Kokia nauda iš pakeltų lysvių?

Patikėkite, pakeltos lysvės tikrai yra vertos pagyrimo ne tik dėl to, kad tvarkingai ir dailiai atrodo, bet ir todėl, kad jų kraštinės stabilios ir neleidžia nuo lysvės nubyrėti žemėms ant tarplysvių tako. Jos taip pat padeda išlaikyti ant lysvės viršaus užbertą mulčą. Tokios lysvės mūsų šalyje jau seniai nebėra naujiena ir yra plačiai naudojamos. Tad jeigu jūsų darže pakeltų lysvių vis dar nėra, būtinai ištaisykite šitą trūkumą.

Kokius pranašumus darže garantuoja pakeltos lysvės?

Pakeltose lysvėse kuo puikiausiai galima auginti ne tik daržoves, bet ir uogienojus, įvairius prieskoninius augalus. Jos yra patogios ir tada, jei jūsų sodybiniame sklype yra prastos kokybės dirvožemis arba niekam tikusi drenažo sistema, nes į jas kuo puikiausiai galima pripilti derlingos žemės, specialiai paruošto kompostinės žemės mišinio. Be to, į pakeltą lysvę nuo takelio neprasibraus ten želiančios piktžolės, o pačioje lysvėje jas ravint, nereikės žemai lenktis.

Kokius augalus geriausia auginti pakeltoje lysvėje?

Kadangi iš pakeltos lysvės dirvožemis neišsibarsto į pašalius, puikiai sugeria drėgmę, leidžia augalų šaknims kvėpuoti, tai derlius tokioje lysvėje rudenį gaunamas trigubai didesnis nei įprastinėje lysvėje. Pakeltoje lysvėje labai patogu auginti pažeme besidriekiančius, žemo ūgio augalus, daržoves, kurioms reikalinga nuolatinė priežiūra. O rudenį, kai derlius jau nuimtas, pakelta lysvė kuo geriausiai gali pasitarnauti kaip vieta kaupti kompostui iki pavasario. Įprastai pakeltos lysvės aukštis viršija dvidešimt centimetrų, todėl ant jos atitvaro kuo puikiausiai galima atsisėsti.

Kaip derinti pakeltų lysvių aukštį, jei darže jų nusprendėte įsirengti keletą?

Jei savo darže ketinate įsirengti keletą pakeltų lysvių, visų jų aukštis tikrai neprivalo būti vienodas. Jeigu šios lysvės bus skirtingų aukščių, tada žiūrint iš šono jos atrodys gana vaizdingai, netgi žaismingai ir smarkiai pagyvins bendrą viso daržo vaizdą. Svarbu jas išdėlioti taip, kad aukščio skirtumai suformuotų darną, o ne akį rėžiančius kontrastus. Be to, lysves galima montuoti vieną šalia kitos, glausti kraštinėmis arba kraštais ir šitokiu būdu išgauti jums pageidaujamas lysvių formas ir aukščius.

Kaip kuo geriau paruošti pakeltą lysvę?

Kad pakeltoje lysvėje susiformuotų kuo geresnis dirvožemis ir ilgiau išsilaikytų augalų šaknims reikalinga drėgmė bei susidarytų mikroorganizmų kaupimuisi reikalinga terpė, jos paviršių patariama mulčiuoti apvytusia žole ar kokiu nors kitokiu mulču ir įtaisyti laistymo lašeliais sistemą. Tada tokią lysvę rečiau tereikės ravėti ir laistyti. Jei pakeltas lysves įrenginėjate tiesiai ant žemės, po jų apačia patieskite metalinį sietelį, kad į lysvę negalėtų iš apačios prasikasti kurmiai.  O pačias lysves vis dėlto labiau verta įrengti tokiose sodybinio sklypo vietoje, kurią bent pusę dienos apšviečia saulė. Daugiau informacijos šia tema ieškokite internetinėje svetainėje Akmenys.lt tinklalapyje.

pr2022/079

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite