Kraikas katėms: kaip išsirinkti tinkamą?

Tam, kad katės jaustųsi laimingos – daug nereikia. Tačiau vieno dalyko katėms tikrai reikia – tai yra kraikas.

Tai viena iš populiariausių kačių priežiūros prekių, padedanti katei tvarkingai ir patogiai atlikti gamtinius reikalus. Na, o ir šeimininkams kraikas palengvina katės priežiūrą.

Natūraliai, katės yra labai švarūs ir tvarkingi gyvūnai, kurie higieniškumo instinktus turi nuo pat gimimo. Laukinėje gamtoje, katės užkasa savo gamtinius reikalus, po smėliu ar žeme. Taip jos pasižymi savo teritoriją, taip pat, parodo nuolankumą kitoms katėms.

Tad, kraikas katėms padeda joms patenkinti natūralius jų instinktus, gyvenant namuose. Tačiau kraikas privalo būti geras ir kokybiškas, kadangi, ne visi kačių kraikai yra vienodi. Geras ir kokybiškas kraikas turi neleisti plisti nemaloniam kvapui. Jį turėtų būti patogu išvalyti ir pakeisti.

Parinkti tinakmą kraiko dažniausiai priklauso ir nuo katės. Kadangi katės yra gana išrankios, nebijokite eksperimentuoti ir išbandyti įvairiausių rūšių kraikus. Bet jei kraiko įvairovė susuko galvą ir nežinote, kaip pasirinkti tinkamą savo katei, šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie tikrai palengvins pasirinkimą. 

Skirtingi kačių kraiko tipai 

Kačių kraikas gali būti skirstomas į sušokantį arba nesušokantį, kvepiantį arba bekvapį.

Sušokantis kraikas, dažniausiai, yra gaminamas iš medžiagų, kurios sugeria skysčius ir sušoka į vieną krūvelę, kurią vėliau labai lengva pašalinti iš kraiko dėžės – tualeto. Tai reiškia, kad naudojant tokio tipo kraiką, nemažai sutaupysite, o ir pačio kraiko nereikės keisti taip dažnai, kaip nesušokančio.

Nesušokantis kraikas yra sudarytas iš atskirų granulių, kurios sugeria skysčius ir nesušoka. Tai reiškia, kad katės tualetą reikės dažniau keisti nauju kraiku. Tiesa, šio tipo kraikas, dažniausiai, yra draugiškesnis aplinkai. Tuo tarpu kvepiantis kačių kraikas padeda užmaskuoti nemalonius kvapus. Užtat stiprūs kraiko kvapai yra nepriimtini. Dažniausiai, kvepiantys kraikai turi vaisių, augalų kvapą.

Bekvapis kraikas yra sudėtyje turi natūralių augalų ekstraktų, anglies, o šios medžiagos padeda sugerti nemalonius kvapus, neerzindamos kačių. 

Kraiko dydis ir tekstūra 

Katė, įlipusi į savo tualetą, vaikščios per kraiką, jį kas, atlikusi gamtinius reikalus. Tad labai svarbu, kad kraikas būtų malonus gyvūno pėdutėms. Vienos katės turi jautresnes pėdutes nei kitos, tad, į tai labai svarbu atsižvelgti.

Kraiko tekstūra priklauso nuo medžiagos, iš kurios kraikas pagamintas. Tuo tarpu, granulių dydis, taip pat, gali būti labai skirtingas. Granulės gali būti labai smulkios. Dažniausiai, jos būna gaminamos iš betono. Stambesnis kraikas yra gaminamas iš medienos ar popieriaus pjuvenų. Didesnio dydžio kraikas neišsineša iš kraiko dėžės. Toks yra tinkamesnis ilgaplaukėms katėms, jis nelimpa prie kailio.  

Nepamirškite atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagamintas kraikas

Kačių kraikas gali būti gaminamas iš įvairiausių medžiagų, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis savybėmis.

Populiarus ir standartu laikomas yra betoninis kraikas. Jis gali būti tiek nesušokantis, tiek sušokantis.

Tiesa, betoninis kraikas yra linkęs dulkėti, todėl, gali dirginti katę ar kelti alergines reakcijas. Sušlapęs betoninis kraikas gali lipti katei prie letenėlių ir kelti diskomfortą. Negana to, betoninis kraikas nėra draugiškiausias aplinkai.

Augalinės kilmės kraikai – saugantiems aplinką. Draugiški aplinkai kačių kraikai gali būti gaminami iš kukurūzų. Jie yra efektyvūs ir suyrantys. Tiesa, toks kraikas nesušoka taip gerai kaip betoninis, o taip pat, yra ir brangesnis.

Dar draugiškesnis aplinkai – iš perdirbto popieriaus gaminamas kraikas. Tai pjuvenų pavidalo kraikas, kuris efektyviai sugeria skysčius. Jį galima kompostuoti, jis puikiai suyra, todėl, nekenkia gamtai. Tokio tipo kraikas yra švelnus ir minkštas, o kadangi, yra stambesnis, nelimpa ir nekimba prie ilgaplaukių kačių kailio. Tiesa, šio tipo kraikas nesušoka. Pjuveninis būna ir kraikas, gaminamas iš medienos. Šio tipo kraikas nedulka, neleidžia sklisti nemaloniems kvapams. Dėl savo stambumo, šis kraikas puikiai tinka ilgaplaukėms katėms, gali būti sušokančio tipo.

Galiausiai, kraikas gali būti silikoninis. Šio tipo kraiko medžiaga greitai sugeria skysčius, o pats kraikas yra taupesnis, kadangi, jo nereikia taip dažnai keisti. Tačiau, šis kraikas nėra itin draugiškas aplinkai, o ir katės pėdutėms, jis nėra pats švelniausias. 

Išsirinkę tinkamiausią ir geriausią kraiką, nepamirškite pasirūpinti ir kitomis prekėmis, skirtomis kačių priežiūrai. Įvairūs žaislai, maistas ir daugybę kitų prekių, už draugišką kainą, tik – varle.lt.

pr2021/166

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite