Kraikas katėms: kaip išsirinkti tinkamą?

Tam, kad katės jaustųsi laimingos – daug nereikia. Tačiau vieno dalyko katėms tikrai reikia – tai yra kraikas.

Tai viena iš populiariausių kačių priežiūros prekių, padedanti katei tvarkingai ir patogiai atlikti gamtinius reikalus. Na, o ir šeimininkams kraikas palengvina katės priežiūrą.

Natūraliai, katės yra labai švarūs ir tvarkingi gyvūnai, kurie higieniškumo instinktus turi nuo pat gimimo. Laukinėje gamtoje, katės užkasa savo gamtinius reikalus, po smėliu ar žeme. Taip jos pasižymi savo teritoriją, taip pat, parodo nuolankumą kitoms katėms.

Tad, kraikas katėms padeda joms patenkinti natūralius jų instinktus, gyvenant namuose. Tačiau kraikas privalo būti geras ir kokybiškas, kadangi, ne visi kačių kraikai yra vienodi. Geras ir kokybiškas kraikas turi neleisti plisti nemaloniam kvapui. Jį turėtų būti patogu išvalyti ir pakeisti.

Parinkti tinakmą kraiko dažniausiai priklauso ir nuo katės. Kadangi katės yra gana išrankios, nebijokite eksperimentuoti ir išbandyti įvairiausių rūšių kraikus. Bet jei kraiko įvairovė susuko galvą ir nežinote, kaip pasirinkti tinkamą savo katei, šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie tikrai palengvins pasirinkimą. 

Skirtingi kačių kraiko tipai 

Kačių kraikas gali būti skirstomas į sušokantį arba nesušokantį, kvepiantį arba bekvapį.

Sušokantis kraikas, dažniausiai, yra gaminamas iš medžiagų, kurios sugeria skysčius ir sušoka į vieną krūvelę, kurią vėliau labai lengva pašalinti iš kraiko dėžės – tualeto. Tai reiškia, kad naudojant tokio tipo kraiką, nemažai sutaupysite, o ir pačio kraiko nereikės keisti taip dažnai, kaip nesušokančio.

Nesušokantis kraikas yra sudarytas iš atskirų granulių, kurios sugeria skysčius ir nesušoka. Tai reiškia, kad katės tualetą reikės dažniau keisti nauju kraiku. Tiesa, šio tipo kraikas, dažniausiai, yra draugiškesnis aplinkai. Tuo tarpu kvepiantis kačių kraikas padeda užmaskuoti nemalonius kvapus. Užtat stiprūs kraiko kvapai yra nepriimtini. Dažniausiai, kvepiantys kraikai turi vaisių, augalų kvapą.

Bekvapis kraikas yra sudėtyje turi natūralių augalų ekstraktų, anglies, o šios medžiagos padeda sugerti nemalonius kvapus, neerzindamos kačių. 

Kraiko dydis ir tekstūra 

Katė, įlipusi į savo tualetą, vaikščios per kraiką, jį kas, atlikusi gamtinius reikalus. Tad labai svarbu, kad kraikas būtų malonus gyvūno pėdutėms. Vienos katės turi jautresnes pėdutes nei kitos, tad, į tai labai svarbu atsižvelgti.

Kraiko tekstūra priklauso nuo medžiagos, iš kurios kraikas pagamintas. Tuo tarpu, granulių dydis, taip pat, gali būti labai skirtingas. Granulės gali būti labai smulkios. Dažniausiai, jos būna gaminamos iš betono. Stambesnis kraikas yra gaminamas iš medienos ar popieriaus pjuvenų. Didesnio dydžio kraikas neišsineša iš kraiko dėžės. Toks yra tinkamesnis ilgaplaukėms katėms, jis nelimpa prie kailio.  

Nepamirškite atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagamintas kraikas

Kačių kraikas gali būti gaminamas iš įvairiausių medžiagų, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis savybėmis.

Populiarus ir standartu laikomas yra betoninis kraikas. Jis gali būti tiek nesušokantis, tiek sušokantis.

Tiesa, betoninis kraikas yra linkęs dulkėti, todėl, gali dirginti katę ar kelti alergines reakcijas. Sušlapęs betoninis kraikas gali lipti katei prie letenėlių ir kelti diskomfortą. Negana to, betoninis kraikas nėra draugiškiausias aplinkai.

Augalinės kilmės kraikai – saugantiems aplinką. Draugiški aplinkai kačių kraikai gali būti gaminami iš kukurūzų. Jie yra efektyvūs ir suyrantys. Tiesa, toks kraikas nesušoka taip gerai kaip betoninis, o taip pat, yra ir brangesnis.

Dar draugiškesnis aplinkai – iš perdirbto popieriaus gaminamas kraikas. Tai pjuvenų pavidalo kraikas, kuris efektyviai sugeria skysčius. Jį galima kompostuoti, jis puikiai suyra, todėl, nekenkia gamtai. Tokio tipo kraikas yra švelnus ir minkštas, o kadangi, yra stambesnis, nelimpa ir nekimba prie ilgaplaukių kačių kailio. Tiesa, šio tipo kraikas nesušoka. Pjuveninis būna ir kraikas, gaminamas iš medienos. Šio tipo kraikas nedulka, neleidžia sklisti nemaloniems kvapams. Dėl savo stambumo, šis kraikas puikiai tinka ilgaplaukėms katėms, gali būti sušokančio tipo.

Galiausiai, kraikas gali būti silikoninis. Šio tipo kraiko medžiaga greitai sugeria skysčius, o pats kraikas yra taupesnis, kadangi, jo nereikia taip dažnai keisti. Tačiau, šis kraikas nėra itin draugiškas aplinkai, o ir katės pėdutėms, jis nėra pats švelniausias. 

Išsirinkę tinkamiausią ir geriausią kraiką, nepamirškite pasirūpinti ir kitomis prekėmis, skirtomis kačių priežiūrai. Įvairūs žaislai, maistas ir daugybę kitų prekių, už draugišką kainą, tik – varle.lt.

pr2021/166

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite