Kokioje pirtyje užtenka elektrinės krosnelės?

Kaip rodo praktika, provincijoje dažniausiai naudojamos malkomis kūrenamos krosnelės, o miestuose – elektrinės. Tokį pasiskirstymą lemia ne tik asmeniniai poreikiai, įpročiai, bet ir galimybės. Elektrinės krosnelės pakanka nedidelėje pirtelėje, kuri gali būti įrengta mieste esančiame name arba bute.

Kokie techniniai elektrinių krosnelių parametrai sudaro jų privalumus?

Gerai yra tai, kad elektra šildoma krosnelė maudymosi pirtyje metu palaiko vienodą temperatūrą. Tai garantuoja joje įdiegtas termostatas. Tiesa, šios rūšies šildymas labai išsausina patalpos orą, bet ir tai yra numatyta, todėl elektrinėms pirties krosnelėms dar yra priskirtas garų generatorius. Tada be jokio vargo saunos tipo pirtį galima paversti garine pirtimi.

Be to, elektrinė pirties krosnelė yra patogi tuo, kad jos nereikia kūrenti. Jų asortimentas yra neišpasakytai gausus. Tokios krosnelės taip pat yra vertinamos už tai, kad jas yra lengva valdyti, o jų priežiūra labai paprasta, jas naudojant gaisro pavojus yra minimalus. Pagrindinis elektrinės krosnelės privalumas – jos kompaktiškumas.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš renkantis savo namams elektrinę pirties krosnelę?

Pirmiausiai reikia turėti galvoje tai, kad kuo didesnis namų pirties tūris, tuo didesnio galingumo turi būti elektrinė krosnelė. Galvojant apie optimalų krosnelės galingumo poreikį būtina įvertinti ir tai, iš kokios medžiagos yra suręstos pirties sienos. Jei jos yra iš rąstų, stiklo, akmens arba nešiltintos, tada pirčiai įkaitinti reikės sunaudoti daugiau elektros energijos.

Prieš įsigydami elektrinę pirties krosnelę nepamirškite ir jai reikalingų priedų – vandens garintuvo, įtampos reguliatoriaus.

Ką reikėtų žinoti apie elektrinių krosnelių valdymo pultus?

Jei jau išsirinkote jus tenkinantį krosnelės dydį, pats laikas apsispręsti, koks jos valdymo pultas bus jums patogesnis. Šiaip elektrinės pirties krosnelės yra sukomplektuotos arba su mechaniniu, arba su elektroniniu valdymo pultu. Pastarasis yra žymiai tikslesnis, nes jis leidžia nustatyti norimą kaitinimosi temperatūrą net vieno laipsnio tikslumu. Jeigu perkate elektrinę krosnelę su garo generatoriumi, tai elektroninis valdymo pultas taip pat reguliuoja ir reikiamą drėgmės procentą.

pr2023/121

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite