Kovo 11-ąją pradėta nauja tradicija

Kovo 11-ąją, visai šaliai minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko šiai progai skirtas minėjimas, kurio metu pradėta nauja, kraštiečiams pagerbti skirta tradicija.

Meras Virginijus Komskis su Meno ir sporto mokyklos atstovais Evelina Norkiene, Dariumi Stažiu, Antanu Merkevičiumi, Alvyra Jankantiene.

Meras Virginijus Komskis su Meno ir sporto mokyklos atstovais Evelina Norkiene, Dariumi Stažiu, Antanu Merkevičiumi, Alvyra Jankantiene.

Į renginį besirenkantys svečiai galėjo apžiūrėti Kultūros centro fojė eksponuojamą dr. Eglės Senapėdienės fotografijų parodą „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Humanitarinių mokslų daktarės, istorikės, žurnalistės, redaktorės parodoje eksponuojamos 34 nuotraukos, kuriose užfiksuoti nykstantys lituanistinio kultūros paveldo paminklai Karaliaučiaus (Rusija, Kaliningrado sr.) srityje.
„Po vaizdingos kelionės po Prūsiją“ susirinkusiųjų laukė iškilmingas Kovo 11-osios minėjimas. Čia, prisiminus ideologijas ir santvarkas, kurios vyravo anuomet Lietuvoje, ir su jomis įnirtingai kovojusią mūsų tautą, istoriniuose vaizduose vėl atgimė 1990 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausioje Taryboje kilusi Trispalvė. Mintimis ir istoriniais vaizdais sugrįžus į anas dienas, buvo sugiedotas valstybinis himnas.
Susirinkusiuosius pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Savivaldybės vadovas padėkojo krašto gyventojams už tai, jog savo dideliais ir mažais darbais kasdien gražina ir kuria savo kraštą, savo Valstybę. Meras džiaugėsi: „Šiandien Pagėgių kraštas gali girtis gražėjančiu veidu. Kalbu ne apie pastatus ar viešąsias erdves. Svarbiausia, jog čia gyvena veiklūs, inovatyvūs, savo darbą mylintys žmonės, kuriems yra brangus savas kraštas. Esu jums visiems dėkingas, jog mūsų pažangą mato ir į kraštą atvykę svečiai. Džiugu, jog šiandien pradėsime naują prasmingą iniciatyvą už reikšmingus pasiekimus apdovanoti Respublikoje įvertintus kraštiečius. Jie buvo įvertinti Lietuvoje, dabar jų pasiekimais pasidžiaukime ir mes“, – kalbėjo meras.
Esminius šios dienos istorinius įvykius prisiminė ir valstybinės šventės proga visus pasveikino renginyje dalyvavęs LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Prasminga tradicija apdovanoti Pagėgių krašte kuriančius, dirbančius žmones už reikšmingus pasiekimus, kurie jau įvertinti Lietuvoje, apdovanojimų ceremonija pradėta nuo padėkos Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai. Šiai mokyklai mero padėka ir apdovanojimas įteiktas už aukštus pasiekimus dalyvaujant 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse ir laimėtą II vietą. Padėkos už gerą mokinių paruošimą ir puikius laimėjimus 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse įteiktos ir šios ugdymo įstaigos treneriams: Dariui Stažiui, Antanui Musvydui, Antanui Merkevičiui, Alvyrai Jankantienei, Ervinui Kuncaičiui.
Už penktą kartą organizuotą renginį „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“ ir praėjusiais metais su šiuo renginiu laimėjus I vietą tradicijų pateikimo konkurse (šiuo metu siekiama, kad šis renginys būtų sertifikuotas) padėkota Pagėgių savivaldybės kultūros centrui. Taip pat padėkota idėjos atgaivinti žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje tradicijas autorei Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojai Danutei Bardauskienei.
Pasibaigus Lietuvos regionų metams, LR Kultūros ministerija padėkos raštu įvertino Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistę Aksaverą Mikšienę. Mero padėka Aksaverai Mikšienei įteikta už asmeninį indėlį puoselėjant Mažosios Lietuvos kulinarinį paveldą ir tradicijas. LR Švietimo ir mokslo ministerija I laipsnio diplomu yra apdovanojusi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos muziejininkes Vilmą Vaivadienę bei Vandą Žuklijienę. Už nuoširdų darbą ir muziejinę veiklą puoselėjant Algimanto Mackaus muziejų šioms mokytojoms įteikti mero padėkos raštai.
Už sporto pergales, krašto bei šalies vardo garsinimą padėka ir apdovanojimas įteiktas Europos imtynių jaunių čempionato prizininkui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojui Mantui Adomaičiui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojams Svajūnui Šakiui ir Gyčiui Jovaišai. Visi šie jauni sportininkai šaunių pergalių laimi tiek šalies, tiek tarptautinėse varžybose.
Antrąją renginio dalį susirinkusiuosius nuotaikingu koncertu džiugino Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvai. Scenoje koncertavo: Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“, šių namų gitaros studija, kvartetas ir solistas Rokas Kondrotas (vad. V. Armonas); Pagėgių vaikų lopšelio-darželio vaikai (koncertmeisterė E. Norkienė, vad. R. Pilkionienė); Pagėgių pradinės mokyklos mišrus vokalinis ansamblis (vad. I. Ubartienė); Pagėgių kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Gija“, jaunimo liaudiškų šokių grupė, vyresnio amžiaus šokėjų grupė „Marguva“ (vad. G. Paliokienė); Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (vad. V. Bubelienė); Pagėgių kultūros centro vokalinis ansamblis (vad. R. Golubovskienė), šio centro folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. A. Mikšienė); Meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vad. E. Norkienė ir R. Pilkionienė).
Skambant paskutiniams muzikos garsams į žiūrovų salę lengvai leidosi geltoni, žali ir raudoni popieriniai lėktuvėliai, o rankose plazdėjo lietuviui brangiausių spalvų vėliavėlės.

Pagėgių savivaldybės informacijabendra.19.pag

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite