Komunalinių atliekų tvarkymas pabrango, tačiau atsiranda būdų mokėti mažiau

Kovo pabaigoje vykusiame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje opozicija suskubo pareikšti kritiką dėl sprendimo branginti buitinių atliekų tvarkymą.

Kad komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai didės ir toliau, kalbėjo Šilutėje apsilankęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus tikina, kad atsirado galimybė už atliekų tvarkymą mokėti mažiau.
Opozicija nepraleido šanso
Pagal naująją tvarką, kurią Taryba patvirtino pernai, gruodžio 19 d., nuo 2014 m. pradžios už buitinių atliekų tvarkymą gyventojams reikia mokėti 62 proc. brangiau (po 26 ct už 1 kv. m turimo gyvenamojo ploto, – aut. pastaba). Iki tol mokestis už buitinių atliekų tvarkymą buvo 16 ct už kv. m.
Kovo 27 d. įvykusiame Tarybos posėdyje A. Jakas perskaitė opozicijos narių pareiškimą, kad Šilutės r. savivaldybės vadovai Šarūnas Laužikas ir Virgilijus Pozingis ir visa valdančioji dauguma, neatsižvelgdama į Tarybos opozicijos siūlymus atidėti buitinių atliekų rinkliavos mokesčio didinimą, privertė Šilutės rajono žmones šiais metais mokėti brangiau už buitinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Opozicija mano, kad už tai valdžia turėtų atsistatydinti.
Savotišką atsakymą į opozicijos priekaištus pateikė Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus. Jis pranešė, kad Savivaldybė rengiasi dalyvauti Aplinkos ministerijos projekte dėl komunalinių atliekų tvarkymo. Projektu siekiama padėti savivaldybėms įgyvendinti Rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodiką ir įvertinti gyventojų pasirengimą rūšiuoti pakuočių atliekas. Šiam projektui įgyvendinti Aplinkos ministerija skiria 1,2 mln. Lt iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos.
Rūšiuojantiems – pigiau
Anot R. Rimkaus, įgyvendinant šį projektą, Šilutėje bus įrengtos specialios aikštelės, kuriose stovės atliekų rūšiavimui skirti konteineriai. Už surūšiuotų ir į atitinkamus konteinerius išmestų antrinių žaliavų išvežimą gyventojams mokėti nereikės. Kitas atliekas jie mes į atskirą konteinerį ir už jų tvarkymą mokės ne pagal gyvenamąjį plotą, o pagal faktinį atliekų, kurios išvežant bus pasvertos, kiekį. Kad savo buitinių atliekų nemestų projekte nedalyvaujantys gyventojai, aikštelės su konteineriais bus aptvertos ir rakinamos. Raktus išduos kiekvieno projekte dalyvaujančio buto gyventojams. Projekte dalyvaujančių butų gyventojams bus išduotos ir specialios dėžutės, palengvinančios atliekų rūšiavimą. Apie pageidavimą dalyvauti šiame projekte savivaldybės Aplinkos ministeriją turėjo informuoti iki kovo 31 d.
Remigijus Rimkus sakė, kad Šilutėje šiame projekte dalyvaus Cintjoniškių g. 7, 7c, H. Šojaus g. 2a, 10, 12, Gluosnių g. 3, 5, 5a, 7, 9, 9a, 11, 13 bei Traksėdžių kaimo Šilojų skersgatvio 1, 2, 4 namų gyventojai – iš viso 597 butai. Jau įvyko susirinkimai, kuriuose gyventojai pareiškė norą dalyvauti projekte, reikalingi dokumentai pateikti Aplinkos ministerijai.
Anot R. Rimkaus, projektas turėtų būti įgyvendintas ir realiai pradėti veikti nuo kitų metų pradžios. Tai ne tik padės sumažinti mokesčių naštą gyventojams, bet ir saugoti gamtą. Jeigu projektas pasiteisins, tikimasi, kad jame dalyvaus visa Šilutė, nors rengiant susirinkimus, gyventojai išsakė visokių nuomonių.
Antai vieni gyventojai iš karto susidomėjo nauju projektu ir pareiškė norą jame dalyvauti, kiti patys nieko nenorėjo daryti, tik kaltino rajono valdžią dėl mokesčio už komunalines atliekas didinimo. Todėl projekte dalyvaus tik dalis Cintjoniškių, Gluosnių ir H. Šojaus gatvių ribojamų kvartalų gyventojų. Nepanorusieji dalyvauti projekte ir rūšiuodami šiukšles mokėti tik už faktinį jų kiekį ir toliau įprasta tvarka mokės nuo šių metų padidėjusį mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimai: šilutiškių karjeros šuoliai Lietuvoje

Šilutės Vydūno gimnaziją baigęs Valdas Benkunskas išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meru, šilutiškė Nijolė Dirginčienė pirmajame tiesioginių merų rinkimų ture vėl išrinkta Birštono savivaldybės mere. Verta priminti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys irgi šilutiškis. Seimo narys, ne vieną kadenciją tiesiogiai išrinktas į Lietuvos parlamentą, Zigmantas Balčytis yra mokęsis Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Iš vicemero – į merus Rusnėje gyvenančių Adelės ir Stanislovo Benkunskų jauniausias sūnus Valdas, kuriam lapkritį sukako 38 metai, tiesioginių merų rinkimų antrajame ture nugalėjo Artūrą Zuoką ir tapo

Beveik pusė šalies gyventojų svarsto, ar perrašyti elektros tiekimo sutartis

Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant vartotojams kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų. Tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Kas šeštas gyventojas teigia šiemet jau pasirašęs naują elektros tiekimo sutartį, o kas ketvirtas kol kas domisi tiekėjų pasiūlymais. Pasak apklausą inicijavusios energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ komercijos direktorės Neringos Petrauskienės, apklausos rezultatai atspindi realią situaciją, kurią stebi ir elektros tiekėjai. „Metų pradžioje pradėję mažinti buitiniams vartotojams tiekiamos elektros kainas, keliskart daugiau užklausų sulaukėme

Pagėgių savivaldybėje sulaikyti penki rinkėjų papirkinėjimu įtariami asmenys

2023 m. kovo 16 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. 1 d. (trukdymas pasinaudoti rinkimų teise). Tyrimo metu sulaikyti penki asmenys, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu Pagėgių savivaldybėje. Rinkėjų balsai buvo perkami Lietuvos regionų partijos naudai. Apklausti keturi įtariamieji (gim. 1984 m., gim. 1960 m., gim. 1979 m. ir gim. 1984 m.). Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamasis, gim. 1961 m., uždarytas į areštinę. Visiems minėtiems asmenims

Kiek pinigų šiemet teks sportui Šilutės rajone?

Šilutės rajono savivaldybės taryba dar kovą turės apsispręsti, kiek biudžeto lėšų paskirsčius sportininkų ugdymo centrams, sporto klubams bei nevyriausybinėms sporto organizacijoms. Komisija, įvertinusi gautus projektus, jau paskirstė konkrečias sumas ir apsisprendė, kam siūlo išdalinti 45 tūkst. Eur. 8 projektai – olimpinėms sporto šakoms Šilutės bokso klubas „Kovotojas“ – „Bokso sportinės veiklos vystymas ir plėtra 2023 m.“ – 2500 Eur; Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ – „Klubo trijų komandų dalyvavimas naujame Lietuvos stalo teniso asociacijos komandiniame čempionate“ – 1000 Eur; Šilutės

Taip pat skaitykite