60 metų australas peiliu atsimušė nuo krokodilo

Sidnėjus, lapkričio 10 d. (AFP-ELTA). 60 metų australas ištrūko iš stambaus krokodilo nasrų, peiliu kelis kartus dūręs jam į galvą, kai šis tempė jį į upę. Trečiadienį apie tai pranešė vietos valdžia.

„Pasisekė, kad liko gyvas“

Pasak laukinės gamtos pareigūnų, vyrui „pasisekė, kad liko gyvas“ po siaubingos atakos ant atokaus upės kranto Australijos šiauriniame Keip Jorko pusiasalyje.

krokodilas

pixabay.com nuotr.

„Kilo kova ir, laimė, jis išvengė keturių ar keturių su puse metro ilgio krokodilo gniaužtų. Tikimybė tai padaryti lygi beveik nuliui“, – sakė Kvinslando valstijos aplinkos departamento atstovas Mattas Brienas.

Vyras praėjusią savaitę žvejojo ​​savo valdoje netoli Houp Valo, maždaug už penkių valandų kelio automobiliu nuo Kernso, jis nuvijo nuo kranto jautį, kad įsitaisytų toje vietoje. Tada krokodilas jį ir užpuolė.

„Jis pasakojo pamatęs krokodilą prieš kelias sekundes, kai šis jį puolė ir pargriovė jam tuo metu ruošiantis mesti meškerę“, – sakoma departamento pranešime. Vyras įsikibo į mangrovių medžio šaką, beviltiškai mėgindamas nesiduoti įtraukiamas į upę, kai krokodilo nasrai apžiojo jo batus. Tačiau greitai jis pralaimėjo šią tempimo kovą ir buvo įtrauktas.

„Vyras pasakojo, kad atsidūręs vandenyje sugebėjo išsitraukti iš už diržo peilį ir badė krokodilui į galvą, kol šis jį paleido“. Tada jis išsigavo į krantą ir pabėgo nuo plėšrūno. Kuktauno ligoninėje jam buvo suteikta skubi pagalba, vėliau jis buvo nuskraidintas į Kernso ligoninę, kur po savaitės vis dar sveiko. Sveikatos departamento atstovė sakė, kad jo būklė „stabili“.

„Siaubinga patirtis“

Vyrą antradienį apklausę laukinės gamtos pareigūnai patvirtino, kad jo sužalojimai patirti per krokodilo ataką.

„Atrodo, kad krokodilas tuo metu taikėsi į jautį arba karvę, o jis tiesiog atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu laiku, – žurnalistams sakė M. Brienas. – Tai absoliučiai šiurpi patirtis. Jis dar ilgai to nepamirš“.

Pasak M. Brieno, dėl šio incidento vyras liko „labai traumuotas“, jam reikės „laiko pasveikti tiek dvasiškai, tiek fiziškai“.

Sūriųjų vandenų krokodilų skaičius Australijos „krokodilų šalyje“ smarkiai išaugo, kai 1971 m. jie buvo paskelbti saugoma rūšimi, pastaraisiais metais užpuolimų padaugėjo. Iki septynių metrų ilgio ir daugiau nei toną sveriantys šie krokodilai paplitę tropinėje didžiulio žemyno šiaurėje.

Nelaimingi atsitikimai gana reti, vietos gyventojai ir lankytojai perspėti laikytis atokiau nuo krokodilų gyvenamų vandens kelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite