Kokia nauda iš pakeltų lysvių?

Patikėkite, pakeltos lysvės tikrai yra vertos pagyrimo ne tik dėl to, kad tvarkingai ir dailiai atrodo, bet ir todėl, kad jų kraštinės stabilios ir neleidžia nuo lysvės nubyrėti žemėms ant tarplysvių tako. Jos taip pat padeda išlaikyti ant lysvės viršaus užbertą mulčą. Tokios lysvės mūsų šalyje jau seniai nebėra naujiena ir yra plačiai naudojamos. Tad jeigu jūsų darže pakeltų lysvių vis dar nėra, būtinai ištaisykite šitą trūkumą.

Kokius pranašumus darže garantuoja pakeltos lysvės?

Pakeltose lysvėse kuo puikiausiai galima auginti ne tik daržoves, bet ir uogienojus, įvairius prieskoninius augalus. Jos yra patogios ir tada, jei jūsų sodybiniame sklype yra prastos kokybės dirvožemis arba niekam tikusi drenažo sistema, nes į jas kuo puikiausiai galima pripilti derlingos žemės, specialiai paruošto kompostinės žemės mišinio. Be to, į pakeltą lysvę nuo takelio neprasibraus ten želiančios piktžolės, o pačioje lysvėje jas ravint, nereikės žemai lenktis.

Kokius augalus geriausia auginti pakeltoje lysvėje?

Kadangi iš pakeltos lysvės dirvožemis neišsibarsto į pašalius, puikiai sugeria drėgmę, leidžia augalų šaknims kvėpuoti, tai derlius tokioje lysvėje rudenį gaunamas trigubai didesnis nei įprastinėje lysvėje. Pakeltoje lysvėje labai patogu auginti pažeme besidriekiančius, žemo ūgio augalus, daržoves, kurioms reikalinga nuolatinė priežiūra. O rudenį, kai derlius jau nuimtas, pakelta lysvė kuo geriausiai gali pasitarnauti kaip vieta kaupti kompostui iki pavasario. Įprastai pakeltos lysvės aukštis viršija dvidešimt centimetrų, todėl ant jos atitvaro kuo puikiausiai galima atsisėsti.

Kaip derinti pakeltų lysvių aukštį, jei darže jų nusprendėte įsirengti keletą?

Jei savo darže ketinate įsirengti keletą pakeltų lysvių, visų jų aukštis tikrai neprivalo būti vienodas. Jeigu šios lysvės bus skirtingų aukščių, tada žiūrint iš šono jos atrodys gana vaizdingai, netgi žaismingai ir smarkiai pagyvins bendrą viso daržo vaizdą. Svarbu jas išdėlioti taip, kad aukščio skirtumai suformuotų darną, o ne akį rėžiančius kontrastus. Be to, lysves galima montuoti vieną šalia kitos, glausti kraštinėmis arba kraštais ir šitokiu būdu išgauti jums pageidaujamas lysvių formas ir aukščius.

Kaip kuo geriau paruošti pakeltą lysvę?

Kad pakeltoje lysvėje susiformuotų kuo geresnis dirvožemis ir ilgiau išsilaikytų augalų šaknims reikalinga drėgmė bei susidarytų mikroorganizmų kaupimuisi reikalinga terpė, jos paviršių patariama mulčiuoti apvytusia žole ar kokiu nors kitokiu mulču ir įtaisyti laistymo lašeliais sistemą. Tada tokią lysvę rečiau tereikės ravėti ir laistyti. Jei pakeltas lysves įrenginėjate tiesiai ant žemės, po jų apačia patieskite metalinį sietelį, kad į lysvę negalėtų iš apačios prasikasti kurmiai.  O pačias lysves vis dėlto labiau verta įrengti tokiose sodybinio sklypo vietoje, kurią bent pusę dienos apšviečia saulė. Daugiau informacijos šia tema ieškokite internetinėje svetainėje Akmenys.lt tinklalapyje.

pr2022/079

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite