Kokius laiptus pasirinkti, jei norite sutaupyti ir gauti gerą kokybę?

Dviejų aukštų name laiptai, vedantys į miegamąjį, vaikų ar svečių kambario erdvę, yra antrame aukšte ir tampa privaloma detale. Teisinga laiptų padėtis gali sutaupyti pagalbinės patalpos erdvę ir jais galima tinkamai dekoruoti kambario interjerą.

Žinoma, tai labai priklauso nuo funkcinio namo sprendimo ir erdvių, kurias reikia sujungti laiptais, išdėstymo. Šiuo atveju galima sakyti, kad pagrindinis laiptų reikalavimas yra laiptų saugumas ir patogumas. Tik daug vėliau galime kalbėti apie jų grožį ir estetiką, brangias medžiagas ar dekoratyvinius elementus, naudojamus jų gamyboje. Tikrai yra daugybė įvairių medžiagų, iš kurių galima pagaminti laiptus, todėl nenuostabu, kad žmonės dažnai svarsto, ar betoniniai laiptai yra tikrai geriausias pasirinkimas. Taigi, kokie yra pagrindiniai šios galimybės privalumai ir trūkumai?

Betono pliusai ir minusai

Be šios statybinės medžiagos neįmanoma įsivaizduoti daugelio įvairių paskirčių konstrukcijų (nuo gyvenamųjų, pramoninių ir komercinių pastatų iki požeminio transporto, tiltų ir atominių elektrinių) gamybos. Tinkamai suprojektuota ir sukonstruota betoninė konstrukcija turi tarnauti šimtmečius ir atitikti visus griežtus eksploatavimo reikalavimus: saugumą, ilgaamžiškumą, funkcionalumą, aplinkos apsaugą ir optimalias priežiūros išlaidas. Apie betoninių laiptų gamybą plačiau čia.

Svarbus privalumas, kurį turi betoniniai laiptai  yra palyginti maža betoninių laiptų kaina. Taigi, net jei biudžetas yra labai ribotas, betoniniai laiptai gali puikiai veikti. Laiptų gamintojus šiuo metu tikrai yra iš ko rinktis, todėl visais atvejais įmanoma rasti geriausią variantą jūsų finansinei padėčiai.

Betonas yra trapi medžiaga. Jo mažas atsparumas įtrūkimams labai sutrumpina faktinį pastato tarnavimo laiką. Dėl naudojamos apkrovos ir aplinkos įtakos konstrukciniuose elementuose gali atsirasti įtrūkimų. Vidinė betono struktūra pradeda skaidyti skvarbų vandenį ir korozines medžiagas, tokias kaip sulfatas ir chloridas.

Lankstaus betono naudojimas leidžia suprojektuoti konstrukcijas, kurių įtrūkimų plotis yra 0,05–0,1 mm, t. Taip, jie yra tokio paties storio kaip ir žmogaus plaukai. Eksperimentiniai tyrimai parodė, kad tokio pločio įtrūkimai neturės įtakos pastato konstrukcijos nusidėvėjimui ir eksploatacinėms savybėms – dėl nereagavusių betono dalelių hidratacijos tokie įtrūkimai patys pasitaisys. Šį procesą lemia speciali lankstaus betono struktūra.

Skirtingai nuo tradicinio lankstaus betono, vietoj grubaus užpildo naudojamas smulkiagrūdis smėlis (grūdelių dydis 0–2 mm, žr. Lentelę), kuris neleidžia pluoštams tolygiai pasiskirstyti po visą komponento tūrį. Betone taip pat yra mikro-polivinilo alkoholio (maždaug 8–12 mm ilgio ir 40 mikronų skersmens) arba kitų polimero pluoštų. Kiekvienas pluoštas yra padengtas nano storio danga, jei konstrukcija sutrūkinėja, ji be kliūčių gali slinkti ant betono. Todėl lanksti betono konstrukcija gali būti deformuota išlaikant vientisumą ir išvengiant trapių lūžių. Didėjant apkrovai, visas komponentas deformuojasi ir didėja mikroplyšių skaičius, o ne jų plotis.

Nors betoniniai laiptai sukelia šaltą įspūdį, pravartu, kad betonas gali būti suprojektuotas labai įvairiai. Jei reikia, ant betono galima įrengti medinius laiptus, tokiu atveju interjeras atrodys daug šiltesnis. Tokie laiptai iš tikrųjų yra labai patvarūs, o jų dizainas leis mėgautis puikiais rezultatais.

Betoninius laiptus lengva prižiūrėti: jei laiptai montuoti laiptinėje, jų priežiūra nėra labai aktuali, nes laiptų valymo paslauga yra tik užsakoma, o tada, jei nuspręsite tokius laiptus įrengti atskirame name, galite būti garantuoti kad laiptų nereikia specialiai prižiūrėti.

Ieškant itin patvarių medžiagų ir labai riboto biudžeto betoniniai laiptai iš tikrųjų yra geras pasirinkimas. Be to, klaidinga manyti, kad tokie laiptai atrodo per tamsūs, nes šiandien turime daug galimybių rinktis laiptų projektavimo paslaugas, todėl rezultatas išties stebina.

pr2021/70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite