Kokius laiptus pasirinkti, jei norite sutaupyti ir gauti gerą kokybę?

Dviejų aukštų name laiptai, vedantys į miegamąjį, vaikų ar svečių kambario erdvę, yra antrame aukšte ir tampa privaloma detale. Teisinga laiptų padėtis gali sutaupyti pagalbinės patalpos erdvę ir jais galima tinkamai dekoruoti kambario interjerą.

Žinoma, tai labai priklauso nuo funkcinio namo sprendimo ir erdvių, kurias reikia sujungti laiptais, išdėstymo. Šiuo atveju galima sakyti, kad pagrindinis laiptų reikalavimas yra laiptų saugumas ir patogumas. Tik daug vėliau galime kalbėti apie jų grožį ir estetiką, brangias medžiagas ar dekoratyvinius elementus, naudojamus jų gamyboje. Tikrai yra daugybė įvairių medžiagų, iš kurių galima pagaminti laiptus, todėl nenuostabu, kad žmonės dažnai svarsto, ar betoniniai laiptai yra tikrai geriausias pasirinkimas. Taigi, kokie yra pagrindiniai šios galimybės privalumai ir trūkumai?

Betono pliusai ir minusai

Be šios statybinės medžiagos neįmanoma įsivaizduoti daugelio įvairių paskirčių konstrukcijų (nuo gyvenamųjų, pramoninių ir komercinių pastatų iki požeminio transporto, tiltų ir atominių elektrinių) gamybos. Tinkamai suprojektuota ir sukonstruota betoninė konstrukcija turi tarnauti šimtmečius ir atitikti visus griežtus eksploatavimo reikalavimus: saugumą, ilgaamžiškumą, funkcionalumą, aplinkos apsaugą ir optimalias priežiūros išlaidas. Apie betoninių laiptų gamybą plačiau čia.

Svarbus privalumas, kurį turi betoniniai laiptai  yra palyginti maža betoninių laiptų kaina. Taigi, net jei biudžetas yra labai ribotas, betoniniai laiptai gali puikiai veikti. Laiptų gamintojus šiuo metu tikrai yra iš ko rinktis, todėl visais atvejais įmanoma rasti geriausią variantą jūsų finansinei padėčiai.

Betonas yra trapi medžiaga. Jo mažas atsparumas įtrūkimams labai sutrumpina faktinį pastato tarnavimo laiką. Dėl naudojamos apkrovos ir aplinkos įtakos konstrukciniuose elementuose gali atsirasti įtrūkimų. Vidinė betono struktūra pradeda skaidyti skvarbų vandenį ir korozines medžiagas, tokias kaip sulfatas ir chloridas.

Lankstaus betono naudojimas leidžia suprojektuoti konstrukcijas, kurių įtrūkimų plotis yra 0,05–0,1 mm, t. Taip, jie yra tokio paties storio kaip ir žmogaus plaukai. Eksperimentiniai tyrimai parodė, kad tokio pločio įtrūkimai neturės įtakos pastato konstrukcijos nusidėvėjimui ir eksploatacinėms savybėms – dėl nereagavusių betono dalelių hidratacijos tokie įtrūkimai patys pasitaisys. Šį procesą lemia speciali lankstaus betono struktūra.

Skirtingai nuo tradicinio lankstaus betono, vietoj grubaus užpildo naudojamas smulkiagrūdis smėlis (grūdelių dydis 0–2 mm, žr. Lentelę), kuris neleidžia pluoštams tolygiai pasiskirstyti po visą komponento tūrį. Betone taip pat yra mikro-polivinilo alkoholio (maždaug 8–12 mm ilgio ir 40 mikronų skersmens) arba kitų polimero pluoštų. Kiekvienas pluoštas yra padengtas nano storio danga, jei konstrukcija sutrūkinėja, ji be kliūčių gali slinkti ant betono. Todėl lanksti betono konstrukcija gali būti deformuota išlaikant vientisumą ir išvengiant trapių lūžių. Didėjant apkrovai, visas komponentas deformuojasi ir didėja mikroplyšių skaičius, o ne jų plotis.

Nors betoniniai laiptai sukelia šaltą įspūdį, pravartu, kad betonas gali būti suprojektuotas labai įvairiai. Jei reikia, ant betono galima įrengti medinius laiptus, tokiu atveju interjeras atrodys daug šiltesnis. Tokie laiptai iš tikrųjų yra labai patvarūs, o jų dizainas leis mėgautis puikiais rezultatais.

Betoninius laiptus lengva prižiūrėti: jei laiptai montuoti laiptinėje, jų priežiūra nėra labai aktuali, nes laiptų valymo paslauga yra tik užsakoma, o tada, jei nuspręsite tokius laiptus įrengti atskirame name, galite būti garantuoti kad laiptų nereikia specialiai prižiūrėti.

Ieškant itin patvarių medžiagų ir labai riboto biudžeto betoniniai laiptai iš tikrųjų yra geras pasirinkimas. Be to, klaidinga manyti, kad tokie laiptai atrodo per tamsūs, nes šiandien turime daug galimybių rinktis laiptų projektavimo paslaugas, todėl rezultatas išties stebina.

pr2021/70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite