pasakojo pamatęs krokodilą prieš kelias sekundes, kai šis jį puolė ir pargriovė jam tuo metu ruošiantis mesti meškerę“, – sakoma departamento pranešime. Vyras įsikibo į mangrovių medžio šaką, beviltiškai mėgindamas nesiduoti įtraukiamas į upę, kai krokodilo nasrai apžiojo jo batus. Tačiau greitai jis pralaimėjo šią tempimo kovą ir buvo įtrauktas.

„Vyras pasakojo, kad atsidūręs vandenyje sugebėjo išsitraukti iš už diržo peilį ir badė krokodilui į galvą, kol šis jį paleido“. Tada jis išsigavo į krantą ir pabėgo nuo plėšrūno. Kuktauno ligoninėje jam buvo suteikta skubi pagalba, vėliau jis buvo nuskraidintas į Kernso ligoninę, kur po savaitės vis dar sveiko. Sveikatos departamento atstovė sakė, kad jo būklė „stabili“.

„Siaubinga patirtis“

Vyrą antradienį apklausę laukinės gamtos pareigūnai patvirtino, kad jo sužalojimai patirti per krokodilo ataką.

„Atrodo, kad krokodilas tuo metu taikėsi į jautį arba karvę, o jis tiesiog atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu laiku, – žurnalistams sakė M. Brienas. – Tai absoliučiai šiurpi patirtis. Jis dar ilgai to nepamirš“.

Pasak M. Brieno, dėl šio incidento vyras liko „labai traumuotas“, jam reikės „laiko pasveikti tiek dvasiškai, tiek fiziškai“.

Sūriųjų vandenų krokodilų skaičius Australijos „krokodilų šalyje“ smarkiai išaugo, kai 1971 m. jie buvo paskelbti saugoma rūšimi, pastaraisiais metais užpuolimų padaugėjo. Iki septynių metrų ilgio ir daugiau nei toną sveriantys šie krokodilai paplitę tropinėje didžiulio žemyno šiaurėje.

Nelaimingi atsitikimai gana reti, vietos gyventojai ir lankytojai perspėti laikytis atokiau nuo krokodilų gyvenamų vandens kelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite