Kovo 11-ąją pradėta nauja tradicija

Kovo 11-ąją, visai šaliai minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko šiai progai skirtas minėjimas, kurio metu pradėta nauja, kraštiečiams pagerbti skirta tradicija.

Meras Virginijus Komskis su Meno ir sporto mokyklos atstovais Evelina Norkiene, Dariumi Stažiu, Antanu Merkevičiumi, Alvyra Jankantiene.

Meras Virginijus Komskis su Meno ir sporto mokyklos atstovais Evelina Norkiene, Dariumi Stažiu, Antanu Merkevičiumi, Alvyra Jankantiene.

Į renginį besirenkantys svečiai galėjo apžiūrėti Kultūros centro fojė eksponuojamą dr. Eglės Senapėdienės fotografijų parodą „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Humanitarinių mokslų daktarės, istorikės, žurnalistės, redaktorės parodoje eksponuojamos 34 nuotraukos, kuriose užfiksuoti nykstantys lituanistinio kultūros paveldo paminklai Karaliaučiaus (Rusija, Kaliningrado sr.) srityje.
„Po vaizdingos kelionės po Prūsiją“ susirinkusiųjų laukė iškilmingas Kovo 11-osios minėjimas. Čia, prisiminus ideologijas ir santvarkas, kurios vyravo anuomet Lietuvoje, ir su jomis įnirtingai kovojusią mūsų tautą, istoriniuose vaizduose vėl atgimė 1990 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausioje Taryboje kilusi Trispalvė. Mintimis ir istoriniais vaizdais sugrįžus į anas dienas, buvo sugiedotas valstybinis himnas.
Susirinkusiuosius pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Savivaldybės vadovas padėkojo krašto gyventojams už tai, jog savo dideliais ir mažais darbais kasdien gražina ir kuria savo kraštą, savo Valstybę. Meras džiaugėsi: „Šiandien Pagėgių kraštas gali girtis gražėjančiu veidu. Kalbu ne apie pastatus ar viešąsias erdves. Svarbiausia, jog čia gyvena veiklūs, inovatyvūs, savo darbą mylintys žmonės, kuriems yra brangus savas kraštas. Esu jums visiems dėkingas, jog mūsų pažangą mato ir į kraštą atvykę svečiai. Džiugu, jog šiandien pradėsime naują prasmingą iniciatyvą už reikšmingus pasiekimus apdovanoti Respublikoje įvertintus kraštiečius. Jie buvo įvertinti Lietuvoje, dabar jų pasiekimais pasidžiaukime ir mes“, – kalbėjo meras.
Esminius šios dienos istorinius įvykius prisiminė ir valstybinės šventės proga visus pasveikino renginyje dalyvavęs LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.
Prasminga tradicija apdovanoti Pagėgių krašte kuriančius, dirbančius žmones už reikšmingus pasiekimus, kurie jau įvertinti Lietuvoje, apdovanojimų ceremonija pradėta nuo padėkos Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklai. Šiai mokyklai mero padėka ir apdovanojimas įteiktas už aukštus pasiekimus dalyvaujant 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse ir laimėtą II vietą. Padėkos už gerą mokinių paruošimą ir puikius laimėjimus 2015 metų Lietuvos jaunių žaidynėse įteiktos ir šios ugdymo įstaigos treneriams: Dariui Stažiui, Antanui Musvydui, Antanui Merkevičiui, Alvyrai Jankantienei, Ervinui Kuncaičiui.
Už penktą kartą organizuotą renginį „Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“ ir praėjusiais metais su šiuo renginiu laimėjus I vietą tradicijų pateikimo konkurse (šiuo metu siekiama, kad šis renginys būtų sertifikuotas) padėkota Pagėgių savivaldybės kultūros centrui. Taip pat padėkota idėjos atgaivinti žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje tradicijas autorei Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojai Danutei Bardauskienei.
Pasibaigus Lietuvos regionų metams, LR Kultūros ministerija padėkos raštu įvertino Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistę Aksaverą Mikšienę. Mero padėka Aksaverai Mikšienei įteikta už asmeninį indėlį puoselėjant Mažosios Lietuvos kulinarinį paveldą ir tradicijas. LR Švietimo ir mokslo ministerija I laipsnio diplomu yra apdovanojusi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos muziejininkes Vilmą Vaivadienę bei Vandą Žuklijienę. Už nuoširdų darbą ir muziejinę veiklą puoselėjant Algimanto Mackaus muziejų šioms mokytojoms įteikti mero padėkos raštai.
Už sporto pergales, krašto bei šalies vardo garsinimą padėka ir apdovanojimas įteiktas Europos imtynių jaunių čempionato prizininkui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojui Mantui Adomaičiui, tarptautinio imtynių turnyro Lenkijoje nugalėtojams Svajūnui Šakiui ir Gyčiui Jovaišai. Visi šie jauni sportininkai šaunių pergalių laimi tiek šalies, tiek tarptautinėse varžybose.
Antrąją renginio dalį susirinkusiuosius nuotaikingu koncertu džiugino Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvai. Scenoje koncertavo: Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“, šių namų gitaros studija, kvartetas ir solistas Rokas Kondrotas (vad. V. Armonas); Pagėgių vaikų lopšelio-darželio vaikai (koncertmeisterė E. Norkienė, vad. R. Pilkionienė); Pagėgių pradinės mokyklos mišrus vokalinis ansamblis (vad. I. Ubartienė); Pagėgių kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė „Gija“, jaunimo liaudiškų šokių grupė, vyresnio amžiaus šokėjų grupė „Marguva“ (vad. G. Paliokienė); Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (vad. V. Bubelienė); Pagėgių kultūros centro vokalinis ansamblis (vad. R. Golubovskienė), šio centro folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. A. Mikšienė); Meno ir sporto mokyklos jaunių choras (vad. E. Norkienė ir R. Pilkionienė).
Skambant paskutiniams muzikos garsams į žiūrovų salę lengvai leidosi geltoni, žali ir raudoni popieriniai lėktuvėliai, o rankose plazdėjo lietuviui brangiausių spalvų vėliavėlės.

Pagėgių savivaldybės informacijabendra.19.pag

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite