Kokį sezoninį darbą įmanoma rasti?

Artėjant vasarai, vis labiau ieškoma sezoninių darbuotojų. Kremtantiems mokslus vasarą atsiranda daugiau laisvo laiko, todėl jie atostogas nusprendžia derinti su sezoniniu darbu – tokiu būdu galima ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti. Šia galimybe pasinaudoja ir nuolatinio darbo neturintys ar jo ieškantys asmenys. Trokštamiausi vasaros darbai – paslaugų sektoriuje.

Socialinio projekto, skirto padėti jaunimui nuo 18 metų įsidarbinti vasaros metu „Vasaros darbų bankas“ iniciatorės, įdarbinimo agentūros „Biuro“ vadovo Valdo Strazdo teigimu, vasarą populiariausi padavėjų, pardavėjų ir kito aptarnaujančio personalo darbo skelbimai. Daugiausiai jų siūloma Lietuvos pajūryje, kurortiniuose miestuose – ten ieškoma darbuotojų apgyvendinimo ir maitinimo įstaigoms, sezono metu atsidarančiose parduotuvėse reikia pardavėjų, salės darbuotojų, kambarinių, padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinių virtuvės darbuotojų.

Sezoninis darbas ledų pardavėjai
„Vis dar gajus mitas, kad populiariausias sezoninis jaunimo darbas – ledų pardavėjo. Iš tiesų šių darbo vietų yra gana nedaug ir jose dirba net nepilnamečiai. Svarbu suprasti, kad sezoniniai darbai neapsiriboja vien pardavėjų ar padavėjų pareigomis. Vasaros darbų spektras kasmet plečiasi“, – teigia V. Strazdas.

Anot pašnekovo, sezoninių darbininkų regionuose aktyviai ieško ūkininkai: žemės ūkio, miškininkystės bei žuvininkystės sektoriaus darbdaviai. Ten reikalingi pagalbiniai darbininkai, uogų rinkėjai, rūšiuotojai, lauko darbininkai. Didmiesčiuose didžiausias darbuotojų poreikis būna apgyvendinimo, maitinimo ir prekybos sektoriuose.

Besiruošdami vasaros sezonui darbdaviai laikiniems darbams pradėjo ieškoti padavėjų, barmenų, pagalbinių virtuvės darbininkų. Šių darbuotojų paklausa labiausiai išaugo jau balandžio mėnesį.

„Jaučiame labai didelį darbuotojų trūkumą viešbučiams ir restoranams. Labiausiai jų stinga kurortiniuose ne pajūrio miestuose – Druskininkuose, Birštone, Anykščiuose. Daugiausiai ieškoma pagalbinių darbuotojų – kambarinių, virėjų ar virtuvės darbuotojų. Į šiuos miestus darbdaviams dažnai tenka vežtis žmonių iš Ukrainos, Baltarusijos. Tai kelia nemažai trukdžių darbdaviams – reikia gauti vizą, procesas užtrunka“, – pasakoja Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Darbdaviai siūlo priedus
„Daugelis įmonių sezoninius darbuotojus stengiasi pritraukti ne tik finansiniu atlygiu, bet ir suteikiamu apgyvendinimu, nemokamais pietumis, kvalifikacijos kursais ir pan. Pavyzdžiui, jeigu darbuotojo reikia rytoj, darbdavys kartais siūlo net dvigubai didesnį atlyginimą nei įprasta“, – pastebi „Biuro“ vadovas.

Pašnekovas įvardija, kad darbuotojų sezoninio darbo finansiniai lūkesčiai svyruoja nuo 555 iki 1000 eurų. Rasti darbą pagal savo poreikius ypač paprasta sezoninio darbo platformoje „vasarosdarbubankas.lt“. Ši platforma kasmet pritraukia vis daugiau vartotojų – tiek darbdavių, tiek darbo ieškančio jaunimo. Praėjusią vasarą buvo įdarbinta beveik 1000 kandidatų, tai yra 20 proc. daugiau nei prieš metus.

Apie projektą „Vasaros darbų bankas“
Įdarbinimo agentūra „Biuro“ parengė socialinį projektą, skirtą padėti jaunimui nuo 18 metų įsidarbinti vasaros metu. Šiuo projektu kartu su partneriais siekiama padėti spręsti problemą, kai daug jaunimo lieka rinkoje be darbo, o verslas neišsprendžia savo esminės problemos – vasaros metu stinga darbuotojų. Bendrovė projektą įgyvendina bendradarbiaudama su Užimtumo tarnyba prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Darbo pasiūlymų galima rasti adresu: www.vasarosdarbubankas.lt ir www.facebook.com/vasarosdarbubankas/.

Eglė Girdauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite