60 metų australas peiliu atsimušė nuo krokodilo

Sidnėjus, lapkričio 10 d. (AFP-ELTA). 60 metų australas ištrūko iš stambaus krokodilo nasrų, peiliu kelis kartus dūręs jam į galvą, kai šis tempė jį į upę. Trečiadienį apie tai pranešė vietos valdžia.

„Pasisekė, kad liko gyvas“

Pasak laukinės gamtos pareigūnų, vyrui „pasisekė, kad liko gyvas“ po siaubingos atakos ant atokaus upės kranto Australijos šiauriniame Keip Jorko pusiasalyje.

krokodilas

pixabay.com nuotr.

„Kilo kova ir, laimė, jis išvengė keturių ar keturių su puse metro ilgio krokodilo gniaužtų. Tikimybė tai padaryti lygi beveik nuliui“, – sakė Kvinslando valstijos aplinkos departamento atstovas Mattas Brienas.

Vyras praėjusią savaitę žvejojo ​​savo valdoje netoli Houp Valo, maždaug už penkių valandų kelio automobiliu nuo Kernso, jis nuvijo nuo kranto jautį, kad įsitaisytų toje vietoje. Tada krokodilas jį ir užpuolė.

„Jis pasakojo pamatęs krokodilą prieš kelias sekundes, kai šis jį puolė ir pargriovė jam tuo metu ruošiantis mesti meškerę“, – sakoma departamento pranešime. Vyras įsikibo į mangrovių medžio šaką, beviltiškai mėgindamas nesiduoti įtraukiamas į upę, kai krokodilo nasrai apžiojo jo batus. Tačiau greitai jis pralaimėjo šią tempimo kovą ir buvo įtrauktas.

„Vyras pasakojo, kad atsidūręs vandenyje sugebėjo išsitraukti iš už diržo peilį ir badė krokodilui į galvą, kol šis jį paleido“. Tada jis išsigavo į krantą ir pabėgo nuo plėšrūno. Kuktauno ligoninėje jam buvo suteikta skubi pagalba, vėliau jis buvo nuskraidintas į Kernso ligoninę, kur po savaitės vis dar sveiko. Sveikatos departamento atstovė sakė, kad jo būklė „stabili“.

„Siaubinga patirtis“

Vyrą antradienį apklausę laukinės gamtos pareigūnai patvirtino, kad jo sužalojimai patirti per krokodilo ataką.

„Atrodo, kad krokodilas tuo metu taikėsi į jautį arba karvę, o jis tiesiog atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu laiku, – žurnalistams sakė M. Brienas. – Tai absoliučiai šiurpi patirtis. Jis dar ilgai to nepamirš“.

Pasak M. Brieno, dėl šio incidento vyras liko „labai traumuotas“, jam reikės „laiko pasveikti tiek dvasiškai, tiek fiziškai“.

Sūriųjų vandenų krokodilų skaičius Australijos „krokodilų šalyje“ smarkiai išaugo, kai 1971 m. jie buvo paskelbti saugoma rūšimi, pastaraisiais metais užpuolimų padaugėjo. Iki septynių metrų ilgio ir daugiau nei toną sveriantys šie krokodilai paplitę tropinėje didžiulio žemyno šiaurėje.

Nelaimingi atsitikimai gana reti, vietos gyventojai ir lankytojai perspėti laikytis atokiau nuo krokodilų gyvenamų vandens kelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite