Kraikas katėms: kaip išsirinkti tinkamą?

Tam, kad katės jaustųsi laimingos – daug nereikia. Tačiau vieno dalyko katėms tikrai reikia – tai yra kraikas.

Tai viena iš populiariausių kačių priežiūros prekių, padedanti katei tvarkingai ir patogiai atlikti gamtinius reikalus. Na, o ir šeimininkams kraikas palengvina katės priežiūrą.

Natūraliai, katės yra labai švarūs ir tvarkingi gyvūnai, kurie higieniškumo instinktus turi nuo pat gimimo. Laukinėje gamtoje, katės užkasa savo gamtinius reikalus, po smėliu ar žeme. Taip jos pasižymi savo teritoriją, taip pat, parodo nuolankumą kitoms katėms.

Tad, kraikas katėms padeda joms patenkinti natūralius jų instinktus, gyvenant namuose. Tačiau kraikas privalo būti geras ir kokybiškas, kadangi, ne visi kačių kraikai yra vienodi. Geras ir kokybiškas kraikas turi neleisti plisti nemaloniam kvapui. Jį turėtų būti patogu išvalyti ir pakeisti.

Parinkti tinakmą kraiko dažniausiai priklauso ir nuo katės. Kadangi katės yra gana išrankios, nebijokite eksperimentuoti ir išbandyti įvairiausių rūšių kraikus. Bet jei kraiko įvairovė susuko galvą ir nežinote, kaip pasirinkti tinkamą savo katei, šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie tikrai palengvins pasirinkimą. 

Skirtingi kačių kraiko tipai 

Kačių kraikas gali būti skirstomas į sušokantį arba nesušokantį, kvepiantį arba bekvapį.

Sušokantis kraikas, dažniausiai, yra gaminamas iš medžiagų, kurios sugeria skysčius ir sušoka į vieną krūvelę, kurią vėliau labai lengva pašalinti iš kraiko dėžės – tualeto. Tai reiškia, kad naudojant tokio tipo kraiką, nemažai sutaupysite, o ir pačio kraiko nereikės keisti taip dažnai, kaip nesušokančio.

Nesušokantis kraikas yra sudarytas iš atskirų granulių, kurios sugeria skysčius ir nesušoka. Tai reiškia, kad katės tualetą reikės dažniau keisti nauju kraiku. Tiesa, šio tipo kraikas, dažniausiai, yra draugiškesnis aplinkai. Tuo tarpu kvepiantis kačių kraikas padeda užmaskuoti nemalonius kvapus. Užtat stiprūs kraiko kvapai yra nepriimtini. Dažniausiai, kvepiantys kraikai turi vaisių, augalų kvapą.

Bekvapis kraikas yra sudėtyje turi natūralių augalų ekstraktų, anglies, o šios medžiagos padeda sugerti nemalonius kvapus, neerzindamos kačių. 

Kraiko dydis ir tekstūra 

Katė, įlipusi į savo tualetą, vaikščios per kraiką, jį kas, atlikusi gamtinius reikalus. Tad labai svarbu, kad kraikas būtų malonus gyvūno pėdutėms. Vienos katės turi jautresnes pėdutes nei kitos, tad, į tai labai svarbu atsižvelgti.

Kraiko tekstūra priklauso nuo medžiagos, iš kurios kraikas pagamintas. Tuo tarpu, granulių dydis, taip pat, gali būti labai skirtingas. Granulės gali būti labai smulkios. Dažniausiai, jos būna gaminamos iš betono. Stambesnis kraikas yra gaminamas iš medienos ar popieriaus pjuvenų. Didesnio dydžio kraikas neišsineša iš kraiko dėžės. Toks yra tinkamesnis ilgaplaukėms katėms, jis nelimpa prie kailio.  

Nepamirškite atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagamintas kraikas

Kačių kraikas gali būti gaminamas iš įvairiausių medžiagų, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis savybėmis.

Populiarus ir standartu laikomas yra betoninis kraikas. Jis gali būti tiek nesušokantis, tiek sušokantis.

Tiesa, betoninis kraikas yra linkęs dulkėti, todėl, gali dirginti katę ar kelti alergines reakcijas. Sušlapęs betoninis kraikas gali lipti katei prie letenėlių ir kelti diskomfortą. Negana to, betoninis kraikas nėra draugiškiausias aplinkai.

Augalinės kilmės kraikai – saugantiems aplinką. Draugiški aplinkai kačių kraikai gali būti gaminami iš kukurūzų. Jie yra efektyvūs ir suyrantys. Tiesa, toks kraikas nesušoka taip gerai kaip betoninis, o taip pat, yra ir brangesnis.

Dar draugiškesnis aplinkai – iš perdirbto popieriaus gaminamas kraikas. Tai pjuvenų pavidalo kraikas, kuris efektyviai sugeria skysčius. Jį galima kompostuoti, jis puikiai suyra, todėl, nekenkia gamtai. Tokio tipo kraikas yra švelnus ir minkštas, o kadangi, yra stambesnis, nelimpa ir nekimba prie ilgaplaukių kačių kailio. Tiesa, šio tipo kraikas nesušoka. Pjuveninis būna ir kraikas, gaminamas iš medienos. Šio tipo kraikas nedulka, neleidžia sklisti nemaloniems kvapams. Dėl savo stambumo, šis kraikas puikiai tinka ilgaplaukėms katėms, gali būti sušokančio tipo.

Galiausiai, kraikas gali būti silikoninis. Šio tipo kraiko medžiaga greitai sugeria skysčius, o pats kraikas yra taupesnis, kadangi, jo nereikia taip dažnai keisti. Tačiau, šis kraikas nėra itin draugiškas aplinkai, o ir katės pėdutėms, jis nėra pats švelniausias. 

Išsirinkę tinkamiausią ir geriausią kraiką, nepamirškite pasirūpinti ir kitomis prekėmis, skirtomis kačių priežiūrai. Įvairūs žaislai, maistas ir daugybę kitų prekių, už draugišką kainą, tik – varle.lt.

pr2021/166

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite