Kokius laiptus pasirinkti, jei norite sutaupyti ir gauti gerą kokybę?

Dviejų aukštų name laiptai, vedantys į miegamąjį, vaikų ar svečių kambario erdvę, yra antrame aukšte ir tampa privaloma detale. Teisinga laiptų padėtis gali sutaupyti pagalbinės patalpos erdvę ir jais galima tinkamai dekoruoti kambario interjerą.

Žinoma, tai labai priklauso nuo funkcinio namo sprendimo ir erdvių, kurias reikia sujungti laiptais, išdėstymo. Šiuo atveju galima sakyti, kad pagrindinis laiptų reikalavimas yra laiptų saugumas ir patogumas. Tik daug vėliau galime kalbėti apie jų grožį ir estetiką, brangias medžiagas ar dekoratyvinius elementus, naudojamus jų gamyboje. Tikrai yra daugybė įvairių medžiagų, iš kurių galima pagaminti laiptus, todėl nenuostabu, kad žmonės dažnai svarsto, ar betoniniai laiptai yra tikrai geriausias pasirinkimas. Taigi, kokie yra pagrindiniai šios galimybės privalumai ir trūkumai?

Betono pliusai ir minusai

Be šios statybinės medžiagos neįmanoma įsivaizduoti daugelio įvairių paskirčių konstrukcijų (nuo gyvenamųjų, pramoninių ir komercinių pastatų iki požeminio transporto, tiltų ir atominių elektrinių) gamybos. Tinkamai suprojektuota ir sukonstruota betoninė konstrukcija turi tarnauti šimtmečius ir atitikti visus griežtus eksploatavimo reikalavimus: saugumą, ilgaamžiškumą, funkcionalumą, aplinkos apsaugą ir optimalias priežiūros išlaidas. Apie betoninių laiptų gamybą plačiau čia.

Svarbus privalumas, kurį turi betoniniai laiptai  yra palyginti maža betoninių laiptų kaina. Taigi, net jei biudžetas yra labai ribotas, betoniniai laiptai gali puikiai veikti. Laiptų gamintojus šiuo metu tikrai yra iš ko rinktis, todėl visais atvejais įmanoma rasti geriausią variantą jūsų finansinei padėčiai.

Betonas yra trapi medžiaga. Jo mažas atsparumas įtrūkimams labai sutrumpina faktinį pastato tarnavimo laiką. Dėl naudojamos apkrovos ir aplinkos įtakos konstrukciniuose elementuose gali atsirasti įtrūkimų. Vidinė betono struktūra pradeda skaidyti skvarbų vandenį ir korozines medžiagas, tokias kaip sulfatas ir chloridas.

Lankstaus betono naudojimas leidžia suprojektuoti konstrukcijas, kurių įtrūkimų plotis yra 0,05–0,1 mm, t. Taip, jie yra tokio paties storio kaip ir žmogaus plaukai. Eksperimentiniai tyrimai parodė, kad tokio pločio įtrūkimai neturės įtakos pastato konstrukcijos nusidėvėjimui ir eksploatacinėms savybėms – dėl nereagavusių betono dalelių hidratacijos tokie įtrūkimai patys pasitaisys. Šį procesą lemia speciali lankstaus betono struktūra.

Skirtingai nuo tradicinio lankstaus betono, vietoj grubaus užpildo naudojamas smulkiagrūdis smėlis (grūdelių dydis 0–2 mm, žr. Lentelę), kuris neleidžia pluoštams tolygiai pasiskirstyti po visą komponento tūrį. Betone taip pat yra mikro-polivinilo alkoholio (maždaug 8–12 mm ilgio ir 40 mikronų skersmens) arba kitų polimero pluoštų. Kiekvienas pluoštas yra padengtas nano storio danga, jei konstrukcija sutrūkinėja, ji be kliūčių gali slinkti ant betono. Todėl lanksti betono konstrukcija gali būti deformuota išlaikant vientisumą ir išvengiant trapių lūžių. Didėjant apkrovai, visas komponentas deformuojasi ir didėja mikroplyšių skaičius, o ne jų plotis.

Nors betoniniai laiptai sukelia šaltą įspūdį, pravartu, kad betonas gali būti suprojektuotas labai įvairiai. Jei reikia, ant betono galima įrengti medinius laiptus, tokiu atveju interjeras atrodys daug šiltesnis. Tokie laiptai iš tikrųjų yra labai patvarūs, o jų dizainas leis mėgautis puikiais rezultatais.

Betoninius laiptus lengva prižiūrėti: jei laiptai montuoti laiptinėje, jų priežiūra nėra labai aktuali, nes laiptų valymo paslauga yra tik užsakoma, o tada, jei nuspręsite tokius laiptus įrengti atskirame name, galite būti garantuoti kad laiptų nereikia specialiai prižiūrėti.

Ieškant itin patvarių medžiagų ir labai riboto biudžeto betoniniai laiptai iš tikrųjų yra geras pasirinkimas. Be to, klaidinga manyti, kad tokie laiptai atrodo per tamsūs, nes šiandien turime daug galimybių rinktis laiptų projektavimo paslaugas, todėl rezultatas išties stebina.

pr2021/70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite