Kovo 11-ąją pradėta nauja tradicija

Kovo 11-ąją, visai šaliai minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko šiai progai skirtas minėjimas, kurio metu pradėta nauja, kraštiečiams pagerbti skirta tradicija.

Meras Virginijus Komskis su Meno ir sporto mokyklos atstovais Evelina Norkiene, Dariumi Stažiu, Antanu Merkevičiumi, Alvyra Jankantiene.

Meras Virginijus Komskis su Meno ir sporto mokyklos atstovais Evelina Norkiene, Dariumi Stažiu, Antanu Merkevičiumi, Alvyra Jankantiene.

Į renginį besirenkantys svečiai galėjo apžiūrėti Kultūros centro fojė eksponuojamą dr. Eglės Senapėdienės fotografijų parodą „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Humanitarinių mokslų daktarės, istorikės, žurnalistės, redaktorės parodoje eksponuojamos 34 nuotraukos, kuriose užfiksuoti nykstantys lituanistinio kultūros paveldo paminklai Karaliaučiaus (Rusija, Kaliningrado sr.) srityje.
„Po vaizdingos kelionės po Prūsiją“ susirinkusiųjų laukė iškilmingas Kovo 11-osios minėjimas. Čia, prisiminus ideologijas ir santvarkas, kurios vyravo anuomet Lietuvoje, ir su jomis įnirtingai kovojusią mūsų tautą, istoriniuose vaizduose vėl atgimė 1990 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausioje Taryboje kilusi Trispalvė. Mintimis ir istoriniais vaizdais sugrįžus į anas dienas, buvo sugiedotas valstybinis himnas.
Susirinkusiuosius pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Savivaldybės vadovas padėkojo krašto gyventojams už tai, jog savo dideliais ir mažais darbais kasdien gražina ir kuria savo kraštą, savo Valstybę. Meras džiaugėsi: „Šiandien Pagėgių kraštas gali girtis gražėjančiu veidu. Kalbu ne apie pastatus ar viešąsias erdves. Svarbiausia, jog čia gyvena veiklūs, inovatyvūs, savo darbą mylintys žmonės, kuriems yra brangus savas kraštas. Esu jums visiems dėkingas, jog mūsų pažangą mato ir į kraštą atvykę svečiai. Džiugu, jog šiandien pradėsime naują prasmingą iniciatyvą už reikšmingus pasiekimus apdovanoti Respublikoje įvertintus kraštiečius. Jie buvo įvertinti Lietuvoje, dabar jų pasiekimais pasidžiaukime ir mes“, – kalbėjo meras.
Esminius šios dienos istorinius įvykius prisiminė ir valstybinės šventės proga visus pasveikino renginyje dalyvavęs LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Prasminga tradicija apdovanoti Pagėgių krašte kuriančius, dirbančius žmones už reikšmingus pasiekimus, kurie jau įvertinti Lietuvoje, apdovanojimų ceremonija pradėta nuo padėkos Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai. Šiai mokyklai mero padėka ir apdovanojimas įteiktas už aukštus pasiekimus dalyvaujant 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse ir laimėtą II vietą. Padėkos už gerą mokinių paruošimą ir puikius laimėjimus 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse įteiktos ir šios ugdymo įstaigos treneriams: Dariui Stažiui, Antanui Musvydui, Antanui Merkevičiui, Alvyrai Jankantienei, Ervinui Kuncaičiui.
Už penktą kartą organizuotą renginį „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“ ir praėjusiais metais su šiuo renginiu laimėjus I vietą tradicijų pateikimo konkurse (šiuo metu siekiama, kad šis renginys būtų sertifikuotas) padėkota Pagėgių savivaldybės kultūros centrui. Taip pat padėkota idėjos atgaivinti žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje tradicijas autorei Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojai Danutei Bardauskienei.
Pasibaigus Lietuvos regionų metams, LR Kultūros ministerija padėkos raštu įvertino Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistę Aksaverą Mikšienę. Mero padėka Aksaverai Mikšienei įteikta už asmeninį indėlį puoselėjant Mažosios Lietuvos kulinarinį paveldą ir tradicijas. LR Švietimo ir mokslo ministerija I laipsnio diplomu yra apdovanojusi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos muziejininkes Vilmą Vaivadienę bei Vandą Žuklijienę. Už nuoširdų darbą ir muziejinę veiklą puoselėjant Algimanto Mackaus muziejų šioms mokytojoms įteikti mero padėkos raštai.
Už sporto pergales, krašto bei šalies vardo garsinimą padėka ir apdovanojimas įteiktas Europos imtynių jaunių čempionato prizininkui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojui Mantui Adomaičiui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojams Svajūnui Šakiui ir Gyčiui Jovaišai. Visi šie jauni sportininkai šaunių pergalių laimi tiek šalies, tiek tarptautinėse varžybose.
Antrąją renginio dalį susirinkusiuosius nuotaikingu koncertu džiugino Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvai. Scenoje koncertavo: Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“, šių namų gitaros studija, kvartetas ir solistas Rokas Kondrotas (vad. V. Armonas); Pagėgių vaikų lopšelio-darželio vaikai (koncertmeisterė E. Norkienė, vad. R. Pilkionienė); Pagėgių pradinės mokyklos mišrus vokalinis ansamblis (vad. I. Ubartienė); Pagėgių kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Gija“, jaunimo liaudiškų šokių grupė, vyresnio amžiaus šokėjų grupė „Marguva“ (vad. G. Paliokienė); Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (vad. V. Bubelienė); Pagėgių kultūros centro vokalinis ansamblis (vad. R. Golubovskienė), šio centro folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. A. Mikšienė); Meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vad. E. Norkienė ir R. Pilkionienė).
Skambant paskutiniams muzikos garsams į žiūrovų salę lengvai leidosi geltoni, žali ir raudoni popieriniai lėktuvėliai, o rankose plazdėjo lietuviui brangiausių spalvų vėliavėlės.

Pagėgių savivaldybės informacijabendra.19.pag

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Taip pat skaitykite